Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2018> Daha Fazla

İman derinleşmesi zor değildir. Ama çok samimi olmak lazım. İnsan samimi olduğunda iman derinliği kendiliğinden gelişen bir nimet olarak mümine ilka olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2018> Daha Fazla

Samimiyet olmadığında ruh hali sürekli çalkalanır. Samimiyet olmadığında bir iyiye bir kötüye giderek ruh bitaplaşır. Beyin de buna güç yetiremediği için içine kapanıp düşünmeyerek yaşamaya çalışır insanlar. Bu beyin donukluğu ruh sağlığının tamamen bozulmasına sebep olur. İnsan samimi olduğunda ruhtaki dalgalanma ortadan kalktığı için normal bir insan oluşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mayıs 2018> Daha Fazla

Sevginin temel şartı akıllı ve samimi olmaktır. Sevgi bina kurar gibi yüzden fazla temel değer üzerine kurulur. Affetmek, değer vermek, sabretmek, merhamet etmek… İşte Kuran, sevgiyi oluşturan tüm bu ana şartları bize öğreten kitaptır. Allah’ın büyüklüğünü anlayan kişi Kuran’ı nasıl yaşayacağını çok iyi anlar. Sevginin ilerlemesi için akıl, dikkat, irade, özen ve sabır gerekir. Mümin bu konuda yorulmaz ve kafa karışıklığı da yaşamaz. Kuran’dan öğrendiklerini çok seri uyguladığı için sevginin güzel yoluna girer ve ilerler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2018> Daha Fazla

Samimiyet her türlü güzel ahlakın kapısıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Nisan 2018> Daha Fazla

Bir insanı değerli kılan egoist olmaması, akıllı olması ve samimi olmasıdır. Egoist olmak çok aşağılayıcı ve korkunç bir şeydir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Nisan 2018> Daha Fazla

Samimi olunduğunda vücutta bir rahatlama olur. Sekinet hali olur. Tüm kaslar gevşer. Allah samimi olanların kurtulacağına bunun için özel dikkat çekmiştir. O samimiyet içinde Allah’ın büyüklüğünün bilinmesi önemlidir. Bu samimiyeti kazandığında sıkıntı olmaz sanıyorlar. Sıkıntı son ana kadar olur, sıkıntı imtihanın gereğidir. Tüm peygamberler sıkıntı çekmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2018> Daha Fazla

Samimiyeti Allah’tan istemek lazım. Samimiyet kolaydır ve ferahlatıcıdır. İnsan hemen üzerindeki baskının kalktığını hisseder. Samimi olduktan sonra bencillik biter. Allah’ın büyüklüğünü kamil anlamda anlayan samimi bir insan dünyadaki en büyük manevi güç haline gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2018> Daha Fazla

Samimiyet aklın üzerindeki tüm baskıları ortadan kaldırır. Egoistlik, dar düşünme, duygusallık, olumsuz düşünme gibi saldırgan fikirlerden arındığında akıl berraklaşır. Bu berraklıkla Allah’ın büyüklüğü anlaşılır. Samimiyette ferahlık vardır. Konuşma, düşünme, muhakeme, yargı düzgünleşir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mart 2018> Daha Fazla

Aklın, Allah’a bağlanmanın, cennetin her şeyi anahtarı samimiyettir. Allah sadece samimi olanların kurtulacağını bildirmiştir. Samimiyetin kendine has özel bir lezzeti vardır. Samimiyette vücut çok büyük ferahlık duyar, konuşamıyorsa konuşur hale gelir, güzel cümleler kurar hale gelir. Herhangi bir kasılma varsa tamamen ortadan kalkar.
Allah sevgiyi sever. Samimiyet sevgi içindir. Kuran’ın bütün hükümlerini yerine getiren insan samimi yani sevgiyi bilen insandır. Sevgiyi iyi bilen insan takva sahibidir. Allah Kendisi’nin sonsuza açılan bir sevgiyle sevilmesini ister. Kendisi de sonsuza açılan bir sevgiyle sever.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mart 2018> Daha Fazla

Bir insanın samimiyeti bakışlardan, yüzden ve konuşmadaki ses tonuyla kullanılan sözcüklerden anlaşılır. Aynı kişinin samimi konuşması nasıl olur yapmacık konuşması nasıl olur hemen bilinir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mart 2018> Daha Fazla

Samimiyet çok ferahlatıcı ve rahatlatıcıdır. Bazı din hocaları televizyona çıktığında hiç kendisi olmayan bir üslup kullanıyor. Ağır başlı bilinsin diye akıl almaz baskı yapıyor kendine. Samimi insan yüzündeki huzurdan ve insana verdiği pozitif elektrikten hemen anlaşılır. Allah samimi insanı hemen kalbimize vahyeder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mart 2018> Daha Fazla

Aklı sadece samimiyet geliştirir. Şeytan çok bilgilidir ama akılsızdır. Akıl, Allah’a bağlıdır. Samimi olduğunda akıl sürekli mükemmel olur. Akıl, Allah’tan sürekli akan bir sistemdir. Samimi olduğunda o akış hiç kesilmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Şubat 2018> Daha Fazla

Dini içinden çıkılamayacak ritüeller, dindarlığı da çok zor gibi anlatıyorlar. Din samimiyettir. Tüm candanlığında samimi olacak ve zamana karşı da sabırlı olacaksın. Samimi olunca hayatında birden bire şimşekler çakarak her şey değişmez. Ama zaman içinde hep olumlu gelişmeler olduğunu görürsün.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2018> Daha Fazla

