Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2018> Daha Fazla

İman insana derin bir zevk, derin bir dinginlik ve derin bir haz verir. Güçlü iman güçlü sevgiye sebep olacağı için bir güzellik karşısında duyulan heyecan da şiddetli olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Temmuz 2018> Daha Fazla

Tebliğde en etkili olan samimi imandır. Karşısındaki kişinin imandan zevk aldığını görmek çok pozitif etki yapar. Gerçek imanın yüz ifadesi de üslubu da çok ayrıdır. Böyle bir insan konuşmasa dahi müthiş olumlu etki yapar. Anlatım yaparken de kısa, özlü anlatımlar faydalı olur. Uzun konuşmalar sıkıcı etki yapabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2018> Daha Fazla

İman derinleşmesi zor değildir. Ama çok samimi olmak lazım. İnsan samimi olduğunda iman derinliği kendiliğinden gelişen bir nimet olarak mümine ilka olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Nisan 2018> Daha Fazla

Tutku, Allah’ın büyüklüğünü kavradıktan ve her güzelliği Allah aşkıyla gördükten sonra oluşur. Tutku, cennet ve dünyadaki en güçlü nimettir. Kapısı hiçbir zaman kapalı değildir. Tutkuda zevk, iman ve akılla orantılı olarak katlamalı artar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2018> Daha Fazla

İçinde iman yoksa, Allah sevgisi Allah korkusu yoksa bir insan Miami’ye de gitse orası ona cehennem gibi gelir. Ama imanlıysa bir gecekondunun küçük bir bahçesi bile ona müthiş haz verir. İnsanın içinde cennet varsa, Allah’ın büyüklüğünü kavradıysa bulunduğu her yerde büyük zevk alır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2018> Daha Fazla

Dünyada insanların en büyük sorunu imansızlık ve iman zayıflığıdır. Allah korkusunun zayıflığı ve dinlerin sunuluş yerinin bir çok yerde korkunç olması insanları imandan uzaklaştırıyor. Bu da bir felaket içinde yaşamalarına sebep oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2018> Daha Fazla

Kadın benim için dünyanın en muhteşem varlığı, en güzel varlıktır. Kadınlara özen önemlidir. İmanlarının çok güçlü olmasını sağlamak gerekir. Kadın imanla gerçek kadın oluyor, imanlı Allah’tan korkan kadın derinlik alabiliyor. Kadın Allah’tan korktuğunda sarsılmaz bir sevgiyle bağlanan, derin düşünen, derin gören muazzam bir varlık oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Nisan 2018> Daha Fazla

En büyük hizmet derin imanlı olmaktır. Derin imanlı bir insanın bulunduğu toplumda muazzam bereket oluşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2018> Daha Fazla

İnsanlara en büyük yardım çok imanlı olup onlara örnek olmaktır. Bir topluma en büyük nimet orada çok imanlı bir insanın bulunmasıdır. O insanlara avuç avuç altın dağıtsan böyle bir kıymeti olmaz. Samimi, Allah’ı candan seven, Allah’tan çok korkan bir insanın olduğu toplumda bereket ve güzellik olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Nisan 2018> Daha Fazla

İmana vesile olmanın en hayati yolu güçlü iman sahibi olmaktır. Samimi imanlı bir insanın iman hakikatlerini mükemmel anlatan, her şeyi doyurucu cevapla açıklayan üslubu Allah’ın izniyle imana vesile olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Nisan 2018> Daha Fazla

Allah ile sürekli bağlantıda olmak, imanın güçlü olması, Allah’ı çok sevmek, Allah korkusunun gerçek anlamda tecelli etmesi bir insanın en çok isteyeceği şeylerdir. Bir insan bu güzellikleri istediğinde Allah mutlaka o duaya icabet eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mart 2018> Daha Fazla

İmanın sırrı, Allah’ın büyüklüğünü kavramaktır. Allah’ı güzel tefekkür etmek hayatidir. Allah’a sevgiyi güçlendirmek, tefekkürü güçlendirmek önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mart 2018> Daha Fazla

Din olmadığında şeytan devreye girer. Şeytanın etkisine giren insanın ruh halinin sağlıklı olması mümkün olmaz. Tüm hareketleri dengesizdir. Hayat gayesi olmadığında insanlarda hayata küsme, sevdiklerine küsme, intihar eğilimi gelişiyor. Gayesizlik insanın tüm hayat enerjisini elinden alır. İnsana hayat enerjisi kazandıran Allah sevgisi, Allah’ın büyüklüğünü anlamak ve imandır.
Bir genç kızın karşısındakini sevebilmesi için o kişinin Allah’a imanını, bencil olmadığını, diğergam olduğunu görmesi gerekir. Karşısındakinin güzel ahlakını gören bir genç kız o kişiyi doğal olarak candan sever.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mart 2018> Daha Fazla

Sanat olmayan yerde hayat olmaz. Afganistan, Irak, Suriye gibi ülkelerin ölümüne sebep olan sanat olmamasıdır. Sanat, Allah sevgisinin en güzel tecellilerinden biridir. İmanın, Allah sevgisinin olduğu yerde sanat hayat bulur. Sanatı öldürdüğünde hayat da ölür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mart 2018> Daha Fazla

Bir ekranın başına yapışık yaşıyoruz. Büyük bir güç bize bu ekranda görüntü izletiyor. Görüntüde hep düzgünlük ve muntazamlık var. Atomlar, çiçekler, meyveler her şey düzgün. Böyle bir durumda bu güzellikleri yaratan Güç’ü haşa yok saymak hiç yokmuş gibi davranmak çok büyük zulüm olur. Sonsuz Akla sahip olan Allah’ı sevmek çok zevklidir. Mümin tüm dikkatini Allah’a imana, Allah’ı çok samimi sevmeye ve Allah’ın yarattıklarını sevmeye verecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mart 2018> Daha Fazla

Kadınlar çok derin ve ince düşünme yeteneğine sahiptir, 5 duyuları da çok güçlüdür. Erkekler olayları daha kaba değerlendirir. Kadın 100 alternatif düşünür, erkek en fazla 3 alternatif düşünür. Genelde iki düşünür birini seçer. Kadının görüş gücü keskin olduğu için aşka tutkuya çok açıktır. Tutku ve aşk denizine çeken kadın olur. Ama kadının aşkı tam yaşaması için akıllı erkek gerekir. Yoksa kadın ne yaparsa yapsın aşkın kilidini açamaz. Akıllı erkekle karşılaştığında kadın aşkın ve tutkunun kilidini açar ve çok engin bir denize girersin. Ama tabi tüm bunlar için kadının da erkeğin de imanlı olması şarttır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mart 2018> Daha Fazla

İman sonsuz sevgidir. İmanı var ama sevgisi yok, böyle bir şey olmaz. Allah’a sonsuz sevginin adıdır iman.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Şubat 2018> Daha Fazla

İmandan uzak olunduğunda Allah o kişiyi sistemli olarak sıkar. Aklında kasılma olur. Mutluluk anlayışı boğulur, mutluluğa dair ruhunda güç kalmaz. Üzüntünün kapısı açılır. Mutluluğun kapısı kapanır. Muhakeme ve yargı bozulur. Kalbini Allah’a bağlayanın aklı açılır, ufku geniş olur, Allah’ın özel korumasında olur. Allah’ın özel korumasında olan insana, tüm dünya bir araya gelse bir şey yapamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2018> Daha Fazla

İman zor değildir. İnsanlar kendilerine her şeyi zorlaştırıyor. Allah insanlara kolaylık diler. Din kolaydır, iman kolaydır. Zorlaştırmak insanın kendisine yaptığı bir eziyettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Şubat 2018> Daha Fazla

İman her türlü soruna çözüm ve şifa getirir, her türlü belayı temizler, her olayı hayırlı kılar. İman olmayınca her olay kötülük ve şer haline gelir.
Başarının tek yolu samimiyet ve Allah hakkında sürekli olumlu düşünmektir. Berrak bir akıl, berrak bir sevgi, berrak bir iman ve samimi olmak tek yoldur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ocak 2018> Daha Fazla

Gaddarlıkta ruh ölür, insan şiddetli acı çeker. İstediği kadar zenginlik içinde olsun o insan hayatının her anında acı içindedir. Başarı elde edilen zenginlik değildir. Mutluluk ve sevinç içinde yaşamak başarıdır. Bu da ancak imanla olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2018> Daha Fazla

İman bir vicdan tezahürüdür. İman eden bir insan zaten çocukluğundan itibaren merhametlidir, yardımseverdir, haktan adaletten yanadır. İman ehli insanların ruh hali çocukluklarından itibaren pozitiftir. İmani deliller arttıkça imandaki coşku artar, imanda bir parlama ve aydınlanma olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah ile candan ve içten bir bağlantı varsa, imanın lezzeti ve ahiretin sevinciyle insan mutlu olur. Bunun dışında tekneyle gezmek, arabayla dolaşmak, köfte yemekle insan mutlu olmaz. İstediği kadar kendini zorlasın hiçbir yerde hiçbir şekilde eğlenemez. Nerden geldiğini bilmeyen nereye gideceğini düşünmeyen bir insanın eğlenmeye çalışması netice vermez. Böyle insan eğlenemez, sadece eğleniyor taklidi yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ocak 2018> Daha Fazla

Önce manevi kalkınma gerekiyor. İmani bir atak, yükselme ve yücelme gerekiyor. Amerika’da Çin’de teknoloji yüksek ama halk sürünüyor. Allah sevgisi ve iman olmadıktan sonra insanlar mutlaka acı çeker, mutlaka bir nevi sürünme içinde yaşarlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Aralık 2017> Daha Fazla

Her şey Allah’la, her şey Kuran ile, her şey imanla güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2017> Daha Fazla

Mümin imanıyla orantılı olarak deccallerin münafıkların küfrün saldırılarına uğrar. Saldırıya maruz kalmıyorsa bir hastalık var demektir Allah esirgesin. Ne kadar çok saldırıya uğruyorsa o kadar güçlenir ve gelişir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Aralık 2017> Daha Fazla

İnsanların çoğu imanın yeterli olduğunu zannediyor. Allah’ı seviyor musun diye sorulunca “e evet tabi” diyor. Öyle olmaz. Çok coşkulu, derin, heyecanlı bir aşkla Allah’ı sevmek gerekir. Allah’ı zayıf sevmek çok büyük vicdan çöküntüsüdür, çok büyük bir anormalliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2017> Daha Fazla

İmanda yüzde bir ferahlık, huzur, temizlik oluşur. Müminin güvenilir bir insan olduğu yüzünden anlaşılır. Bir insanın karaktersizliği de hemen yüzünden anlaşılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2017> Daha Fazla

Gençlerin imani eğitiminde en büyük ihtiyaç Kuran mucizelerinin ve iman hakikatlerinin çok anlaşılır şekilde anlatılmasıdır. Hayati öneme haiz bu konuları anlatmayıp, sadece dini menkıbelerin anlatılması gençlerin imanında ciddi zayıflamaya sebep oluyor.
İman olduğunda, Allah’a derin sevgi, derin bağlılık olduğunda hayatta her şey çok zevkli oluyor. Eşyalar, yiyecekler, kıyafetler, dostluklar çok zevkli hale geliyor. Her şey bir anda anlam kazanıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2017> Daha Fazla

Sevgi sadece iman ehlinin, açık şuurun yaşadığı bir nimettir. Tarifi mümkün olmayan derin bir duygu, bir zevktir.
İnsanda sık sık unutma eğilimi vardır. Allah’ı unutmamak konusunda insan irade kullanacak. İnsanların yüksek parası olduğunda sabah akşam o parayı unutmaz ve o paranın varlığı sürekli onu motive eder. Müminin zenginliği, en büyük sonsuz zenginliği imandır. Gerçek imana sahip olan kişinin tüm dünya ve kainat emrinde olur. Çünkü Allah’ın ruhu tüm dünyaya hakimdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Aralık 2017> Daha Fazla

