logo
logo
logo
logo
Adnan Oktar
Kız çocuğu çiçek gibidir. İmanı olmadan bir kız çocuğunun sağlıklı kalması mümkün olmuyor. Çünkü insan zayıf bir varlık. İmanla sağlıklı olabiliyor ruhen, imanı gitti mi zaten hasta oluyor, birçoğu intihara meyyal oluyor. Sürekli intihar aklında oluyor, sinir krizleri geçiriyor. Gidiyor sigara içiyor, içki içiyor, kendini helak edecek ne varsa yapıyor.

(A9 TV; 14 Aralık 2014)

logo
Adnan Oktar
Proteinin olması bir çocuğun doğumu gibidir. Mutlaka bir anaya ihtiyaç vardır. Yani bir hücreye ihtiyaç vardır. Hücre olmadan protein olmuyor. Yani bir proteinin olması için bir başka proteine ihtiyaç vardır. Bu nedir? Pratikte sıfır yani mümkün değil anlamına geliyor.

(A9 TV; 13 Ocak 2013)

logo
Adnan Oktar
“Acıyı Allah niye yaratıyor?” diyorlar. Acının kökeninde güzellik var da onun için. Acı olmadan cennet olmuyor. Acı olmadan aşk olmaz. Küt olur insan. İllaki o çileden, acıdan geçecek.

(A9 TV; 20 Ocak 2015)

logo
Adnan Oktar
İnsanlar ancak felaketle, büyük olaylarla açılıyorlar. Büyük olaylar olmadan büyük değişmeler olmuyor. Uyuşuyor insanlar, donuyorlar, Allah’tan uzaklaşıyorlar, sadece yaşamaya gayret ediyorlar.

(A9 TV; 11 Haziran 2016)

logo
Adnan Oktar
Sırf sevgiyle yaşayacak gibiyiz biz. Hava, su olmadan nasıl yaşayamıyoruz, sevgi olmadan da yaşayamayız. Biz sevgiye göre ayarlıyız.

(A9 TV; 29 Ağustos 2014)

logo
Adnan Oktar
İnsanda iman sabit olmuyor. Parlıyor, gelişiyor. Bunu hidayetin artmasından anlıyoruz.

(A9 TV; 20 Temmuz 2012)

logo
Adnan Oktar
Bütün suni mehdi olma heveslilerinin tepe taklak gittiklerini görüyoruz. Demek ki uğraşmakla olmuyor, heveslenmekle olmuyor. Ben Mehdi olacağım diye ortaya çıkmakla olmuyor. Allah’ın o kişiyi Mehdi olarak yaratması gerekiyor.

(A9 TV; 4 Ocak 2015)

logo
Adnan Oktar
İnsanı kendi haline bırakırsan insanın bedeni zaten hayvan gibidir; hemen acıkır, hemen uykusu gelir, hemen korkar, hemen egoistleşir. O hayvani yönünü imanla dengeleyeceksin. Hayvan olmasına müsaade etmeyeceksin.

(A9 TV; 12 Ocak 2016)

logo
Adnan Oktar
Komünistler, komünal toplumu hedefliyorlar. Komünal toplum olsa anne-bacı filan hiçbir şey kalmamış olur. Teyze hala diye hiçbir şey kalmıyor, herkes herkesle oluyor. Allah esirgesin. Komün o. Din iman olmuyor, namus da olmuyor, aile de olmuyor.

(A9 TV; 4 Haziran 2012)

logo
Adnan Oktar
Davası olmayan insan sürüklenen bomboş kütük gibidir. Hak davası olan insan ise engin suda şerefle ilerleyen görkemli bir gemi gibidir.

 (A9 TV; 24 Nisan 2017)

logo
Adnan Oktar
İman eden bir insan Allah rızası için evlenir, münafık ise yok olma iç güdüsünü ortadan kaldırmak için evlenir.

(A9 TV; 29 Ekim 2016)

logo
Adnan Oktar
İmanın dışında insanların dengeli yaşaması mümkün değildir. İman olmadan insan akli dengesini tamamen kaybeder. Yaşıyor gibi görünenler ise hiç düşünmeden yaşayan varlıklardır.

(A9 TV; 30 Ekim 2017)

logo
Adnan Oktar
İnsan Allah'ın zikrinden ayrıldığında dengeli olmuyor.

(A9 TV; 29 Ağustos 2013)

logo
Adnan Oktar
Dünya imanla güzeldir. Hayat Allah sevgisiyle, Allah korkusuyla ve imanla anlam kazanır. Allah sevgisi olmadığında dünya cehennem gibidir.

(A9 TV; 19 Haziran 2017)

logo
Adnan Oktar
Münafık tıpkı köstebek gibidir. Köstebek nasıl gözü olmadan da yaşayabiliyorsa münafık da manen kör yaşar.

(A9 TV; 20 Ağustos 2016)

logo
Adnan Oktar
İmam Hatipliler nur gibi insanlar. Alaycı, ukala üslup kullananları kardeşlerimiz kaale almasınlar. Bu tip sevgisiz insanların sevdiği hiç kimse olmuyor ve kendi sevgisizlikleri içinde boğuluyorlar. Bunlarla kardeşlerimiz hiç muhatap olmasınlar.

(A9 TV; 30 Ekim 2017)

logo
Adnan Oktar
Beden imanı tanıyor. Beden ve hücreler imanı seviyor. İmanla mutlu oluyor hücreler. O zaman hücre hakkıyla yaşamaya başlıyor, sağlıklı yaşıyor. Hasta olmuyor yani. Öbür türlü hasta oluyor.

(A9 TV; 20 Kasım 2013)

logo
Adnan Oktar
Ülfetin şu yönden faydası olabilir Allah tarafından insanlara; Allah'ın haşyetinden helak olmamaları için verilmiş bir özellik. Daha sakin olmasını sağlar. Yani bir sinir ilacı gibidir insana. Psikolojik bir sakinleştirici gibidir ülfet.

(A9 TV; 23 Kasım 2013)

logo
Adnan Oktar
İman içinde hurafe olmuyor. Son derece akılcı; bilimsel delilleriyle Kuran mucizeleri, iman hakikatleri. Aklın önünün açılması gerekiyor. Akıllı düşünmenin yolunun gösterilmesi gerekiyor. Vicdanlı, samimi düşünmenin güzelliğinin öğretilmesi gerekiyor. Samimi düşündüğünde de insan zaten imanlı oluyor.

(A9 TV; 1 Eylül 2015)

logo
Adnan Oktar
İman zaafiyetinde insan sabah kalktığında mahvolmuş olarak kalkar. Binbir endişeyle kalkar. Rüyaları beladır, uyanması beladır, yemek yemesi bir beladır, sokağa çıkması bir beladır. İman zaafiyeti Allah vermesin, dünya cehennemidir. Izdırap içinde yatar, ızdırap içinde kalkar. Ama iman ehlinin her anı cennet gibidir.

(A9 TV; 29 Nisan 2013)

logo
Adnan Oktar
Bazı insanların bilinçsiz olmalarının sebebi iman, Allah sevgisi ve Allah korkusu eksikliğidir. “Ben benim” deyip Allah'ın ve ruhunun varlığını fark eden bir insan bilinçli, şuurlu insan olmuş olur.

(A9 TV; 7 Temmuz 2017)

PAYLAŞ
logo
logo
logo
logo
Benzerleri