Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2017> Daha Fazla

Dünyanın bir Osmanlı’ya ihtiyacı var ama bu bildiğimiz Osmanlı’dan farklı olacak. Savaşın, kılıçların, kavganın, kanın olmadığı bir Osmanlı olacak. Ecdadı unutmak istememek bir güzelliktir, onların ruhunu yad etmek istiyorsak İslam Birliğini istememiz yeterli. İslam Birliği saf sevgiye dayalı olacak, çıkar ilişkisi hiç olmayacak. Sadece Allah rızası için saf sevgi için birlik olacağız. Sevgi süt gibidir sevgiye ilave olmaz milli çıkar dediğin an sevgiyi yıkmış olursun. İslam Birliğini saf sevgiyle kuracağız, İslam ahlakını saf sevgiyle hakim edeceğiz inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2017> Daha Fazla

Osmanlı’nın bitirilmesi kararı İngiliz derin devleti tarafından alındı. Bu kararla Abdülhamit döneminde Darwinzm, içki, sigara Osmanlı’nın her yerine yayıldı. Aydınlara Allah’ın yarattığını inkar edip Darwinizm kabul ettirildi. Müthiş bir dejenerasyon başladı. Osmanlı’nın ilk resmi genelevleri açıldı. Osmanlı donanması ve bir çok kurum İngiliz paşalara verildi. Sonuçta Osmanlı paramparça oldu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2017> Daha Fazla

Darwinizm Osmanlı'nın tüm gücünü elinden aldı. Osmanlı manevi gücünü kaybedince askeri ve siyasi olarak da tüm gücünü kaybetti.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2017> Daha Fazla

Osmanlı'yı yıkan gerçek sebep Darwinizm'in Osmanlı'ya girmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Temmuz 2017> Daha Fazla

Osmanlı'nın yıkılma sürecini başlatan Abdülhamit döneminde Darwinizm'in İmparatorluğa girmesidir. Bu süreci İngiliz derin devleti destekledi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mayıs 2017> Daha Fazla

Osmanlı mimarisi özellikle evler ve camiler açısından mükemmeldir. Sanat yönü gerçekten güzel olduğu için Anadolu'da yaygınlaştırılmalı.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devletinin yaptığı en güçlü taktiklerden biri önce ekonomiye sızmak sonra da ekonomiyi içten çökertmektir. Osmanlı döneminde İngiliz derin devleti dost görünerek, Osmanlı'ya ticari ve askeri yardımda bulunacağını vaad ederek Osmanlı'yı çökertti.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Osmanlı'nın son dönemlerinden itibaren pençesini Türkiye'ye attı. Bu pençeyi ilimle bilimle kıracak olan Mehdiyettir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2017> Daha Fazla

Osmanlı'yı yıkanın İngiliz derin devleti olduğunu belgeleriyle ortaya koyduk. Türkiye'yi de şu an hedef yapan İngiliz derin devletidir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mart 2017> Daha Fazla

Osmanlı'yı parçalara ayıran, Ortadoğu'nun haritasını çizen Churchill milletimiz açısından övülecek bir insan değildir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Mart 2017> Daha Fazla

Abdülhamit dönemi Osmanlı'nın hem madden hem manen çöktüğü bir dönemdir, Abdülhamit İngiliz derin devleti tarafından kuşatılmıştır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mart 2017> Daha Fazla

Osmanlı ekonomisi Abdülhamit döneminde İngiliz derin devletinin hakimiyeti altına girdi. Bugün hala bu hakimiyetin etkisi görülüyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Şubat 2017> Daha Fazla

Abdülhamit dönemi tüm Osmanlı'nın Darwinist propagandaya maruz kaldığı, şarap satışının en yüksek seviyede olduğu en zor dönemlerden biridir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Şubat 2017> Daha Fazla

Abdülhamit döneminde Osmanlı topraklarının çok büyük kısmı kaybedildi. Abdülhamit'in yakın çevresi İngiliz derin devletinin etkisindeydi.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Şubat 2017> Daha Fazla