İnsan sevgiye aç yaratılır. İnsan ruhunun en şiddetli etkilendiği şey samimi sevgidir. Ruh sahte sevgiden rahatsız olur, samimi sevgiyi anlatır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Şubat 2018> Daha Fazla

Bilinç altını temiz tutmak için tek çözüm samimiyettir. Samimi olunduğunda vücut bilinç altını kendisi otomatik temizler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2018> Daha Fazla

Biz sadece samimi olmakla sorumluyuz. Bir gemide yolculuk eder gibiyiz. Gemide ne yaparsak yapalım gemi gider. Kader hiçbir şekilde değişmez. Allah’ın takdir ettiği şekilde akar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Şubat 2018> Daha Fazla

Samimi bir insan doğal olarak ilim sahibi olur. Peygamberimiz de ümmiydi ama alimdi, hikmet sahibiydi. İlim samimi insanlara verilen bir nimettir. Samimi olan, olumluyu olumsuzdan, doğruyu yanlıştan ayırt eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Şubat 2018> Daha Fazla

Başarının tek yolu samimiyet ve Allah hakkında sürekli olumlu düşünmektir. Berrak bir akıl, berrak bir sevgi, berrak bir iman ve samimi olmak tek yoldur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Şubat 2018> Daha Fazla

Samimiyetin tek amacı sevgidir. Güzel gördüğümüz her şeyin amacı sevgidir. Şeytan bunu öldürmeye çabalıyor. Darwinist kesimde de ortodoks kesimde de sevgiyi ortadan kaldırma isteği var. Tüm gücümüzle buna karşı ilimle irfanla engel oluyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah kullarından samimi olmalarını istiyor. En önemli şey samimiyettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ocak 2018> Daha Fazla

Samimi olan insan dünyanın en kaliteli insanıdır. Samimi insanın Allah ile candan bağı vardır. Allah’a tam teslim olmuştur. Her hareketi, her sözü, her tavrı çok kalitelidir. Bazıları kaliteli olduğunu iddia ediyor millete üstten bakıyor. Öyle kalite olmaz. Kalite, ruhtaki sevgi anlayışının en yüksek halidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah’ın istediği Kendisi’nin hakkıyla sevilmesi ve bizim samimi olmamızdır. O zaman Allah’ın rızasını kazanmış oluruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ocak 2018> Daha Fazla

Cennet ehli en baştan cennet için yaratılıyor, samimi olduğunda yollar ona açılıyor. İnsanlar bir gayret gösterecekler de bunu bulacaklarını sanıyorlar. Oysa sadece samimi olmakla yükümlüler. Samimi olduğunda mucizevi şekilde Allah müthiş bir bereket ve etki verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ocak 2018> Daha Fazla

Samimi olduğumuzu iç huzurumuzdan anlarız. Vicdanımıza her durumda tam uyduğumuzda samimi oluruz. Allah samimi olan kurtulur diyor. Allah en kolay olanda başarılı olacağımız şekilde sistemi yaratmıştır. Samimi olduğunda Allah’ın tüm sırlarına ulaşabilirsin, Allah seni dünyaya hakim kılar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ocak 2018> Daha Fazla

Mümin kendisini sürekli kontrol edecek. Samimi miyim, iyi niyetli miyim, dürüst müyüm hep denetleyecek. Allah samimi bir mümini asla cehenneme koymaz ama mümin sürekli kendini kontrol ederek umut ve korku arasında yaşayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2017> Daha Fazla

İhlas ve samimiyet aynı anlamlara gelmektedir. Samimiyet hayatın en kilit, en büyük öneme sahip noktasıdır. Allah Kuran’da ancak samimi kullarının kurtuluşa ereceğini bildirmektedir. Dolayısıyla Allah kişiyi samimiyetine göre değerlendirir. Samimi insana her kapı açılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Aralık 2017> Daha Fazla

İnsan ruhu samimiyete göredir, samimiyeti gördüğünde ruh rahatlar. Samimiyetsiz her şey insanı kirletir. Mümin samimi olduğunda en güzel tavrı gösterir. Allah samimi olana yardımcı olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Aralık 2017> Daha Fazla

Mümin Allah’ın tüm isimlerinin kendi üzerinde tecelli etmesi için dua eder. O zaman insanda nur oluşur. Samimi olunduğunda, dürüst olunduğunda, Allah’a tam kendini bıraktığında Allah nurunu o müminde tecelli ettirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Aralık 2017> Daha Fazla

Samimiyet olmaması çok kötü bir durumdur. Samimiyet olmadığında zincirleme ahlak bozukluğu olur. Samimiyet çöktüğünde her şey çöker, akıl, dürüstlük, güvenilir olma ortadan kalkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Aralık 2017> Daha Fazla

Samimi olan kişi namaz kılar, Allah'a itaat eder, Kuran’ı uygulamada tereddüt ve kusur etmez, Allah'ı çok sever. Samimi olan insanın yapacağı güzelliklerin ucu bucağı yoktur. Samimiyet sonsuz güzelliğe açılan bir nurdur.
Kadın samimi olursa, Allah’tan gerçek anlamda korkup, Allah'ı gerçek anlamda severse, şuurlu bir imana sahip olursa çok güzel olur. Diğer türlü şeytanın etkisi üstüne çöker, alınganlık, gerilim, kıskançlık hepsi onu kaplar. Kadının kendisini iman gibi sağlam bir bağla Allah’a bağlaması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2017> Daha Fazla

