logo
logo
logo
logo
Adnan Oktar
Bazı insanlar, Allah’ı gölge varlık olarak, kendilerini gerçek varlık olarak görmek isterler (Allah’ı tenzih ederiz). Oysa kendisinin bir gölge varlık olduğu gerçeğinden korkmak değil bilakis bunu sevinç ve aşkla düşünmek lazım. HERŞEYİN BEYİNDE GÖRÜNTÜ OLARAK YARATILDIĞINI ANLAYAN KİŞİ, CENNETİ, CEHENNEMİ, ÖLÜMÜ VE AHİRETİ ÇOK İYİ KAVRAMIŞ OLUR TAM DERİNLİK ALMIŞ OLUR. Bu konuda ve diğer konularda derin düşünmek Kuran’ın emridir, bunda çekinecek bir şey yok.
logo
Adnan Oktar
ALLAH, KENDİSİNİN SEVİLMESİNİ İSTİYOR AMA HAKKIYLA SEVİLMESİNİ İSTİYOR. Şimdi mesela insan bile normal sevildiğinde ağırına gider. Nasıl sevilmek ister? Yüksek sevgi ister, çok yüksek sevgi ister.

(A9 TV; 27 Nisan 2012)

logo
Adnan Oktar
Münafık kendince peygamberi disiplin altına almak ister, kendi yönetimine almak ister. Peygamberin kendi gibi düşünmesini, kendisiyle konuşmasını, kendi yanında olmasını, onun fikirlerine göre meseleleri değerlendirmesini ister.

(A9 TV; 19 Haziran 2016)

logo
Adnan Oktar
Allah’ı anmaya başlarlarsa 2014’ten itibaren, Mehdiyet’e tabi olurlarsa, İsa Mesih’e tabi olurlarsa ekonomik kriz kalkacak. Yoksa sürünmeye yine devam ederler. 2014 cezanın bitiş tarihi ama şartlı. Eğer vazgeçerlerse 2014’ten sonra çözülecek. Vazgeçmezlerse bela artarak devam edecek.

(A9 TV; 1 Şubat 2013)

logo
Adnan Oktar
Münafıklar kendilerinin inkara sapmaları gibi Müslümanların da sapmasını, Darwinist, Rumi olmalarını isterler.

(A9 TV; 28 Kasım 2016)

logo
Adnan Oktar
Her insanın izlediği görüntüye hakim olan Sonsuz Güç haklı olarak Kendisiyle sürekli bağlantı halinde olunmasını ister. İnsan Allah ile bağlantı halindeyse her şey çok güzel olur. İnsan Allah ile bağlantısını keserse hayatının her anında sıkıntı olur.

(A9 TV; 29 Ocak 2018)

logo
Adnan Oktar
Allah İttihad-ı İslam’ı insanlara sevdirerek kabul ettirecektir. İnsanlar yaşadıkları olaylarla İttihad-ı İslam’ın gerekliliğini görecek ve kendileri ister hale gelecekler, inşaAllah.

(A9 TV; 15 Şubat 2013)

logo
Adnan Oktar
Diyorlar ki; “Mehdi (as)'a gerek yok, biz seçelim”. 100 yıldan beri seçemiyorsun. Seçemezsin de. Her biri ayrı görüşte insanlar. Herkes kendinden olmasını ister; olmayınca da kabul etmez.

(A9 TV; 30 Eylül 2012)

logo
Adnan Oktar
Münafıklar Müslümanların rahat bulunduğu anlardan faydalanmak ister, bu sebeple ani baskın yöntemleri kullanır. Münafık kendince Müslümanları gafil avlamak ister bu yüzden ani girişler yapar. Peygamberimiz devrinde münafıklar evlere arkalarından giriyorlardı. Münafık gizlice ve ani girişlerle Müslümanların aleyhine elde edeceği ve kendine menfaat sağlayacağı bir şey var mı bunu görmek ister.

(A9 TV; 27 Kasım 2016)

logo
Adnan Oktar
Münafık Müslümanların güzel ahlakını kendi menfaati için kullanmak ister. Arsız ve hayasızca sürekli talepte bulunur. Münafık çok karaktersizdir, kendince angarya olarak gördüğü işleri Müslümanlara yaptırmak ister.