Darwinist düşüncenin Osmanlı'da Abdülhamit döneminde hakim olduğu, en büyük toprak kaybının bu dönemde yaşandığı tarihi bir gerçek. Abdülhamit İngiliz derin devleti tarafından kuşatılmış bir insandır. Hakarete uğramasını kabul etmeyiz ama evliya demek de doğru değil.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Şubat 2017> Daha Fazla

Osmanlı'nın en çok toprak kaybettiği, Darwinizm'in eğitim sistemine yerleştiği, Kıbrıs'a İngilizlerin yerleştiği dönem Abdülhamit dönemidir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Şubat 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devletinin Osmanlı'nın dağılma sürecindeki oyunlarını çok detaylı anlattık. Tüm halkımız bu konuda tam bilinçlendi.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ocak 2017> Daha Fazla

Dindar masonlar İslam'a mühim hizmetler yapıyorlar. Yakında tüm dünya bu hizmetlerin büyüklüğünü görecek. Osmanlı'yı Darwinizm ve dinsiz masonlar yıktı. Ama dindar masonlar şu an hakimiyeti ele geçirmek üzereler.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ocak 2017> Daha Fazla

Abdülhamit'in şahsına bir Müslüman olarak saygı duyuyoruz. İngiliz derin devletinin kuşatması altında kalmış bir insan. Abdülhamit dönemin mağdur bir insanıdır. Onun devrinde İngiliz derin devleti Osmanlı'ya yerleşmiş ve ülkeyi parçalamıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ocak 2017> Daha Fazla

Tanzimat Fermanı Londra'da, Islahat Fermanı ise İngiliz büyükelçisinin katılımıyla hazırlandı. Amaç Osmanlı'yı İngiliz denetimine sokmaktı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ocak 2017> Daha Fazla

Abdülhamit'e itham edilen Kızıl Sultan, bağnaz gibi ifadeleri kabul etmeyiz. Bunlar gerçek değil. Ama Darwinizm'in Osmanlı'ya o dönemde girdiği doğru. Abdülhamit döneminde Darwinizm'in Osmanlı'ya girmesiyle büyük bir maneviyat çöküntüsü yaşandı. Asıl üzerinde durulması gereken konu budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ocak 2017> Daha Fazla

Osmanlı'yı paramparça edenin İngiliz derin devleti olduğunu herkes biliyor, bazıları ise hala anlamazlıktan geliyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2017> Daha Fazla

Türkiye'nin DAEŞ ve PKK ile başının belaya girmesi İngiliz derin devletinin ve odaklarının 150 yıllık planıdır ve bu plan daha sürecek. İngiliz derin devleti Osmanlı'ya Abdülhamit döneminde girmiş ve kendine muazzam bir alan sağlamış, bu alandan çıkmayı da hiç istemiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2016> Daha Fazla

İslam alemini paramparça eden, Osmanlı’yı yok eden üst akıl İngiliz derin devletidir. Bedüzzaman da bunu eserlerinde anlatmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Aralık 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Osmanlı'nın son dönemlerinden itibaren darbelerle istediklerini iktidardan devirmeye, milletle oynamaya alışmış. Artık eski dönemlerde değiliz. Her denemelerinde başarısız olacaklar. Yine deneyecekler yine başarısız olacaklar, hep yenilecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Aralık 2016> Daha Fazla

Osmanlı'nın son dönemlerinde idealde anlatılan Osmanlı ruhu kalmamıştı. Abdülhamit döneminde her yere Darwinizm ve materyalizm hakim olmuştu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Aralık 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Abdülhamit döneminden bu yana azgınlığını devam ettiren tehlikeli bir yapı, sürekli fikren üstlerine gitmek önemli. En önemli konuları hep gündeme getirdik. Tek yanlı Darwinizm eğitimi gençlerin sevgisizliğine ve bencilliğine sebep oluyor, durdurulsun dedik. Abdülhamit döneminden bu yana yönetimlerin içine sızarak halkı dejenere eden içkiyi, tütünü, fuhşu yaygınlaştırarak faaliyet yapan İngiliz derin devletinin felsefesini, yancılarıyla nasıl bağlantıya geçtiğini, nasıl yapılanma içinde faaliyet gösterdiğini detaylarıyla anlattık. Bu hızla giderse İngiliz derin devletinin tam anlamıyla bittiğini göreceğiz. Osmanlı'nın evlatları 200 yıllık olayın fikri intikamını alıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2016> Daha Fazla

