Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mayıs 2018> Daha Fazla

İnsanı mutlu eden sevdiğini mutlu etmektir. Bir iyilik yaptığında karşındaki insanın yüzünde oluşan neşe, sevinç, rahatlama gibi binlerce cihette oluşan güzellik müthiş bir nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2018> Daha Fazla

Allah Kendisine gerçekten inanan ve bağlanan kişilere zevk alacağı ve sevgi duyacağı, mutlu olacağı şeyleri tek tek sunar. Bunun dışında ne yaparsa yapsın, nereye giderse gitsin, kimle olursa olsun insan mutlu olamaz. Allah’tan uzak insana müzik de eğlence de zevk vermez. Zevk aldıran, sevdiren, mutlu eden Allah’tır. Hadi ben zevk alayım, hadi ben eğleneyim dediğinde kendini yerden yere de atsa yapamaz. Allah’ın o zevki vermesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Nisan 2018> Daha Fazla

İnsanı mutlu eden tek şey gerçek sevgidir. Gerçek sevgiyi gören insan hayat bulmuş olur. Gerçekten sevildiğini gördüğünde insan mutlu olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ocak 2018> Daha Fazla

Gaddarlıkta ruh ölür, insan şiddetli acı çeker. İstediği kadar zenginlik içinde olsun o insan hayatının her anında acı içindedir. Başarı elde edilen zenginlik değildir. Mutluluk ve sevinç içinde yaşamak başarıdır. Bu da ancak imanla olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah ile candan ve içten bir bağlantı varsa, imanın lezzeti ve ahiretin sevinciyle insan mutlu olur. Bunun dışında tekneyle gezmek, arabayla dolaşmak, köfte yemekle insan mutlu olmaz. İstediği kadar kendini zorlasın hiçbir yerde hiçbir şekilde eğlenemez. Nerden geldiğini bilmeyen nereye gideceğini düşünmeyen bir insanın eğlenmeye çalışması netice vermez. Böyle insan eğlenemez, sadece eğleniyor taklidi yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Aralık 2017> Daha Fazla

Allah’ın zikriyle felah bulmak için tam samimi bir teslimiyetle Allah’a bağlanmak gerekir. Aksi takdirde insanların mutlu olması mümkün değildir. Felah bulmak ve mutluluk için Allah’a gönülden teslim olmak, Allah’a tam bağlanmak şarttır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Kasım 2017> Daha Fazla

Affetmek mutluluk vericidir, sevindiricidir. Affetmemek can yakıcıdır, insanın sağlığını bozar, muhakeme yargı bozulur. Affetmek bizzat insanın kendi mutluluğu ve ruh sağlığı için hayatidir. Affedemeyen insan ruh hastası olur. Bir konuyu kafaya takıp unutmamak sinirleri alt üst eder. Affedip dinç yaşayacağına boş yere acı çekiyorlar. Takıntı ilk affetmeyeni vurur. Affedersen hem sen hem karışındaki rahatlar. Senin karşındakinde rahatsız olduğun hususu da yaratan Allah. Toplum sana affetmemeyi öğrettiyse bu şeytanın çirkin bir başarısıdır. Şeytana uyup kendini küçük düşürmeyeceksin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2017> Daha Fazla

Allah ile bağlantısı olmayan hayat monoton hayattır. İnsan lokantaya gider, kayak yapar, araba yarışlarına katılır ama monotonluktan kurtulamaz, gittiği her yerde sıkılır. Mutluluğun sırrı sonsuz güzel sonsuz akıl sonsuz merhametli sonsuz sanatçı Allah’a tam bağlanmaktır. O zaman insan kömürlükte de yaşasa mutlu olur. Kuran’ın özü insanları mutlu etmek üzerinedir ve bu güzelliklerin hepsi monotonluğu ortadan kaldırır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2017> Daha Fazla

Maddiyatın mutlulukla bağlantısı yoktur demek samimi olmaz. Mümin Allah rızası için yaşar, maddi imkanları varsa bunu da Allah için harcar. Bu da güzel bir mutluluk sebebidir. İhtiyaç içinde olanlara yardım etmek, sevdiklerini mutlu etmek, güzellik oluşturmak için maddiyatı kullanır. Bu anlamda, maddiyatın mutlulukla bağlantısı vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Kasım 2017> Daha Fazla

İnsan mutlu ederek mutlu olur. Mutluluğun anahtarı sevdiklerini mutlu etmektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Kasım 2017> Daha Fazla

İnsanları mutlu eden, meşru olan her şeyi kabul ederiz. Meşruysa, hoşuna gidiyorsa, gerçekten mutluluk veriyorsa insanları sınırlandırmamak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2017> Daha Fazla

