Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Eylül 2016> Daha Fazla

Hz. Süleyman da Hz. İbrahim de Peygamberimiz de zengindi. Mümin zenginliği tebliğde etkili bir güç olarak kullanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ocak 2016> Daha Fazla

Allah şehadeti çok seviyor, gaziliği seviyor. Gece yarılarına kadar tebliğ yapılmasını beğeniyor. Gayretle Allah aşkının aranması, Allah'ın çok sevdiğidir. O zaman işte o aşkı, tutkuyu Allah layık olana verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2015> Daha Fazla

Tebliğ yapan müminle alay eden zaten şiddetli etkilendiği için alay ediyor. Yoksa niye uğraşsın. Etkilenmese hiç muhatap olmaz, çeker gider, işine gücüne bakar. Alay kendini teskin etmek içindir. Çünkü içindeki vicdanı onu sıkmaya başlıyor. O sıkmaya karşı küfrün aldığı bir tedbirdir o.
Tebliğ yaparken sevabın üçse, alay edilerek yaparsan otuz olur. Alayın şiddeti fazlaysa üç yüz olur. Çok çok daha şiddetliyse üç bin olur diyelim. Senin amacın ne? İbadet değil mi? Sana ibadet yaratıyor Allah.
Diyorlar ki, “Hocam anlatıyoruz, tebliğ yapıyoruz, bizimle alay ediyorlar” Alayı kim yaptırıyor? Allah yaptırıyor. Tebliğ ile alay aynı anda yaratılıyor. Tebliğin, ibadetin kıymetini artırmak için Allah tarafından yapılan gizli bir ikramdır o. Küfrün aleyhinedir, müminlerin lehinedir. Mümine ikramdır, küfre beladır. Sen o alayı kaale almadığında sevabın kat kat artıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mart 2015> Daha Fazla

Siyaset kendi içinde çok acımasızdır. Kolay iş değildir. Onun için İslam’ı yaymaya gayret eden insanların yapacakları şey; iman hakikatlerini anlatmak, Kuran mucizelerini anlatmak, imanı pekiştirmek, kendi imanını pekiştirmek, şevkini artırmaktır. Yoksa bu tip şeylerle baş edemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2014> Daha Fazla

Bazı Müslümanlar senede bir kere Hristiyanların noel kutlamasına karşı olmayı büyük bir cihat olarak alıyorlar. O gün kahramanlık yapacaklarına, bütün yıl tebliğ yapsınlar, İslam’ı anlatsınlar, Kuran mucizelerini anlatsınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Aralık 2014> Daha Fazla

Tebliğde ne olacak? Acı, meşakkat, zorluklar, tehdit olacak. Bunlar arttıkça tebliğin değeri artar, Allah’ın rızasını daha fazla kazanırsın. Amacın Allah’ın rızasıysa, rahmetiyse. İki günlük dünya için öyle korkak, ürkek yaşamak çok aşağılayıcı.
Allah Kendi yolunda olmayana rahatlık vermez. “Tebliğ yaparım; ama çok rahat olmam gerekiyor.” Sen zaten tebliğ yapmak istemiyorsun. Tebliğ, rahat olmayarak yapılan faaliyete deniyor.
Tehdit nimettir. Tehdidin olduğu ortamda İslam anlatılırsa ibadet oluyor. Diyor ki: “Tehdit olmasın, ben de ibadet yapayım.” İbadetin sevabı çok çok azalır öyle bir şeyde. Halbuki Müslüman çok fazla sevap istiyor. Milyon sevap kazanmak varken niye bire razı oluyorsun?

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2014> Daha Fazla

Her yere fikir adamı, düşünce insanı göndermek lazım. Türkiye’nin, Amerika’nın müthiş imkanları var; radyoları, televizyonları, gazeteleri var; emrimize versinler müthiş bir tebliğ çalışması yapalım. Bir ay bile sürmeden her yer süt liman olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2014> Daha Fazla

Sen emr-i bil maruf ve nehy-i anil münker ile mükellefsin. Etkiyi Allah meydana getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2014> Daha Fazla

Allah, “Tebliğ yapılan, İslam'ın anlatıldığı, samimi Müslümanların olduğu bir ülkeyi helak etmem” diyor (Hud Suresi, 117). Onun için, Türkiye'de Hz. Mehdi (as) olduğu için hiçbir şekilde Türkiye'ye zeval gelmez. Büyük felaket gelmez, toplu felaket gelmez. Ancak başarı ve zafer gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2014> Daha Fazla

İlimle irfanla İslam hakim olur. Ne siyasetle hakim olur ne şununla ne bununla ne okul açmayla, hiçbir şeyle olmaz. Tek tek tek iman hakikatlerini, Kuran mucizelerini anlatmak, Mehdiyet'i müjdelemek, Cenab-ı Allah'a sığınmak, kardeş olmak, sevgi dolu, merhametli, klas, örnek olmak. Bunlar halloldu mu tamamdır, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Şubat 2014> Daha Fazla

Bilgi benzin gibidir. Bilgiyi doldurdun mu beynine ondan sonra o insan mükemmel hareket eder. Ama bilgi yoksa benzin olmayan araba gibi hareket etmez. Bir şey de yapamaz, savrulur.
Bir insanı biraz yetiştirdiğinde, biraz anlattığında ömür boyu çok değerli bir dostun olur, İslam'dan yana bir insan olur.
Elmas da yontulduğunda değerli hale geliyor. Ama düz halde pek bir etkisi olmuyor. İnsan da öyle; ince ince düzenlendiğinde, eğitildiğinde kaliteli hale geliyor. Ne üşenmek doğru olur, ne emek vermekten kaçınmak doğru olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2014> Daha Fazla

Adam komünist mi? “Hadi bombalayalım.” diyorlar. Komünistse eğitsene. Bomba yağdıracağına kitap yağdır. Hem sevap hem güzellik hem hayır hem bereket hem Allah rızasına uygun. Her yönden güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ekim 2013> Daha Fazla

Benimle görüştükten sonra Madonna'da Kuran'a karşı bir sevgi oluştu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2013> Daha Fazla

Bana diyorlar ki; “Madonna'yla niye görüştün?” “Masonlarla niye görüştün?” Hidayetlerine vesile oluyoruz. Hepsinde İslam'a, Kuran'a bir hayranlık oluşuyor. Elhamdülillah, maşaAllah.
Madonna bayağı zeki bir insan. Geçen yıl onunla Çırağan Sarayında 3 saat kadar görüşmüştüm. Kendisine çok sayıda kitap hediye ettim. Allah hidayeti ona bahşetti inşaAllah, faaliyetlerimizi vesile etti.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Eylül 2013> Daha Fazla

Bağnaz kitaplarla değil, bağnaz düşünceyle değil; Harun Yahya kitabını okudu mu bitiyor. Her kitabı okuyan, hayatında çok güçlü değişiklik hissediyor. Zahiren reddetse bile, kalben kabul etmiş oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Eylül 2013> Daha Fazla