Kişi eğer gerçekten Allah'a iman ediyorsa, bütün günü cennet gibi geçer. Ama kişinin Allah'la bağlantısını hiç kesmemesi lazım. Şeytanın şirk musluğunu istemsizce açmasına müsaade etmemesi lazım. Şirk musluğunun sürekli kapalı olması lazım. Allah'la iman bağlantısında şirk sızıntısına hiçbir şekilde ısrarla ve kararlılıkla izin verilmemesi lazım. Nadir insan Allah'la bağlantıyı kesintisiz devam ettirir, buna çok özen göstertmek lazım. İnsanlar diğer insanların etkisi altında kalarak şirkin musluğunu açıyorlar. Halbuki şirkten kaçınmak son derece kolaydır, sadece çok özenli olmak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2017> Daha Fazla

Kadının en güzel süsü imanı ve imandan kaynaklanan aklıdır. Akıllı bir kadın tutkunun uçsuz bucaksız bir okyanusudur. Akıllı kadın muazzam bir etkileme gücüne sahiptir. Et kemik vesiledir, önemli olan ruhtur. Dolayısıyla kadının aklı çok önemlidir.
Dua samimi ve candan bir üslupla olur. Müslümanın en öncelikli talebi en derin imanla iman etmek, samimiyetle şirkten korunmayı istemektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Aralık 2017> Daha Fazla

İnsanın imanı arttıkça Allah ona incelikleri ve sırları gösterir. Allah küfrü ve münafıkları mağlup yaratır ama çok dikkatli Allah’ı takip ettiğinde bu sırrı görürsün.
İnsan aklı civa gibi dağılır. Sürekli toplamak gerekir. Serbest bırakıldığında dağılarak insanı yorar. İmanda sabitlendiğinde ise kafan çok rahat eder. Dünyaya gerçekçi bakmak lazım. Bilim dışarıda renk, derinlik, koku, ses olmadığını söylüyor. Ama beynin içinde 3 boyutlu, derinlikli, renkli, ışıl ışıl bir dünyayı yaşayan bir varlık var. Bir insanın milimetrenin milyarda biri beyni olsa bile sırf bu bilgiyi düşündüğünde iman eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2017> Daha Fazla

İnsanların büyük bölümü Allah’a iman etmez, iman edenlerin büyük bölümü de şirk koşmadan iman etmez. Ruh sahibi olan Müslüman, insanların içinde adeta Cebrail gibi olacak, insanlara akılcı ve sabırlı yaklaşacak. Çünkü Allah bu insanları özel olarak zalim, cahil ve nankör olarak yaratmış. Mümin hem bunu hem kendi bedeni zayıflığını göz önünde bulundurarak melek ahlakıyla ve kararlılığıyla ilerleyecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2017> Daha Fazla

İnsanlar iman zaafiyeti ya da imansızlıktan dolayı isyankar bir ruha bürünürler. İman eksikliği olduğunda dünyanın başıboş olduğunu düşünür ve her insanı potansiyel tehlike olarak görürler. Her an bir hastalık, bir bela, bir saldırı olacağı korkusuyla dehşet ve korku içinde yaşarlar. Onun getirdiği stresle de saldırgan olurlar. En ufak bir öfkede can havliyle saldırgan ve şüpheli tavırlar sergilerler. Bu durum tevekkülsüzlüğün insanda nasıl bir tahribata sebep olduğunu gösterir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Kasım 2017> Daha Fazla

Sevginin tarif edilmesi mümkün değildir. İmanla ve akılla doğru orantılı olarak sonsuza açılan bir zevktir. Karşındaki kişiyi Allah’ın varlığının tecellisi olarak gördüğünde sevgi oluşur, bunun dışında sadece sevgi taklidi ve heves vardır.
İman zenginliği olmadığı durumda maddi zenginlik uğursuzluğa döner. Türkiye’nin en önemli ihtiyacı manevi atılımdır. Allah sevgisi, Allah korkusu, iman hakikatleri, Kuran mucizeleri, Darwinizm’in geçersizliğini anlatan bir eğitim sistemi olması şart.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Kasım 2017> Daha Fazla

Bir insanın iman etmesi bir insanın ruh sahibi olması Allah’tandır. Allah’ın ruhunu üflediği ve Ruhu’l Kudüs’le desteklediği bir varlık sonsuza kadar cehenneme gitmez. Allah Hadi sıfatıyla bu insan üzerinde tecelli etmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2017> Daha Fazla

İman artışı kişinin kişiliğine çok olumlu etki yapar. Daha dirayetli, sabırlı, şefkatli ve anlayışlı olur şahıs. Hemen olumlu etki fark edilir.
Hidayet Allah’a samimi iman etmektir. Allah’ın Hadi isminin tecelli etmesidir, o kişinin ruh sahibi olmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Kasım 2017> Daha Fazla

Niye tiyatroya ilgi yok sorusu yerine neden kaliteli tiyatro oyunları yok diye sormak gerekir. Sanatın çökmesi ahir zamanın felaketlerinden biridir. Sevgi ortadan kalktığı için sanat da yok oluyor. İmanla, Allah aşkıyla, Kuran Müslümanlığıyla manevi bir uyanış olacak ve o zaman sanat şüyu bulacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Kasım 2017> Daha Fazla

İmansız hayat olabilecek en korkunç şeydir. Adeta bir kabustur, kabus demek bile hafif kalır. Allah vermesin. İman çok büyük bir nimettir. İman cennettir. Sevginin, tutkunun kaynağıdır.
Bol su içmek, mineral eksikliğini gidermek dinçliğe vesile olur. Protein eksikliği de fazla şeker tüketimi de bitkinliğe sebep olur. Beslenmenin dengeli olması önemlidir. Tüm bunlara özen gösterse de insanda asıl iman ve akıl dinçlik meydana getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2017> Daha Fazla

İman insanı dinçleştirir. İmanın dışında ne yerse yesin nereye giderse gitsin ne yaparsa yapsın bir iç güç insana sıkıntı verir. O sıkıntıdan kurtulmak için alkole vs başvuruyorlar. Oysa dinçliğin, yaşama coşkusunun temelinde Allah sevgisi ve iman vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ekim 2017> Daha Fazla

İmanın dışında insanların dengeli yaşaması mümkün değildir. İman olmadan insan akli dengesini tamamen kaybeder. Yaşıyor gibi görünenler ise hiç düşünmeden yaşayan varlıklardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ekim 2017> Daha Fazla

Samimi saygı ve imanımız var mı yok mu anlaşılması için Allah bizi sürekli dener. Sabretmek, kararlı olmak, affedici olmak samimiyetimizi gösterir. Bir insanın iyi olup olmadığı gösterdiği istikrardan anlaşılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2017> Daha Fazla

Hayat imanla anlamlı olur. İman hakikatleri insanı Allah’a yaklaştırır. Derin imanlı bir insan için hayat çok çok çok anlamlı olur. Derin imanlı bir insan sevmekten derin zevk alır. Bir insanın hayatında mutsuzluk varsa Allah’tan uzaklaşma vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah’a iman etmek vicdandaki özel bir duygudur. İman o insanın vicdanında kodludur. Bu insan Allah ile bağlantı içinde olması gerektiğini bilir ve Kuran’ı hemen bulur. Kuran’a baktığında, Kuran’daki doğruluk, dürüstlük ve hayatı tam açıklaması hemen görülür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah’tan en çok, Allah’ın kalbimize derin iman nakşetmesini ve Allah’ı aşkla sevmeyi isteyeceğiz. Allah’a derin imanla, samimi imanla bağlandığımızda her şey çok güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Cennet de imanla güzeldir. Allah’ı çok sevdiğimiz için cennetin nimetleri güzeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ekim 2017> Daha Fazla

Hırs hem bedenen hem de ruhen insana çok zarar verir. Öfke öldürücüdür. Mümin akılla, imanla, irfanla, sevgiyle her konuyu çözebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadın nefestir, hayattır. Kadınsız hayat olmaz. İmandan sonra en güzel varlık kadındır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ekim 2017> Daha Fazla

İnsanların bir kısmı çok bencil düşünür sadece kendi yemeğini, rahatını, uykusunu, hayatını, evliliğini önemli görür. Bu insanlar dini de çok yüzeysel değerlendirir. Adeta bir makina gibi olaylara bakarlar. Bu sebeple kendilerinin menfaatleri dışında bir konuyla ilgilenmezler. Ama insanlar imanla, akılla eğitilirse daha derin düşünmeyi öğrenirler.
Allah’a yaklaşmanın yolu sonuna kadar açıktır ama imanın üzerinde perdeler vardır. Mümin ömrü boyunca o perdeleri açmaya çalışacak. Her perdeyi kaldırıp açtığında imanı bir kez daha yerleşecek, derinleşecek.
İman hakikatleriyle, Kuran mucizeleriyle imanı açan, imanı vurgulayan, imanda tereddütleri yok eden bilimsel, akılcı, mantıklı izahlarla insanların ufuklarını açmak, iman etmelerini ve imanda derinleşmelerini sağlamak en hayati konudur. Mutluluğu sağlayan ana neden imandır. Müslüman imanın üstündeki perdeleri tek tek açacak, açtıkça mutlu olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2017> Daha Fazla

İman gözüyle bakan insan her yerde sevgi bulur, kediyi, köpeği, çiçeği, insanı her şeyi sevgi ve şefkatle değerlendirir.
İman çok değerli ve kıymetlidir. Aklı zayıf olanlar ve derin düşünemeyenler imandan hemen vazgeçerler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ekim 2017> Daha Fazla

Kalite, güçlü imanda oluşur. Yüzeysel düşünüldüğünde sathi imana sahip olunduğunda gerçek kalite oluşmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ekim 2017> Daha Fazla

Tebliğde ilk anlatılacak konu Darwinizm'in geçersizliğinin ve Allah'ın varlığının bilimsel ispatıdır. Bu putu kırmadan iman oluşmaz. İnsanların putunu kırdıktan sonra yerine gerçek İslam'ı Kuran'ın kaliteli, nezih, sevgi dolu ruhunu koymak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ekim 2017> Daha Fazla

İnancı zayıf olan insanın çok küçük bir olay dahi moralini bozabilir. Güçlü imanı olan moral yönünden hep zindedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Eylül 2017> Daha Fazla

Cennetler arasındaki derece farkını müminler anlamazlar. Herkes imanına göre zevk alır, ama biri diğerinin daha çok zevk aldığını bilmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2017> Daha Fazla

İman, vesveseye direnmenin adıdır. İnsana şüpheler gelebilir ama mümin hep Allah'ı koruyacak, nefsine Allah aleyhinde söz ettirmeyecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2017> Daha Fazla

Allah sevgisi, Allah'a aşık olan için bir sırdır. İmanda samimi olanlara verilen özel bir ilimdir. Bu ilmi bilen muazzam güç kazanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2017> Daha Fazla

Uzun dostluğun sırrı samimiyet ve imandır. Küfrün dostlukları ise maddiyata dayalıdır, karşısındaki zengin olduğu müddetçe ilişkileri devam eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2017> Daha Fazla

Bir kadını güzel yapan, insancıl, nezaketli, sevgi dolu, imanlı, Allah'tan korkan, Allah'ı seven olması ve yüzünde iffet ışığının görülmesidir.
İnanç bir ihtiyaç olduğu için var değildir. Allah'ın varlığı çok açık ve kesin olduğu için biz iman ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Eylül 2017> Daha Fazla

İnsanların paralarını kaybettiğinde çevresindekileri de kaybetmesi bir çok insanın nasıl vicdansız bir hale geldiğini gösteriyor. İmana dayalı sevgi olduğunda insan parası olsa da olmasa da dostlarını hiçbir zaman kaybetmez. Hayat ancak imanla yaşandığında makul oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2017> Daha Fazla