Aklın önündeki engel samimiyetsizlik ve bencilliktir. Allah’ı unutan, Kuran’ı hayata geçirmeyen, şirke düşen bir insan akıllı olamaz.
Çok samimi olan Allah’ı çok sever. Allah’ı çok sevenin rahatsız olacağı hiçbir olay olmaz. En önemli olan Allah’ın şanına uygun Allah’ı sevmek, Allah’ın şanına uygun Allah ile bağlantıda olmaktır. Arada sırada çeklerin senetlerin arasında kısaca Allah’ı hatırlamak çok çok çirkin bir tutumdur. Dünyadaki hiçbir şeye önem vermeden tüm dikkatin Allah’a verilmesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2017> Daha Fazla

Toplumun mutlu ve huzurlu yaşamasının cevabını Kutsal Kitaplarda aramak lazım. Kainatı, insanları ve insanların aczini, mutsuzluğunu biz yaratmadık. Bunları yaratan çözümünü de yaratmıştır. Yaratan Güç ne diyor ona bakmak lazım. Hastalığı yaratan şifasını da yaratmıştır. Hastalığın çözümü için Allah, “Bana yakın olun” diyor. “Eğer samimi olursanız İslam’ı dünyaya hakim edeceğim” diyor. O zaman insanları hep samimiyete davet etmek gerekiyor. Samimi olduğumuz zaman Allah’ın bize birleşmemizi ve bir başın etrafında toplanmamız gerektiğini bildirdiğini görüyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Kasım 2017> Daha Fazla

Gerçek sevgiyi yaşamanın tek yolu samimiyettir. Her şeyin kilidi samimiyettir. Samimiyet demek vicdana direnmemek demektir. Vicdana karşı mantığı kullandığında simsiyah olur insan. İnsan hep vicdanını tercih edecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2017> Daha Fazla

Kendini tamamen Allah’a bırakan insana Allah samimiyeti ilham eder. Allah’a kendisini bırakamayan insanların her şeyinde bir anormallik olur. Bir sıkıntı, rahatsızlık duyuyorsan Allah’ın ilhamından uzaklaşmışsın demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2017> Daha Fazla

Hidayet Allah’a samimi iman etmektir. Allah’ın Hadi isminin tecelli etmesidir, o kişinin ruh sahibi olmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Kasım 2017> Daha Fazla

Samimiyet olmazsa olmaz bir vasıftır. Çünkü samimiyette insan tamamen vicdanının emrine girer, vicdanına uymayan hiçbir şey yapmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2017> Daha Fazla

İnsan kendisine baskı yapmaz, kendini bırakırsa, kaderi vicdanıyla bağlantılı olur. İnsanlar vicdanlarına direndikleri için hayatlarında sorun oluyor. Vicdana uyan samimi yaşar. İnsanın ruhunda vicdan denen güce işine gelmese de uyması gerekir. O zaman en samimi insan olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2017> Daha Fazla

Akıllı olan, samimi olan her kadın güzeldir.
Biz samimi olursak, egoist, bencil ve çıkarcı olmazsak, otomatik olarak samimiyet boyutuna gireriz. Samimi olmak için zorlanmak olmaz, diğergam olmak samimiyet için yeterlidir. Hemen samimiyet yolunda ilerleriz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2017> Daha Fazla

Samimiyet müminin emek vermeden elde ettiği bir ruh halidir. Müminde samimiyet sürekli gelişir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ekim 2017> Daha Fazla

Dürüst, samimiyetle Allah’a yaklaşana Allah her türlü bilgiyi verir. Allah’a karşı samimi olana Allah mutlaka hak bilgiye ulaşacağı bir yol oluşturur.
İnsanlar samimiyeti çok sık unutur. Samimiyeti hiç elinden bırakmamalı. Müslüman samimiyete sarılmış olarak gezmeli. Samimiyet unutulduğunda şirk, korkular, belalar devreye girer.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ekim 2017> Daha Fazla

Kadınları, erkeklerde en çok etkileyen şey akıl, güven, samimiyet, derinlik ve tutkudur. Ruhtaki deli aşk heyecanıdır. Sonsuza açılan coşkun sevgidir. Kadın et kemikten etkilenmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ekim 2017> Daha Fazla

Samimi saygı ve imanımız var mı yok mu anlaşılması için Allah bizi sürekli dener. Sabretmek, kararlı olmak, affedici olmak samimiyetimizi gösterir. Bir insanın iyi olup olmadığı gösterdiği istikrardan anlaşılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Samimiyet Müslümanın en önemli alametidir. Peygamberimiz’i bir defa dahi görenler yüzünden samimiyetini ve dürüstlüğünü anlıyor, ona hemen tabi oluyorlardı. Peygamberlerin en büyük delillerinden biri ise, Allah’ın insanların kalbine o kişinin Peygamber olduğunu vahiy etmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ekim 2017> Daha Fazla

Bir insanın kurtuluşu için alabildiğine samimi olması yeterlidir. Allah bizim sadece samimi olmamızı istiyor. Samimi olan kulu Allah mutlaka doğruya ulaştırır, çünkü Allah merhametlidir, sevendir, şefkatlidir. Bizim kurtulmamızı ister. Biz sadece çok samimi olacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2017> Daha Fazla

Allah sevgisi, Allah'a aşık olan için bir sırdır. İmanda samimi olanlara verilen özel bir ilimdir. Bu ilmi bilen muazzam güç kazanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2017> Daha Fazla