Üst akıl İngiliz derin devletidir. Bu üst aklın Osmanlı'yı paramparça ettiğini tüm belgeleriyle ortaya koyuyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Aralık 2016> Daha Fazla

Münafıklık konusu üzerinde bu kadar durmamızın sebebi münafıkların Osmanlı döneminden bu yana bir çok yeri kene gibi sarmaları ve fitne çıkarmalarıdır.
Abdülhamit dönemi Darwinist propagandanın en şiddetli hale geldiği, her yerde meyhaneler açıldığı ve sigaranın yayıldığı, Osmanlı'nın parçalandığı dönemdir. Abdülhamit döneminde yaşananlar bilinmiyordu. O devirde İngiliz derin devleti Osmanlı'yı adeta esir almıştı, övülecek bir dönem değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devletinin faaliyetleri Osmanlı'yı yıkmıştı şimdi de Türkiye'yi parçalamaya çalışıyorlar. 15 Temmuz'u organize eden de İngiliz derin devletidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devletini deşifre edip üstüne gidince o zaman geri çekilir, darmadağın olur, geri adım atılması durumunda ise azgınlaşır. İngiliz derin devleti Osmanlı’yı paramparça etti, çok küçük bir toprak parçası kaldı elimizde, bunu bilip de gündeme getirmemek olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Kasım 2016> Daha Fazla

Osmanlı döneminde de İngiliz hayranı paşalar İngiliz derin devletine güvenip Osmanlı’yı savaşa sokup sürekli toprak kaybına sebep oluyorlardı.
Abdülhamit'i adeta esir alanın, Osmanlı'yı yıkanın İngiliz derin devleti olduğunu bildikleri halde bazıları hala onlara yancılık yapıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Kasım 2016> Daha Fazla

Osmanlı'nın başına gelen tüm olayların ardında İngiliz derin devleti vardır. Amerika'yı 2. Dünya Savaşı’na sokan da İngiliz derin devletidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Kasım 2016> Daha Fazla

Osmanlı'yı yıkan, Ortadoğu'yu paramparça eden, kan gölüne çeviren İngiliz derin devletidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2016> Daha Fazla

Bazıları, "Osmanlı'nın dağılması devam ediyor, bu bir süreç" diyorlar. Türkiye'ye bir müdahale yapılmasını asla kabul etmeyiz. Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Ege, Marmara sırada" diyorlar, Türkleri de İç Anadolu'ya hapsetmek istiyorlar, buna izin vermeyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2016> Daha Fazla

Osmanlı'yı ekonomik olarak çökerten İngiliz derin devletidir. Abdülhamit döneminde vergileri toplayan dahi İngilizlerdir.
Abdülaziz aydın ve modern bir insandı ve Osmanlı'nın aydınlanması için tüm gücüyle uğraştı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ekim 2016> Daha Fazla

Osmanlı'da İngiliz masonluğu çok etkindi. Abdülhamit döneminde de Anglo Sakson yani İngiliz masonluğu çok güçlü faaliyet yapmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ekim 2016> Daha Fazla

Abdülhamit dönemi Osmanlı'nın 340 milyon litre şarap ihraç ettiği bir dönemdir. Aynı dönemde tütün üretim ve tüketimi de çok yoğundu.
Abdülhamit döneminde Osmanlı'nın her yerine Darwinizm yayılmış, genelevler ve birahaneler açılmış, geniş toprak kaybı olmuştur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2016> Daha Fazla