Allah'ın delisi olan, Allah'a aşık olan imanlı bir insanın her günü bayram gibi olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kısa kısa iman hakikatleri ve Kuran mucizelerini anlatmak insanların samimi imanına vesile olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2017> Daha Fazla

İnsanların bir kısmı iman ettiklerini söylüyorlar ama Allah'tan korkmuyorlar. Allah korkusu hakim olsa asla şiddet ve savaş olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2017> Daha Fazla

Normal açık şuurlu olan bir insan mutlaka iman eder. İman eden de cennet ehli olur inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2017> Daha Fazla

Bir insanın imanı ne kadar güçlüyse o kadar güzel ve etkileyici olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ağustos 2017> Daha Fazla

Ne güzel Allah var. Ne güzel Sonsuz Akıl. Ne güzel bizden samimiyet istiyor, en kolay kurtuluş yolunu gösteriyor. İnsanlar imanı iyi kavrasalar sevinçten deliye dönerler. İnsanların çoğu nasıl bir nimet içinde olduklarının farkında değiller.
İnsanların sevdiği insan sayısı çok az olduğu için benim coşkulu, samimi, imandan kaynaklanan sevgimi anlamakta zorlanıyorlar. Ben samimi olan herkesi çok severim. İnanan, samimi olan her Müslümanı sevmek farzdır, aksi bir Müslüman için doğru olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2017> Daha Fazla

Hayat sevgiyle anlam bulur. İmandan kaynaklanan sevgi Allah'ın insanlara en büyük nimetidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Temmuz 2017> Daha Fazla

Komünist sistem sosyal adaleti baskıyla sağlamaya çalışır. Kuran ahlakına göre sosyal adalet sevgiyle, imanla ve şefkatle sağlanır.
İman zafiyeti olduğunda insanlara bencillik hakim oluyor, bencil olan karşısındakinin iyiliğini, hayrını düşünmediği için sevgi oluşmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2017> Daha Fazla

Akıl, bir insanın isteyebileceği en güzel imkandır. Akıl olduğunda iman, isabetli düşünme, sevgi ve derinlik olur.
Gerçek bir kalitenin, sevgi derinliğinin ve temizlik disiplininin yerleşmesi ancak imanla, Allah sevgisiyle ve Allah korkusuyla olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2017> Daha Fazla

İman zafiyetinin etkisiyle Allah'tan uzak kalanların üzerine bir burukluk, hüzün ve neşesizlik çöküyor. Bu manevi bela imanla kaldırılır.
İmanlı insana her gün güzeldir. Ama Allah'ı sevmeyen Allah'tan korkmayan insan için en güzel dediği gün de cehennemdir.
En büyük çöküş imanda çöküştür. Bir insanın imanı çöktüyse Allah korusun her şeyini kaybetmiş demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2017> Daha Fazla

İmanın amacı sevgidir. Sevgisizlik bir hastalık, bir anormalliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2017> Daha Fazla

İmanı güçlü, Allah'ı çok seven bir insan mutsuz olmaz. İman zafiyeti oluştuğunda mutsuzluk olur, kişinin neşesi kaçar, sıkıntı içinde yaşar.
Gerçekten samimi olan biri ruh sahibidir. Ruh sahibi olan bir insan dinle, imanla birlikte yaratılır ve o kişi mutlaka dinle buluşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2017> Daha Fazla

Mutluluk parayla ancak şöyle gelebilir, o parayla fakire yardım yaparsın mutlu olursun, İslam'a hizmet edersin mutlu olursun, sevdiklerine hediyeler alırsın, insanlara iyilik yapar insanları mutlu edersin mutlu olursun. Ama tabi tüm bunlardan mutlu olmak imanla mümkündür.
Bazı insanların bilinçsiz olmalarının sebebi iman, Allah sevgisi ve Allah korkusu eksikliğidir. “Ben benim” deyip Allah'ın ve ruhunun varlığını fark eden bir insan bilinçli, şuurlu insan olmuş olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2017> Daha Fazla

İman sevinci en güzel sağlık vesilesidir. Tüm benliğiyle Allah için yaşayan çok iyi bir hayat yaşar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2017> Daha Fazla

Kız arkadaşlarımın bana olan içten sevgileri Allah'ın özel bir lütfudur. İmandan kaynaklanan sevgi Allah'ın müminlere hediyesidir.
Gençlerin gerçekten eğlenebilmeleri için önce kalplerinin huzurlu olması lazım. İman ve sevgi olmadan eğlence yeri gerginlik vesilesi oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2017> Daha Fazla

"Çok iyi yere gelmek" Allah sevgisiyle, imanla mutluluk vesilesi olur. İyi dediğin yerde sevgiyle, imanla iyi hizmet yaparsan mutlu olursun. Mutluluk diğer insanları mutlu ettiğinde yaşanan bir duygudur. Bencil insan mutlu olamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2017> Daha Fazla

Hayatın tadı imanla, Allah'ı aşkla sevdiğinde yaşanır. Allah aşkı, Allah korkusu olmadan hayatın rengi, güzelliği olmaz.
Dünya imanla güzeldir. Hayat Allah sevgisiyle, Allah korkusuyla ve imanla anlam kazanır. Allah sevgisi olmadığında dünya cehennem gibidir.
İnsanlara derinlik, yaşam sevinci, muhakeme ve akıl gücü veren iman ve Allah aşkıdır. Allah korkusu olmadan bunların hiçbiri olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Haziran 2017> Daha Fazla

Allah imtihan olarak kimi zaman hastalıklar verse de gerçek imana dayalı neşede insanlar çok sağlıklı olurlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Haziran 2017> Daha Fazla

Varlığının şuurunda olan bir insan, ruhunun farkında olan bir insan Allah'a kesin olarak iman eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Haziran 2017> Daha Fazla

Samimi olarak Allah'a iman eden birini görmek insanların kalbinde imanı güçlendirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Haziran 2017> Daha Fazla

En büyük ihtiyaç insanların imanlarını kazanmasına vesile olmaktır. Aklen ve kalben imana vesile olacak eserler dağıtılması çok hayatidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2017> Daha Fazla

Televizyonlarda radyolarda genel kültürü artıracak bilgiler sürekli aktarılsa muazzam bir ilerleme olur ancak kültürün imanla birleşmesi şarttır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2017> Daha Fazla

Samimi olunursa Allah imani derinliği de artırır, insan sürekli Allah'a yaklaşır.
Allah'ı çok sevenlere Allah'tan bir nimet olarak çok fazla zorluk ve çile isabet eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2017> Daha Fazla

Vesvese insana hep gelir. İman vesveseye karşı mücadelenin adıdır. Nefsin saldırır, şeytan saldırır, kafandan bin şey geçer sen ona karşı direnirsin.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2017> Daha Fazla

İman olmadan sevginin, kalitenin ve güzelliğin bir anlamı olmaz. İman da iman hakikatlerinin anlatılması, Darwinizmin yıkılmasıyla oluşur.
Şeytan dikkat dağıtabilir, unutkanlığa sebep olabilir, bilinçaltına kötülük fısıldar. Aklı ve imanı güçlü olan bunlara karşı net tavır koyar.
İman, şüpheye mağlup olmamaktır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mayıs 2017> Daha Fazla

Mehdiyet tüm dünyanın gıdasıdır. Mehdiyetin sevgi, iman, kalite ruhu olmadan dünya ayakta kalamaz.
Türkiye'nin neşesi sevinci imanla gelir. İnsanlara bir yandan Darwinist materyalist bir yandan bağnaz sistem dayatılırsa mutsuzluk gelişir.
Kişilik değişebilen bir şeydir. Asabi bir insan imanla çok sevecen, anlayışlı bir insan haline gelir. Samimiyet ve güçlü kişilik imanla gelişir.
İnsan zayıf yaratılmıştır. İmansızlık yaygın olduğu için insanların çoğu kendilerini güvende görmüyor ve şiddetli stres içinde yaşıyorlar. Sokağa çıkıyor sevgi yok, eve geliyor sevgi yok, güvenilir ve samimi insan bulamıyor ve şiddetli gerilim yaşıyorlar. Bu durum imanla çözülür.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2017> Daha Fazla

İmansız gençlik hasta olur. Allah insanları imanla normal yaşayacak gibi yaratmış. İman olmadığında hem akıl hem beden sağlığı sorunlu olur.
Şeytan insanları yorgun ve bitkin hale getirmek ister. Bu bitkinliğe karşı mücadelenin adı imandır. Bitkinliğe teslim olursan seni esir alır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Nisan 2017> Daha Fazla

Gerçek iman oluşması için tüm dikkati Allah'a vererek, hep Allah'tan yana olarak derin düşünmek gerekir. Dikkat dünyaya verilirse olmaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2017> Daha Fazla

Allah dilese herkes iman eder. Biz ibadet olarak gayret ediyoruz. Allah bizim gayretimizi ibadet olarak istiyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mart 2017> Daha Fazla

Asıl imanın üzerinde durmak lazım. İmanın olduğu bir ülke yıkılmaz. Samimi imanın olması o ülkenin ayakta kalmasını sağlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mart 2017> Daha Fazla

Bir çok konu anlatıyorlar ama Darwinizmin geçersizliğini, iman hakikatlerini, insanların imanlarına vesile olacak konuları hiç anlatmıyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mart 2017> Daha Fazla

Tek bir çiçeğin varlığı dahi Allah'a iman etmek için yeterli.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Şubat 2017> Daha Fazla

Tutku iman ehline mahsus çok güzel bir duygudur. İman edenlerin gözlerinden birbirlerine tutku akar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Şubat 2017> Daha Fazla

Tutku çok güzel bir nimettir. Tutku için çok candan bir Allah sevgisi çok samimi bir Allah korkusu ve derin bir iman gerekir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2017> Daha Fazla

Zeki ve bilgili olmak illa akıllı olmak değildir. Akıl imanla gelen bir nimettir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ocak 2017> Daha Fazla

İman mutlaka yüze yansır. Müminin yüzünde imanın getirdiği bir nur olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ocak 2017> Daha Fazla

İffet ve iman bir kadını en çok güzelleştiren nimetlerdir. İmanın nuru apayrı bir etkileyiciliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2016> Daha Fazla

İman ve Kuran gözüyle bakmayan, ahiretten hiç bahsetmeyen insanlar bir süre sonra sadece acılardan bahseder hale gelirler. Bu tip insanlardan olmamak için Allah’a dua etmek, Allah’a teslim olmayı istemek gerekir. Sadece acılardan bahseden insanlar Allah’a sığınsınlar, yoksa Allah’tan bir bela olarak ruhları ızdırap içinde çöker, karanlık hale gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2016> Daha Fazla

Hem iman için hem sevgi verdiği için Allah'a sürekli teşekkür ediyoruz. Allah'a bir kere teşekkür edilmez, teşekkür sürekli olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2016> Daha Fazla

İmtihanın gereği olarak Allah'ın varlığının delilleri örtülü olduğu için bazı insanlarda iman zaafiyeti ve gaflet oluşuyor. Yoğun gaflet ve ülfet bazılarında iman zaafiyetine sebep oluyor. Müminin ülfet ve gaflete teslim olmaması gerekir, bunları yarıp geçmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ekim 2016> Daha Fazla

Kuran'ı doğru tefsir etmek ve Kuran'a tam uymak için Arapça bilmek şart değildir. Arapça şart olsa milyonlarca Arap en iyisi olurdu. Önemli olan samimi ve derin imandır. Bu da iman hakikatleriyle, kalp ve aklın imanıyla mümkündür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Eylül 2016> Daha Fazla

Allah'ı inkar eden, Allah'ı anlayamayan bir insanın sevgiyi yaşaması mümkün değil. Allah'a vefası olmayanın sana nasıl vefası olsun. Allah'ın sanatını göremeyen senin güzelliğini nasıl görsün. Allah'a teşekkürü olmayan senin nasıl kıymetini bilsin. İman olmadan sevgi olmaz. Allah'ı sevemeyen O'nun güzelliklerini fark edemeyen insanı hiç sevemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2016> Daha Fazla