Dünyanın imtihan yeri olduğunu bilip ona göre davranırsak samimi olup Allah'ı çok seversek mutluluğu en yüksek derecede yaşarız.
Uzun dostluğun sırrı samimiyet ve imandır. Küfrün dostlukları ise maddiyata dayalıdır, karşısındaki zengin olduğu müddetçe ilişkileri devam eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Eylül 2017> Daha Fazla

Bir insan vicdanlı olma kararı almışsa zaten samimidir. Kendisini sıkmasına gerek yoktur. Samimi olup Allah'ın ilhamına tam olarak uyacak. Samimiyeti korumak da kolaydır. Kalbimize Allah'tan gelen vahye tam tabi olduğumuz her an samimiyeti koruruz.
Din kolaydır. Sadece samimi olup Allah'ın kalbimize ilham ettiğine uyacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2017> Daha Fazla

Korku, ümitsizlik, yeis, kaygı, üzüntü Allah'a tevekkül edilmediğinde olur. Samimi imanda neşe ve mutluluk hakimdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2017> Daha Fazla

Samimiyet Allah'ın insanlara verdiği bir ruh ferahlığı, bir nurdur. Allah insanlara sürekli doğruyu vahyeder, ona tam uymak samimiyettir. Samimi demek Allah'ın kalbe ilham ettiğine tamamen uyan insan demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2017> Daha Fazla

Dürüst, samimi olan ve vicdanına göre yaşayan insanın korkacağı bir şey olmaz. Yalnızca Allah'tan korkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2017> Daha Fazla

Milletimiz çok dindardır. Bizim milletimizin yüksek vicdanı vardır. Din de yüksek vicdan, samimiyet ve sevgidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah'ın aklı her yeri sarmış durumda. Biz sadece samimi ve dürüst olmakla yükümlüyüz. Allah'ın dilediği dışında bir şey olmaz

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ağustos 2017> Daha Fazla

Ne güzel Allah var. Ne güzel Sonsuz Akıl. Ne güzel bizden samimiyet istiyor, en kolay kurtuluş yolunu gösteriyor. İnsanlar imanı iyi kavrasalar sevinçten deliye dönerler. İnsanların çoğu nasıl bir nimet içinde olduklarının farkında değiller.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ağustos 2017> Daha Fazla

Hiç kuşku olmadan tam anlamıyla Allah'a güvenmek, Allah'ı çok sevmek ve Allah'a kendini tam bırakmak samimiyettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ağustos 2017> Daha Fazla

İnsanlar Allah'ı düşünmeyi sevmeyi unuttuklarında hem samimiyetten hem sevgiden uzaklaşıyorlar. Allah insanların Kendisini düşünmesini ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ağustos 2017> Daha Fazla

Derin düşünmek ancak samimiyetle olur. Samimi olan bir insanın yüzeysel kalması mümkün değildir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah samimi kullarını Kendi korkusu dışındaki tüm korkulardan korusun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Temmuz 2017> Daha Fazla

Aşk için çok akıllı olmak, bunun için de çok samimi olmak gerekir. İnsan samimiyse Allah'ın aklı o kişide tecelli eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2017> Daha Fazla

Vicdanının sesini tam bir dürüstlükle dinleyen insan samimi olur. Samimi olan insan cennet ehli olur.
Allah'ı severek Allah'tan şüphe etmeden samimi olarak Kuran'ı okuyana Allah Kuran'ı açar. Kuran o zaman binbir rengiyle kendini gösterir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Temmuz 2017> Daha Fazla

Sadece samimi olmak yeterlidir, Allah samimi olana mutlaka yol gösterir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Temmuz 2017> Daha Fazla

İnsan çok samimi olursa Allah'ı çok severse Allah onun hayatını çok güzel yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Temmuz 2017> Daha Fazla

Allah Kendi yolunda samimi olana mutlaka bereket, bolluk, güzellik verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kuran en mükemmel ahlak sistemini öğretir. Allah'ın bizden en çok istediği samimiyettir. Alabildiğine samimi olacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2017> Daha Fazla

Türkiye'nin güçlü olmasının yolu görgü, kalite, samimiyet ve sevgidir. Türkiye çok kaliteli ve sevgi dolu olursa dünya lideri bir ülke olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Temmuz 2017> Daha Fazla

Bir kadını en çok etkileyen şey akıl ve samimiyettir. Kadınlar akılsızlıktan müthiş rahatsız olurlar. Ne kadar güzel ve yakışıklı olursa olsun akılsız kadının da akılsız erkeğin de etkileyiciliği olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2017> Daha Fazla

Allah'a, dine, İslam'a hizmet etmeyeni Allah ceset haline getiriyor. Samimi olan ve Allah için yaşayana Allah dinçlik, gençlik, tazelik veriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2017> Daha Fazla

Müslümanın gün boyu aklında tutması gereken sadece Allah ve samimiyettir. Allah gün boyunca müminin vicdanına doğruyu ilka eder.
Allah'a ulaşan en kısa yol samimi olmaktır. Allah samimi olan kulların kurtulacağını bildirmiştir. Kalbi ferahlatan, insanı ahirette ve dünyada kurtaran samimiyettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2017> Daha Fazla

Allah kullarından sadece samimi olmalarını istiyor. Samimi olmak dünyanın en zevkli olayıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2017> Daha Fazla