Osmanlı dönemindeki gibi kardeş halklarla yine kardeşce birlikte yaşamak istiyoruz. Sınırların kalkmasından kastımız pasaport ve vizenin kalkmasıdır. Sınırlar kalksın denildiğinde o toprakların halklarının kültürlerinin, inançlarının, dillerinin, hayatlarının zarar görmesini asla istemiyoruz. Tam tersine birlikte kardeşce sevgi içinde yaşayalım, birlikte bolluk ve bereket bulalım, aramızda pasaportlar vizeler olmasın istiyoruz.
Abdülhamit diğer bir çok Osmanlı Sultanı gibi İngiliz derin devlet tarafından ezilmiştir. O dönemdeki tahribatları görüp düzeltmek önemlidir. Abdülhamit'in şahsının ezilmesini, kendisine hakaret edilmesini kabul etmeyiz. Ama o dönemde yapılan tahribatı bilmeliyiz ki telafi edilsin.
Osmanlı'da basılan Darwinist kitapları anlatırken Abdülhamit'ten bir kaç yıl sonra basılan kitapları da anlattık . Bu, o dönemlerin durumunu göstermek içindir. Abdülhamit döneminde başlayan Darwinist propaganda tüm hızıyla devam etmiştir Bunu tarihleri vererek anlattık.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ekim 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Arapları ayaklandırırken Osmanlı'da Darwinizmin yayılmasını, içki fabrikaları, genelevler açılmasını örnek gösterdi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Eylül 2016> Daha Fazla

Gelenekçi ortodoks İslam anlayışı ve Darwinizm Osmanlı'nın çöküşünün temel iki unsurudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Eylül 2016> Daha Fazla

Başta halife varken, İslam hakimken Osmanlı topraklarında Darwinist propaganda yapılması İngiliz derin devletinin etkisini gösteriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2016> Daha Fazla

Abdülhamit'in iyi yönleri var, ama bu iyi yönlerin olması yanlışları gizlemeyi gerektirmez. O dönemde çok hayati yanlışlar yapılmıştır. Abdülhamit döneminde on binlerce Darwinist kitap yayınlandı ve bunlar imparatorluğun dört tarafına yayılınca Osmanlı'nın çöküşü başladı.
Abdülhamit döneminde Allah'ı inkar eden Darwinizm Osmanlı'ya yayıldı, genelevler ve birahaneler açıldı, büyük manevi tahribat yaşandı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2016> Daha Fazla

Abdülhamit döneminde Bediüzzaman için komünist kadar tehlikeli diyen sözde alimler olmuş, ancak bunlar Darwinist propagandaya ses çıkarmamıştır.
Tüm padişahların hataları olduğu gibi Abdülhamit'in de hataları var. İyi yanlarını biliyor görüyoruz ama Osmanlı'yı bitiren yanlışları var.
Eskiden beri belli çevrelerin Abdülhamit'e yönelik haksız öfkesi vardır. Bu haksız öfkeye karşı Abdülhamit'i her zaman koruruz. Ancak Allah'ın açıkça inkar edildiği Darwinizm'in Osmanlı'ya yerleşmesi, tavizkar politika izlenmesi kabul edilecek bir şey değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Eylül 2016> Daha Fazla

Hayali bir Abdülhamit dönemi oluşturulmuş, çoğunluk buna inanıyor. Belgelere bakıldığında resmi genelev bu dönemde açılıyor. İmparatorluğun dört yanında Darwinist propaganda başlıyor, Kıbrıs İngiltere'ye kiralanıyor, rakı ve bira fabrikaları bu dönemde açılıyor.
Abdülhamid döneminin en vahim iki yönü Darwinizm'in Osmanlı'ya yerleşmesi ve büyük toprak kayıpları olmasıdır.
Osmanlı sultanlarının hatalarını görmezden gelmek, sanki hatasız insanlarmış gibi davranmak Kuran'a uygun olmaz. Yanlış olan mutlaka söylenir.
Osmanlı tarihine kim hakaret eder haksız ithamda bulunursa yanlış yapar ancak hata varsa bu hatanın uyarılması, doğrunun gösterilmesi gerekir.
Türkiye'nin gitmesi gereken çizgi Abdülhamit dönemi değildir. O dönemde Darwinizm hakim olmuş, Osmanlı tamamen parçalanmıştır. Türkiye'ye önder gösterilmesi gereken kişi Hanlar Hanı Abdülaziz Han'dır. Abdülhamit dönemi örnek değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Eylül 2016> Daha Fazla

Osmanlı'yı yıkan, tüm felaketleri ülkemizin başına getiren, Paralel yapıyı örgütleyen hep İngiliz derin devletidir.
Osmanlı'da en güçlü Darwinist propaganda Abdülhamit döneminde yapılmış ve büyük bir ahlaki bozulma yaşanmıştır.
Osmanlı'yı yıkanın da İngiliz derin devleti olduğu, şimdi de Ortadoğu'da yaşanan olaylarının failinin aynı olduğunu açıkça söylemek gerek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Eylül 2016> Daha Fazla