Derin iman ve gerçek sevgide bencillikten eser kalmaz. Sevginin olabilmesi için saygı, değer vermek, Allah sevgisi ve korkusu olması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Eylül 2016> Daha Fazla

Sevgisizlik her türlü hastalığa zemin hazırlar. Beden sevgisizlikten çöker. Sevgisizlik isteye isteye belanın içine girmektir. Neşeyle, imanla sevinçle huzur içinde yaşamak varken sevgisizlik belasını tercih ediyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2016> Daha Fazla

Mutlu olmanın yolları diye sayısız kitap yazılıyor, insanlara bir çok anlamsız öğüt veriliyor. Oysa mutluluk sadece imanla oluşan nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2016> Daha Fazla

Sadece yol, köprü, baraj yapılması yeterli olmuyor. Asıl öncelik kaliteli, imanlı, aydın, modern, sevgiyi bilen bir nesil yetiştirmek olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2016> Daha Fazla

İman, kadını kadın erkeği erkek yapıyor. Kadının da erkeğin de güçlü, sevgi dolu, derin olmasına vesile oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Haziran 2016> Daha Fazla

Nasıl biz cehennemi görünce cennetin kıymetini daha iyi anlıyorsak, cehennem ehli gibi olan münafığı görünce de Müslümanların ve imanın kıymetini daha iyi anlamış oluruz. Kıyas sağlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2016> Daha Fazla

Münafıklık iman ve samimiyetin karşısında duramaz. Darmadağın olur. Bu Allah’tan bir mucizedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2016> Daha Fazla

Sadece sağlıklı beslenme ve spor insanı sağlıklı yapmaz; iman ve Allah korkusu da olacak. Hem maddi hem manevi tedbir alınması lazım. Allah korkusu yoksa, Allah sevgisi yoksa istediği kadar yesin içsin, hiçbir şey olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2016> Daha Fazla

İmansız, dinle alay eden, İslam’a karşı olan insanlar yoksa sen imtihan olamazsın. Olmasa dahi Allah onu yaratır. O olacak, sen onunla kıyaslanacaksın, öyle değer kazanacaksın, o olmadan olmaz.
İnsan imanla güzel olur, kadın da erkek de imanla güzelleşir. Bir insanı aklından, imanından, temizliğinden, derinliğinden dolayı çok seversin.
Asıl olan takvadır. Müminin güzel olduğuna dair, imanından kaynaklanan bir yargı meydana geliyor, o yüzden onu çok seviyorsun. Allah sana onu o yüzden o kadar güzel gösteriyor.
İman olmazsa ne olur? Hiçbir şeyin kıymeti kalmaz. İman insana heybet ve güzellik verir. Allah sevgiyi imanla meydana getiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Mayıs 2016> Daha Fazla

Tarih tekerrür etmiyor. Sistem daima ileriye doğru gider ve yenilikler getirir, her dönemde değişir. Sen romantik bir tarih anlayışıyla aynı şeyleri yapmaya kalktığında ezilirsin, yenilirsin. Çağımız bilim, akıl, sevgi, iman çağı. Sevgiyle, imanla galibiyet gelir. Başka şeyle netice alamazsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2016> Daha Fazla

Müslüman Allah’a olan imanından, tevekkülünden dolayı her zaman neşelidir. Cihat alanında da neşelidir, şehit olurken de neşelidir. Sevincinden, neşesinden bir şey kaybetmez. Ancak imanı zayıf insanın eli ayağı boşalır, ümitsizliğe kapılır, panik olur, mutsuzdur, ağlar, korku içinde yaşar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ocak 2016> Daha Fazla

“İmanımı da yaşarım küfürle de beraber olurum.” diyor. O zaman münafıklık başlar. Sen Peygamberle, Müslümanlarla birlikte olursan Allah beğenir. Müslümanları terk ederek kendince uyanıklık yapıyorsun ama zannettiğin gibi olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2015> Daha Fazla

Çok az sayıda insanın gerçekten iman etmesi bütün dünyanın imanını güçlü kılıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mart 2015> Daha Fazla

Musa (as) çok imanlıydı, kardeşi de imanlıydı, Allah bütün kavmi kurtardı onların yüzü suyu hürmetine. Yoksa helak olurdu onlar orada.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Şubat 2015> Daha Fazla

Taklidi iman zayıf oluyor ama tahkiki iman çok güçlüdür. ‘Hakk-ul yakin’ iman gerekir. Derin iman olmadı mı hasta oluyor insanlar. Suç işliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Şubat 2015> Daha Fazla

Müslümanlar hep demokrasi isterler, sükûnet isterler. Çünkü gergin ortamda, tedirgin ortamda iman inkişafı tam olmayabiliyor. İnsanlar zayıf oluyor. Huzurlu, derin düşünebileceği, aklını kullanacağı bir ortamda iman gelişiyor.
Cenab-ı Allah, güvenlik ve huzuru imanın gelişmesi için bir zemin olarak açıklıyor. Onun için kavga gürültü ortamında, gergin ortamda o iman gelişmesi pek olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Şubat 2015> Daha Fazla

Bazen Allah bazı insanlara bir makam verir, bir güç verir, imkân verir. Sen, “Allah ona niye bu makamı verdi? Niye bu kolaylığı verdi?” dersen yine hidayet ehli olmazsın. Allah’ı sorgulayan bir adam hidayet ehli olmaz. “Hikmet var, hayır var” diyecek. “Allah bilir, ben bilmem” diyecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Şubat 2015> Daha Fazla

Hidayet; beyni açan, aklı açan özel bir ruh, beynin çalışmasını sağlayan özel bir bilgi. Adamın beyni hidayet bulmadığında İslam’a kasılmış olarak yaratılıyor. Anlamıyor o zaman, yani beyninin o kısmı çalışmıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2014> Daha Fazla

Erkeğin de kadının da ruhen ve bedenen güçlü olması iffetleriyle, imanlarıyla bağlantılı oluyor. Çiçeğin suyunu kestiğinde ne oluyor? Güneşin altında, bir anda kavruluyor, mahvoluyor. Kadın da, erkek de öyledir. İmanı gitti mi, iffeti gitti mi mahvolur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Kasım 2014> Daha Fazla

Sen kendini biliyorsan Allah’ı biliyorsun demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2014> Daha Fazla

Allah, dikkatimizi açsın, Kendisine iyi teksif olmayı ve sevgimizi sadece O’na yöneltmeyi nasip etsin. Aklımızı güçlendirip, Allah’ın delillerini aklımıza hıfz edip; şuurlu bir şekilde, samimi bir şekilde imanımızı güçlendirip devam ettirsin. İman zaafı çok tehlikeli Allah esirgesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ağustos 2014> Daha Fazla

Allah’a aşık olmayı istemek lazım. Sanatını öğretmesini Allah’tan istemek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2014> Daha Fazla

Kainatın yüce Mimarı, yüce Yaratanı Allah Kendini perdelemiş. Sevene perdeyi açıyor, gaflet gözüyle bakana perdesini kapatıyor, onlar göremiyorlar o zaman. Ahir zaman şahsı (Mehdi) için de öyle; sevene perdesini kaldırıyor, Kendini sevmeyene o kişiyi de göstermiyor.
Bitkiler, hayvanlar hepsinde Allah’ın tecellisi vardır. Mesela bitki diyorsun ama onun kromozomu nefes kesecek bir güce sahip.
Beyin hakikate yöneltildiğinde ‘Alice Harikalar Ülkesi’nde’ gibi olur. Perde kalkıyor, Yaratan’ın sevinç verecek, hayretler içinde kalacağımız alemine giriyoruz. Öyle bir alem ki ucu bucağı yok. Sonsuz. Her birinde nefesimiz kesiliyor. O sanattan o sanata, o güzellikten o güzelliğe.
Yaratan’ın gücü nefes kesici ama imanın nuruyla bakana. Gaflet gözüyle bakan günlük olayların acısıyla uğraşır. Yemeğini yiyebildi mi, uyuyabildi mi, işleri rast gidiyor mu, falancayla kıskançlık rekabeti var mı? Boş işler.
Allah’ın yaratma sanatını çok düşünmek lazım, hem öğrenmek için hem de zevk almak için düşünmek lazım. Bunda zevk var. Çünkü şaşkınlık ve hayret çok zevkli bir şey. Düşünüp düşünüp hayret edip hayretin de zevkini ayrıca almak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2014> Daha Fazla

İnsanların en çok mutlu olacakları, onları en çok güzelleştirecek, bereket, bolluk getirecek, sevinç getirecek, cennetin de sonsuza kadar en büyük güzelliği olan, Allah’a iman; en büyük nimet odur ve Allah’a imanın verdiği bir güzellik olarak da sevgi. Hayatın kaynağıdır bu, hayatın sebebidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Temmuz 2014> Daha Fazla

Hakkel yakin derecede bir iman herkeste olmaz. Çok nadir olur. O zaman herkes Mehdi (as) hükmünde olur, herkes İsa Mesih hükmünde olur. Öyle bir şey olmuyor. Esleme oluyorlar, teslim olmuş oluyorlar. Ama Allah onu iman olarak kabul ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Haziran 2014> Daha Fazla

Durduk yere insan imanlı olmuyor. Eğitilirse imanlı oluyor. Din telkinle kaimdir.
Yapılacak en güzel şey, insanların iman bilincini artırmak; iman hakikatleri anlatmak, Kuran mucizeleri anlatmak, kafalarına, ruhlarına, kalplerine Allah sevgisini iyice nakşetmek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2014> Daha Fazla

Müslüman Kuran’a tam sarılsa, Kuran’a göre hareket etmiş olsa meydana gelecek güzellik zaten insanı hipnotize eder. Her insan öyle bir hayat yaşamak ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2014> Daha Fazla

Vicdanın sesi bir nevi vahiydir. İnsan bu vahye uyarsa doğru hareket ediyor, uymazsa yanlış hareket ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2014> Daha Fazla

Allah’a hep hüsnü zan. Mesela nasıl insanın bir sevdiği olduğunda hüsnü zan ediyor, Allah’a mutlak hüsnü zan gerekir. Bir şey olduğunda, “Cenab-ı Allah hayırla yaratmıştır. Cenab-ı Allah doğrusunu bilir.” diyecek mümin.
Hücre Allah’ın sanatının çok ihtişamlı tecelli ettiği bir yer. Bir insanı hücrenin içine soksan, orada bir hafta yaşasa alnı secdeden kalkmaz. Oraya girmedikleri için, o alemi görmedikleri için insanların imanları zayıf oluyor.
Kromozomun içine girse insan, o sistemi görse ömür boyu alnı secdeden kalkmaz. Hücrenin içine girse kendisi protein olsa, orda bir görev yapsa bir gezse nefesi kesilir, Allah’a aşık olur. Oraya işte kalben girmek lazım, hücreye. Akılla girmek lazım.
Allah’ın ne demek istediğini görmek lazım. Allah Kendine yaklaştırmak, Kendini hatırlatmak istiyor. Sen ısrarla hatırlamak istemezsen, Allah’a yaklaşmak istemezsen felaketler yağmur gibi yağar, devam eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2014> Daha Fazla

Mümin her yere nurla, imanla baktığı için her yer aydınlıktır mümine. Allah her yeri ona aydınlatır, her yeri ona cennete çevirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2014> Daha Fazla

Dünyada mühim olan sevgidir, imandır. Bunu elde ettikten sonra sen zaten en iyi makamı elde etmiş oluyorsun. Allah Katındaki makam önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Nisan 2014> Daha Fazla

Ülke olarak mana yönümüzü kaybedersek, maneviyat gücümüzü kaybedersek, imanımızı kaybedersek mahvoluruz, Allah esirgesin. Ama inşaAllah bu iman gücüyle, bu Mehdiyet gücüyle evelAllah bütün dünyaya hakim olacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mart 2014> Daha Fazla

