logo
logo
logo
logo
Adnan Oktar
DOĞRU OLAN NEYSE, GÜZEL OLAN NEYSE, BİLİMSEL OLAN, AKLA YATKIN OLAN, AKLIN KABUL ETTİĞİ NEYSE O OLSUN DİYORUZ. Akıl bize evrimin olmadığını söylüyor, akıl bize Allah’ın var olduğunu gösteriyor, akıl bize barışın, sevginin güzel olduğunu gösteriyor. Biz de huzur içinde, sevgi içinde yaşamak istiyoruz.

(17 Mayıs 2011; A9 TV ve Gaziantep Olay TV)

logo
Adnan Oktar
Mehdiyet güzellikle, sevgiyle, rahatlıkla hakim olacaktır; öyle dehşetle, panikle falan değil. Demokrasi neymiş, özgürlük neymiş, insanlık neymiş, onu görecek insanlar.

(25 Mart 2011; A9 TV ve Kaçkar TV)

logo
Adnan Oktar
Mehdi gençliği nedir? Aynı. Kehf gençliği nedir? Aynı. Her ikisi de genç.

(A9 TV; 19 Ekim 2012)

logo
Adnan Oktar
Gençlere milli şuur dersi verilerek, komünizm tehlikesi, Darwinizm tehlikesi, faşizm tehlikesi, terörün ideolojisi nedir, şiddet nedir, sevgi nedir, merhamet nedir bunların öğretilmesi lazım. Milli hedeflerimizin, mesela Türk-İslam Birliğinin anlatılması lazım.

(A9 TV; 4 Mart 2016)

logo
Adnan Oktar
Türk İslam Birliği düşüncesini bölge kabul eder. Ama Amerika’nın bu hegemon mantığını kabul etmezler. Bir daha Osmanlı diye bir şey olmaz. Selçuklu diye bir şey olmaz. İşte Oğuzhan dönemine bir daha dönülmez. Sultan Alparslan dönemine bir daha dönülmez. Neye dönülür? İleriye dönülür. İleri nedir? Mehdiyet’tir.

(A9 TV; 27 Kasım 2015)
 

logo
Adnan Oktar
PKK. Bu örgüte bakarsın, nedir bunun özelliği? Komünist örgüt. Çözüm nedir? Bunla fikri mücadele yapacaksın.

(A9 TV; 4 Eylül 2012)

logo
Adnan Oktar
Din dersinde asıl öğretilmesi gereken sevgi ve merhamettir. Allah neden sevilir, Allah’ın sanatı nedir, Allah’ın büyüklüğü nasıl anlaşılır, iman hakikatleri nelerdir, Kuran mucizeleri nelerdir bunların gençlere anlatılması lazım.

(A9 TV; 18 Haziran 2018)

logo
Adnan Oktar
Teröre karşı çok esaslı bir kültürel mücadele, esaslı bir gençlik şuurlandırması gerekir. Bir kere milli şuur dersi konması lazım gençlere, haftada üç kere milli şuur dersi. Komünizm nedir, Marksizm nedir, nasıl mücadele edilir, terörizm nedir? Darwinizm’in materyalizmin yanlış yönleri nelerdir? Bunlar anlatılması lazım.

(A9 TV; 8 Aralık 2015)

logo
Adnan Oktar
Deccaliyetin özelliği nedir? Körlüğüdür. Kör deccal denir. Kör deccalin özelliği nedir? Doğruyu görür, görmezden gelir. Yanlışı görür, görmezden gelir. Ama bir insan doğruyu gördüğünde samimi olarak kabul ediyorsa bu onun üstünlüğünü gösterir.

(A9 TV; 31 Ekim 2013)

logo
Adnan Oktar
Mehdi gençliğinin en önemli vasfı nedir? Güçlü iman.