Dünyada en etkili modern İslam anlayışı, sahabe anlayışı, net sarih olarak, açık ve tavizsiz olarak bizim tarafımızdan anlatılıyor. Konuyu uzatmıyoruz. Direkt, samimi açıklama ne ise o.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2013> Daha Fazla

Ateist arkadaşların eleştiriden rahatsız olmaları yersiz. Ben ateist arkadaşların da cennete gitmesi için gayret ediyorum. Huzurlu ve rahat yaşamalarını istiyorum. Normalde hiç ilgilenmeyebilirdim de. Dindar olup da ateist ve komünistlere şefkatle yaklaşan bir tek biz varız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2013> Daha Fazla

Biz burada konuşuyoruz, bundan para kazanmıyoruz. Bilakis biz Allah’ı anlatabilmek, dini sevdirmek için üstüne para veriyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Eylül 2013> Daha Fazla

İnsanları dışlama politikası çok yanlış olur. Darbeci de olsa insanlarla görüşüp doğruyu telkin etmeye çalışmak lazım. Dışlamak, Mehdiyetin ruhuna uygun değil. Mehdiyet ruhuna uygun olan, hak olan; herkesi kurtarmaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Eylül 2013> Daha Fazla

Bağnazlığa eğitim ve kültürle karşılık vermek gerekir, küfür ve darbeyle değil.
Saldırgan bağnazlara en güzel ceza, bol kitap dağıtmaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ağustos 2013> Daha Fazla

Sungur Ağabey; "Adnan kardeş, sen seddi Zülkarneyn oldun. Küfür seni aşıp bize gelemiyor.”

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2013> Daha Fazla

İmansızlık dünyayı kasıp kavururken İslam’a en güzel hizmetlerden biri, iman hakikatlerinin anlatılmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ağustos 2013> Daha Fazla

İnsanların kıyafetlerine müdahale etmemek lazım. Herkes istediği gibi giyinir, kimsenin giyimi kimseyi ilgilendirmez. İnsanların kıyafetlerine değil de, cahilliğine karışmak lazım. Yani cahilliği gidermeye gayret etmek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2013> Daha Fazla

Türkiye'de bağnazlığın da, Darwinist-materyalist- Marksist düşüncenin de yolunu biz kapadık. Bilimsel, felsefi ve fikri çalışmalarımızla buna vesile olduk.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2013> Daha Fazla

Çoğu ülkede hep yollar yapılıyor, köprüler yapılıyor, barajlar yapılıyor ama insana yatırım yapılmıyor. İnsanın manevi yönüne, kalbine, vicdanına yatırım yapılması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2013> Daha Fazla

Gençlik imani yönden güçlü olarak eğitilmezse gelecek nesiller açısından çok büyük felaket kapıda demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2013> Daha Fazla

Bizim başarılı olmamızın nedeni, Kuran'a tam uyuyor olmamız, Allah'tan başka kimseden korkmamamız ve dünyadan geçmiş olmamızdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Haziran 2013> Daha Fazla

Biz televizyon yayınlarıyla, radyo yayınlarıyla, internetle Güneydoğu’daki kardeşlerimizi aydınlatmaya devam edeceğiz. Aydınlattık ve felaket geniş çapta çözüldü, bela geniş çapta çözüldü. Ve çözülmeye de devam edecek, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Haziran 2013> Daha Fazla

Ben ve arkadaşlarım Allah, din, vatan, millet denince en öndeyiz, evelAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Haziran 2013> Daha Fazla

"Ben herkese sahip çıkan, sevgi gözüyle bakan bir insanım. Benim kucaklayıcı vasfım aşikar ortada. Kim kuran'dan yanaysa, kim fitneyi söndürüyorsa ben ondan yanayım.”

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Haziran 2013> Daha Fazla

Şiddet uygulayan gerçekte kendini ruhunu yakar. Fikir bilimle, sevgiyle, akılla, demokrasiyle yayılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2013> Daha Fazla

Yer gök cehenneme dönse ben hakkı anlatmaya devam ederim, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mayıs 2013> Daha Fazla

Allah anılırken, tebliğ yapılırken Allah toplu bir felaket vermeyeceğini söylüyor ayette. Şu an İslam daha dünyaya hakim olma aşamasında. İslam hakim olacak ondan sonra bozulma olacak. Kötülerin üstüne kopacak kıyamet.
1980’de başladık faaliyete. Hiçbir şekilde durduramadılar. Kaç çeşit komplo yaptılar, oyun oynamaya kalktılar, mahkemelere vermeye kalktılar, iftiralar attılar, bütün basın üstüme geldi. Onların şu an rüzgârları havada esiyor, ortada yoklar. Bak, biz dimdik ayaktayız, elhamdülillah. Allah iyilere yardım eder, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mayıs 2013> Daha Fazla

Fikir anlatırken de sevgiyle, merhametle, şefkatle ve nezaketle anlatılır. Küfretti diye sen de küfredersen ondan daha acayip bir konuma düşersin. Olmaz. Orada yapılacak şey, ona örnek olmak. Saygılı, hürmetli, nezaketli, dengeli, tutarlı, kazanıcı, ona hatasını fark ettirecek bir üslup olması lazım. Mahcup olabilmesi için ne yapmak lazım? Çok güzel ve asil tavırlar olması lazım ki örnek alsın, imrensin, beğensin, kendisi de öyle olmaya istek duysun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2013> Daha Fazla

Ateist arkadaşların gönülleri çok rahat olabilir. Ben onların hepsine çok şefkat duyuyorum. Yazışabiliriz, konuşabiliriz, kimse de olumsuz bir tavır yapamaz size. Öyle bir şey olmaz. Fikir özgürlüğü var. Siz fikrinizi söyleyeceksiniz ki bilgi netleşsin, düşünce netleşsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Nisan 2013> Daha Fazla

Melekler yeryüzüyle, Allah adına gayrette hep bağlantıdadırlar. Yani meleklerin en ziyade dikkat ettiği konu odur. Melek boş işle uğraşmaz. Boş adamlarla da uğraşmaz. İlgilenmez yani. Tebliğ yapılan, sohbet yapılan yerler, Allah adına yoğun gayret yapılan yerler, oralara yoğunlaşır melekler.
Melekler imani, Kurani sohbetlerden çok hoşlanır,ona gıpta ederler. En sevdikleri şeylerden birisi de o ortamlardır.
Eserlerimde ana konu, Allah sevgisi ve Allah korkusudur. Amacım ise iyi ve güzel olan her şeyin dünyaya hakim olmasıdır.
Çekilen PKK'ya kitap verelim, gittikleri yerde okusunlar. Çünkü giden PKK'lıların fikirleri hasta. Fikirlerinin iyileşmesi ve değişmesi önemli.
Melekler, Allah yolunda gayret edilen yerlere yoğunlaşırlar. En sevdikleri yerler, Kuran sohbetlerinin yapıldığı zikir meclisleridir. Büyük melekler de Mehdi (as)’ın yanından hiç ayrılmazlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Nisan 2013> Daha Fazla