İman olmazsa nur da, akıl da, derinlik de, tutku da, sevgi de gider; geriye dehşet verici bir boşluk, dehşet verici bir manasızlık, imansızlığın kiri ve onun acımasız görünümü kalır. Başka bir şey kalmaz. Allah esirgesin.
Cenab-ı Allah imandan kaynaklanan bir heybet veriyor. Müminlere has bir özelliktir. Sahabilerin hepsi heybetliydi, Resulullah (sav) heybetliydi, şeyhimiz sultanımız Şeyh Nazım El Kıbrısi Hazretleri heybetlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mart 2014> Daha Fazla

Deccaliyete karşı güçlü bir imanla ancak karşı koyabiliriz. Bunu dışında karşı konmaz. Çünkü deccal gece-gündüz Darwinist, materyalist eğitimle kendini yetiştiriyor. Biz de onlara karşı Kuran mucizeleriyle, iman hakikatleriyle kendimizi yetiştirip karşı koyabiliriz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Şubat 2014> Daha Fazla

Müslüman, ''Yarabbi, bana sonsuz sevgi, sonsuz yakınlık ver'' diyecek. Aşkın sonu yok. Çünkü burası bir imtihan, bir yarış yeri. Allah Kuran’da ''Öne geçenler'' diyor. Öne geçen ne demek? Takvada öne geçmiş, azmetmiş, cehd etmiş, Allah'ın sevgisini kazanmış; bu.
''Yarabbi, ben neyim ki? Ben Sana çok da fazla yaklaşamam, çok da fazla sevemem.'' Bu, küfürdür. Allah, sonsuz insanın gönlünü Allah'a açmıştır. Yaklaşma gücünün sınırı yok, ne kadar isterse o kadar yaklaşabilir Allah'a.
Her müminin mehdi gibi, peygamber gibi olmayı istemesi lazım. Müslüman kendine sınır çizemez. Her Müslüman Allah'a en yakın olma hırsında olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2014> Daha Fazla

İnsanlar kendilerine göre kendilerini çok büyütüyorlar ama uzaktan bakıldığında dünya leblebi kadar. Biraz daha gitsen toz kadar. Biraz daha uzağa gitsen hiç yok, hiç görülmüyor. Cenab-ı Allah'a teslim olup onun dediği gibi yaşamak çok önemli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Aralık 2013> Daha Fazla

İmana ağırlık vermeyip ticarete ağırlık verdiğinde, paraya, çıkara ağırlık verdiğinde iman unutuluyor, iman zaafiyeti oluyor. O zaman kişi için ne İttihad-ı İslam önemli oluyor, ne Mehdi (as)’ın çıkışı önemli oluyor, ne İsa Mesih (as)’ın inişi önemli oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Aralık 2013> Daha Fazla

Güçlü iman çok hayati bir şeydir. Nadir insanda rastlanır. Bir şehre bir kişi bile yeter tahkiki iman yönünden. Bir memlekete bir kişi bile yeter. Tevrat'ta ''10 kişi olsun hak dini (İslam'ı) dünyaya hakim edeceğim'' diyor Allah.
Tahkiki imanın iyi bilinmesi, iman hakikatlerinin iyi bilinmesi, çok imanlı insanların var olması hayatidir. Mesela Peygamberimiz (sav) çok imanlıydı. Koskoca kavme yetti onun imanı. Herkesin imanı canlandı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Kasım 2013> Daha Fazla

Beden imanı tanıyor. Beden ve hücreler imanı seviyor. İmanla mutlu oluyor hücreler. O zaman hücre hakkıyla yaşamaya başlıyor, sağlıklı yaşıyor. Hasta olmuyor yani. Öbür türlü hasta oluyor.
İman yüzde fizik değişikliğine sebep oluyor. Fizik değişmez çünkü. Bunda bir harikuladelik var. Alenen fark ediliyor, dışarıdan baktın mı anlaşılıyor. İman demek ki hücrelerce tanınıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2013> Daha Fazla

Mehdiyetin özelliği çok güçlü inanç sistemi üzerine kurulu olmasıdır. Devrilmez olmasının nedeni budur. Çok güçlü bir iman zemini üzerine politika inşa etmek gerekiyor. Güçlü siyasi manevranın hiçbir kıymeti yoktur. Güçlü siyasi manevralar üzerine kurulu sistemler mutlaka yıkılır, mutlaka başarısız olur. Bunu unutmamak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Kasım 2013> Daha Fazla

Hz. Yusuf (as) tek başınaydı. Allah bütün o bölgeye sultan etti. Zülkarneyn de bir kişiydi, Allah ona bir çevre geliştirdi. Kısa sürede dünyaya hakim oldu. Süleyman (as) da tek başınaydı, kısa sürede hakim oldu. Çünkü gerçek inananlar. Gerçek inanıyor, çok imanlı. Onun için Tevrat'ta geçer. 10 kişi olursa gerçekten inanan, Allah İslam'ı dünyaya hakim edeceğim, diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2013> Daha Fazla

Allah'ın zengin yaratma detaylarına bakıp hayran olacağız. O zaman aşk daha artar. Aşk artınca Allah'tan korku artar. Allah'tan korku artınca tevekkül artar. Tevekkül artınca sinirlerin alınmış olur. Kafan çok rahat eder, ferahlarsın. Üstüne bir sürur, bir ferahlık, bir suhulet gelir, inşaAllah.
Allah'ın sanatından yorulmaz insan. Sanatı aşkla inceleyeceksiniz. Nasıl çiçeği aşkla inceliyorsunuz, kediyi, güzel bir çocuğu nasıl aşkla inceliyorsunuz, seviyorsunuz; hücre de aşkla incelenecek Allah'ın bir sanatıdır.
Hücreyi, kromozomları, kofulları, sitoplazmayı inceliyor insan. Yorulmadan ve dikkatlice incelemesi lazım. Çünkü Allah yaparken bizim hoşumuza gitsin, sanatı görelim diye yapmış.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ekim 2013> Daha Fazla

Allah'ı ispat eden her bilimsel delil bir ayettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ekim 2013> Daha Fazla

Allah iman edenlere, inananlara çok güzel nimetler veriyor. İnsan sevgisini tam yaşatıyor Cenab-ı Allah, muhabbeti tam yaşatıyor, coşkuyu, tutkuyu tam yaşatıyor. Her türlü derinliği tam yaşatıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2013> Daha Fazla

Peygamberlerde ve velilerde iman çok keskin oluyor. Çünkü çok iyi muhakeme yargıları oluyor, Allah’ın varlığının delillerini iyi düşünüyorlar, kavrıyorlar. Bazı insanların zihni çok dağınık oluyor, kafasında imanı iyi toparlayamıyor, zayıf oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2013> Daha Fazla

İnsanın hayatına anlam katan Allah'tır, imandır. Bizim sevinç kaynağımız İslam ve Kuran'dır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2013> Daha Fazla

Şu an dünyanın mahvolmasının sebebi din inancının zayıflaması, imanın zayıflaması, Allah’a karşı insanların tavır almasıdır. Bundan dolayı insanlar bu hale geldiler. Bu kalkacak, düzelecek ve düzeliyor.
Bütün milletimiz dinle oturup dinle kalkar, dinle yaşar. Din olmadan zaten hayatın anlamı yok. Yaşamamızın anlamı yok. Din yoksa peki niye yaşamak isteyelim? Hayatın ne anlamı kalır o zaman? Yaşamamızın tek nedeni din, ahiret, Allah sevgisi. Allah sevgisi yoksa, Allah korkusu yoksa, ahiret inancı yoksa hayatın hiçbir anlamı yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2013> Daha Fazla

Allah'ı seven insanın bulunduğu mekan çok tatlı oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2013> Daha Fazla

Kimse kendine hakaret ettirmediği gibi biz de haşa Allah'a böyle söz ettirmeyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Temmuz 2013> Daha Fazla

Şüphe olabilir, Müslümanların büyük çoğunluğunda olur şüphe. Şüphe insanı dinden çıkarmaz. Şüpheye karşı direndiği için ona iman ehli deniyor zaten. Üstüne gelir, mümin onu aklıyla defeder, gönderir, kabul etmez. Ondan dolayı ona ehli iman deniyor. Yani, şüpheye karşı direnen insan; şeytanın ve nefsinin şüphelerine karşı direnen insana Müslüman deniliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Temmuz 2013> Daha Fazla

İnsan ancak imanla güzelleşebilir.İman bir nur, bir ışık meydana getiriyor. İnsan muhteşem bir varlığa dönüşür imanla.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Haziran 2013> Daha Fazla

En çok sevap imanını artırmaktan gelir. Yani eğer sen sevabının artmasını istiyorsan, samimiyetini çok artırırsın, çok fazla sevap alırsın, ucu bucağı yok bunun. Samimiyete bağlı olarak imanını çok artırırsan ondan çok sevap alırsın. En çok sevap buradadır.
Kalbi olarak Allah'a yaklaşmanın sevabı çok büyüktür. En çok sevap imanı artırmaktadır, imanda samimi olmaktadır. İnsan Allah'ı ne kadar çok severse o kadar çok sevap alır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2013> Daha Fazla

Müslüman kendinden emin olduğu gibi Allah'tan emin olacak. Allah tüm Müslümanlara hakkul yakin iman nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2013> Daha Fazla

İman gücü en lezzetli güçtür, en lezzetli nimettir, en güzel bayramdır. Bir insanda hakiki iman oluştuğunda dünyanın en güçlü adamıdır o. Kimse yenemez onu, Allah’ın izniyle.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Nisan 2013> Daha Fazla

Gerçekten eğer samimi iman etse, bir kişi bile olsa dünya hakimi olur. Mesela Hz. Süleyman (as) çok imanlıydı, Allah dünya hakimi yaptı. Zülkarneyn (as) tekti, imanlıydı, Allah dünya hakimi yaptı. O kadar. Sabır, iman, samimiyet bu kadar ve dünyadan geçmek.
Derin iman oldu mu tamam. O an cennet hayatı başlar. Nimet akışı başlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Nisan 2013> Daha Fazla

Ahir zamanda en mühim mesele iman meselesidir. İmanlı insan sayısı çok azdır, ahir zamanın özelliğidir.
Ne kadar sarih olursa olsun Cenab-ı Allah’ı kendilerince yalnız bırakmaya çalışıyor bazı insanlar. Cenab-ı Allah da onları ızdırapla, acıyla Kendine çevirmeye çalışıyor. Ama buna rağmen muazzam gaflete dalıyor bir kısım insanlar. Allah o insanlara hidayet versin. Herkese hidayet versin, hepimize hidayet versin.
Derin iman; dünyanın en büyük konforu odur. Derin imanı Allah’tan talep etmek lazım.
İman zaafiyetinde insan sabah kalktığında mahvolmuş olarak kalkar. Binbir endişeyle kalkar. Rüyaları beladır, uyanması beladır, yemek yemesi bir beladır, sokağa çıkması bir beladır. İman zaafiyeti Allah vermesin, dünya cehennemidir. Izdırap içinde yatar, ızdırap içinde kalkar. Ama iman ehlinin her anı cennet gibidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Nisan 2013> Daha Fazla

Hakkul yakin, insanın kendinden emin olduğu gibi Allah'ın varlığından emin olmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2013> Daha Fazla

Allah ne güzel imtihan ortamı meydana getirmiş. Zayıf insanlara Allah Kendini örtüyor, güçlü insanlara da Kendini daha açıyor, gösteriyor Allah. İman o zaman değerli oluyor, daha güzel oluyor. Çünkü arayarak bulmuş oluyorsun, emek vermiş oluyorsun.
İman, sabah kalkar kalmaz ilk karşılaştığımız en büyük gerçek, hayat içinde de sürekli heyecanını yaşadığımız en büyük gerçektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2013> Daha Fazla