Hayat imanla anlamlı olur. İman hakikatleri insanı Allah’a yaklaştırır. Derin imanlı bir insan için hayat çok çok çok anlamlı olur. Derin imanlı bir insan sevmekten derin zevk alır. Bir insanın hayatında mutsuzluk varsa Allah’tan uzaklaşma vardır.
Dua etmek mümine mutluluk getirir. Duadan uzaklaştığında ise insan mutsuz olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah’tan korkmayan insana güzellik bir şey ifade etmez. Eğer insan egoistse hiçbir güzellikten zevk almaz. Egoist insan ne kendi mutlu olur ne diğer insanlara mutluluk verebilir. Egoistlik insanı ilkelleştirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ekim 2017> Daha Fazla

Yok olacağını düşünen, ahiret inancı olmayan bir insan asla mutlu yaşayamaz.
İman hakikatleriyle, Kuran mucizeleriyle imanı açan, imanı vurgulayan, imanda tereddütleri yok eden bilimsel, akılcı, mantıklı izahlarla insanların ufuklarını açmak, iman etmelerini ve imanda derinleşmelerini sağlamak en hayati konudur. Mutluluğu sağlayan ana neden imandır. Müslüman imanın üstündeki perdeleri tek tek açacak, açtıkça mutlu olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2017> Daha Fazla

Dünyanın imtihan yeri olduğunu bilip ona göre davranırsak samimi olup Allah'ı çok seversek mutluluğu en yüksek derecede yaşarız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2017> Daha Fazla

Korku, ümitsizlik, yeis, kaygı, üzüntü Allah'a tevekkül edilmediğinde olur. Samimi imanda neşe ve mutluluk hakimdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2017> Daha Fazla

Mutluluğun formülü Allah'ı çok sevmek, Allah'tan çok korkmak, Allah'a derin imanla bağlanmak, Allah'a kendini teslim etmektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gerçek mutluluk başkalarını mutlu etmektir. İnsanın kendisi için yaşaması çok küçük düşürücüdür. İnsan Allah için ve sevdikleri için yaşar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah'ı çok seviyorum, Allah sevmem için çok güzel tecelliler yaratıyor. Sevgi kainattaki en zevkli nimettir. Sevgiye sahip olan mutlu olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2017> Daha Fazla

Karşımdaki insanın mutlu olması benim çok hoşuma gider. Bu yüzden son sözü söylemek diye bir iddiam yoktur, karşımdakinin mutlu olması mühimdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2017> Daha Fazla

İnsan sevdiğini mutlu gördüğünde mutlu olur. Sevdiğini mutlu görmenin zevki ayrı bir şeydir, insana çok derin haz verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah ile kalbini sürekli bağlantıda tutan insan sürekli mutludur. Manzara, ev, araba, güzellik hep Allah'la birlikte mutluluk verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Temmuz 2017> Daha Fazla

İnsanlar sevgi, barış, mutluluk arayışında. Bu güzel arayış dua niteliğinde. İnşaAllah yakında tüm dünyaya sevginin hakim olduğunu görecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Temmuz 2017> Daha Fazla

Alkol insanı mutlu etmez, insanlar sadece mutluluk taklidi yapıyorlar. Aleni bir zehirlenme oluyor, zehirlenme insanı mutlu etmez. Alkol insanı karamsarlığa çeker ve üzüntüyü tetikler, mutluluk hissi oluşturmaz. Tam tersine ruhi çöküntü meydana getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Temmuz 2017> Daha Fazla

İnsanların mutluluğu aramamaları anormalliktir. Mutluluk, her şeyin sahibi, merhametli, sonsuz akıl sahibi Allah'a bağlanmakla olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2017> Daha Fazla

İnsanların çoğu birbirine alaycı yaklaştıkları için samimi candan dostluk kurmaları mümkün olmuyor. Allah'ı seven, Allah'tan korkan, sabırlı, affedici, nezih insanlar çok olsa o zaman o insanların içinde herkes mutlu yaşar. Yalnızlığa mecbur kalmak manevi bir felakettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2017> Daha Fazla

İmanı güçlü, Allah'ı çok seven bir insan mutsuz olmaz. İman zafiyeti oluştuğunda mutsuzluk olur, kişinin neşesi kaçar, sıkıntı içinde yaşar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2017> Daha Fazla

Mutluluk parayla ancak şöyle gelebilir, o parayla fakire yardım yaparsın mutlu olursun, İslam'a hizmet edersin mutlu olursun, sevdiklerine hediyeler alırsın, insanlara iyilik yapar insanları mutlu edersin mutlu olursun. Ama tabi tüm bunlardan mutlu olmak imanla mümkündür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Haziran 2017> Daha Fazla