EvelAllah, Kandil’de gürül gürül ezan okutacağız, gürül gürül Kuran okutacağız. Darwinizmin-materyalizmin geçersizliğini Kandil’de herkese anlatacağız ve müthiş bir iman ve Kuran çalışması yapacağız, inşaAllah. Ve imansız tek bir insan bırakmayacağız Cenab-ı Allah’ın izniyle.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2013> Daha Fazla

Bağırdıkça PKK gelişir. Ama ilimle irfanla, kitapla, şefkatle düzelir.
Zor ortamda İslam'a yapılan hizmet çok değerlidir. Allah, İslam'a hizmet eden hiçkimseye hastane parası ödetmesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2013> Daha Fazla

Daha başarılı, daha bereketli ataklarımız olacak. Radikal, acımasız, şiddet yanlısı bir görüş ortadan kalkacak, dünyayı cennet gibi yapacağız inşaAllah. Dünya barış yurdu olacak, bayram yeri gibi olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2013> Daha Fazla

Allah’ın varlığını, birliğini anlatacaksın, iman hakikatlerini anlatacaksın, Kuran mucizelerini anlatacaksın, Kuran’ın gerçeğini anlatacaksın, yobazlığın geçersizliğini anlatacaksın; o zaman PKK makul bir çizgiye gelir.
PKK’yı ikna etmek istiyorsan git, Darwinizmin geçersizliğini anlat bilimsel olarak. Kitaplar dağıt, film seyrettir, konferanslar ver. O şekilde ikna edebilirsin.
“Hadi dindar ol” demeyle de dindar olunmaz. Dindar olmanın aşamaları var. Dindar olması için önce putların kalkması lazım. Put durursa senin dinini anlamaz adam, puta döner. Darwinizmi kaldırmadan sen nereye dini anlatıyorsun?

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2013> Daha Fazla

Hayırlı ve faydalı olanın ne olduğunu Kuran bize açıklıyor. En faydalı olan şey, insanların ahiretlerini kurtarmak için gayret etmektir, Allah yolunda fikren mücadele etmektir. Yoksa bazı Müslümanların iddia ettikleri gibi işadamı olup, holdingler kurup, turistik tesisler işletip ticaretine bakmak değildir. Bu son derece samimiyetsiz bir yaklaşımdır. Mutluluk imanla olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Nisan 2013> Daha Fazla

Bakkalda, sokakta, arabada, minibüste, otobüste “Allah’a şükür” demek, “Allah ne güzel yarattı” demek insanlara tebliğ olur. Allah’ın adını insanlar her yerde duysun. Sık sık duysunlar. Unutamaz o, çok hoşuna gider, aklında kalır. Çünkü adam senetten bahsediyor, öbürü çekinden bahsediyor, öbürü işlerinden bahsediyor, öbürü dedikodu yapıyor falan bir de bakıyor ki oradaki insan, Allah’tan sevgiyle bahsediyor. Çok imrenir, çok hoşuna gider. Ona örnek olur, o da yapmak ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mart 2013> Daha Fazla

Bizim kadar kapsamlı iman hakikati anlatan kimse yok. Kuran’ı bu kadar akılcı, yalın ve samimi anlatan, karmaşıksız, net, kısa ve özlü anlatan yok. Bu kadar Kuran mucizesi anlatan görmedik.
Darwinizmi bu kadar mükemmel dünya çapında bilimsel delillerle ezen bizim dışımızda kimse yok. Materyalizmi bu kadar güçlü bizim kadar fikren ezen yok.
Dünyada Mehdiyeti bizim kadar akılcı, bilimsel delillere dayalı, kaynaklara dayalı ispat eden ve aksi imkânsız şekilde izah eden, Risale-i Nur’dan, hadislerden, Kuran’dan ispatlı anlatan hiçbir yer yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mart 2013> Daha Fazla

İnsanlar üzerinde bilimsel anlatımlar etkili olur, Kuran mucizeleri ve iman hakikatlerinin anlatımı etkili olur. Klasik anlatımlar etkili olmaz. Çünkü aklın, kalbi tasdik etmesi gerekir. Akıl kullanılmazsa iman zayıf olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mart 2013> Daha Fazla

Türkiye’de ve dünyada Müslümanlara modern İslam modelini biz gösterdik.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mart 2013> Daha Fazla

İslam herkese tebliğ edilir. Eğitmezsen, anlatmazsan, konuşmazsan İslam’ı kime anlatacaksın o zaman? Çok yanlış; adam dışlama olmaz.
Komünist deyip kenara atmıyoruz. Komünistin iman etmesi için uğraşıyoruz. Mason deyip kenara bırakmıyoruz, iman etmesi için uğraşıyoruz. Hıristiyan’a da, Musevi’ye de hepsine tebliğ yapıyoruz. Dinsize, ateiste, Budist’e hiçbir millete, hiçbir kavme, hiçbir dine kin duymuyoruz, nefret duymuyoruz. Hepsine şefkatle yaklaşıyoruz. İslam’ı, Kuran’ı öğrensinler diye, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ocak 2013> Daha Fazla

İslam’ı tebliğde gecikme yok. Vakte bırakmak olmaz, gecikmeyeceksin. Dakikasında saniyesinde hemen.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2013> Daha Fazla

İman, namaz niyaz PKK’yı da sarsın. Onlar da İslam’a davet edilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ocak 2013> Daha Fazla

Firavun ve Nemrut’a tebliğ yapıldığını gördükleri halde, “Masonlara tebliğ yapılmasın” diyenler var. Allah Hz. Musa (as)’a, Firavun’a karşı bile “Halim ol” diyor, “Mülayim söz söyle” diyor. Masonlara karşı keskin bir üslup kullanılıp, ters davranılıp dışlanmalarını istiyorlar. Olmaz. Bu, İslam’a uygun değil.
Açılan İslami merkezler iman mücadelesi yapılan ilmi merkezler olmalı. Bu merkezlerde yaratılışın bilimsel delilleri, fosiller sergilenmeli. Kuran mucizeleri ve iman hakikatleri anlatılmalı. O zaman hakkıyla faydalı olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ocak 2013> Daha Fazla

Kültürel, ilmi çalışma dışında komünist PKK ile mücadele olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ocak 2013> Daha Fazla

Tebliğ yapılan bir kişiye önce ibadet değil, iman teklif edilir.
Fas’ta, Tunus’ta, Cezayir’de, her yerde faydalı çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ocak 2013> Daha Fazla

Teröre çözüm konusunda; şefkatle, sevgiyle, akılla, merhametle, gurur kırmadan, onur kırmadan, sevecen bir yaklaşımla bilimsel mücadele, bilimsel anlatım konuyu kökten halleder. Onun dışında iddialaşarak, karşılıklı gurur savaşı gibi bir görünüm hissederse karşı taraf ikna edilmesi çok zor olur. Bilimsel anlatım, vicdanlara hitap yeterlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ocak 2013> Daha Fazla

Peygamberimiz (sav) Ukaz Panayırında her kesimden insanla konuşup onlara tebliğ yapıyordu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ocak 2013> Daha Fazla