Allah’tan bahsedin. Bizim kalbimiz Allah’la ferahlar. Allah’ı seviyoruz biz. Allah için yaşıyoruz.
Hidayet bulan insan cennet yolcusudur, inşaAllah.
Ne güzel! Allah var, elhamdülillah.
İman olmadan dünyanın lezzeti yok, tadı yok. Çok korkunç olur, cehennem olur dünya. Allah imansız bir dünyayı mahveder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mart 2013> Daha Fazla

Bütün mesele iman meselesidir. İmanı güçlüyse bir insanın, mükemmel olur. İmanı zayıfsa gücü yetmez birçok şeye. Dolayısıyla, imanı zayıf insana tasavvufla yaklaşsan bir netice alamazsın. Kuran mucizeleriyle, iman hakikatleriyle imanını güçlendirip, ondan sonra ne anlatıyorsan anlatırsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mart 2013> Daha Fazla

Gerçek iman berrak akıl gerektirir. İman, Allah’ın varlığından bahsediyorsun sen. Çok keskin bir akıl gerektirir bu. Yani hayatın en gerçek olayı ve en gerçekçi, en akılcı yaklaşılacak konudur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Şubat 2013> Daha Fazla

Aklı başında bir insan zaten iman eder. Anlaşılmayacak gibi değil ki iman. Allah’ın varlığı çok açık.
Ne güzel, Allah var; ne güzel, sonsuz yaşam var; ne güzel, sonsuzluğun içindeyiz; ne güzel, aksi mümkün değil; ne güzel, ahir zamandayız; ne güzel, Hz. Mehdi (a.s) çıktı.
İnsanın sonsuz hayata olan muhabbeti, Allah’la beraber olacağı içindir. Sonsuza kadar Allah’la beraber olacağı için, onun sevinci içerisindedir Müslüman. Hayat öbür türlü çok anlamsız, çok korkunç.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2013> Daha Fazla

İman nuru insanın üstüne çöktü mü, sardı mı zırhtır artık o. Ateşin içine bile girse bayram. Ziftin içine girse bayram. Çünkü ziftin içine nuruyla girer, deler. Ateşin içine nuruyla girer, deler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Şubat 2013> Daha Fazla

İman çok kolaydır, Allah’ın varlığını hemen anlar insan ve rahatça iman eder. Ama bazı insanlar birbirlerinden olumsuz etkileniyorlar.
İnsan dünyanın fevkaladeliğini tam anlamıyla görse müthiş heyecanlanır. Fakat toplumun meydana getirdiği telkin ortamı insanların dikkatini dağıtıyor. Allah’ın varlığı yüzde yüzdür, ikinci bir ihtimal yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Şubat 2013> Daha Fazla

Her zaman, imanlı olan galip gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ocak 2013> Daha Fazla

Allah’a isyan, insanları mahvetti. Bu felaketin kalkması için Allah sevgisi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2013> Daha Fazla

İman ve sevgi dünyanın ilacıdır. Bunlar olmadan dünya yaşayamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Aralık 2012> Daha Fazla

En güzel nimet derin imandır. Allah’a şeksiz şüphesiz iman etmek. Dikkat Allah’ın üstünde olması gerekir. Bütün dikkat Allah’ın üstünde olması lazım. Bütün sevgi Allah’a, insanları severken O’nun tecellisi olarak seversin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2012> Daha Fazla

Müslüman, metafizik yönü ağır basan varlıktır. Metafizikle iç içedir. Meleklere inanır, cinlere inanır, Mehdi (as)’ın geleceğine inanır, deccalın çıkacağın inanır, duhan zuhuruna inanır, dabbet-ül arz’ın çıkacağına inanır, yecüc ve mecüc’ün zuhur edeceğine inanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Aralık 2012> Daha Fazla

Allah hiçbir zaman için bırakılmaz. Hiçbir zaman için hüsn-ü zandan vazgeçilmez Cenab-ı Allah’a karşı.
Derin iman, en büyük nimet odur. Tevekkül ve derin iman. Çünkü Allah insanları birçok şeyle imtihan eder. Zaman zaman eğilip bükülenler oluyor, bu çok büyük hatadır. Allah’a hüsn-ü zan hiçbir zaman için yok edilmez. Allah hiçbir zaman tartışmaya açılmaz. Öyle bir aşkla bağlanılır ki hiçbir şekilde Allah’a olan hüsn-ü zan ve sevgi bırakılmaz. Bir an dahi olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2012> Daha Fazla

Müslüman azapla pek muhatap olmaz. Küfür çok şiddetli azapla muhatap olur. Kuran’da anlatıyor Cenab-ı Allah azabın çeşitlerini. Müslüman sadece azap hakkında bilgilenir ve sadece uzaktan görür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Kasım 2012> Daha Fazla

İmanı gizlemeye gerek yok. İmanın insanlar tarafından duyulması bir berekettir, güzelliktir. Çünkü başka imanı zayıf olan varsa o da açılır öyle bir şey duyduğunda, o da şevklenir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2012> Daha Fazla

Normal vicdanda hemen Allah’ı anlarız. Kuran’ın da doğru olduğu okunduğunda vicdan sahibi bir insan tarafından hemen anlaşılır. Bu kadar mucizenin, bir kitabın içerisinde bu kadar yoğun olması, hiç çelişki olmaması ve 1400 yıldan beri de bilimle hiç çelişmemesi, mantıkla hiç çelişmemesi. Kuran’a uyanların da hep mutlu yaşamış olması Kuran’ın doğruluğunun diğer delillerindendir.
Kuran’ı bilip de yalanlaması için insanın vicdanının yıkılmış olması lazım. Makul bir aklın Allah’ı inkar etmesi imkansızdır, buna gücü yetmez çünkü.
Allah’ın varlığı en büyük müjdedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2012> Daha Fazla

Allah kendisine aşık olmamızı istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2012> Daha Fazla

Allah çok sevilmek istiyor, çok takdir edilmek istiyor. Allah’ı çok seveceğiz, çok takdir edeceğiz, çok güveneceğiz Cenab-ı Allah’a.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2012> Daha Fazla

İman, din insanı ne kadar güzel yapıyor. Ama gerçek din, gericilik değil, yobazlık değil. Kuran Müslümanlığı muhteşem güzellik meydana getiriyor. Akıl güzelliği, ruh güzelliği, zenginlik, bereket mutluluk, sevinç meydana getiriyor.

A9TV; 3 Kasım 2012> Daha Fazla

Allah yalnız olmak istemiyor. Kendi güzelliğini görsünler, Kendini takdir etsinler, Kendine dua etsinler, kadrini kıymetini bilsinler diye kullarını yaratıyor. İlah’lığının, Allah’lığının bir vasfıdır. Yalnız Allah olmaz, kullarıyla. Öyle güzellik oluyor, inşaAllah.

A9TV; 23 Ekim 2012> Daha Fazla

Müslüman dünyayı isterse Allah ona dünyayı veriyor, ahireti de veriyor. Ama küfür, dünyayı isterse o sadece dünyayı alıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2012> Daha Fazla

Et, kemikten bir şey çıkmaz. İnsan imanla, iffetle, akılla güzel olur. İmanlıysa onun bir heybeti vardır, nuru vardır. Sevgi imanla olur, akılla olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ekim 2012> Daha Fazla

İman ve iffet Müslümanı güzelleştirir. Bir insanda iffet olmayınca tarifsiz bir iticilik oluşuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2012> Daha Fazla

İmanda iki alamet oluyor. Bir, çok temiz oluyor mümin, bir de çok sevgi dolu oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2012> Daha Fazla

Helal yiyecekte cilt pırıl pırıl oluyor. Hücreler imana doyunca güzellik meydana geliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2012> Daha Fazla

İman ve iffet Müslümanlara muazzam bir güzellik verir.
Allah'a inanmamak insanlara felaket getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2012> Daha Fazla

İMANDA DOYUM OLMAZ. İMANDA DOYUMSUZLUK VARDIR. İnsanın ruhu sevgiye karşı, güzelliğe karşı sürekli bir açlık halindedir. Bitip tükenmek bilmeyen bir istek olur. Bu, cennet ruhundan kaynaklanıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2012> Daha Fazla

Psikolojik sıkıntıların nedeni ekonomik kriz değil, iman zafiyetidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2012> Daha Fazla

Samimi imanda Allah nimet olarak cazibe veriyor. İman kaybında da iticilik verir. İmansız olursan da Allah esirgesin vicdanın, kafan, ruhun kapkara olur; kavrulur gidersin. Çirkinleşirsin. Ruhundaki o heyecan gider, güç gider.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2012> Daha Fazla

Bütün konu derin imanda. Mesela bir kişi gerçek anlamda samimi iman ediyor, koskoca dünyaya Allah İslam’ı hakim ediyor. Sırf bir kişinin yüzü suyu hürmetine.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ağustos 2012> Daha Fazla

İmanın hâkim olduğu yerlerde bir bereket ve nur oluyor. İnsanların yüzünde bir tatlılık, hoşluk ve ışık geliyor. İnsan bakmaya doyamıyor, sevmeye doyamıyor. Aksinde de bir lanetlik, nursuzluk ve pislik hâkim oluyor, leş gibi bir ortam meydana geliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2012> Daha Fazla

Mutlak yokluk olacak zannediyordunuz, Mutlak Varlık var; Allah var. Ne güzel! Ahiret var, yeniden yaratılacaksınız, sevinin. Ne hoş bir şey! Çok güzel, modern bir dine sahipsiniz. İslam dinine sahipsiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2012> Daha Fazla

Samimi bir insanın, güçlü akılda bir insanın Allah’ı, ahireti inkar edecek takati olmaz. Yaratılış olarak o şekilde yaratılıyor. Ona karşı eğer gücü yetiyorsa vicdanını ezdi demektir. Vicdanını yok etti demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2012> Daha Fazla

İman insanı ne kadar güzelleştiriyor, küfür ve delalet ve şirk de ne kadar çirkinleştiriyor. Gözle görülen bir mucize meydana geliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2012> Daha Fazla

İnsanda iman sabit olmuyor. Parlıyor, gelişiyor. Bunu hidayetin artmasından anlıyoruz.
BİR İNSAN, BİR GRUP GERÇEKTEN İMAN ETTİYSE ARTIK ONU DÜNYADA YENECEK GÜÇ OLMAZ. Bu bir mucizedir. 10 KİŞİ BİLE OLMUŞ OLSA GERÇEKTEN İMAN ETTİLERSE MESELA 7 MİLYARLIK DÜNYA ONLARLA BAŞ EDEMEZ. Mutlaka yener o 10 kişi. Mucize, böyle bir mucizesi var Cenab-ı Allah’ın.
İnsan bir esleme olabilir, teslim olur; birde samimi, gerçekten iman eder. O zaman çok önemli bir güç haline gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2012> Daha Fazla

HAKKIYLA İMAN EDEN BİR KİŞİ BİLE OLSA ALLAH İSLAM’I DÜNYAYA HAKİM EDİYOR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Temmuz 2012> Daha Fazla

Allah’a inanç olmadıktan sonra sevginin bir anlamı olmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2012> Daha Fazla

İNSAN FITRATEN YİNE ALLAH’A İNANIR. YANİ KURAN OLMASA DAHİ, YİNE ALLAH’A İNANIR. Fıtri olarak yine Allah’a dua eder. Yine O’na kendince, bildiğince ibadet etmek ister. Daha ziyade duayla ona sevgisini ifade eder. Bir çok helalı, haramı da içgüdüyle bilir insan. Kuran’da geçen birçok haramı bilir. Allah ona ilham eder kalbine.
HER ŞEY ALLAH’LA GÜZELDİR, ALLAH’I SEVEREK GÜZELDİR. Allah’ı sevmiyorsan, Allah’a inanmıyorsan zaten yok olacaksın ve amaçsız yaratıldığını düşünüyorsun. Tesadüfen meydana gelmiş -haşa- insanları mahluklar olarak görüyor. Sonsuz yaşamayacağını düşünüyor. Kainatın bir kabus olduğuna inanıyor. İnsan böyle bir hayatta delirir.
ALLAH’I ANMADAN KONUŞSAK SEVGİ YOK OLUR. Hiçbir şeyin anlamı kalmaz. Her şeyin anlamı yok olur. Neşenin anlamı da kalmaz, sevincin anlamı da kalmaz, hayatın anlamı da kalmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Temmuz 2012> Daha Fazla