Gerçekten samimi olan biri ruh sahibidir. Ruh sahibi olan bir insan dinle, imanla birlikte yaratılır ve o kişi mutlaka dinle buluşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Temmuz 2017> Daha Fazla

Allah insandan sadece samimi olmasını istiyor. İbadet yaparken de hayatın her alanında da sadece samimi olacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2017> Daha Fazla

Teknik din mühendisi gibi düşünen bazı kişiler var, bunlar Allah'ı coşkun sevmeyi, samimiyeti bilmiyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2017> Daha Fazla

Hiçbir akıllı kadın gerçek sevgiye, derinliğe, tutkuya karşı direnmez. Kadın sevgide samimiyetsizlik görürse kendini sevgiye kapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Haziran 2017> Daha Fazla

Bediüzzaman, kendisi için yaşamayan samimi insan konusunda en güzel örneklerden biridir.
Samimi olan kişi çıkarıyla çatıştığında mağlup olmaz. Samimi insan hayatının tamamını Allah'a adamıştır, her şeyi Allah için yapar.
İnsan samimi olduğunda çıkarıyla çatışan durumlarla karşılaşır, hiçbir defasında çıkarını tercih etmemek samimiyettir. Samimi bir insan asla kendisi için yaşamaz. Samimiyetin temel ölçüsü budur.
Samimiyet dünyanın en kolay ibadetidir. Allah insanların sadece samimi olmasını ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Haziran 2017> Daha Fazla

Karşındaki insan samimi olmayabilir ama mümin olarak sen samimi olmakla yükümlüsün. Samimi insan çok azdır. Zaten insanların mutsuzluğunun sebeplerinden biri de budur, samimi insan bulamamalarıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Haziran 2017> Daha Fazla

Samimi olarak Allah'a iman eden birini görmek insanların kalbinde imanı güçlendirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2017> Daha Fazla

Ben insanlarda samimiyeti ararım. Samimi olan insan çok derin bir insandır, hem kişiliği hem tavrı mükemmeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Haziran 2017> Daha Fazla

Neyin doğru neyin yanlış olduğu samimiyetle değerlendirme yapıldığında hemen görülür. Allah doğruyu her insana ilham eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2017> Daha Fazla

Samimi vicdanını kullanan insan olayların kendisini süreklemesine müsaade etmez, o olayları yönlendirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2017> Daha Fazla

Sevgi en güzel samimiyetle anlatılır. Kadınlar samimiyetsiz iltifatlardan çok rahatsız olur. Bir kadını oradan burdan duyduğu kalıplaşmış cümleler kullanarak, içten bir saygı duymadan yapılan iltifat çok rahatsız eder. Kadın akılsızlığı ve samimiyetsizliği hemen anlar.
İnsanların çoğunun bilmediği, Allah'ın sadece samimi kullarına uyguladığı pozitif kanunu vardır. Israrla samimi olan mutlaka galip gelir.
Tüm güzellikler Allah'a aittir. Her güzelliği yaratan ve samimi olanları bir araya getiren Allah'tır. Tüm güç ve kuvvetin sahibi Allah'tır. Deccaliyete karşı Mehdi'ye metafizik gücü nasip eden de Allah'tır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2017> Daha Fazla

Mümin her an samimi olacak ve samimiyet anlayışında hiç kesinti olmayacak.
Samimi olunursa Allah imani derinliği de artırır, insan sürekli Allah'a yaklaşır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kader bir film şeridi gibi akar. İnsan samimi olmakla sorumludur.
Benim için bir insanın samimi, dürüst, iyi niyetli olması yeterlidir.
Samimiyetin tek yolu Allah'ı çok sevmek, Allah'tan korkmaktır. Küfür anlayışında samimiyet en büyük enayilik gibi görünüyor oysa tam tersidir. Samimi olduğunda ezileceğini zannediyor, oysa sabretse ve samimi olsa her insan hem dünyada hem ahirette çok güzel yaşar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2017> Daha Fazla

İnsan başıboş bırakılmamıştır. Allah her an her insanın kalbine, vicdanına doğruyu vahyeder. Bu, insanlar için çok büyük nimettir. Samimiyet insanın Allah'ın vicdanına vahyettiğine uyması, o ilhamı duymazlıktan gelmemesidir.
Kalbim temiz diyen ama Allah'ın varlığını gördüğü halde Allah'a şükredip sevgi göstermeyen bir insan samimi davranmış olmaz.
Samimi olan tüm kullar kurtulur. Samimi olan Allah'ın varlığını tüm ihtişamıyla görür ve Allah'ın yaratma amacına göre yaşar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2017> Daha Fazla

Nefsi için yaşayan samimi olamaz. Başkasının iyiliği için yaşayan samimidir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2017> Daha Fazla

Samimiyet ruhun ve aklın gıdasıdır. Allah samimi kullarının kurtulacağını bildirmiştir.
Samimiyet çok önemli bir konudur. Samimiyet bazen insana pahalıya mal olur, nefsine zor gelir ama samimiyette direnmek gerekir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mart 2017> Daha Fazla

Asıl imanın üzerinde durmak lazım. İmanın olduğu bir ülke yıkılmaz. Samimi imanın olması o ülkenin ayakta kalmasını sağlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mart 2017> Daha Fazla

İnsan Allah'ın yarattığı fıtrata direnirse bozulur. Allah sevgisi, Allah korkusu, samimiyet olmadığında beden hemen dengesizleşir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ocak 2017> Daha Fazla