Allah, deccaliyete karşı sert davranmayın, ilimle, bilimle, şefkatle ve mülayim yaklaşın diyor.
Kültürel faaliyetlerimiz bilimle, sevgiyle ve büyük bir coşkuyla devam ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Aralık 2012> Daha Fazla

Fıkhi açıklamayla netice alınmayacağını görmeleri lazım. En güzel faaliyet, kişinin imanını tahkiki hale getirmektir. Allah’tan korkusunu artırmaktır. Allah’ın varlığına kesin kani olursa bir insan, tahkiki iman kalbine iyice sirayet eder, güzelce ruhunu, kalbini kaplar, temessük ederse o zaman olur. Yoksa sürekli “Şu haramdır, şu helaldir” demenin pek etkisi olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Aralık 2012> Daha Fazla

Biz kıyamet yarın bile kopacak olsa İslam’a hizmetle mükellefiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Aralık 2012> Daha Fazla

Gençliğin imanının çok pekiştirilmesi lazım ama bu tabii fıkıh bilgisiyle değil. Yani fıkıh bilgisiyle iman artmaz. Artsa da kısmendir. İman hakikatleriyle artar iman, bilimsel delillerle artar. Akla hitap eden, kalbe hitap eden deliller anlatımlar olması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2012> Daha Fazla

Allah aralıklı olan zikretmeyi, aralıklı yapılan tebliği gevşek davranma olarak alıyor. Gevşek davranmayı da kabul etmiyor. Çok sık olmasını istiyor Allah. Çok sık, olabilecek en sık derecede.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Aralık 2012> Daha Fazla

Sungur Ağabey Sayın Adnan Oktar’a hitaben şöyle demişti: “Ne mutlu sana! Mazi de müstakbel de seni alkışlıyor.”
Sungur Ağabey Sayın Adnan Oktar’a hitaben şöyle demişti: “Sen küfre karşı seddi Zülkarneyn oldun, seni aşıp bize gelemiyorlar.”

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Kasım 2012> Daha Fazla

Tebliğ postayla da olur, kitap göndererek de olur, uzaktan da olur. İlla gitmek şart değil.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2012> Daha Fazla

İman hakikatlerini anlatan insanlara destek olmak çok önemlidir. Kuran mucizelerini anlatan insanlar, Darwinizmin, materyalizmin geçersizliğini anlatan insanlar, bunlara destek olunması çok önemlidir. O zaman insanlar makul çizgiye geliyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2012> Daha Fazla

İdeoloji ideolojiyle yenilir. İnanç inançla yenilir. Sen onun karşısına güçlü bir inanç çıkaracaksın ki yenesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2012> Daha Fazla

Darwinist, materyalistlere karşı da eskiden sadece küfrederek mücadele ediyordu birçoğu. Biz bilimle, akılla, sevgiyle ve şefkatle mücadele ediyoruz.
Zorla namaz kıldırılmaz, zorla kıyafet giydirilmez, zorla herhangi bir inanca insan yönlendirilmez. Herkesin fikirlerine saygı duymak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ekim 2012> Daha Fazla

Mehdiyeti dünyada, İslam âleminde bizim kadar kapsamlı anlatan yok. İsa Mesih’in inişi konusunu bu kadar kapsamlı anlatan bizden başka kimse yok. İttihad-ı İslam’ı bu kadar kapsamlı ve ısrarlı anlatan bizden başka hiçbir topluluk yok.
Biz en hayati konu olan iman hakikatine ağırlık veriyoruz, Kuran mucizelerine ağırlık veriyoruz. Resulullah (sav)’in çıkan mucizelerini anlatıyoruz. Resulullah (sav)’in zuhur etmiş mucizelerini anlatan bizden başka İslam âleminde kimse yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2012> Daha Fazla

Dünyada ateistlerle Müslümanların bir mücadelesi var ama bunun ilmi olması lazım. Böyle kan dökerek, Müslümanları şehit ederek olmaması gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2012> Daha Fazla

Eğitimle insan deccal de olur, eğitilirse evliya da olur. Yani eğitimle şeytanlaşabilir, eğitimle melekleşebilir insan. Eğitim çok önemlidir.

A9TV; 28 Ekim 2012> Daha Fazla

PKK madem kargaşa istiyor, biz de düzen, intizam, birlik, beraberlik, sevgi, muhabbet ve kardeşlikle karşılık vermeliyiz.Aynı şekilde Darwinistlere, materyalistlere, ateistlere karşı da sevgiyle, ilimle, bilimle güzel karşılıklar vereceğiz inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ekim 2012> Daha Fazla

Samimi anlatım insanlara çok olumlu etki yapar. Hakikaten onun kurtulması için candan gayret ettiğini anlarsa karşındaki insan gevşer. Ama iddialaştığını, onu ilmi yönden mahcup edecek şekilde etkisiz hale getireceğini düşünürse o zaman inatlaşma damarını gereksiz harekete geçirirsin.
Kardeşlerimiz Darwinizme, materyalizme karşı mücadele ederken ilmi, sevecen, biraz şakacı, gönül alan bir üslupla anlatacaklar. İddialaşan üslup pek olmaz, insanların damarı zayıftır.
Bir konuyu anlatırken iddialaşmak, karşı tarafın anlama gücünü kırar. İnatlaşmayı kırmak bir sanattır. Karşı tarafın inat damarına basmamak, tebliğcinin önemli bir vasfıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2012> Daha Fazla

Allah yolunda fikren mücadele edenin sağı solu hayırla kaplanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ekim 2012> Daha Fazla

Acil olan Kuran hakikatlerini anlatmaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ekim 2012> Daha Fazla

Marksistler, Leninistler, ateistler de Resulullah (sav)’in ümmeti fakat icabet etmemişler. Anlatılırsa, konuşulursa, sevgiyle şefkatle yaklaşılırsa onlar da o güzellikten nasiplenir. Olmuyorsa kaderde Allah onları öyle yaratmıştır. Acırız, şefkat duyarız. Nefretle ezmeye kalkmayız.
Küfür ve dalalet, tuğyan ve dalalet, ateistler, Marksistler, Leninistler… Eskiden bu yobaz kafadaki adamların şiddetle nefret edip ezmek istediği kişilerdi. Yeni ruh, Mehdiyet ruhu, İslam ruhu onlara da şefkatle sahip çıkıyor. Onlar da birinci sınıf vatandaş. Onlar da bizim Hz. Adem (as)’dan kardeşlerimiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ekim 2012> Daha Fazla

PKK’nın yöntemi öldürmektir, müslümanın yöntemi de diriltmektir. Diriltmek ilimle, bilimle, ikna ve telkinle olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Eylül 2012> Daha Fazla

