Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Haziran 2018> Daha Fazla

Dua çok büyük nimettir. Ama insanların çoğu bu konforu yaşamıyor. Üstlerinde bir sıkıntı olduğunda kısa bir süre kenara çekilse samimi olarak Allah’a anlatsa Allah onu hemen ferahlatır. Allah’ın rahmeti iyi insanlara hep yakındır. Çok samimi, içten dua her türlü kötülüğü izale eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2018> Daha Fazla

Allah Kendi rızasına yönelik her duayı mutlaka kabul eder. Bu, çok büyük bir mucizedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Nisan 2018> Daha Fazla

Allah ile sürekli bağlantıda olmak, imanın güçlü olması, Allah’ı çok sevmek, Allah korkusunun gerçek anlamda tecelli etmesi bir insanın en çok isteyeceği şeylerdir. Bir insan bu güzellikleri istediğinde Allah mutlaka o duaya icabet eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mart 2018> Daha Fazla

Allah’a candan dua eden herkes mutlu olur. Allah’ın büyüklüğünü samimi kavrayarak dua etmek önemlidir. Büyüklük sözde kalmayacak, kavrayarak düşünerek dua edecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mart 2018> Daha Fazla

Allah Kendisi’nin ve sevginin hedeflendiği her duayı kabul eder. Kendisi’nin ve sevginin hedeflendiği her şeyi verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mart 2018> Daha Fazla

Sokağa çıkarken, eve geldiğinde, banyoda, yemek yerken her yerde dua edilir. Uzun veya kısa, samimi olarak sürekli dua edecek mümin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Şubat 2018> Daha Fazla

İnsanın duasıyla neticesi aynı anda yaratılır. İnsan önce dua eder sonra değişim olur diye düşünmek yanlıştır. Sonsuz öncede o dua ve değişim aynı anda yaratılmıştır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Şubat 2018> Daha Fazla

İnsan içinden geldiği gibi dua etmelidir. Ezbere dua edilmez. Dua Allah’ın bizim ruhumuza ilham ettiği gibi candan, içtenlikle, samimiyetle, için için yapılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah’ım beni egoist, bencil olmayan Seni çok seven Senin de onun çok sevdiğin benim imanıma kişiliğime katkıda bulunacak, beni değerli görecek, beni sevecek bana saygı duyacak bir kulunla dost et diye dua etmek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ocak 2018> Daha Fazla

Rabbim seni çok seviyorum bana en derin imanla seni sevmeyi nasip et. Beni egoistlikten kurtar, Senin için yaşamayı nasip et diyerek Allah’tan sevgi istemek gerekir. Ya Rabbim beni insanlara sevdir, sevmeye layık insanlarla karşılaştır diye sevgiyi Allah’tan istemek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ocak 2018> Daha Fazla

İnsanlar genelde bir sorunları olduğunda bunu karşılarındaki insanla halletmeye çalışıyorlar. Ya küsüyorlar, ya darılıyorlar, ya karşılarındakinin sevgisinden şüphe ediyorlar. Halbuki doğru olan, kişinin her meselesini Allah’la halletmesidir. Bu önemli gerçek toplumda ciddi şekilde unutuluyor. Allah’ı -haşa- unutmak ise büyük bir faciadır. İnsanın karşısındaki kişiyi değil Allah’ı esas alması gerekir. Her talep Allah’tan istenir. Yoksa insanların bir talebi karşılayacak, bir sorunu çözebilecek güçleri yoktur. Mutlaka herşeyi Allah’tan istemek lazım. Aksi çok büyük hata olur. Kişi bir sorunu olduğunda, özenle Allah’a dua edip, Allah’tan yardım istemeye devam etmeli. Tabii ki insan sebeplere sarılır, dua mahiyetinde hükmen karşısındaki insana sorununu söyler, konuşur, onu olumlu yönde düzeltmeye, iyiye doğruya çekmeye çalışır. Ama temelinde asıl Allah’tan istemek doğru olandır. Çünkü kalbi yaratmayı Allah yapar, şahıslar yapamaz. Aksinde kişi ciddi bir hatanın içine düşmüş olur, ciddi bir sıkıntının içine sürüklenmiş olur. Bu hatada asla diretilmemesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ocak 2018> Daha Fazla

