logo
logo
logo
logo
Adnan Oktar
Her insana, Müslüman’a gelir vahiy, fakat farkına varmaz. Mesela Allah ona cevaplattırır, bir şey söylettirir, vahyeder Allah. Biz ona ilham diyoruz, inşaAllah.
logo
Adnan Oktar
Her insan vahiy alır, Allah’tan ilham alır, fakat farkına varmaz. Karınca da Allah’ın vahyiyle hareket eder, arı da Allah’ın vahyiyle hareket eder, insan da Allah’ın vahyiyle hareket eder.
logo
Adnan Oktar
İnsanların aralarında gezen melekler oluyor, ama fark edemiyor insanlar. Yani normal kıyafetle geziyor, sen onu normal insan zannediyorsun. Halkın arasında cin de gezer, ama insanlar onun da farkına varmazlar.

(14 Haziran 2011; A9 TV)

logo
Adnan Oktar
İnsanların bir kısmı şeytandır, şeytan olarak görevlendirilmiştir. Onlar ins şeytanlarıdır. Bunlar insanlar arasında gezer, ama halk farkına varmaz. Münafıklar da böyledir. Negatif unsurların olması ise Müslümanlar için her zaman faydalıdır.

(A9 TV; 1 Mart 2018)

logo
Adnan Oktar
Hızır (as) zaman zaman insanları imtihan eder, Hz. Musa (as)’ı nasıl imtihan etti, aynı. İnsanlar onun imtihan ettiğinin farkına varmaz. Hem eğitir hem imtihan eder.

(A9 TV; 6 Mart 2016)

logo
Adnan Oktar
SOKAKTA, CADDELERDE ÇOK FAZLA ZOMBİ, ÖLÜ VARDIR FAKAT BİLMEZLER. MESELA BİRÇOK İNSANIN ANNESİ BABASI ZOMBİDİR, BİLMEZLER. Mesela çocuğu zombidir, ölü, bilmiyorlar. Bilse çok korkarlar ama acayip korkarlar. Yani bildiğin klasik ölü. Bilmedikleri için çok rahat yaşıyorlar. Allah bildirmiyor özellikle.

(A9 TV 3 Mayıs 2012)

logo
Adnan Oktar
Allah’ın rızasının en çoğu vicdana hep vahyedilir. Vicdana kesintisiz vahiy olması bir mucizedir. İnsan yalnız bırakılmamıştır. Allah ne istediğini insana sürekli hissettirir.

(A9 TV; 16 Ocak 2018)

logo
Adnan Oktar
ALLAH’TAN KORKMADIN MI GAFLET GELİR, İNSANIN AKLINA ZAYİLİK GELİR, Allah esirgesin.

(20 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV)

logo
Adnan Oktar
Allah bize doğru olanı sürekli vahyeder. Bir altıncı his gibidir bu vahiy. Kalbimizde onun doğru olduğunu hissederiz. Şeytanın telkinini de kalbimizdeki sıkıntıdan anlarız. İnsana an an gelen bu vahiy yazılı veya sözlü değildir ama biliriz. Vicdan ve akıl her an yaratılır.

(A9 TV; 6 Kasım 2017)

logo
Adnan Oktar
Dört ayrı kitap var İncil’de. Dördü de nakil; saf vahiy değil. Aklında kalanları yazmış. KURAN İSE, HARFİ HARFİNE, NOKTASINA KADAR VAHİYDİR. SAF VAHİY.

(10 Temmuz 2011; A9 TV, Kanal Avrupa ve Çay TV)

logo
Adnan Oktar
Sevgi göze yerleşir, göz güzelleşir. Bakması düzgün hale gelir. Dile yerleşir, konuşma düzgün hale gelir. Ses tellerine yerleşir, sesi güzelleşir. Mesela cilde yerleşir cilt sevgiden güzelleşir. Yani insanın her şeyi hoş ve ferah hale gelir.

(A9 TV; 12 Ocak 2016)

logo
Adnan Oktar
İnsanların çoğu şirk koştuklarının farkında olmuyor. Mesela okula gidecek hazırlanıyor, okula onu götürecek olan Allah, araba vesile. Araba geç kalınca aklını kaybediyor. Arabayı getirmeyenin Allah olduğunu unutuyor. Her şeyi yapan Allah’tır. Bunu unutan insan şirke düşmüş olur.

(A9 TV; 17 Ocak 2018)

logo
Adnan Oktar
İnsanlar ilk başlarda Mehdi (as)’ı fark edemeyecekler ve onu önemsemeyecekler. Fakat sonra Hz. Mehdi’yi büyük bir muhabbetle seveceklerdir.

(A9 TV; 17 Ekim 2012)

logo
Adnan Oktar
Ben Allah'ı seviyorum, Allah'tan korkuyorum. Bazı insanların Allah'ı fark edememesine ve Allah'ı unutmasına çok şaşırıyorum.

(A9 TV; 23 Haziran 2017)

logo
Adnan Oktar
Hz. Hızır’la insanlar sürekli karşılaşır; sokaklarda, caddelerde. Ama farkına varmazlar. Hz. Hızır, Hz. Mehdi (as) karşıtlarına karşı koymak için görevlidir. Onları hiç ummadıkları yerden, ummadıkları şekilde, ummadıkları olaylarla tahmin edemeyecekleri şekilde etkisiz hale getirir.
logo
Adnan Oktar
Bir yaşlı insana bakmak çok zordur. Allah sevgisi ile bakmak istemez adam, zor gelir ama Allah korkusu ile hem fedakarlık yapar, hem parasını harcar, hem gerekirse canını verir. Mesela SIRF ALLAH SEVGİSİ İLE CANINI VERMEK İSTEMEYEBİLİR AMA ALLAH KORKUSU İLE CANINI VERİR.

(A9 TV; 22 Temmuz 2012)

logo
Adnan Oktar
Hak daima galip gelir. Merhamet, şefkat, akıl, doğruluk galip gelir. Zulüm, gaddarlık, acımasızlık, enaniyet, kibir hep yenilecek şekilde yaratılır Allah tarafından, mağlup yaratılıyor. Mesela adam ters, aksi; mağlup yaratılıyor. Mesela gaddar, mağlup yaratılıyor. Merhametli, şefkatli ve adilse hep galip oluyor. “Allah Hizbi galip olandır” diyor Allah.

(A9 TV; 18 Mayıs 2013)

logo
Adnan Oktar
Deccal kan dökerek gelir. Mehdi (a.s.) kan durdurarak ortaya çıkar. İşte ikisinin arasındaki fark.

(A9 TV; 30 Haziran 2013)

logo
Adnan Oktar
En büyük facia Allah’ın farkında olmamak, Allah’ı unutmak ve Allah’ın büyüklüğünü takdir edememektir. Tüm felaketler buna bağlı olur. Allah unutulduktan sonra mutsuzluk, huzursuzluk, uyuşturucu bağımlılığı gibi felaketler ard arda gelir.

(A9 TV; 6 Ocak 2018)

logo
Adnan Oktar
İyi, dürüst, samimi, vicdanlı bir insanın cennete gitmesini umarız. Ama kesin cennet ehlidir diyemeyiz. Bunu demek için vahiy gerekir.

(A9 TV; 14 Aralık 2017)

logo
Adnan Oktar
Mutlaka Allah’ın lehinde düşünen ve Allah ile hep bağlantıda olan insana tüm kapılar hep açılır. Kapıların açılmasını insanların çoğu fark edemez. Bu da o kişiye Allah’ın koruması, bir lütfudur.

(A9 TV; 14 Ocak 2018)

PAYLAŞ
logo
logo
logo
logo
Benzerleri