Demokratik, ilmi, bilimsel, sevginin, aklın, sanatın kullanıldığı bir milli seferberlik meydana getireceğiz. Bilimle, sanatla, akılla, felsefeyle bu fitnenin (Darwinizmin, materyalizmin) yanlışlığını basından, radyodan, televizyondan her yerden anlatacağız.
Anti-Darwinist, anti-materyalist bütün basın bu manevi seferberliğe katılsın. İttihad-ı İslam’ı isteyelim, Türk İslam Birliği’ni isteyelim. Komünizmin geçersizliğini anlatalım. Darwinizmin, materyalizmin geçersizliğini anlatalım. Allah’ın varlığının delillerini anlatalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Eylül 2012> Daha Fazla

İnançlar savaşı var şu an. Komünizm bir inançtır. Ona karşı inanç geliştireceksin. Darwinizm, materyalizm bir inançtır. Ona karşı inanç geliştireceksin bilimle, akılla. Ezerek değil. Aklını ezeceksin, fikrini ezeceksin, düşüncesini ezeceksin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Eylül 2012> Daha Fazla

Biz Mehdiyet’i temsil ediyoruz. Bizim bütün faaliyetlerimiz ilimle, sevgiyle ve akılladır.
Yobazlığa karşı, insanlara gerçek İslam'ın anlatılması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2012> Daha Fazla

Peygamberimiz (sav)’in yöntemi buydu. Yobazlar müşrik yöntemiyle insanları dinden soğutmaya çalışıyorlar. Biz de sevgiyle İslam’a, Kuran’a insanları davet ediyoruz ve Allah sonucunda başarı meydana getiriyor.
Ben bütün Martinistleri de çok seviyorum, masonları da seviyorum. Hıristiyanları, Musevileri de seviyorum. Alevileri, Bektaşileri de seviyorum. Hepsi Allah’ın yarattığı tertemiz insanlar. Hepsi neşeli insanlar, sevgi insanları.
Yobaz, nefreti sunar. Biz sevgiyi, şefkati, merhameti, akılcılığı ve doğruluğu sunuyoruz. Ve sonucunda da Allah insanların kalplerini yumuşatıyor ve onları İslam’a çekiyor.
Biz Hıristiyanlara, Musevilere, masonlara; herkese şefkatle yaklaşıyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2012> Daha Fazla

İslam'ın hakimiyetinden önce gayret etmenin sevabı çok boldur. Hakimiyetten sonra alınan sevap azalır.
Peygamberimiz (sav), ahir zamanda gayret eden Müslümanların elli kat fazla sevap alacaklarını bildirmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Eylül 2012> Daha Fazla

Tebliğin yeri her yerdir. Magazin programı da olur, ekonomi dergisi de olabilir. Tebliğ sokakta olabilir, gazinoda olabilir, camide olur. İnsanın olduğu her yer tebliğ için potansiyel zemindir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2012> Daha Fazla

PKK’ya fikirlerinin yanlışlığının anlatılması durumunda Allah’tan korkan, Darwinizmin, materyalizmin geçersizliğini anlayan, gayet efendi, terbiyeli, makul, dengeli, tutarlı, şefkatli, merhametli insanlar oluşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2012> Daha Fazla

Öldürerek bir yere varılmaz. Bu, yol değil. İlimle, felsefeyle, sanatla; ikna ederek, konuşarak netice alınır. En kolay, en kestirme, en çabuk netice olan yol budur. Öbüründe netice alınmaz. Kuran’ın yolu budur, Bediüzzaman’ın yolu budur, Mehdiyet’in yolu budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ağustos 2012> Daha Fazla

“Kahrolsun PKK!” demeyle bir yere varılmaz. Bayram ziyaretlerine giderken bir kitap götürsünler Darwinizm, materyalizmi çökerten, PKK’nın açmazını anlatan sohbetler yapsınlar. Bilgilerini artırsınlar. Bu şekilde olur.
“Kahrolsun PKK!” 30 seneden beri bu söyleniyor. “Kahrolsun PKK!” diyeceklerine, Darwinizmle ilgili bir tane kitap birisine hediye etsinler, Darwinizmle ilgili bir şey öğrenip onu anlatsınlar, materyalizmi çökertecek bir sohbet yapsınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2012> Daha Fazla

Kızmakla küsmekle olmaz. Her yer inananların, her yer Allah’ın, her yer Allah’ı sevenlerin. Vargücümüzle gayret edeceğiz, çünkü KARŞIMIZA ENGEL ÇIKARANLARI YARATAN DA ALLAH’TIR. ENGEL KENDİLİĞİNDEN ÇIKMAZ. ALLAH ÇIKARTIR ENGELİ, SENİN SEVABININ ARTMASI İÇİN.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2012> Daha Fazla

Dünyada iki büyük güç mücadele etmiştir; Allah’a inananlar, inanmayanlar. İnanmayanlara karşı şefkat ve sevgiyle yaklaşılması lazım. Akılla ve bilimle yaklaşılması lazım ve sabırlı olunması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2012> Daha Fazla

Müslümanları ümitsizliğe sevk edenler, Mehdi (as) konusunda Müslümanların şevkini kırmaya çalışanlar bu terör belasının içinde olmuş oluyorlar. Onun için, kardeşlerimiz ısrarla ve kararlılıkla hem Mehdiyet’i hem de Darwinizmin materyalizmin geçersizliğini her yerde anlatsınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2012> Daha Fazla

Kuran’ın hakikatlerini bilimsel olarak açıklamamız, belgelerle, fotoğraflarla ispat etmemiz gençlerin Kuran'ı da çok rahat açıklamalarına sebep oldu. Muazzam bir coşku meydana geldi ondan sonra.
Dünyanın her tarafında ciddi bir canlanma oldu. Özellikle DARWİNİZMİ, MATERYALİZMİ EZMEMİZ DİNİ ANLATMAKTA ZORLANAN GENÇLERE MÜTHİŞ BİR KOLAYLIK SAĞLADI. Daha önce başlangıçta Darwinizm noktasında ezildikleri için dini anlatamıyorlardı. Ancak dindarlıklarını gizleyebiliyorlardı. Ama sonra Darwinizm ezilince yol sonuna kadar açıldı.
Bu yaptığımız tebliğdeki özel çalışma, özel akıl, Türkiye'de ve bütün dünyada çok ciddi değişikliklere sebep oldu. SOSYETENİN DİN İLE TANIŞMASINI BİZ SAĞLADIK.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2012> Daha Fazla

Zenginlerin de epey bir bölümü gururlu ve kibirli olurlar. Kendilerini halktan daha üstün görürler. Bir azamet olur üstlerinde, halkı kaale almak istemezler bir kısmı. Ama bizlerin zengin olduğunu görünce, ondan daha zengin olduğumuzu görünce o zaman gardı kırılıyor. O zaman enaniyeti, kibiri kalmaz. Daha mütevazi olur, daha rahat yaklaşır ve dediklerimizi daha rahat dinler ve anlarlar.
Güzel hanımların bir kısmında da gurur ve kibir olur. Enaniyet olur, büyüklük hissi olur. Ama kendinden daha güzel hanımları gördüğünde o gururu, kibiri kalmaz çok mütevazi olur. Onlarla çok yakın dost olur, ahbap olur ve konuşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2012> Daha Fazla