Dua Allah’a sevgidir. Dua Allah’a teslimiyet ve sevginin en mükemmel şeklidir. Ayette geçen “Duanız olmasa ne kıymetiniz olurdu” ifadesi, “Bana sevginiz için sizi yarattım. Sevginiz olmasa hiçbir şeyin anlamı olmazdı” anlamındadır. Dua ettiğinde Allah’ın senin sesini duyduğunu, seni dinlediğini biliyorsun, O’nunla konuşuyorsun, bağlantı kuruyorsun. Bunlar hep sevgidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Aralık 2017> Daha Fazla

Allah 2018'i hayırlı uğurlu etsin, Allah tekrarına erdirsin. Hayırla selametle bereketle. Allah müminler için dünyayı cennete çevirsin, insanlara hidayet versin, İslam’ın hakimiyetini göstersin. Hayırla, bereketle memleketimizi sarsın. Allah müminlere dünyayı cennete çevirsin, her yeri mamur ve güzel hale getirsin. Müminlerin kalplerine inşirah, ferahlık, Ruhu’l Kudüs ile destek nasip etsin. Her türlü hayrı, bereketi, iyiliği, güzelliği, sanatı, estetiği müminlerin güzel ruhuna nakşetsin Cenab-ı Allah. Müminleri hayırla bereketle uzun yaşatsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Aralık 2017> Daha Fazla

Her insan bir filmin seyircisi konumunda. İnsan o filmin başından hiç ayrılamıyor ve filme hiçbir müdahalede bulunamıyor. Filmi hazırlayan Allah. Filmin başı ve sonu belli. Allah’a güvenmek dışında bir hareketin hiçbir mantığı yok. Yaratıcı’ya teslimiyet aklın en yüksek noktasıdır. Aksi aklı ezmektir, aklı boğmaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2017> Daha Fazla

Mümin kendisi için dua ederken, tüm müminlere de dua etmelidir. Ya Rabbi bunları bana nasip et derken aynısını müminlere de nasip et demek güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Aralık 2017> Daha Fazla

Mümin Allah’ın tüm isimlerinin kendi üzerinde tecelli etmesi için dua eder. O zaman insanda nur oluşur. Samimi olunduğunda, dürüst olunduğunda, Allah’a tam kendini bıraktığında Allah nurunu o müminde tecelli ettirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2017> Daha Fazla

Dua samimi ve candan bir üslupla olur. Müslümanın en öncelikli talebi en derin imanla iman etmek, samimiyetle şirkten korunmayı istemektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2017> Daha Fazla

Duanın tek amacı Allah’ı sevmek, Allah’la yakın olmak, Allah’la dostluktur. Allah’ın gücünü bilip O’nun gücüne teslim olmak, O’nun varlığında erimektir. Allah olayın düzelmesi ve duayı birlikte yaratmıştır. Amaç sadece Allah’a sevgiyi artırmaktır. Allah’ı seven Allah’ın tecellilerini de çok sever. Her şeyin amacı sevgidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2017> Daha Fazla

Mümin, “Ya Rabbi bana coşkun bir iman ver. Senin sevginle yarattıklarını seveyim.” diye dua edecek. Müminin tek isteği bu olacak. Çünkü sadece Allah var, Allah’ı sevmek var ve Allah için Allah’ın yarattıklarını sevmek vardır. Bunun dışında hayatın bir anlamı yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Kasım 2017> Daha Fazla

Allah duanın içten, samimi, candan, kendi duyacağı bir sesle, için için ve ihlasla olması gerektiğini Kuran’da bildirmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2017> Daha Fazla

Kendini sıkmadan, kendini Allah’a bırakıp “Ya Rabbi Kendini bana çok sevdir” diyene Allah Kendisini çok sevdirir. Ama kendini sıkmamak önemlidir. Kendini sıkmayacak, şirke girmeyeceksin. Sevgiyi Allah’tan isteyeceksin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2017> Daha Fazla

Allah’ın insanı darda bırakmasının sebebi Allah’ın insanı Kendisine yaklaştırmak istemesidir. Darlık anı da insanın bu darlıktan kurtulmak için ettiği dua da kaderde birlikte yaratılmıştır. İnsanın iyiye, doğruya, güzele ulaşması için bir vesiledir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Kasım 2017> Daha Fazla

Dua ederken, “Rabbim bana hayır nasip et, beni hayırla sar” diye dua etmek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2017> Daha Fazla