Şarap insan beynini tahrip eder. Osmanlı'nın mahvolmasının bir sebebi de içkinin, kumarın Abdülhamit döneminde teşvik edilmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Eylül 2016> Daha Fazla

Abdülaziz'in görevden aldığı Darwinist kişiler Abdülhamit döneminde Milli Eğitim Bakanı, Sadrazam yapılıyor. Osmanlı'yı yıkan süreç başlıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Eylül 2016> Daha Fazla

Abdülhamit döneminde Darülfunun'da doğa bilimleri kürsüsünde Darwinizm öğretiliyor, materyalist gençler yetiştiriliyordu.
Abdülhamit döneminde Osmanlı en büyük toprak kaybını yaşamıştır. Bu dönemle ilgili yanlış bilinen bilgilerden biri de Theodor Herzl konusudur. Herzl ile Abdülhamit arasında bağlantı uzun yıllar devam etmiş, Abdülhamit döneminde 36 Musevi yerleşim birimi kurulmuştur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2016> Daha Fazla

Osmanlı'nın maneviyatı Abdülhamit döneminde tüm İmparatorluk topraklarında on binlerce dağıtılan Darwinist kitaplarla çökmüştür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2016> Daha Fazla

Theodor Herzl, 6 yıl Osmanlı sarayında yaşamış ve bilirkişi gibi hareket etmiştir, bunu da gözardı ediyorlar.
Darwinizm Osmanlı'yı yıkan, toprakları kaybetmeye neden olan sistemdir, Abdülhamit devrini savunanlar bunu hala görmüyorlar.
Abdülhamit devrine kadar Osmanlı'da Darwinizmle ilgili en ufak bir çalışma yapılmamıştı, sonrasında yüzbinlerce kitap Osmanlı'da dağıtıldı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Eylül 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Abdülhamit döneminde Osmanlı'ya iyice yerleşmiştir, o zamandan bu yana da faaliyetleri devam etmektedir. Tüm bunlara rağmen halen İngiliz derin devletinin adını anmaktan çekinenler var. İngiliz derin devletinin tüm oyunları deşifre edilmeli.
Abdülhamit döneminde İmparatorluluğun dört bir yanına Darwinist kitaplar dağıtılmış, materyalizm Osmanlı'ya yerleşmiş ve Osmanlı yıkılmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2016> Daha Fazla

Abdülhamit döneminde Darwinizm'in Osmanlı'ya yayılmasından sonra Ordu'nun manevi dayanağı ortadan kalkıyor, çöküş hızlanıyor.
Abdülhamit'in verdiği en büyük zarar Osmanlı'da Darwinizm'in yayılmasını sağlamasıdır, daha sonra da en büyük toprak kaybı olmuştur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2016> Daha Fazla

Osmanlı'yı adeta sömürge haline getiren ekonomik anlaşmaların altında genelde hep II. Abdülhamit'in imzası vardı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Eylül 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Ortadoğu'nun nasıl parçalanacağını 300 yıl önce planlamış. Bunu da Darwinizm'i kullanarak gerçekleştirmiştir. İngiliz derin devletinin Osmanlı'ya hakimiyeti Abdülhamit döneminde olmuştur. Bugün hala bu etkinin izleri devam etmektedir.
Abdülhamit döneminde Osmanlı'ya Darwinizm girdi, İngiliz derin devleti ekonomiye hakim oldu, Osmanlı en büyük toprak kaybını yaşadı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2016> Daha Fazla

Abdülhamit dönemi Osmanlı'nın en çok toprak kaybettiği dönem olmuştur. Osmanlı'ya Darwinizm'in girmesi de aynı döneme denk gelir. Duyun-u Umumiye'nin kurulması, Osmanlı'nın maliyesinin uluslararası denetime açılması gibi hareketler Osmanlı'nın hızla çökmesine sebep oldu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2016> Daha Fazla