Ne diyor Cenab-ı Allah? “Dinde zorlama yoktur.” Hüküm açık. Adamı zorlayamazsın sen. Sevgiyle anlat, şefkatle anlat, merhametle anlat. Güzellikle, sevdirmeye çalışarak anlat.
Sen adamı zorla döverek söverek inancından vazgeçirebilir misin? Cehaletinden şikâyetçiysen eğit, öğretmen gönder, okul aç. Sevgiyle halletsene. Bunu yapacak olan işte yine Hz. Mehdi ve İsa Mesih’tir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Temmuz 2012> Daha Fazla

Bir adamın yobazı da eksik olmayacak, deccali de eksik olmaması lazım. Firavun’u, Nemrut’u da eksik olamaması lazım. İyi tebliğ yapılmasına vesile oluyorlar. Allah bizi yobazsız, münafıksız, deccalsiz, firavunsuz, nemrutsuz bırakmıyor. Biz de bunları ilimle, bilimle eziyoruz.
Gaddarlığı, nefreti din olarak görüyorlar. Böyle bir şey olmaz. Eğer sevgiyle yaklaşmazsan insanlar nasıl Müslüman olacaklar? Şefkatle yaklaşmazsan nasıl Müslüman olacaklar? Şefkatle yaklaşmazsan kimse dine yaklaşmaz. Sen nefretle yaklaşırsan dini nasıl dinlesin adam, İslam'ı nasıl öğrensin?
İkna ederek, konuşarak, sevgiyle, akıl kullanarak bütün insanlığı İslam'a davet etmek mümkün.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2012> Daha Fazla

Kardeşlerimizin her yerde kısa kısa da olsa iman hakikatlerini, Darwinizmin geçersizliğini anlatmaları çok büyük netice verir. Zannedildiği gibi olmaz. Bir, her zaman bin olur söyleyeyim. “BİRDEN NE OLUR?” DEME. BİR HAFTA SONRA BİN OLUR O. Bin, yüz bin olur. Yüz bin, iki yüz bin olur. Rahatça bu yayılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Temmuz 2012> Daha Fazla

Masondan nefret edersen o zaman Kuran’a uygun hareket etmiş olmazsın. Eğer yanlış yoldaysa şefkatle İslam’a davet etmen gerekir. Doğru bir şey yapıyorsa da zaten müttefikindir. Beraber hareket edersin. Eksik bilgisi varsa SEN EMR-İ Bİ'LMA'RUF VE NEHY-İ ANİLMÜNKERLE MÜKELLEFSİN. NEFRET ETMEKLE MÜKELLEF DEĞİLSİN.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Temmuz 2012> Daha Fazla

Her güzel gelişmenin öncesinde biz onun kültürel zeminini, sosyal zeminini hazırladık.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Temmuz 2012> Daha Fazla

Allah'ın varlığını, Kuran'ın gerçekliğini bilimsel delillerle anlattığımızda milyonlarca insan hidayet buldu. Bağlantılardan, dünya çapındaki etkiden, üniversitelerdeki etkiden, Müslümanların atağa geçmesinden bunu anlıyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Haziran 2012> Daha Fazla

Sevgiyle yaklaşılırsa, şefkatle yaklaşılırsa İslam’a ve Müslümanlara karşı insanlarda bir sevgi olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Haziran 2012> Daha Fazla

Madonna göreceksiniz Sebe Melikesi Belkıs gibi İslam'a hizmet edecek. Verdiğim hediyeler daima ona İslam'ı hatırlatacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2012> Daha Fazla

Ben yobazlara şiddet kullanılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum. Öyle olmaz. Yobazlara yine şefkatle anlatmak lazım. Akılcı olarak onların önde gelenlerine özellikle ikna ederek oradan o müşrik kafaya bir çözüm aranabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2012> Daha Fazla

Müslüman zaten 5 vakit namazını kılar, orucunu, tutar, zekatını verir ama bir; ilmini artırmak, iki; İttihad-ı İslam için var gücüyle gayret etmek, iman hakikatlerini anlatmak, insanların iman etmesi için gayret etmek, yobazlığa karşı mücadele etmekle yükümlüdür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2012> Daha Fazla

BİZ NİYE TERCİH EDİYORUZ MAL SEVGİSİNİ? RABBİMİZİ ZİKRETMEKTEN DOLAYI TERCİH EDİYORUZ. Çünkü İslam’a, Kuran’a hizmette etkisi büyük olduğu için, sükse yaptığı için, insanlarda olumlu etki yaptığı için, Allah’ın nimetlerini insanların üzerinde görmekten insanlar hoşnut olduğu için, Müslümanların gücünü gördüklerinde Müslümanlara karşı muhabbetleri arttığı için.

A9 TV 3 Mayıs 2012> Daha Fazla

BİZİM ANLATIMLARIMIZDAN SONRA BÜTÜN DÜNYADA SİSTEM DEĞİŞTİ. MUAZZAM GÜÇLÜ BİR ATAĞA GEÇTİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ, kendilerine müthiş bir özgüven geldi. Sıkıştıkları zaman hemen benim kitapları devreye sokuyorlar, hemen konu bitiyor.
ÖNCE MATERYALİST, DARWİNİST PUT SİSTEMİNİN BİLİMLE, MANTIKLA, AKILLA, FELSEFEYLE ORTADAN KALDIRILMASI GEREKİYOR, bizim yaptığımız gibi. İman hakikatlerinin anlatılması lazım. İnsanların imanlarının takviye edilmesi, güçlendirilmesi lazım. Kuran mucizelerinin anlatılması lazım. KURAN’IN HAK OLDUĞUNUN KALPLERE NAKŞEDİLMESİ GEREKİYOR. ONDAN SONRA ALLAH’IN HÜKÜMLERİNİ TEKLİF EDERSİN. Yorucu olmadan, akılcı ve Kuran’daki şekliyle.

A9 TV, 30 Nisan 2012> Daha Fazla

BU DERECE KENDİNİ İSLAM AHLAKINA ADAYAN HİÇBİR TOPLULUK YOK İSLAM ALEMİNDE. Sizin tarzınızda Allah’a, Kitap’a, Kuran’a kendini bu derece adayan; çünkü sizdeki adamanın şiddeti yüksek, görülüyor bu. Bu derece adayan dünyada yok. Bütün İslami cemaatleri, toplulukları ben biliyorum. İnceledim. Hiçbirinde böyle bir şey yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Nisan 2012> Daha Fazla

Tebliğ yaparak, ilimle bilimle anlatarak, sevgiyle, nezaketle, demokrat ruhla, şefkatle İslam’ın, Kuran’ın anlatılması lazım.
Biz Siyonist de olsa, mason da olsa, komünist de olsa, ateist de olsa herkesin Mehdiyetin potası içerisinde erimesini, İttihad-ı İslam’ı desteklemelerini, Türk-İslam Birliği’ni kurmada yardımcı olmalarını ve bu güzel topluluk içerisinde ve bu güzide toplum içerisinde refah, huzur ve güzellik içerisinde yaşamalarını istiyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2012> Daha Fazla