Şeytani amaçla yapılan olumsuz dualar o duayı eden kişiye bela olarak döner. Peygamberimiz döneminde münafıklar Resulullah ve müminler aleyhine dua eder, her ettikleri olumsuz dua kendi başlarına dönerdi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2017> Daha Fazla

İnsan haklı, doğru olan bir konuda iyi tekzif olarak dua ederse istediği mutlaka gerçekleşir. İsa Mesih bu konuda çok güzel bir örnek. İçten, samimi, keskin bir dikkatle ve çok candan isteyerek dua ediyor, Allah onun duasını kabul ediyor. Dünya hakimiyeti de Mehdi’nin duasıdır. Allah o duaya icabet edecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ekim 2017> Daha Fazla

Kuran’da duaların kısa olduğu anlaşılıyor. Peygamberlerin dualarına bakıldığında da kısa, özlü ve hikmetli dua ettiklerini görüyoruz. “Ya Rabbi, her şeyin en güzeli, en hayırlısı, en fazlasını nasip et” diye dua edildiğinde, bu her güzelliği kapsayan bir duadır. Ama insan ihtiyacı olan, aczi olan konularda Allah’tan tek tek de duayla niyazda bulunabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ekim 2017> Daha Fazla

Yüzeysel dua ile derinleşilen dua çok ayrıdır. Derin dua, filmlerde görüldüğü gibi duygusal bir görüntü vermek ya da çocuksu hareketler değil, candan ve yüksek bir akılla Allah ile bağlantı kurmaktır. Derin dua zavallı taklidi yaparak olmaz. Candan, dürüst, samimi bir akılla olur.
Namaz Allah’a yakın olmak, Allah’a sevgimizi, dostluğumuzu, tevazumuzu, boyun eğiciliğimizi en güzel şekilde ifade etmektir. Namaz kılan insan Allah’a sevgisini ifade ettiği için vicdanen rahat yaşar. Sevip de sevgini ifade etmemek ise sıkıntı verici olur ve zorludur. Namaz bu duygumuzu tatmin eder. Allah nimet olarak namazla ve duayla sevgimizi en yüksek şekilde ifade etmek imkanı veriyor bize. Namaz ve duayla, müthiş bir içtenlik, tevazu ve teslimiyetle Allah’a sevgimizi ifade ediyoruz. Ahirette de sonsuza kadar sevgimizi ifade etmenin huzurunu yaşayacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2017> Daha Fazla

Dua etmek mümine mutluluk getirir. Duadan uzaklaştığında ise insan mutsuz olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ekim 2017> Daha Fazla

Dua, Allah’a olan sevgimizi göstermek için Allah’ın lütfu olan bir nimettir. Kulun Allah’la konuşma, Allah’a olan derin aşkını göstermeye ihtiyacı vardır. Dua, bu ihtiyacın hayata geçirilmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah’ım bana en az günahla Sana en yakın olarak vefat etmeyi nasip et diye dua etmek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Dua, Allah ile bağlantıdır. Allah ile bağlantı kurmayan insan sıkılır. Dua ile Allah’la bağlantı kurulduğu için kalp hemen ferahlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2017> Daha Fazla

Allah'ım bana en az günahla Sana en yakın olarak vefat etmeyi nasip et diye dua etmek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2017> Daha Fazla

İnsan içinden geçirerek de dua edebilir, ama Allah “için için, yüksek olmayan bir sesle” dua etmemizin makbul olduğunu bildirmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2017> Daha Fazla

Dua ve duanın gerçekleşmesi kaderde birlikte yaratılmıştır. Dua, Allah'a sevgimizi gösterdiğimiz bir ibadettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2017> Daha Fazla

Duayı uzun olması şart gibi düşünmemeli. Dua kısa, candan ve özlü olmalıdır. Kuran'da gördüğümüz dualar hep kısa. Duayı güne yaymak gerek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah İslam Birliğini, Müslümanların kardeşliğini isteyenlerin duasına bir an önce icabet etsin inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2017> Daha Fazla

Muhabbeti, selamlaşmayı, sosyal adaleti, sanatı, kaliteyi, sevgiyi isteyen herkesin bu talebi bir nevi duadır. Hz. Mehdi'nin çıkışı dualara icabettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ağustos 2017> Daha Fazla

Dua da dua ettikten sonra gerçekleşen olay da kaderin parçasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ağustos 2017> Daha Fazla

İnsanın anladığı ve konuştuğu dilde dua etmesi gerekir. Ne dediğini anlamadan dua etmek olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2017> Daha Fazla

