logo
logo
logo
logo
Adnan Oktar
Hüzne kapılmak haram. Sıkıntıya düşmek de haram. İnsan, her şeyi kendi yaptığını düşündüğü için Allah’tan bağımsız olduğunu düşündüğü için sıkıntıya düşer. Oysa her şeyi Allah yaratır.
logo
Adnan Oktar
Sen Kuran’a uyuyorsan müziğe haram diyemezsin, resme, heykele, gülmeye, eğlenmeye haram diyemezsin; ama bağnaz gelenekçi sistem içindeysen müzik haramdır, resim haramdır, heykel haramdır.

(A9 TV; 2 Mayıs 2015)

logo
Adnan Oktar
Haram ve helaller insanı insan yapan güzelliklerdir. Haram ve helaller sayesinde helalin güzelliğini haramdan uzak durmanın rahatını yaşıyoruz. Haram ve helaller sayesinde dünya kat kat güzelleşir.

(A9 TV; 16 Kasım 2017)

logo
Adnan Oktar
Peygamberlere korkmayı Allah haram kılmıştır. Müslümanlar için de haramdır korkmak.

(A9 TV; 16 Mayıs 2012)

logo
Adnan Oktar
Musiki haram değildir. Kuşlar cıvıldıyor. O da bir müziktir. Bülbüller şakıyor. O da bir müziktir. Cenab-ı Allah mesela kadının sesini çok güzel yaratmıştır, çocuk sesini çok güzel yaratmıştır. Şarkılar bir güzelliğin ifadesidir. Cennetin bir süsüdür ritim.

(A9 TV; 26 Kasım 2012)

logo
Adnan Oktar
Haram insanı çok sıkan bir şey. Bir mümini haram parçalar. Hem haram olduğunu bilecek hem cayır cayır onu işleyecek, mümkün değil. Ama iman zafiyetinde vücut felç olduğu için, beden felç olduğu için, et çürüdüğü için etkilenmiyor. Rahat rahat harama giriyor. Diri olarak harama girmek mümkün değil. Ancak ölü olarak harama girebilir bir insan. Dirinin gücü yetmez, dayanılmaz bir azaptır. Müminin yapabileceği bir şey değil.

(A9 TV; 7 Eylül 2013)

logo
Adnan Oktar
Allah korkusu dışındaki tüm korkular Müslüman’a haramdır. Müslüman’ın Allah’tan başkasından korkması şirktir, haram olur.

(A9 TV; 31 Ekim 2017)

logo
Adnan Oktar
Erkek erkeğe ilişki sonsuza kadar haramdır. Dünyanın en başından itibaren her zaman haram olmuştur ve sonsuza kadar da haram olacaktır. Allah böyle bir çirkinliği asla kabul etmiyor.

(A9 TV; 25 Nisan 2016)

logo
Adnan Oktar
Hem Musevilikte haramdır faiz, Müslümanlıkta da haramdır. Yani Rahmani, İbrahimi dinlerde faiz hep haram kılınmıştır.

(A9 TV; 7 Aralık 2012)

logo
Adnan Oktar
MÜSLÜMAN ÇEKİCİ OLACAK, CAZİBELİ OLACAK. ÇEKİCİ OLMAK HARAM DEĞİLDİR. CAZİBELİ OLMAK HARAM DEĞİLDİR. FAHŞA HARAMDIR, ZİNA HARAMDIR. Domuz etine bakmak haram değil, domuz etini yersen harama girersin. Şaraba bakmak da haram değildir, içersen haram olur. Kadın da tabii cazibeli olacak, çekici olacak. Erkek de çekici ve cazibeli olacak. Aksi anormal olur.

(A9 TV; 24 Haziran 2012)

logo
Adnan Oktar
Müzik haram değil, dans haram değil. Eğlenmek, gülmek, neşeli olmak haram değil. Kuran Müslümanlığı alabildiğine özgürdür.

(A9 TV; 7 Ekim 2017)

logo
Adnan Oktar
Peygamberlere korkmak haram. Müslümanlar için de haramdır korkak olmak.

(A9 TV; 1 Ağustos 2012)

logo
Adnan Oktar
Dört ayrı mezhebin dört ayrı haram ve helalleri var. Haram ve helal sadece Kuran'da bildirilendir. Dört ayrı din, dört ayrı haram helal olmaz.

 (A9 TV; 23 Ocak 2017)

logo
Adnan Oktar
Allah’ın rahmetinden umut kesmek haramdır.

(A9 TV; 1 Şubat 2013)

logo
Adnan Oktar
Haramda mümin rahatsız oluyor, haram felç ediyor mümini, gücü yetmiyor. Ama aklı zayıfsa, imanı zayıfsa haram fark etmiyor o kişiye.

(A9 TV; 7 Eylül 2013)

logo
Adnan Oktar
Peygamberimiz (sav) ölen birisinin arkasından yas tutmayı haram kılmıştır. Tevekkül etmemek, Allah'ın yaptığına rıza göstermemek haramdır.

(A9 TV; 25 Nisan 2016)

logo
Adnan Oktar
İNSAN FITRATEN YİNE ALLAH’A İNANIR. YANİ KURAN OLMASA DAHİ, YİNE ALLAH’A İNANIR. Fıtri olarak yine Allah’a dua eder. Yine O’na kendince, bildiğince ibadet etmek ister. Daha ziyade duayla ona sevgisini ifade eder. Bir çok helalı, haramı da içgüdüyle bilir insan. Kuran’da geçen birçok haramı bilir. Allah ona ilham eder kalbine.

(A9 TV; 7 Temmuz 2012)

logo
Adnan Oktar
Allah dine ilave yapmayı haram kılmıştır.

(A9 TV; 2 Şubat 2013)

logo
Adnan Oktar
Allah, Müslümanlara ayrılıp dağılmayı haram kılmıştır.

(A9 TV; 6 Eylül 2012)

logo
Adnan Oktar
Dünyayı ısrarla homoseksüellerin iğrençliğinin içine çekmek istiyorlar. Homoseksüellik 3 dinde de haramdır.

(A9 TV; 25 Haziran 2017)

logo
Adnan Oktar
Bağnazlar, Allah Kuran’da helal kılmasına rağmen birçok yiyeceği ve ziyneti haram kılmaya çok meraklıdırlar. Allah, "Bütün ziynetleri Ben yaratıyorum, kim haram etti size?" diyor ayette. Kim yapıyor? Bağnazlar yapıyor.

(A9 TV; 14 Eylül 2013)

PAYLAŞ
logo
logo
logo
logo
Benzerleri