(A9 TV; 19 Aralık 2016)

logo
Adnan Oktar
Hadiste, “Ümmetimdeki münafıkların çoğunu okuyanlar teşkil eder” diyor. Bilgi sonucunda hep sapıtır, ayrı olmak isterler. Münafıklar kendilerince ‘Ben daha akıllıyım, daha bilgiliyim’ diye büyüklük hissiyle Müslümanlardan ayrılmak isterler.

(A9 TV; 6 Şubat 2016)

logo
Adnan Oktar
Münafıklar güçten yanadırlar, haktan yana olmazlar. Kahpe ve kalleştir, fırsatçıdırlar, sinsidirler, casusluk yaparlar, Müslümanların dağılmasını isterler. İslam’a Kuran’a karşı kıskançtırlar. Kuran’ın yok olmasını isterler, İslam’ın yok olmasını kendilerinin yücelmesini isterler.

(A9 TV; 1 Ağustos 2016)

logo
Adnan Oktar
Münafık Kuran bilgisi öğrenmek istemez. Kuran’dan nefret eder. İmani konulardan nefret eder. Hiç öğrenmek istemez. Ama boş bilgi oldu mu onunla sükse yapmak ister. Kendine âlim denmesini ister.

(A9 TV; 30 Ocak 2016)

logo
Adnan Oktar
Allah'ı çok seven insan her yeri güzelleştirmek ister. Temiz, güzel, düzgün olmayan şeyden rahatsız olur. Dünyayı cennet gibi yapmak ister.

(A9 TV; 9 Ağustos 2017)

logo
Adnan Oktar
Dünya üzerinde şu an yaklaşık 1.8 milyar Müslüman yaşıyor. Müslümanların 1924’ten beri fiilen bir başları yok. Hristiyanların var, Musevilerin var, Masonların var, herkesin var. Bir tek Müslüman aleminin yok. Bu olmaz.

(A9 TV; 28 Ekim 2015)

logo
Adnan Oktar
İnsan kendini zorlayarak fıtratını bozar, doğal halinde insan çiçek gibi tertemizdir. İnsan kendisine müdahale ederek ahlakını bozuyor, müdahale etmezse, kendini rahat bırakırsa çok asil, soylu, Allah’a çok yakın olur. Normalde insan güzel konuşmak ister, tripten nefret eder ama herkesi ters gördüğü için trip atmak için kendine müdahale ediyor. Ahlaksızlık yapmak zordur.

(A9 TV; 20 Şubat 2018)

logo
Adnan Oktar
Allah insanlar için kolaylık ister, acı dolu bir hayat istemez, insanlar kendi kendilerine zulmederler.

(A9 TV; 10 Ekim 2017)

logo
Adnan Oktar
Akıllı bir insan her şeyi sadece Allah’ın sevgisi ve Allah’ın dostluğu için ister.

(A9 TV; 26 Nisan 2018)

logo
Adnan Oktar
İNSAN FITRATEN YİNE ALLAH’A İNANIR. YANİ KURAN OLMASA DAHİ, YİNE ALLAH’A İNANIR. Fıtri olarak yine Allah’a dua eder. Yine O’na kendince, bildiğince ibadet etmek ister. Daha ziyade duayla ona sevgisini ifade eder. Bir çok helalı, haramı da içgüdüyle bilir insan. Kuran’da geçen birçok haramı bilir. Allah ona ilham eder kalbine.

(A9 TV; 7 Temmuz 2012)

logo
Adnan Oktar
Münafık ilk başta Müslümanların içinde menfaat sağlamak için kendini saklar daha sonra Müslümanlardan ayrılmaya yeltenir ama başkalarını da kendisiyle birlikte sürüklemek ister.

(A9 TV; 31 Aralık 2016)

logo
Adnan Oktar
Kadının asaletine özen göstererek, saygı duyarak iltifat etmek önemlidir. Kadın kendisiyle muhatap olanın kaliteli ve akıllı olmasını ister.

 (A9 TV; 2 Mart 2017)

PAYLAŞ
logo
logo
logo
logo
Benzerleri