(A9 TV; 19 Ekim 2012)

logo
Adnan Oktar
Bağnazlık tehlikesi var. Bütün İslam alemini sarmış vaziyette. İslam alemini mahvetmiş vaziyette. Mısır’da darbenin nedeni nedir? Bağnazlıktır. Suriye’de Müslümanların birbirini kırmasının nedeni nedir? Bağnazlıktır. Fas, Tunus, Cezayir’de Müslümanların acı çekmesinin nedeni nedir? Bağnazlıktır. Libya’daki acıların kökeni bağnazlıktır.

(A9 TV; 27 Eylül 2013)

logo
Adnan Oktar
Neye çok dikkat etmesi gerekiyor Müslümanların? Helale, harama dikkat etmesi, Allah’ı çok sevmesi, Allah’ı çok anması, sürekli kalbinin Allah ile beraber olması. Bu neyi getirir? Burada bir sır var. Rahat edersiniz, diyor Allah.

(A9 TV; 2 Aralık 2012)

logo
Adnan Oktar
Münafığın yazdığı her satır şeytanın vahyidir. Nelere haset ettiğini, neye kinlendiğini, İslam’a nerelerden saldırabileceğini görürüz. İmanda ve ilimde derin olanlar bu yazılardaki şeytanın karanlığını tam olarak teşhis ederler.

(A9 TV; 4 Aralık 2017)

logo
Adnan Oktar
Bozulmuş yemek neyse şarap da odur. İkisi de insan vücudu için zehirdir.

(A9 TV; 8 Ağustos 2017)

logo
Adnan Oktar
PKK nasıl ideolojik eğitim veriyorsa, Türk askerine, Türk polisine, Türk gençliğine ideolojik eğitim verilmesi lazım. "Milli birlik ve bütünlük nasıl olur? PKK tehlikesi nedir? Komünist örgütlerin özelliği nedir? Bilimsel açıdan Komünizm nasıl zemin bulur? Felsefesi neden bozuk ve yanlıştır? Darwinizm neden geçersizdir?" Bunların okullarda okutulması lazım. Yoksa Allah esirgesin, öbür türlü Türkiye diye bir şey kalmaz.

(A9 TV; 1 Ekim 2015)

logo
Adnan Oktar
“Dinin nedir” diyorsun? Mezhebini açıklıyor. Sen Kuran’a uymakla mükellef değil misin sen, “Mezhebe uyuyorum” diyorsun? Nerede Kuran’da öyle mezhebe uyma? Allah sadece Kuran’a uymadan bahsediyor. Mezhebe uymayı nereden çıkarttın?

(A9 TV; 8 Kasım 2013)

logo
Adnan Oktar
Tevekkülsüzlüğün faydası nedir? Sadece acı çekmiş olacak, boş yere kendini küçük düşürmüş olacak. Allah karşısında mahcup olacak. Kendini ezecek ve akla uygun olmayan, mantığa uygun olmayan anormal bir şey yapmış olacak.

(A9 TV; 18 Şubat 2015)

logo
Adnan Oktar
Cenab-ı Allah bize “en güzelini yapın” diyor, bizi özgür bırakıyor. En güzeli nedir? Demokrasidir.

(A9 TV; 2 Şubat 2013)

logo
Adnan Oktar
Öcalan yıllarca şuurlu olarak suç işledi. Kanunen suçunun karşılığı neyse o cezayı tamamlayacak.

(A9 TV; 30 Eylül 2012)

logo
Adnan Oktar
Münafık neye kafaya takarsa Müslümanda o yönde gelişme olur. Münafıklarda ise her yönden çökme oluşur.

(A9 TV; 14 Kasım 2017)

logo
Adnan Oktar
Tevekkül etmemek nedir? Şirktir. Acı neden oluyor? Şirk koştuğu için Allah tarafından ona ceza. Peşin ceza.

(A9 TV; 19 Mayıs 2016)

PAYLAŞ
logo
logo
logo
logo
Benzerleri