Güzel ahlak çok zor ve karışık değildir. Mümin sadece samimi olacak, samimi vicdanını kullanacak. Allah güç yetiremeyeceğimiz bir imtihan vermez. Karmaşık ve zor olan, yorucu ve sıkıcı olan ahlaksız olmaktır. Ahlaksızlığın vereceği yorgunluk dehşettir. Samimi olmakta insan hiç zorlanmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2016> Daha Fazla

En önemli olan samimiyettir. Allah samimi kulların kurtulacağını bildirmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2016> Daha Fazla

Kadınlar çok akıllı oldukları için karşılarındaki adamın samimiyetsizliğini, akıl zayıflığını hemen görüyorlar. Aklı zayıf bir insanın akıllı gibi davrandığını sanması, karşısındakini kandırdığını zannetmesi kadınları daha da kızdırıyor. Neredeyse sevecek kimseyi bulamıyorlar. Rol yapmadan, maske takmadan, oyun oynamadan yanında kendileri olabilecekleri kimseleri olmuyor. Ömür boyu yalnız sevgisiz yaşıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ekim 2016> Daha Fazla

Kuran'ı doğru tefsir etmek ve Kuran'a tam uymak için Arapça bilmek şart değildir. Arapça şart olsa milyonlarca Arap en iyisi olurdu. Önemli olan samimi ve derin imandır. Bu da iman hakikatleriyle, kalp ve aklın imanıyla mümkündür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ekim 2016> Daha Fazla

Müminle küfrün sevgi anlayışı arasında çok büyük fark vardır. Müminin sevgisi yiğitliğe, samimiyete, Allah aşkına, fedakarlığa dayalıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Eylül 2016> Daha Fazla

Benim ve arkadaşlarımın şiarı dürüstlük, samimiyet, Allah'tan korkmak, Allah'ı çok sevmektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ağustos 2016> Daha Fazla

Gerçek sevginin olabilmesi için insanın karşısındakinin samimiyetini görmesi gerekir. Samimiyeti gören kadın tutkuyla sever.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2016> Daha Fazla

Cenab-ı Allah’ın istediği sadece samimi olman. “Diğerlerini Ben yapacağım” diyor Allah. Sen samimi ol, o kadar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2016> Daha Fazla

Münafıklık iman ve samimiyetin karşısında duramaz. Darmadağın olur. Bu Allah’tan bir mucizedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2015> Daha Fazla

Samimiyeti gittikçe geliştirmek gerekir. Şöyle olacak; samimiyetin onun başına iş açması gerekir. Samimiyet insanı zora sokar. Samimi olursun, uykusuz kalırsın. Samimi olursun, yorulursun.
Samimiyet pahalıya mal olur insana. Çile çeker, yorulur hatta kimi zaman başı derde girer. Sen el bebek, gül bebek yaşıyorsun. Menfaatine, gereken yerde ilgi alaka gösteriyorsun. Menfaatini bebeği korur gibi koruyorsun. Nerede orada samimiyet?
Derin iman için öyle fevkalade bir enerji harcamaya gerek yoktur. İnsan çok samimi olursa derin iman hemen oluşur. Dini o yüzden çok zor görüyorlar. Diyor ki; “Çok tefekkür etmem lazım, çok derin düşünmem lazım” Sen istemenle derin düşünemezsin, Allah seni derin düşündürür. Müstakil bir gücün yok. O zaman yapacağın, samimi olmak. Samimi olup Allah’tan talep etmektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Temmuz 2014> Daha Fazla

Herkesi hidayete erdirecek bir güce sahip değilsin. Allah hidayete erdirir. Anlatım tekniğin, kültürün, samimiyetin yeterli mi? Çok samimi olursan etkili olursun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2014> Daha Fazla

İmanlıysan berrak ve samimi olmak durumundasın. O zaman sana da berrak ve samimi bakan insanlar sevgi gözüyle yaklaşırlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mayıs 2014> Daha Fazla

Samimiyet çok önemli. Nasıl önemli? Tek kurtuluş yolu. “Allah Katında en iyi olanınız en takva olanınızdır” diyor. Takva olmak için de ana şartı samimiyet olarak belirtiyor Cenab-ı Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2014> Daha Fazla

Hz. Yusuf (as)’ın tankı, topu mu vardı? Yok. Binlerce talebesi mi vardı? Yok. Parası mı vardı? Yoktu. Neyi vardı? Samimiyeti vardı. O devrin mehdisiydi. Allah onu galip etti. Cenab-ı Allah’ın şartı ne? Çileye tahammüllü olacak, çileye sabırlı olacak, acıya sabırlı olacak. Yoksa kendini böyle acı çekiyormuş gibi gösterip ama acı çekmeden böyle bir netice oluşmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2014> Daha Fazla

Mehdi (as)’ın en büyük silahı samimiyetidir. Kimsenin elde edemeyeceği bir samimiyeti elde ettiği için Mehdi oluyor. O yüzden de Allah onu muvaffak ediyor.
Bir sır vereyim; Allah, “Silah sahibi, güç sahibi, para sahibi, siyaset sahibi dünyaya hakim olur” demiyor. “Namazlarını kılanlar, oruçlarını tutanlar dünyaya hakim olur.” demiyor. “Samimi olan kullarım kurtuluşa erer ve dünya hakimi olur” diyor, sadece samimi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Nisan 2014> Daha Fazla

Sevgi ve samimiyet iç içedir. Sevgiyi bilmeyen samimiyeti bilmez, samimiyeti bilmeyen de sevgiyi bilmez. Bunlar da akılla irtibatlı, akıl da Kuran’la irtibatlı, Kuran Allah korkusuyla irtibatlı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2014> Daha Fazla