İmansız, sevgisiz insan bana çok itici geliyor. Kirli bir hayvan gibi geliyor bana, çok kötü geliyor. İmanlı insan çok güzel, sevgi dolu insan çok güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Haziran 2012> Daha Fazla

Allah ancak imanla kurtuluşa ereceğimizi, her yönden güçlü olacağımızı söylüyor. ASKERİ YÖNDEN DE GÜÇLÜ OLMAMIZ İÇİN TEK YOL DERİN İMANDIR.
İmanlı bir toplum olmaya çok özen göstermemiz lazım. O zaman hem her şeyde galip oluruz, hem hakim oluruz, dünyanın da lideri oluruz, bölgenin de lideri oluruz, müthiş bir güç kazanırız, muazzam bereket gelir. Öbür türlü hakir oluruz Allah esirgesin. Eziliriz, mahvoluruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Haziran 2012> Daha Fazla

İstesen de iman etmemek için gücün yetmez. Yani hiçbir insanın gücü yetmez iman etmemeye. Mutlaka iman eder fakat “iman etmiyorum” der. İnatçılığından, gaddarlığından, zalimliğinden der, fakat mutlaka iman eder. Kendisi diyor ki, “ben inanmıyorum.” Beyni diyor ki, “ben inanıyorum.” Beyni onu takmaz. O beynine tabi olacaktır, ruhuna tabi olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Haziran 2012> Daha Fazla

Ne güzel sonsuz yaşayacaksın, cennet var. Halbuki yok olma çok korkunç bir şey, dünyanın kaos olması iddiası çok korkunç bir şey, hayatın anlamsızlığı çok korkunç bir şey. İnsanların hayvan olarak görülmesi çok korkunç bir şey, hiçbir şeyin değeri kalmaz, anlamı kalmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2012> Daha Fazla

Allah Kendine yaklaştırmak için insanı acayip aciz yaratmış. Harikaları da çok fazla yaratmış.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2012> Daha Fazla

ALLAHSIZLIĞI KOLAY BİR ŞEY ZANNEDİYOR DÜNYA, HİÇBİR ŞEY OLMAZ ZANNEDİYOR. ALLAHSIZLIKTA MAHVOLURSUNUZ. Cayır cayır sıkıntıdan deliye dönüyorsun.
MUAZZAM BİR MANEVİ ÇÖKÜNTÜ VAR. BU, ALLAH SEVGİSİN EKSİKLİĞİNDEN KAYNAKLANIYOR.
Allah’ı coşkuyla sevme konusunu hayati bir konu olarak anlatmak lazım.
ALLAH SEVGİSİ OLMAYINCA RUHTA BİR AZAP OLUŞUYOR. HÂLBUKİ HERKES TOPLUCA ALLAH’A SIKI SIKIYA SARILIRSA, ALLAH’I ÇOK SEVERSE HEMEN AKABİNDE KARDEŞLİK, SEVGİ, ŞEFKAT, MERHAMET GELİYOR.
ALLAH OLMADAN DÜNYAYI KULLANMAYA KALKTIĞINDA DÜNYA İNSANA SALDIRIR. Ekonomik krizle saldırır, intihar ettirir, bunalıma sokar, sağlığınız bozulur. Izdırap çekersiniz, anlamsız olur her şey. Bir manası olmaz hayatın.
Bütün güç kudret Allah’ın elindedir. BİR KISIM İNSANLAR MADDEYİ VE OLAYLARI ALLAH’TAN BAĞIMSIZ ZANNEDİNCE BELAYA KAPI AÇILIYOR, BELA YOL BULUP GELİYOR.
Biz tabii ki rahat, huzurlu yaşayalım diye Allah’ı sevmiyoruz; Allah’ı sevmemiz gerektiği için seviyoruz. Vicdanımızın gereği olduğu için seviyoruz.
ALLAH SEVİLMEDEN, ALLAH’A HAYRAN OLUNMADAN, ALLAH’A AŞK DUYULMADAN BİR MİLLETTE BEREKET BOLLUK OLMAZ. Sadece sefalet, sıkıntı, azap, bölünme, kahır olur başka bir şey olmaz.
Millet olarak birbirimizi sevmemiz lazım fakat ALLAH’I SEVMEMİZ HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR. ALLAH’I SEVMEYEN BİR MİLLETİ ALLAH PERİŞAN EDER. Allah’a ilgi duymayan bir milleti Allah perişan eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2012> Daha Fazla

Allah'tan hep şeksiz şüphesiz iman istemek lazım. Allah'a karşı şüphede, insan rezil rüsva olur. Ahirette çok utanır, çok çok aşağılayıcı bir şey insan için. Saf iman, samimi imanla Allah'ı sevmek lazım.

A9 TV, 10 Mayıs 2012> Daha Fazla

Ne alimler var, müthiş bilgisi var ama imanı yok. İman olmayınca, Allah ayette; “Kitap yüklü eşeğe döndüler” diyor. Kitap yüklü eşeğe benzetiyor Allah. Halbuki o bilgiyle şahıslar müthiş bir Mehdiyet ortaya koyabilir. Ama iman olmayınca manen felç oluyor.
İMANI ZOR GÖRÜRSE İNSAN, ŞEYTAN İNSANA MUSALLAT OLUR. İMAN KOLAYDIR. Sadece insan kendini kendi haline bırakacak, doğal haline bırakacak. Beynini, ruhunu doğal hale bırakacak. TABİİ HALİYLE İNSAN ALLAH’LA TAM BAĞLANTIYA GEÇER. İNSAN, ŞEYTANDAN YANA TAVIR KOYUP KENDİNİ KASTIĞI İÇİN ALLAH İLE BAĞLANTIYA GEÇEMİYOR.
SAMİMİ İMAN İÇİN ALLAH BİZİM AKLIMIZI KENDİMİZİ KASMADIĞIMIZDA, RAHATÇA ALLAH’I BULACAK ŞEKİLDE YARATMIŞTIR. Yani Allah’a tam teslim olacağımız şekilde yaratılmışız.
Allah’ı iyi bilmek çok önemlidir. Yani insanlar hemen “bana namaz öğret, bana abdest öğret” der. Allah’a inanıyor musun sen önce? Yatar kalkarsın; namaz olmaz o. Önce iman edeceksin. Öyle iman etmeden namaz olmaz. ÖNCE NAMAZ DEĞİL, ÖNCE İMAN. Kuran’da hep imandan bahseder Cenab-ı Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2012> Daha Fazla

Fıkıh sorunu mu? İman zafiyeti mi? İman zafiyeti. Bütün dünyanın sorunu budur. İman zafiyetidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2012> Daha Fazla

İMANLA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLUR, ÇOK DEĞERLİ OLUR. O zaman insana saygı duyarsın, değer verirsin. Çünkü insan saygı duyulmadığını, değer verilmediğini anladığında sevgi yok olur, muhabbet yok olur.
ALLAH BİZİ İMANLA GÜZELLEŞTİRİYOR. Hayatımız güzel oluyor. Hayat değerli oluyor. Öbür türlü insanlar birbirinden tiksinirdi. İman olmasaydı hayat çok korkunç gelirdi.
ALLAH’I SÜREKLİ KALBİNDE TUTMAK ZİKİRDİR. Zikir yanlış biliniyor olabilir. Yani sesli olarak sürekli “Allah, Allah” demek olarak zannediyorlar. ALLAH’I HAYALİNDE TUTMAK, AKLINDA TUTMAK, ALLAH’I SEVDİĞİNİ BİLMEK, ONUN ŞUURUNDA OLMAK, SÜREKLİ ALLAH’I KALBİNDEN GEÇİRMEK ZİKİRDİR.

A9 TV, 1 Mayıs 2012> Daha Fazla

BÜTÜN DİKKATİ ŞEKSİZ ŞÜPHESİZ İMAN İÇİN ALLAH’A TEKSİF ETMEK GEREKİYOR. O ZAMAN FERAH BİR İMAN, DÜRÜST İMAN, AKILLI BİR İMAN OLUŞUR.
İmanda zorlanacağımız şekilde yaratılmıyoruz biz, KOLAYCA İMAN EDEBİLECEK ŞEKİLDE YARATILIYORUZ. Fakat insan zannediyor ki, çok girift şeyler var, çok emek vermesi gerekiyor. Öyle bir şey yok. Sadece VİCDANIN ALABİLDİĞİNE GEVŞETİLMESİ GEREKİYOR, RAHAT BIRAKILMASI GEREKİYOR, bu kadar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2012> Daha Fazla

Hiçbir insan dinsiz olamıyor normalde. Teknik olarak, insanın yaratılışında, beyin yapısında böyle bir gücü yok insanın. Yani ALLAH’I EN ŞİDDETLİ İNKAR ETTİĞİNİ İDDİA EDEN İNSAN MUTLAKA ALLAH’A İNANIR, ŞÜPHE EDER. 50’ye 50 ihtimal verir. O da iman olmuş olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Nisan 2012> Daha Fazla

İman gitti mi bütün o sinirsel bozukluklar, bedensel bozukluklar başlar. İMANI NE KADAR GİDERSE O KADAR PERİŞAN OLUR İNSAN. İMAN ZAFİYETİ İNSANI DELİRTİR. Ne kadar imanlıysa o kadar sağlıklı, o kadar iyi, güzel olur, o kadar açılır, ferahlar.
Biz ilk başta yaratılırken, imana göre yaratılıyoruz yani imanla yaşayacak şekilde yaratılıyoruz.
Ruh Allah’ın ruhu, masumdur ama imansızlık olunca mahvoluyor yapamıyor, kurtulmak istiyor bedenden. O zaman vücuda saldırmaya başlıyor. Ondan sonra mahvoluyor insan, delirtiyor insanı.
İMANDA HÜCRELER BAYRAM EDER. Saç hücresi, kaş hücresi, burun, ağız, dil, her yer bayram eder. ÇÜNKÜ İMAN, HÜCREYE BÖYLE ŞERBET GİBİ GELİR.
İman zayıf oldu mu kemiği de çürüyor insanın, eti de çürüyor, yağı da çürüyor, saçı da çürüyor, başı da çürüyor, aklı da gidiyor, beyni de gidiyor, her yeri eriyip ölüyor. Çünkü sevgisizlik, şefkatsizlik vücut hücrelerini öldürüyor, toksik etki yapıyor, vücut dayanamıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2012> Daha Fazla

HAYAT İMANLA GÜZELDİR. Mesela müzik imanla güzeldir. Mesela diyor ki: “İçelim, dağıtalım” Beynin uyuşur, mahvolursun. Ne müzikten zevk alabilirsin, ne bir şeyden zevk alabilirsin. HER ŞEY İMANLA GÜZELDİR.
İMANIYLA GÜZEL OLUR MÜMİN. İmanıyla hoştur. İmanıyla cazibeli olur. İmanıyla etkili ve heybetli olur. İmanıyla nurlu olur. İMANI GİTTİ Mİ, MAHVOLUR, KAVRULUR, ÇÜRÜR GİDER. Bahar menekşesi gibi. Susuz kaldı mı kavrulur gider. İMAN ORTAMINDA GÜZELLEŞİR.
Allah esirgesin, İMANINI KAYBETTİ Mİ MAHVOLUR İNSAN. Zannediyor ki biblo gibi öyle durur. Değil. Mümin böyle mum gibidir. Serin yerde güzel kalır. Ateşin içine sokarsan, erir, yok olur gider, Allah esirgesin. Küfre gitti mi, mahvolur, buhar olur.
İslam dini tahfif dinidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Nisan 2012> Daha Fazla