Mümin sürekli ilmi Allah'tan talep eder ve "Rabbim ilmimi arttır" diye dua eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2017> Daha Fazla

Allah için candan, samimi olarak bir şeyi isteyen insana Allah o istediğini mutlaka nasip eder.
Allah'ın zikri ve dua azaldığında kişinin kendi kontrolünü yavaş yavaş kaybettiği çok dengesiz bir ruh gelişir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2017> Daha Fazla

Müminlerin birbirlerine dua etmesi güzel bir ibadettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Haziran 2017> Daha Fazla

Allah her duayı kabul eder, insana hayırlı olanı nasip eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2017> Daha Fazla

Allah’ın kadrini hakkıyla takdir edebilmek için dua etmek lazım. Allah’tan, sanatını iyi akılda tutmak için iyi bir hafıza, Allah’ın kadrini hakkıyla takdir etme yeteneği, sanatını güzel görme ve hayran olma yeteneği istemek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2017> Daha Fazla

Rüyalar bir eğitim vesilesidir, bir hayat boyutudur. Müminlerin rüyada da eğitilmek için dua etmeleri gerekir. Rüyalardan sorumlu değiliz ama rüyalarda eğitilebiliriz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2016> Daha Fazla

Şok edici, hayret verici bilgi karşısında dikkat ve takdir gücünün zayıf kalması insan beyninin, ruhunun acizliğidir. Ona irade toplayamıyor. Yoksa normalde nefesinin kesilmesi, acayip şaşırması lazım. Bu aczi aşmak için dua etmek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mart 2015> Daha Fazla

Mümin duayı çok önemli görecek, Allah’ın değer verme sebebi dua müminde.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ocak 2015> Daha Fazla

Dua önemli. Müslüman’ın en önemli gücü duadır. Çünkü her an Allah olayları kontrol eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2014> Daha Fazla

Müslüman'ın duaya kendini iyice vermesi lazım. Ama yorucu dua olmaz. Kur'an'da dualara bakın. Hep kısadır peygamberlerin duası. "Rabbim ilmimi artır." (Taha Suresi, 114) Bu kadar. Kısa fakat sık. "Rabbim beni doğru yoldan ayırma." diyor. "Salih ameller işlememi nasip et."
Dua çok önemli. Azabı ne engelliyor? Dua. Müslüman'ın duaya ihtiyacı var. Mesela konuşma yapacak; "Ya Rabbi beni güzel konuştur" diyecek Müslüman. Yemek yiyecek; "Ya Rabbi bana bu yiyeceklerden lezzet almayı ve bunların bana şifa olmasını nasip et. Bana hamd etmeyi nasip et." diyecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Nisan 2014> Daha Fazla

Sebebe sarılmadan dua olmaz. “Namaz kılacağım” de, sen git otur. “Allah’ım bana namaz kıldır” de, orada oturur kalırsın. Kalkıp fiili duayla namazını kılacaksın. Sen orada azmedip emek vermen fiili duadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Kasım 2013> Daha Fazla

Allah'a dua et; “Ya Rabbi imanımı güçlendir” de. “Sana olan sevgimi artır” de. İlmi bilgiyi alırken sakın üşenme, sıkılma, yorulma.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2013> Daha Fazla

Allah tüm Müslümanlara, dua etmenin lezzetini hissettirsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2013> Daha Fazla

Ev sohbetlerinde dua edilmesi çok hayati bir konu. Bir kardeşimizin kalkıp dua etmesi, onların ''Amin'' demesi. Bizim kitaplardan okuyup veyahut Kuran'dan ayet okuyup, iman hakikati anlatıp her gün bunu yenilemek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2013> Daha Fazla

Kişi kolundan rahatsız oluyor, hemen ilaca gidiyor. Ama niye dua etmiyorsun? Dua et, ilaç vesile, ilaçla ne alakası var? İlacı Allah’ın yarattığını bil, ilacı dua olarak kullandığını bil, ayrıca dua et.
Dua, Allah’la sürekli bağlantı demektir. Allah duayı beğeniyor. Dua’yı seviyor Allah. Onu Kuran’da özellikle belirtmiş. Çünkü Kendisiyle bağlantı olduğu için. Hristiyanlar da bu sırrı iyi fark etmişler, lezzetine de iyi varmışlar. Ve Allah da dualarına icabet ediyor. Bu çok hayati bir konu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2013> Daha Fazla

