Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ocak 2015> Daha Fazla

Cinnet haline karşı daima Müslüman uyanık olacak. Şeytanın bir oyunudur o. Şeytan alıp götürmek ister cehenneme. Yanına götürmek ister, iddialı ya. Müslüman kabul etmeyecek. Haram olduğunu bildiği için Cenab-ı Allah’a sığınacak, ‘hasbinAllah ve nimel vekil’ diyecek, haramdan kaçınacak.
Müslüman intihardan şiddetle kaçınacak. O da bir cinayettir. Olmaz. Allah ayette, insana “Dayanamayacağı bir yük yüklemeyiz” diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Şubat 2014> Daha Fazla

Sevilen bir insan, seven bir insan niye intihar etsin? Bunalıyor, sevgi yok. Sağa dönüyor sevgi yok, sola dönüyor sevgi yok. Uyuşturucu alıyor yine kurtulamıyor. Sonra da intihar ediyor, Allah vermesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ocak 2014> Daha Fazla

İnsanın kendini öldürmesi haramdır, cinayettir. Katil olarak Allah’ın huzuruna gitmiş oluyor, tövbe etmeden. Olmaz öyle.
İntihar cinayet demektir. Adam öldüren sonsuz cehennemde kalır, Kuran ayeti var açık. Tövbe etmeden ölmüş oluyor, adam öldürmüş oluyor, çünkü Allah’ın verdiği canı almış oluyor. Bir de öldürerek gücünü kaybetmiş oluyor. Halbuki sağ kalıp gayet güzel mücadelesine devam edebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2012> Daha Fazla

Askerlere moral verecek imani konuşmalar yapacak, sohbet yapacak insanlar olsun. Diyanet İşleri Başkanlığı böyle bir görev alsın. Onlara moral verecek, onları hayata bağlayacak, onlara hayatı sevdirecek, onlara manevi güzel sohbetler böyle Allah’ı sevdirecek, ahireti sevdirecek, Kuran’ı sevdirecek sohbetler yapıp onları mutlaka intihar fikrinden caydırmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2012> Daha Fazla

İntihar vakalarının ana nedeni sevgisizliktir. Uyuşturucunun ana nedeni sevgisizliktir. Seven hiçbir şekilde ona ihtiyaç duymaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2012> Daha Fazla

Her gün yoğun intiharlar var Amerika’da! DİNSİZLİĞİN GETİRDİĞİ IZDIRAPLA ADAMLAR DAYANAMAYIP CANINA KIYIYORLAR. Daha hala İslam olmamaya direniyorlar, daha hala Allah’a teslim olmamaya direniyorlar.

> Daha Fazla

DÜNYA BOĞULUYOR, BİZ DE CAN KURTARAN SİMİDİ ATIYORUZ. İntiharlar çok çoğaldı sıkıntıdan. Demek ki canları çok yanıyor, dünya bunalımda. Bunu görmezlikten gelmek büyük bir zalimlik olur. Çözüm İttihad-ı İslam’dır. “Biz istemiyoruz İttihad-ı İslam’ı” diyor. Belanı mı istiyorsun?
İntihara karar vermiş bir insan, üçüncü bendedir, artık kendisi değildir. Ona ALLAH’I HATIRLATMAK LAZIM. Allah o zaman onu “üçüncü ben”den çıkarabilir. “ALLAH” İSMİNE, “MUHAMMED” İSMİNE KARŞI İNSANIN BİLİNÇALTINDA UYARICI BİR SİSTEM VARDIR. İnsan hemen dirilir, üçüncü benden çıkar.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top