Allah’a sürekli hüsnü zan edeceksiniz. ALLAH’A SUİZAN EDİLMEZ. REZİL OLURSUNUZ SONRA. Çok küçük düşersiniz. Mahcup olursunuz. HEP ALLAH’TAN YANA DÜŞÜNÜN. SONRA DOĞRU OLDUĞUNU ANLAYACAKSINIZ.
DÜRÜST, SAMİMİ OLURSANIZ ALLAH SİZİ İMANA SÜREKLİ YAKLAŞTIRIR. Tabii, yüksek bir iman çok büyük bir nimettir. Ama Allah bazen ortalı verir, bazen ortanın altında verir. Bazen yüksek verir. SİZ SÜREKLİ ALLAH’A SARILIN. Hepsi geçerli olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2012> Daha Fazla

Deizm falan bunlar çok tehlikeli sözler. Sonu imansızlığa gider onun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2012> Daha Fazla

Ceketle, kravatla, sakalla, bıyıkla ilgili değildir Müslümanlık. Müslümanlık; kalp, vicdandır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2012> Daha Fazla

Gerçek anlamda insanın dinsiz olması teknik olarak imkansızdır. Fizik yapısına, ruh yapısına uygun değil. Görülmüş bir şey değildir.
Dinsizim diyenin bile mutlaka gizli bir dindarlığı vardır. Mutlaka Allah’a inanır. Fakat vicdanıyla savaşır.
İnsan dinsiz olduğunda ruh hastası olur.
Dinsiz insan mahvolur psikolojik olarak. İNSAN BÜNYESİ KALDIRMAZ DİNSİZLİĞİ. BİZ, DİNDAR OLARAK NORMAL YAŞAYACAK ŞEKİLDE YARATILIYORUZ. Bünyemiz ona göre yaratılmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mart 2012> Daha Fazla

Kendi haline bıraktığında fıtraten, biz nasıl nefes alıp veriyoruz, uğraşıyor muyuz nefes almak için? Onun gibi çok doğal iman ederiz biz zaten. Boğuşarak imansızlığı elde ediyor insanlar. Yani vicdanıyla boğuşarak, zorla imansızlığı elde ediyor. O zaman da belayı hak etmiş oluyor.
Biz fıtraten Allah’a iman edecek şekilde yaratıldık. İnsan vicdanıyla boğuşmazsa, hiç uğraşmazsa çok rahat iman eder. Fesatlık ve şeytanlıktan dolayı, ahlaksızlık ve zulme eğilimden dolayı, vicdansızlığından dolayı imansızlığa zorla giriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mart 2012> Daha Fazla

İMAN ZAFİYETİ DÜNYANIN BAŞININ BELASIDIR. Ne zamandan beri? Hz. Adem (as)’dan beri. Hep insanlar iman zaafıyla imtihan olmuştur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mart 2012> Daha Fazla

DÜNYA İMANA SUSAMIŞ VAZİYETTE. Dünyanın en büyük ihtiyacı, en büyük gıdası, en acil olarak imandır. O da işte Mehdi (as) ve İsa Mesih vesilesiyle olacak, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2012> Daha Fazla

Bir iman zafiyeti, bir ağır hastalık ahir zamanda mevcut. Bir numaralı konu, ana konu iman zafiyeti. Bu sebeple sürekli iman takviyesi gerekiyor, iman hakikatleriyle.

> Daha Fazla

Önemli olan kalben kabul ettirmektir. Kuran'ı anlattığınızda dille inkar etseler de, mutlaka kalben ikna olmuşlardır.
İslam'da hayat bir bütündür. Yemek programında başka dini programda başka olunmaz. Din her yerdedir. Çorbacıda başka, camide başka olursan, çorbacıdaki halini Allah'ın huzurunda açıklayamazsın.
Dinde eski ve yeni bir konu yoktur, din hep yenidir.
99 YÖNDEN ANLAYIP 1 YÖNDEN ANLAMAYINCA İMAN BIRAKILMAZ. Küfür 999 iman delilini önemli görmez, şeytani tek delille küfre düşer.
Biz, bu dünyada rahat etmek için değil, Allah'ı sevdiğimiz için Allah'a teslim oluruz.
Allah insanların ruhlarını İslam'ı sevecek şekilde yaratmıştır.
Allah'a tam tabi olalım, çok güzel bir dünya olacak.
ALLAH MÜSLÜMANLARA TEREDDÜDE DÜŞMEMELERİNİ EMREDİYOR. Müslüman bir kere iman eder, son nefesine kadar imanlı olur. İman tartışılmaz, acabası olmaz imanın.
Ekonomik krizin tek nedeni dinsizliktir. Dünyadaki tüm acıların nedeni dinsizliktir. DİN OLMADAN NEŞE OLMAZ.
İman değişmeyen bir şeydir, gelişir ama geriye dönmez. Bir kere iman eder insan ve öyle gider. Ateist sitelere girip ondan etkilenmek Müslüman’a yakışmaz. Bir kerede samimi olarak iman eder insan. İMAN İNİŞLİ ÇIKIŞLI OLMAZ.
Ekonomik krizde insanlar boşanıyorlar, sıkılıyorlar, birbirlerine hakaret ediyorlar. İşte bu yüzden Allah ayetinde “sıkıntılı bir geçim”e işaret ediyor.
Hurafeyle bir insan iman etmez. Tahkiki iman üzerinde durulmazsa, iman zafiyeti olur. Düşünmeyen insan imani olarak zayıf olur.
Kromozom İstanbul şehrinden daha karmaşıktır. Dikkat edilirse Darwinistler, hücre ve protein konusuna hiç girmiyorlar. Çünkü bunu açıklayamıyorlar. Az okuyan birini bu sebeple kolayca etkiliyebiliyorlar.
İnsanlarda en büyük sorun tahkiki imandır. Oysa din derin düşünme üzerine kuruludur. Allah derin derin düşünmeyi öğütlüyor.
Tahkiki iman olmayınca, İttihad-ı İslam’dan, Türk İslam Birliği’nden, Hz. Mehdi (a.s.)’a olan özlemden, Hz. İsa Mesih’e olan aşktan bahsetmezler. Bunların tümü iman zafiyetinden olur. Coşkulu imanda Allah’ın yarattıklarına karşı büyük bir muhabbet meydana gelir. Bu sebeple Peygamberimiz (s.a.v.)’i göremeyen Hz. Mehdi (a.s.)’ı görmek ister. İsa Mesih’in gelişi nefes kesici bir olay. Bu olaylardan kaçınmalarının tek sebebi iman zafiyetidir.
Tahkiki iman, Allah sevgisi, Allah korkusu, Kuran’ın yeterliliği konusunu ön plana alıyorum, şeytan da buna kızıyor. İnsanları tetikliyor, insanlara “tahkiki imanı ön plana getirme, hurafe anlat” diyor. Ben anti hurafeyim, yok edeceğim hurafeleri. Asr-ı Saadet Müslümanıyım ben. Peygamberimiz (s.a.v.), dinin nasıl yaşanmasını istiyorsa, ben de onu istiyorum.
Protein bütün dünyadaki insanların aklından daha üstün. İçindeki bilgi, bilgisayardakini andıran bir bilgi. Onbinlerce milyonlarca molekülü gözden geçiriyor ve “tamam burada hata varmış” diyor. “Yanlış parça gelmiş” diyor, “doğrusunu getirin” diyor hemen oraya koyuyorlar. Evrimciler de bütün bunlara “tesadüfen oldu” diyorlar. Ahirette, Allah’ın karşısında bunu aynen bu şekilde anlatabilecekler mi?
İnsan ancak Müslüman olduğunda rahat eder, öbür türlü hayat amaçsız bir koşuşturma içinde geçer. İnsan, Kuran’a tam teslim olsa, samimi Müslüman olsa rahat eder, hiç bu dünyaya ait vesveselerle boğuşmaz.
Tek bir kalem iman etmek için bol bol yeterlidir. Bir kalemi beynin içinde kim yaratabilir? Allah diridir, sürekli vardır ve sürekli bizim için yaratır. Allah, sürekli diri ve sürekli var olduğuna göre, sürekli bizimle birlikte olduğuna göre vesveseye zaman ayırmak mantıksızdır.

23 Temmuz 2011; A9 TV> Daha Fazla

ALLAH’A KARŞI KALBİNDE DERİN BİR SEVGİ DERİN BİR MUHABBET OLURSA, BUNA İMAN DİYORUZ. Daha imanı kamil hale gelmemiş, imanı gelişmemiş bir insana şu yasaktır, şu haramdır, şu helaldir dersen zarar vermiş olursun, faydası olmaz. Önce iman hakikatleriyle iman etmesini sağlamak gerekir.

19 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

Yüz tane aleyhte delil olsa, bir tane lehte delil olsa o insan imanına hükmedilir.

13 haziran 2011, A9 TV> Daha Fazla

En büyük tehlike ne? Allah’ın inkârı. Onun ortadan kalkması gerekiyor. ALLAH İNANCI OLUŞTUKTAN SONRA, ondan sonrası kolay, ondan sonra zaten İSLAM NURUNU ÇOK RAHAT NEŞREDER.

26 Mart 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Gaziantep Olay TV> Daha Fazla

İnsan telkine açık bir varlıktır. DİN TELKİNLE KAİMDİR. Israrlı telkinle kaim olur, güçlenir. Telkin çok hayati bir konudur. Her gün gazetelerin halkı, milletimizi bu telkinle Türk İslam Birliği’ne yönlendirmesi gerekiyor.

7 Mart 2011; Adıyaman Asu TV> Daha Fazla

Din telkinle kaimdir. Din, telkinle güçlenir, kaim hale gelir. Mutlaka telkin gerekir ve aralıksız telkin gerekir.

16 Temmuz 2011; A9 TV, Gaziantep Olay TV ve Kahramanmaraş Aksu TV> Daha Fazla

İNSAN FITRATININ, İNSAN RUHUNUN BEĞENDİĞİ, HOŞLANDIĞI HER ŞEYİN TAMAMINA İSLAM DİYORUZ BİZ. İslam, insana zararlı olan her şeyi engelliyor; ruhunu, aklını, bedenini bozan her şeyi.

20 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

ALLAH’A DAİMA HÜSN-Ü ZANLA BAKILIR. Bu konuya çok dikkat etmek lazım; yani hep hayır gözüyle bakılması lazım, hep güzellik gözüyle bakılması lazım. Allah bizim için ne yaparsa, hayır olduğunu düşünmek lazım. Bu gözle, bu tavırda olursak, dünyamız da, ahiretimiz de güzel olur, inşaAllah.

10 Temmuz 2011; A9 TV, Kanal Avrupa ve Çay TV> Daha Fazla

Bazı cemaatlerin yok olmasının sebebi yine iman zafiyetidir. Aktif olamamalarının nedeni yine iman zafiyetidir.
İnsanlarda bir iman zayıflığı var, dünya çapında bu var. Bütün çekilen sıkıntıların kökeninde o var.

6 Temmuz 2011, A9 TV, Gaziantep Olay, TV Kayseri ve Samsun Aks TV> Daha Fazla

DİN HAYATIMA RENK KATIYOR, ANLAM KATIYOR. ALLAH VERMESİN, DİN OLMASA HER ŞEY ANLAMSIZ OLURDU. . Deniz anlamsız olur, gök anlamsız olur, kadınlar anlamsız olur, çocuklar anlamsız olur, her şey anlamsız olurdu. DİN NURDUR, ACAYİP BİR GÜZELLİKTİR.
‘Kolaylık Dini İslam’ önemli; öbür siteler de önemli ama ‘Kolaylık Dini İslam’ çok hayatidir, çok kilittir. Çünkü şirke indirilmiş bir darbe o.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top