Osmanlı'yı yıkan Darwinizm olmuştur. Abdülhamit döneminde Hüseyin El Cisr'in Darwinizm risalesi Abdülhamid'in bilgisiyle her yere dağıtıldı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2016> Daha Fazla

Osmanlı'yı parçalayan İslam alemini masa başında çizdiği haritalarla mahveden asıl güç İngiliz derin devletidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mart 2014> Daha Fazla

Hiçbir zaman için Osmanlı’ya geri dönülmez. Yani neo-Osmanlı bir siyaset yok. Mehdiyet siyaseti vardır. İslam aleminin birleşmesinin adı mehdiyettir, mehdiliktir. Başına geçen şahsa da Mehdi denir. Bu, İsa Mesih’in desteği ile olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Eylül 2013> Daha Fazla

Osmanlı'yı içten yıkan, bağnazlardı. Halihazırda da İslam alemini bağnaz zihniyetin mahvettiğini görüyoruz. Bağnazlar iticilikleriyle, abuk subuk konuşmalarıyla insanları nefret ettiriyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mayıs 2013> Daha Fazla

Osmanlı’ya bir daha dönülmez. Osmanlı geçti. Selçuklu’ya da bir daha dönülmez. Ama onların güzel hatıralarından istifade edilir. Onlardan hisse çıkarılır, o dönemlerden. Hikmet yönü alınır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ocak 2013> Daha Fazla

Mehter’e müthiş bir saygı ve sevgi var. Hakikaten ihtişamı ve ruha etki gücü görülmemiş derecede. Metafizik bir yönü var Mehter’in.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ocak 2013> Daha Fazla

Osmanlı’nın evlatları modern Osmanlı’yı kuruyor maşaAllah. Emperyalist ruhtan uzak, sömürgeci ruhtan uzak, saf sevgiye, dostluğa, kardeşliğe dayalı, Allah korkusuna, Allah sevgisine dayalı, tam bir Mehdiyet ruhu, tam bir Mehdiyet âşıklarının üslubu gayet güzel, maşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Aralık 2012> Daha Fazla

Türklük; Osmanlı, Selçuklular hepsini içine alan bir kültür. Anadolu’da hakim olan kültürün adı. Orada bir ırk üstünlüğü iddiası yok. Anadolu topraklarında oluşan kültürün adıdır Türk’lük.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Aralık 2012> Daha Fazla

Allah neden Osmanlı’yı kurdurdu? Çünkü Kuran’a çok titizlerdi. Bağnazlık yoktu. Sevgi dolulardı. Hz. Süleyman (as)’a niye Allah dünya hâkimiyeti verdi? Sanat, estetik, bilim, sevgi her yeri kaplamıştı. Yıkılmayı da, yeniden kurulmayı da çok iyi düşünmesi lazım insanların.
İman zafiyeti oldu mu Allah dünyayı kavuruyor, mutluluk vermiyor. Osmanlı’nın yıkılma sebebi o, Selçukluların yıkılma sebebi yine odur. Bağnaz bir yapı geliştiğinde, tutucu bir yapı geliştiğinde, sanat, bilim, sevgi azaldığında, Kuran’ın özünden uzaklaşıldığında mutlaka felaket geliyor.
Allah Osmanlı’yı niye yıktı? Halkın epey bir bölümü sanata, estetiğe ve bilime karşı olduğu için yıktı. Devlet karşı değildi ama halkın çoğu karşıydı. Devlet saraylar yaptırıyordu, çeşmeler süslemeye çalışıyordu ama halkın büyük bölümü bilime ve sanata karşıydı. Bağnazlık muazzam sarmıştı etrafı. Bu sebeple Allah yıktı Osmanlı’yı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2012> Daha Fazla

Yeni Osmanlı dedikleri veyahut Osmanlı modeli gibi dedikleri Mehdiyet’in değişik isimleridir. Türk İslam Birliği Mehdiyet’in bir ismidir. İttihad-ı İslam Mehdiyet’in bir ismidir. Neo Osmanlı Mehdiyet’in bir ismidir. Hepsi bu ittihadın ismidir, Mehdiyet’in ismidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2012> Daha Fazla

Milletimizin Osmanlı’dan kalan sıcak, imanlı mayası Anadolu’da duruyor, maşaAllah.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top