Hayattan tek beklentim Allah'ın benden razı olması. Rabbim benden razı olursa dünyanın en mutlu insanı ben olurum.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2017> Daha Fazla

İnsanlar akılla, sevgiyle, muhabbetle, bencillikten kurtulmakla mutlu olur.
"Çok iyi yere gelmek" Allah sevgisiyle, imanla mutluluk vesilesi olur. İyi dediğin yerde sevgiyle, imanla iyi hizmet yaparsan mutlu olursun. Mutluluk diğer insanları mutlu ettiğinde yaşanan bir duygudur. Bencil insan mutlu olamaz.
Tatille, mekan değiştirmekle mutluluk olmaz, hayatın değişmesiyle mutluluk olur. İslam'a, dine hizmet eden en mükemmel tatili yapmış olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2016> Daha Fazla

Mutluluğun ancak içkiyle vs olacağına o kadar yanlış alışmışlar ki iman edenlerin neşesini ve mutluluğunu anlayamıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2016> Daha Fazla

Mutlu olmanın yolları diye sayısız kitap yazılıyor, insanlara bir çok anlamsız öğüt veriliyor. Oysa mutluluk sadece imanla oluşan nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Şubat 2016> Daha Fazla

İnsan sırf zenginlikten mutlu olmaz, acayip daralırsın. Sarayda yaşıyor adam kendini asıyor, Allah esirgesin. İmanla mutlu olur insan.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Şubat 2016> Daha Fazla

Güzel olan her şeyin temelinde Allah korkusu vardır. Allah korkusu olmadığında bambaşka, hiç kimsenin mutlu olmayacağı bir sistem ortaya çıkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2016> Daha Fazla

Müslüman Allah’a olan imanından, tevekkülünden dolayı her zaman neşelidir. Cihat alanında da neşelidir, şehit olurken de neşelidir. Sevincinden, neşesinden bir şey kaybetmez. Ancak imanı zayıf insanın eli ayağı boşalır, ümitsizliğe kapılır, panik olur, mutsuzdur, ağlar, korku içinde yaşar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2015> Daha Fazla

Allah’tan uzak olan hiçbir insan mutlu olmaz. Allah’a tevekkül etmeyen insan hiçbir şekilde bereket bulamaz, ferahlık bulamaz.
Allah’ın sanatını bilmek, büyüklüğünü bilmek Allah’tan bereket getirir, sıkıntıyı alır, ferahlık meydana getirir. Allah bir şekilde unutulduğunda acı, azap insanın yakasını bırakmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mart 2014> Daha Fazla

Mutluluğun kökeni imandır. İnsan imanla mutlu olur. Çünkü şükrediyor, hamd ediyor, her halükarda Allah’a teslim oluyor, her şeyde hayır arıyor. Küfür ruhunda insanlar her şeyde şer arar. Küfür ruhunda her şeyde kötülük, fitne, kargaşa arar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Eylül 2013> Daha Fazla

Biz Allah'la mutlu oluyoruz, dinle mutlu oluyoruz. Mehdiyette hem dindarlar hem din karşıtları, dini yaşamayanlar rahat ve huzurlu yaşayacaklardır. Mehdiyet hepsini göz önünde bulunduruyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2013> Daha Fazla

Allah mutluluğun formülünü çok kısaca söylemiş; Mehdi ve İsa Mesih. Bu kadar. Onları başa geçirin, mutlu olun diyor Allah, rahat edin. Direnirseniz canınızı yakarım, diyor. Diyorlar ki, biz direneceğiz. O zaman canın yanacak. Vazgeçersen rahatlarsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2013> Daha Fazla

Mutluluk olmadığında insanın vücudu zehirleniyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2013> Daha Fazla

Binayla, taşla insanlar mutlu olmaz; Allah sevgisiyle mutlu olur, Allah korkusuyla. Kuran mucizelerini bilecek, iman hakikatlerini bilecek, Allah'a aşık olacak, Allah'a teslim olacak; o zaman hayatın bir anlamı olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Temmuz 2013> Daha Fazla

İnsanlar Allah sevgisiyle mutlu olur, Allah korkusuyla mutlu olur, imanla mutlu olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Haziran 2013> Daha Fazla

Allah bizim mutlu olmamızı, gülmemizi ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2013> Daha Fazla

Allah Kuran’da, İncil’de ve Tevrat’ta da kullarının mutlu olmasını istiyor. Acı çekmelerini istemiyor, ızdırap çekmelerini istemiyor. Cenneti yarattığına göre mutlu olmamızı istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2013> Daha Fazla

“Allah olmadan biz mutlu oluruz” diyor. Yok kardeşim, öyle bir şey olmaz. Allah belanı verir, iflahını keser senin. Olur mu öyle şey? Yaşamanın anlamı yok o zaman.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2013> Daha Fazla