Allah, “Samimi olan kullarım kurtulur” diyor. Bu gözden kaçan bir konudur, samimiyet. Halbuki Allah sadece samimiyeti kurtuluş vesilesi olarak gösteriyor. Çünkü samimiyse zaten dinin gereğini tam yapar, her şeyi en güzel yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Şubat 2014> Daha Fazla

Bizim gönlümüz ahirette. Bizim gönlümüz Rabbimizin rızasında. Makamda, mevkide değil.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2014> Daha Fazla

Telaş etmeye hiç gerek yok samimi Müslüman olduktan sonra. Samimi Müslüman her zaman galip oluyor. Tevrat’ta Cenab-ı Allah, bütün dünyada sadece on kişi olsanız yeter diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2013> Daha Fazla

Samimi olan herkesle dost olunabilir. Çok çok dürüst olacak, yalan söylemeyecek, o kadar. İçi dışı bir olacak, bitti. O nur gibi insandır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2013> Daha Fazla

Samimiyetsizlik, sevgisizlik dünyayı bir süre boğacak. En sonunda insanlar çok sade bir akılla dünyada yaşayabileceklerini anlayacaklar. Yeni bir güzellik, yeni bir açılım, yeni bir ihtişamla mehdiyet filizlenip boy gösterecek, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2013> Daha Fazla

Sen samimiyeti bırakırsan aksilik peşini tabii bırakmaz. Dürüst olursan, samimi olursan sana aksilik gibi görünen şeylerin doğru olduğunu görmeye başlarsın. Her şeyde hayır olduğunu görmeye başlarsın.
Samimi insana Allah akıl verir. Bu açık olan bir şey. Bütün peygamberlerde, güzel insanlarda hep bu görülmüştür.
Samimiyetini gördüğünde Cenab-ı Allah o kişinin -ki kaderde bilir zaten onu- ona aklı sürekli akıtır. Samimiyetsiz olduğunda aklı keser. Adam divane olur, manyak gibi olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Temmuz 2013> Daha Fazla

Küfür içindeyse bir insan, her yaptığı onun için şerdir. Yemek yer şer olur, sokağa çıkar şer olur, ne yaparsa yapsın şer olur. Onun için hayır yoktur. Samimiyse bir insan, mümin, muttakiyse, temizse onun her yaptığında hayır vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2013> Daha Fazla

Eğer çok samimi olunursa, Allah aşkla sevilirse zaten Mehdi (as)’ı bulunur. Sevgisizlikten Mehdi (as) bulunamıyor, samimiyetsizlikten bulunamıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2013> Daha Fazla

Bizim ödülümüz Allah'ın rızası, rahmeti ve cennetidir. Biz Allah'ın rızasının peşindeyiz, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Temmuz 2013> Daha Fazla

Modernliğin kökeni samimiyettir, samimi olan insan süper modern olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2013> Daha Fazla

Çıkar devreye girdi mi kavga başlar, savaş başlar. Çıkar yok, çıkar gözetilmeyecek. Her iyilik Allah rızası için yapılacak. Mehdiyet her şeyi karşılıksız, sevgiyle yapar, Allah rızası için yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2013> Daha Fazla

Samimi, iyi insanlar dünyada o kadar çok yok. İyi insanların, samimi insanların, sevgi insanlarının birbirini koruyup kollamaları gerekiyor. Birbirleriyle uğraşırlarsa bu çok büyük enayilik olur, çok çok büyük enayilik olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Nisan 2013> Daha Fazla

Kişi samimiyse zaten Kuran’ı da anlar, Kuran’ın hükmünü de anlar, Allah’ı çok sever, Kuran’ı çok sever, sahabeyi sever, herkesi sever. Tevazusu, ahlakı her şeyi mükemmel olur. Bütün mesele samimiyettedir. Çünkü ilhamla Allah ona hissettirir yanlış olan şeyleri. Doğruyu da görür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2013> Daha Fazla

En büyük nimet samimiyettir. Allah Kuran’da, yalnız samimi kullarının kurtulacağını bildiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Nisan 2013> Daha Fazla

Hiç şüphesiz, benim velim Kitabı indiren Allah'tır ve O salihlerin koruyuculuğunu (veliliğini) yapıyor. (Araf Suresi, 196) Mehdi (as)’a hiçbir şey yapılamamasının sırrı işte bu ayettir. İsa Mesih’e hiçbir şey yapılamamasının sırrı bu ayettir. Hızır (as)’a hiçbir şey yapılamamasının sırrı bu ayettir. Uğraşan olur, tuzak kuran olur. Allah’ın dilediğinin dışında bir şey yapamazsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Mart 2013> Daha Fazla

İhlas demek, bir şeyi sadece Allah rızası için yapmak demektir. Yani insanların takdiri için yaparsa o yaptığı tamamen gider. Saf olarak, “Allah ne der?”, “Allah beğenir mi?”, “Allah razı olur mu?”, “Allah hoşnut olur mu?”, onun peşinde olacak Müslüman. Bunu unutmamak lazım. İhlasın ana özelliği budur.
Allah’ın rızası, en önemli konu odur. Müslüman bir şey yaparken hep Allah’ın rızasını talep ederek yapacak. İnsanlar ne derse desin, ne yaparsa yapsın asıl hedefi mümin hiçbir şekilde unutmayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2013> Daha Fazla