Emri bil maruf nehyi anilmünker. Gece, gündüz Müslüman bu ibadetleri yapmakla mükellef. “Diyanet İşleri yapıyor” diyor. Diyanet onun sevabını alır. Sen? Diyanet senin yerine namaz kılıyor mu? Olmaz. Diyanet de senin yerine tebliğ yapmaz. Sen ayrıca yapacaksın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2012> Daha Fazla

Peygamberimiz (sav) nasıl mücadele ediyorsa o şekilde mücadele edeceksin. Sabahlara kadar hizmet ediyordu Resulullah (sav). Müslüman böyle olacak. Biz buraya eğlenmeye gelmedik. İmtihan olduğumuz açık.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Nisan2012> Daha Fazla

Üniversiteler çok küçük binalar. Türkiye binlerce kilometre kare. Köyler, kasabalar hepsi bizim. Geceli gündüzlü faaliyet yapacağız. Durduramadınız, durduramazsınız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Nisan 2012> Daha Fazla

BENİM ANLATIMLARIMLA MİLYONLARCA İNSAN HİDAYETE KAVUŞTU. Mason localarını siz dışladınız. Ben onlara sahip çıktım. 100’e yakın mason Müslüman oldu, maşaAllah. Yabancılardan çok çok fazla insan Müslüman oldu. Dünyada ilk defa oluyor. Aydın tabakada, modern gençlik arasında İslam çığ gibi yayıldı.
Bütün toplumu, bütün dünyayı; dinsizi, imansızı, Yahudisini, masonunu, komünistini, ateistini, Satanistini, açığını, kapalısını, mayolusunu, bikinilisini, üstsüzünü, isterse anadan doğma olsun herkesi İslam’a davet çok hayatidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2012> Daha Fazla

İslam hakim olunca sevaplar bitiyor. Artık kepçeyle topladığınız bir şeyi düşünün, ondan sonra iğne ucuyla toplarsınız. Şu an kepçeyle toplar gibi öyle çok sevap kazanıyoruz inşaAllah. Çok kıymetlidir zor anlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2012> Daha Fazla

Mutlaka bir insanın iyi olması, hayra yönelmesi, hidayet bulması için gayret etmek İslam ahlakının gereğidir. Aksi ahlaksızlık olur, vicdansızlık olur.

> Daha Fazla

Hizmetler küçük gibi görünür ama onlar birikir ve büyürler. Allah, ekilen tohumların birini bin eder.
Binlerce kişiyi karşıma alırım ama mutlaka Hakkı savunurum. Benim özelliğim budur.
Plajlarda, barlarda da Allah'tan bahsedilecek. Din her alana girecek. İşte bu gerçek bazılarını çok rahatsız etti.
BİZİM ESERLERİMİZ VE SİTELERİMİZ ÇOK BÜYÜK BİR İLİM DENİZİDİR. MUTLAKA EZER KARŞIDAKİNİ. Geniş çapta kardeşlerimiz faydalanıyorlar ama etkimizi çok daha fazla artıralım, çapını genişletelim.
Müslümanları boş edebiyata çekip onlara boş bilgi vermek ve demagoji anlatmak vicdana uymaz. Bizim kitaplarımızda böyle bir şey hiçbir şekilde yoktur. Demagoji yapan kişiler hiç vakit almasınlar.
Biz Hz. Süleyman (a.s.) gibi olacağız, şeytanı hizmet ettireceğiz. Şeytana hizmet etmeyeceğiz. Deli ve ters olduğu, manyak olduğu belli olan kişilere saatlerce cevap vermek doğru değil. Onların dedikodu batağına düşmek hiç akılcı değil. BİZ VAKTİMİZİ EN ÖZLÜ VE EN MÜKEMMEL ŞEKİLDE GEÇİRMEKLE MÜKELLEFİZ. FACEBOOK ZAMAN BATAĞI OLMASIN, ZAMAN YİYİCİ BİR YER OLMASIN. Faydalı hayatın bir bölümü olsun. Önemli olan ilmi internet siteleridir. Okuduğunu anlatacak, tebliğ yapacak. Müslüman vaktini en akılcı en özlü şekilde geçirmeli.
İnsan; babasının, çocuklarının, kardeşlerinin, eşlerinin, arkadaş çevresinin çıkarı ve teşviki nedeniyle, hiçbir zaman dini, İslam’ı tebliği bırakmayacak. Kazandığı mal, ticaret korkusu için İslam’ı yaymaktan vazgeçmeyecek. Hoşuna giden evler için evinde oturmak için İslam’ı tebliğ etmekten vazgeçmeyecek. “Bunlar size Allah’tan, Resul’den ve İslam’ı yaymaktan daha sevimli ise, Allah belanızı verinceye kadar bekleyin” diyor Allah. ONUN İÇİN BİZ SADECE ALLAH İÇİN YAŞAYACAĞIZ, SADECE O’NUN RIZASI İÇİN.
Dini sevinç kaynağı olarak anlatmak Rahmani olur. Dini ıstırap kaynağı olarak anlatmak ise şeytanidir.
GÜZEL İNSANLARI DOĞRU VE GÜZEL BİR BİLGİ İLE DONATACAĞIZ VE ÜLKELERİ SANATTA, BİLİMDE GÜÇLENDİRECEĞİZ, HER YERE NEŞE GETİRECEĞİZ. Yeter ki Darwinizm onları boğmasın. Bunun için çok kapsamlı çalışma yapıyoruz. Konferansların amacı bu. Ama eğitimin şartı mutlaka şefkat merhamet ile olmasıdır.
Önce iman hakikatleri, Kuran mucizeleri anlatılacak, sonra ibadet teklifi gelecek. O putlarıyla geziyor, sense ona din anlatıyorsun, anlamaz.
Allah; kalbin, vicdanın, aklın tasdik ettiği şekilde, güzel öğütle, delillerle, candan, Kuran’a ve hadislere dayalı, Sahabe döneminin özelliklerini taşıyan bir üslupla mücadele etmeyi öğütlüyor.
Gerçekler, yazıyla ilimle anlatılır; bağırmakla karşı taraf ikna edilmez.
"Onlardan seni dinleyecekler vardır" diyor Allah, ama HİÇ DUYMAYANLAR VE AKIL ERDİREMEYENLER İÇİN ALLAH “ONLAR ÖLÜDÜRLER” DİYOR. O yüzden BİRİNİ İKNA ETMEK İÇİN KENDİNİZİ YORMAYIN, KENDİNİZİ ÜZMEYİN, hatalı olur bu. Taşa bir şey anlatsak taş kıpırdamasa ve ona kızsa insan bu olur mu? Şuuru açık bir insan anlamasa dahi bunun için üzülmek haramdır.
Gençleri pasifize etmek için bir faaliyet var. Onları; İttihad-ı İslam’ı istemeyerek, “Darwinizm tehlike değil”, “kıyamete daha var” deyip uyuşturan bir felsefe var. Buna karşı gençler, Kuran ahlakının hakim olması için atak bir tavır içinde olsunlar.
Kardeşlerimiz sohbet etsinler, BİRBİRİLERİNİN EVİNE GİDİP ANLATSINLAR. Gençleri pasifize etmek isteyenleri güçsüz kılmak istiyorlarsa, DARWİNİZMİ MAT ETMEYİ ÇOK İYİ ÖĞRENSİNLER. YARATILIŞI, EVRİMİN GEÇERSİZLİĞİNİ ÇOK KAPSAMLI ÖĞRENSİNLER. BİLGİ EN ÖNEMLİ SİLAHTIR.
Dünyaya İslam ahlakını hakim edeceğiz. Görülmemiş bir özgürlük ve sevgi olacak. Sonsuz güzel Allah'ımızı sürekli anacağız.
“Neden İslam’ı yaşamıyorsun” diye sorunca, “ticaret yapıyoruz, akşama kadar çek senetle uğraşıyoruz, bir de ailemiz bizi meşgul ediyor” diyor. Zaten İslam’a vakit ayırmak istemediği için Allah bunları bütün vaktini alacak şekilde yaratıyor, Allah onu bütün bunların içinde boğuyor.
“Mücadele etmeyi bilseydik sizi izlerdik” diyorlar. “Ayda üç yüz milyar vereceğim, şimdi mücadele etmeyi biliyormusun” dense, “bu işi bana bırakın mükemmel yaparım” der. Demek ki senin orada imanın zayıf. Sonsuz cenneti bir kenara bırakıyorsun. Oysa parasının bir bölümü bile harcayamadan, hatta o parayı hastane parası yaparak can verebilir. Haberi yok.
Bütün mesele insanların imanlı olmalarını sağlamaktır. İmanlı olduktan sonra çok kolay; namaz da kılar, oruç da tutar, zekat da verir, hacca da gider. Bunun için iman hakikatleri çok önemlidir. İmanlarının artması için bizim internet sayfalarımızı ziyaret etmelerini teşvik etsinler. Mutlaka uydu yayında bizleri her akşam izletsinler.
Gerçekçi anlatım çok önemlidir. İnsanlar din adına ortaya çıkan değişik tiplere alışmışlar. Bir de bakıyorlar ki; son derece candan, samimi bir Müslümanlık anlayışı var. Son derece akılcı, Kuran’a dayalı, hurafelerden uzak, dürüstlük üzerine kurulu, candanlık üzerine kurulu, her anlatım samimi, her izah bilimsel ve gerçeğe dayalı, mantıksız akla uygun olmayan hiçbir izah yok. Bunun karşısında kim durabilir? Nasıl dursun? Vicdanen duramaz.
Elbette internet sitelerine televizyon kanallarına para veriyoruz. Açılacak olan kendi kanalımız için de para veriyoruz. Ne imkanımız varsa Allah yolunda harcadık, yazın en sıcak aylarda bile, bayramlarda, tatillerde her zaman buradayız. Başka şeylerle ilgilenmiyoruz. Turistlik gezilere çıkmıyoruz. Yazımız kışımız yok. 30-40 yıldan beri böyle, bütün imkanlarımızı Allah yolunda harcıyoruz.
Tebliğde sevap, karşısındaki insanların direnmeleriyle kazanılır. Karşısındaki direnecek ki o kişinin sevabı çok olsun. Direnecek ki sen coşkuyla anlatacaksın. O yüzden tebliğ yapanın karşısında direnecek kişiler her zaman olacaktır.
Bizim tebliğ yapmadaki hedefimiz Kuran’a uyacak insanlar yetiştirmek olacaktır. İçi titreyerek Allah’tan korku duyan kimseler yetiştirmektir amacımız. İman hakikatleri anlatmaktır. Amaç anlamayan bir insana fıkıh bilgisi vermek değildir, insanların ilmel yakin ve hakkel yakin iman etmelerini sağlamaktır.