Mutsuz olan insanların aklına zarar geliyor. İmansızlık mutsuzluğa, mutsuzluk imansızlığa sebep oluyor. Bu adeta kendi içinde kilitlenmiş gibi bir sistem. Mutsuzluk imansızlığı çekiyor. Halbuki Allah müslümanların mutlu olmasını istiyor. Allah sevinci beğeniyor. Bağnazlar da durmadan ağlamayı teşvik ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Şubat 2013> Daha Fazla

Hz. Mehdi (as) ve İsa Mesih (as) insanları sevindirir, onların kalplerine ferahlık verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2013> Daha Fazla

Şu an dünya manen komada. Kimse neşelenemiyor, gülemiyor insanlar. Allah sevgisi olmayınca Allah neşe vermiyor. Ekonomik krizin nedeni de bu. Mutsuzlar, mutlulukları gitti. Sen Allah’ı sevmezsen Allah insanı böyle yapar işte. Ama Mehdi (as) zuhur ettiğinde herkesi bir düğün bayram havası saracak, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2013> Daha Fazla

Eğleniriz, güleriz, namazımızı da kılarız, oruç da tutarız, Allah'a yakarırız. Aşkla, şevkle oynarız ama kalbimiz hep Allah'ladır. İnşaAllah. Amaç ne? Dünyayı da cennet gibi yapmak. Cennette ağaçlar, kuşlar bile oynuyor.
Müslümanların meşru neşesini örtmeye kalkarsan İslam'a zarar vermiş olursun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ocak 2013> Daha Fazla

Kadın olsun erkek olsun, Kuran’a uyan mutludur. Gayesi Allah’ın rızasını kazanmak olan her insan mutlu ve şerefli yaşar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ocak 2013> Daha Fazla

Allah bizi neşeli olacak şekilde yaratmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Aralık 2012> Daha Fazla

Her gün biz imanımızı, Allah’ın bizi kul olarak yaratmasını kutluyoruz. Yani her gün kutlama var. Müslüman olduğumuz için, Peygamberimiz (sav)’e ümmet olduğumuz için onun sevincini her gün kutluyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Kasım 2012> Daha Fazla

Eğleniriz de, güleriz de, neşeleniriz de, spor da yaparız. Dünyanın güzelliği o. Ahirette de devam edeceğiz kaldığımız yerden Allah’ın izniyle.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2012> Daha Fazla

Kardeşlerimizin kalplerinde iman şenliği var, maşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2012> Daha Fazla

Müjde insanı canlandırıyor. Mesela hastalık varsa geçer. Neşe insanı canlandırır. İman insanı canlandırır, müjde insanı açar, kalbine ferahlık verir. Kuran bu gerçeğe işaret ediyor. (Yusuf Suresi, 96. ayet)

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Eylül 2012> Daha Fazla

Müslüman neşeli, sevinçli, dışa dönük olacak.
MÜSLÜMAN NEŞELİ, ŞEVKLİ VE SEVİNÇLİ OLUR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2012> Daha Fazla

Allah'a inanmayan insanlarda huzur olmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2012> Daha Fazla

İnternete girdiğimizde hep neşe ve sevinç görmemiz lazım. Herkes herkese iltifat etmesi lazım, sevgi göstermesi lazım, muhabbet göstermesi lazım. Böyle olması güzel olur. Öbür türlü insanlar mutsuz oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Temmuz 2012> Daha Fazla

ALLAH SEVİLMEDEN SEVGİYİ YAŞAYAMAZSIN. ALLAH’A SAMİMİ İMAN OLMADAN MUTLU OLMAK DA MÜMKÜN DEĞİL. Yani dünya kâbusa döner. Aşkla, Allah samimi sevildiğinde Allah dünyayı güzelleştiriyor.

> Daha Fazla

Hakkı söylemekten çekinmem. Dinden taviz vermem. Neşeli olmamızla dinden taviz verdiğimizi zannediyorlar. Öyle bir şey asla olmaz.
Sapıklığın yayılmasının, mutsuzluğun ve neşesizliğin tek sebebi dinsizliktir.
Hüzne kapılmak haram. Sıkıntıya düşmek de haram. İnsan, her şeyi kendi yaptığını düşündüğü için Allah’tan bağımsız olduğunu düşündüğü için sıkıntıya düşer. Oysa her şeyi Allah yaratır.
Mutsuz yaşamak anormaldir, mutlu olması lazım insanların. Allah bizim iyi ve mutlu olmamızı ister.
Deccal mutsuzluk meydana getirir, Hz. Mehdi (a.s.)'a uyan mutlu olacaktır.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top