logo
logo
logo
logo
Adnan Oktar
Cennette hiç görmediğimiz renklerle, hiç bilmediğimiz tatlarla karşılaşacağız, inşaAllah.

(A9 TV; 10 Nisan 2013)

logo
Adnan Oktar
Cennet yeşili bilinmeyen bir renktir, bildiğimiz yeşil değildir. Nasıl olduğunu cennette göreceğiz.

(A9 TV; 6 Ekim 2012)

logo
Adnan Oktar
Cennet yeşilinin ne olduğunu biz bilmiyoruz. Bizim bildiğimiz klasik yeşil vardır, cennet yeşili ayrıdır. İNSANI MEST EDEN BİR RENKTİR CENNET YEŞİLİ. SÜREKLİ GÖRMEYİ ARZULADIĞIN, ONU GÖRDÜĞÜNDE ADETA HİPNOTİZE OLDUĞUN BİR RENKTİR. Doyamaz insan Cennet yeşiline. Onun için her yerde Cennet yeşili hâkim.

(A9 TV; 17 Ağustos 2012)

logo
Adnan Oktar
Cennette hiç bilmediğimiz güzellikte renkler, hiç bilmediğimiz muhteşemlikte sesler vardır.

 (A9 TV; 29 Nisan 2017)

logo
Adnan Oktar
Allah cennette sürekli yeni kokular, yeni renkler, yeni zevkler yaratır. Allah’ın sonsuz aklını ve sonsuz sanatını en güzel şekilde cennette göreceğiz inşaAllah.

(A9 TV; 7 Mayıs 2018)

logo
Adnan Oktar
Maddeden olmayan beynin içinde ses oluşuyor. Dışarıda ses yok. Ama maddeden olmayan beynin içinde ses oluyor, ışık oluyor. Dışarıda tat diye bir şey yok. Tat beynin içinde oluşuyor. Ama etten beyin değil bu. Nurdan olan beyin. Nurdan olan beyinle biz konuşup düşünüyoruz.

(A9 TV; 15 Haziran 2015)

logo
Adnan Oktar
Tesadüfler insana burun, kulak kazandıramaz, meyveleri var edemez, onlara güzel tatlar, vitaminler ekleyemez. Her şeyi yaratan Allah'tır.

(A9 TV; 29 Haziran 2017)

logo
Adnan Oktar
Allah pek çok detayı hayata renk olsun diye yaratıyor. Örneğin ağaçlar hayata süs olması için yaratılır. Değişik olaylar güzellik ve hareketlilik olsun diye yaratılır. Yine şeytanı yaratan da, ona o gücü veren de Allah'tır. Çünkü zıtlar, dünyada hareketlilik ve renk oluşturur.

(A9 TV; 13 Ağustos 2013)

logo
Adnan Oktar
En önemli şey kalite ve estetiktir. Hayata renk katan, güzellik katan olay budur.

(A9 TV; 16 Haziran 2015)

logo
Adnan Oktar
Güneş ile gölge müthiş kanunlarla birbiriyle bağlı. Allah'ın kanunlarıyla birbiriyle bağlı. Güneş’in ışığı yok, dışarıda ışık yok, zifiri karanlık. Gölge de yok dolayısıyla. Gölge ve ışık ayrı ayrı beynin içinde yaratılıyor. Renkler tek tek beynin içinde yaratılıyor. Dışarıda renk de yok. Sarı, kırmızı, yeşil; bütün renkler beyinde özel yaratılıyor.

(A9 TV; 29 Mayıs 2015)

logo
Adnan Oktar
Nereye baksak altın oran, mükemmel bir renk uyumu ve düzen görüyoruz. Allah'ın sanatı muhteşem. MaşaAllah.

 (A9 TV; 3 Nisan 2017)

logo
Adnan Oktar
Kuşların tüylerindeki renk cümbüşü ve estetik tesadüfen oldu diyorlar. Tesadüf güzellik, simetri, estetik bilmez.

(A9 TV; 17 Temmuz 2017)

logo
Adnan Oktar
Her bir çiçek çamurlu toprağın içinden demiri, çinkoyu ne kadar alacağını ve ne kadar kullanacağını biliyor. Hangi renk için ne lazım biliyor.

 (A9 TV; 19 Mart 2017)

logo
Adnan Oktar
Beynin içinde tat alan, duyan, gören, hisseden biri var. Materyalistler ve evrimciler bu gerçeği hiç akıllarına dahi getirmek istemiyorlar. Lenin de maddenin gerçekliğinin yani beynimizde bir görüntüyle muhatap olduğumuzu hiç düşünmek istemiyor, bunu tehlike olarak görüyordu.

(A9 TV; 17 Temmuz 2017)

logo
Adnan Oktar
İmanla, Allah’a yakınlıkla hayat çok güzel olur. Her insan gözünün önündeki elips bir ekranı izliyor. Dışarısı kapkaranlık renk, ışık, ses yok. Ama bu ekranda renk var, ışık var, ses var. Allah’ın her türlü güzelliğinin tecelli ettiği bir ekran bu. Bu ekranı sana göstereni çok sevdiğinde, çok andığında çok huzurlu ve güzel yaşarsın.

(A9 TV; 22 Şubat 2018)

logo
Adnan Oktar
Canlılardaki renklerin uyumu, simetri evrimi geçersiz kılıyor. Hayvan neden böyle sanat eseri gibi süslü olsun? Tesadüf simetri yapamaz.

 (A9 TV; 28 Şubat 2017)

logo
Adnan Oktar
Dünya güzel bir eğitim yeri. Bu eğitimle müthiş bir kafa açılması oluyor insanda. Bu eğitimden geçmemiz şart. Dünyanın bu kadar renkli olması mucize. Hem iyi renkler hem kötü renkler var, hem iyi insanlar var hem münafık ve kafir diye ayrı ayrı pislikler var. Bunların her birinin varlığı mucize. Her biri eğitimimizin bir parçası. Allah’ın bizi Mehdiyet devrinde yaratması da çok büyük güzellik.

(A9 TV; 11 Kasım 2017)

logo
Adnan Oktar
İngiliz derin devleti 70 ayrı renkte ortaya çıkıyor. IŞİD, PKK, Gülen Örgütü, hepsi İngiliz derin devletinin organizasyonudur.

(A9 TV; 11 Aralık 2016)

logo
Adnan Oktar
Kadınların 6. duyusu çok güçlüdür, detayları iyi görürler, koku renk ve ses analizleri de güçlüdür. Kadınlara aklı zayıf demek akılsızlıktır.

(A9 TV; 16 Eylül 2017)

logo
Adnan Oktar
Birçok insan dünyanın gerçek mahiyetinin farkına varmıyor. Dışarıda renk, ışık, ses yok. Beynin içinde, gözü olmayan ruh rengarenk dünya görüyor.

(A9 TV; 24 Mayıs 2016)

logo
Adnan Oktar
Çiçeğin toprağın içinde incecik kökleri oluyor, o kökle toprağın içinden potasyum, magnezyum, faydalı her şeyi alıyor zararlı olanı almıyor. Kökle topraktan alınan metalleri suyla taşıyor, ince ince hangi renk için hangi maddeyi kullanacağını biliyor, tam ölçüde kullanıyor. Gözü olmadığı halde tek tek yağlı boya tablosu gibi boyama yapıyor, her rengin sınırları belli oluyor ve çiçeğin muhteşem renkleri oluşuyor.

 (A9 TV; 15 Şubat 2017)

PAYLAŞ
logo
logo
logo
logo
Benzerleri