Müslüman samimi oluyor. Aşkla Allah’ı seviyor. Özel bir hale girmiyor, candan oluyor. Samimiyetimize şaşırıyorlar, şaşırsınlar. Samimi olmaya sonuna kadar devam edeceğiz, sonsuza kadar inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mart 2013> Daha Fazla

“Cenab-ı Allah ne der”, biz sadece ona bakarız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2013> Daha Fazla

Müslüman sıkıntı içinde yaşasa da dindar olur. Din, Allah rızası içindir. Çünkü mesela Müslüman olur; hapishaneye girebilir, sakatlanabilir, yaralanabilir, herşey olabilir. Müslüman’ın amacı sadece Allah’ın rızasıdır.
Din, Allah rızası içindir. Allah sevgisinden dolayı din vardır. Haşa dini sıkıntı ilacı gibi görmek olmaz. Rahat etmek için, huzur bulmak için din yaşanmaz. Din, Allah için yaşanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ocak 2013> Daha Fazla

Ahir zamanın en büyük fitnelerinden biri, samimiyetsiz din anlayışıdır. Bu, Mehdi (as) döneminde ortadan kalkacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ocak 2013> Daha Fazla

Müslüman’ın isteği, dünyada ve ahirette salih kullar arasında olmaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2012> Daha Fazla

Gerçek Müslümanlar mütevazıdırlar, rahattırlar, candandırlar, artistlik yapmazlar, gurur yapmazlar, ağır hoca, molla havasına girmezler. Evliya havalarına girmezler. Gevrek sesli, özel adam havası vermezler. Normaldir tavırları, sevecendirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2012> Daha Fazla

Allah, iman edip samimi amellerde bulunan kullarıyla bağlantıya geçer. Onların sözünü, talebini dinler, dualarını kabul eder. Ayette, “Ve onlara Kendi fazlından artırır” buyuruyor. Mesela; sağlık verdiyse artırıyor, sıhhat verdiyse artırıyor, mal verdiyse artırıyor, etki verdiyse artırıyor, güç verdiyse artırıyor, artırır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Kasım 2012> Daha Fazla

Samimi bir Müslüman hakkı gördüğünde hiç uzatmaz. Yüksek samimi vicdanda anında karar olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2012> Daha Fazla

Hakkın hatırı alidir, kalabalığın hatırı değil. Bir konuda kalabalık bir şeyler söylüyor olabilir, o geçerli olmaz. Doğrusu neyse onu söylemek lazım.

A9TV; 26 Ekim 2012> Daha Fazla

Mehdi (as) bir şeyi anlatırken, tebliğ ederken ücret karşılığı yapmaz. Allah rızası için yapar. Niçin? Çünkü bütün peygamberler Allah rızası için yapmıştır, hiçbirisi ücret almamıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2012> Daha Fazla

Biz ücret istemiyoruz. Allah rızası için İslam’ı anlatıyoruz. ALLAH’A HİZMETTE ÜCRET OLMAZ.
Dava adamının para karşılığı Allah yolunda hizmet etmesi haramdır. Dolayısıyla ücretsiz hatta kendisi üstüne ücret vererek davasına hizmet eder. Kitap alır dağıtır, kendi parasıyla insanlara imkan sağlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2012> Daha Fazla

Allah’tan korkan Allah’ı sever. Allah’ı seven Allah’tan korkar. Allah’tan korkan da samimi olur, dürüst olur. Samimi, dürüst olmayan da sevgiyi bilemez.
Samimiyetsizlik de dünyayı sarmış vaziyette sevgisizlikle beraber. Çünkü SEVGİ OLMAYINCA SAMİMİYET DE OLMUYOR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Temmuz 2012> Daha Fazla

Samimiyetsiz din anlayışı insanların aklını bozar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2012> Daha Fazla

Samimiyet dünyadaki en büyük nimetlerdendir. İman, samimiyet ve akıl.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mayıs 2012> Daha Fazla

İnsanların kimi kuşkucu oluyor, kimi aşırı çekingen oluyor, kimi içine kapalı oluyor, kimi anlaşılmaz oluyor. DOĞAL İNSAN ÇOK GÜZELDİR. İçi dışı bir, samimi, ne düşündüğünü açıkça ifade eden. Ama temkinsiz de olsun demiyorum tabii. Temkinli ama insani, makul bir temkin gerekir. VAHŞİ OLMAK BİR KADINA YAKIŞMAZ, ÇOK ANORMAL BİR HAREKET.

19 ocak 2009; Ekin TV> Daha Fazla

ÇIKARLAR MANTIKLI OLMAYI SAĞLAR. AMA VİCDANIMIZ DA AKILLI OLMAYI SAĞLAR. Samimi ve candan davranmayı sağlar. Biz mantığımızla değil, aklımızla ve vicdanımızla hareket edeceğiz.
Nefsin terbiye edilmesinde Allah’ın gösterdiği tek bir ölçü vardır; samimiyet.

> Daha Fazla

Eğer samimi olursak Allah bize yolunu açar. Sabır, samimiyet ve vicdan ile Allah’tan yana tavır göstermek gerekir. ALLAH’A KARŞI SEVGİ ÇOK ÖNEMLİDİR. ALLAH ASLA BIRAKILMAZ.
İnsan, samimi olmayı unuttuğunda üzerine bir ağırlık ve sıkıntı çöker, konuşamaz hale gelir. Samimiyet Allah’a kendini tam bırakmanın adıdır.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top