18 Temmuz 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV> Daha Fazla

Mesela bir benzincide A9 ayarlamak ya da bir lokantada televizyonun ayarını A9 kanalına getirmek çok güzel bir şey. Hem çok faydalı olur hem de birçok insanın sevabına vesile olur.

9 Temmuz 2011; A9 TV, Gaziantep Olay TV Kahramanmaraş Aksu TV> Daha Fazla

İSLAM AHLAKI DURDUK YERE HAKİM OLMAZ. Gideceksin, kilisede İslam anlatacaksın. Sinagoga gideceksin, Musevilerle tanışacaksın, İslam anlatacaksın. Budistlerle görüşüp, anlatacaksın, komünistlerle gidip konuşacaksın, anlatacaksın. Evde oturup pilav yiyerek İslam hâkim edilmez, anlatılmaz.

23 Haziran 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

KIYAMETE KADAR İLMİ MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK, inşaAllah. 1532’ye kadar. Bizden sonraki nesiller, bir sonraki kuşak 1532’ye kadar devam edecekler.

14 Haziran 2011; A9 TV> Daha Fazla

Ev sohbetlerine mesela Nur talebelerinden çağırabilirler, diğer cemaatlerden çağırabilirler, her cemaatten insan çağırılması lazım. ONLARLA ASGARİ MÜŞTEREK OLAN KONULARDA İTTİFAK EDEREK SOHBET ETMELERİ LAZIM. MESELA PEYGAMBERİMİZ (SAV)’İN GÜZEL AHLAKI ANLATILABİLİR; HER CEMAATİN KABUL EDECEĞİ BİR ŞEY BU, AMA SİYASİ GÖRÜŞ ORTAYA KOYMAMAK LAZIM. Siyasi görüş ortaya koymadan ev sohbetleri çok güzel olur.

Adnan Oktar`ın 12 Eylül 2011 tarihli A9 Tv röportajından> Daha Fazla

A9'a ilgi çok fazla; çünkü olaylara akılcı, sevgi ve şefkatle yaklaşıyoruz; taassuba ve bağnazlığa karşıyız; herşeyin iyi ve güzel olmasını istiyoruz

20 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

DOĞRU OLANI YAPIYORUZ, yani açık olan hanımlara da tebliğ yapacağız, masona da, komüniste de, herkese. HERKESE KARŞI ŞEFKAT VE SAYGIYLA YAKLAŞIYORUZ.
“Masona tebliğ yapma” diyor, “Musevi’ye tebliğ yapma, Hıristiyan’a tebliğ yapma, açık hanıma tebliğ yapma, adam yerine koyma, muhatap olma, düşman ol, kinlen, saldır, öldür, nefret et”. Bu mantık değil. MÜSLÜMAN BÖYLE OLMAZ. HERKESE KARŞI SEVGİYLE, ŞEFKATLE YAKLAŞAN BİR POLİTİKA ESASTIR.

20 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

BİR İNSANIN İMANINI KURTARMAK, ONU ÖLÜMDEN KURTARMAK GİBİDİR. Bu, çok sevabı olan, mükemmel bir ibadettir.

9 Temmuz 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Gaziantep Olay TV> Daha Fazla

Gerçek dava adamı Allah rızası için hizmet eder ve para almaz.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top