Sana bereket için dua ederim ama şartlı. Kazançlarını, bedenini, canını tamamen Allah’a hibe ederse. Ayette, “Dirimim ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah'ındır." diyor. Allah’a kendini tam satan, tam teslim eden için Allah büyük bereket versin, geniş bereket versin ki Allah yolunda onu harcasınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Mayıs 2013> Daha Fazla

Duanın samimi olması lazım. Bunu özel bir konsantrasyonla, özel bir samimiyet ruhuyla elde etmek lazım. Bir de çok uzun dua değil. Özlü, derin ve samimi dua çok önemlidir. Candan, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Kasım 2012> Daha Fazla

Dua, kaderi değiştirmez. Dua da kaderin içindedir ama bazen duayı Allah kaderin içerisinde bir güzellik için muhafaza eder. Önce duayı ettirir, sonra şifayı verir. Yani duayla şifa birlikte yaratılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2012> Daha Fazla

Dua’da -Allah esirgesin- üşenme olmaz. Yani “Dün dua ettim, yeterli olur.” Öyle demeyin. Duaya devam edeceksiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Eylül 2012> Daha Fazla

Mesela “Ya Rabbi üniversite imtihanını kazandır.” Zaten kazanıp kazanmadığı bitmiş. Okulu bitmiş, mezun da olmuş zaten. Veyahut okuyamamış, gitmemiş. Hayır var. Dua ediyorsun, sabaha kadar dua ediyor ama neticeyi değiştirmez. Çünkü dua namaz gibi ibadettir. Neticeye vesile kılar Allah o kadar.
Dua tabii müminin ibadeti fakat kaderde o zaten iyileşmiş oluyor. Duayı Allah sebep kılıyor. Yoksa kader değişmez. O zaten iyileşecek, kaderi öyle. Allah duayı vesile kılıyor.
Her uyuyan ölür. Komada olur, canı alınmış olur. Uyumadan önce “Ya Rabbi canımı güzellikle al, güzellikle ver.” diyeceksin.
Allah duayı vesile kılar ama netice kaderde bellidir.

A9 TV, 10 Mayıs 2012> Daha Fazla

Müslüman, kendini takva sahiplerine önder kılması için Allah’a dua ediyor, ayet var. Yani HZ. MEHDİ (A.S.) GİBİ OLMAK İÇİN HER KADIN, HER ERKEK DUA ETMEK DURUMUNDADIR.

23 Haziran 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

Allah’a tam hulusi kalple teslim olup, O’nu aşkla sevmek lazım. DERİN SEVGİ MEYDANA GETİRMESİ İÇİN, ALLAH’A DUA ETMEK LAZIM.

20 Temmuz 2011; A9 TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

SÜREKLİ ALLAH’LA BERABER OLMAK LAZIM, UNUTMAMAK LAZIM ALLAH’I. Kalben dua halinde olmak lazım, sürekli. Her ihtiyacını Allah’tan istemek lazım, sebebe sarılarak.

18 Temmuz 2011; A9 TV ve  Kahramanmaraş Aksu TV> Daha Fazla

Duayı ezberden değil, düşünerek, tefekkür ederek, samimi bir şekilde yapmak lazım. Tam bir teslimiyetle, için için, candan, hatta ayetteki ifadeyle ÜRPEREREK, AŞKLA, ALLAH KORKUSUYLA, ALLAH SEVGİSİYLE, CANDAN BİR SEVİNÇLE, ALLAH KORKUSU RUHA HAKİMKEN, ÜMİT VAR OLARAK, HÜSN-Ü ZAN İLE, O HAŞYETLE YAPARSAK ÇOK ÇOK GÜZEL OLUR. Dua, fevkalade önemli bir ibadettir.
Allah’a duada çok akıllı bir bağlantı gerekir. Yani DUA, ALLAH İLE BAĞLANTIYI SAĞLAYAN MÜHİM BİR İBADETTİR.

> Daha Fazla

İTTİHADI İSLAM'IN OLUŞMAMASININ SEBEBİ ISRARLA DUA EDİLMEMESİDİR. Mehdiyet dua ile, sessiz ve derinden yayılır.
SAMİMİ DUA ALLAH’IN İSTEDİĞİ DUADIR. DUA EDİNCE BİR ŞİFANIN OLACAĞI AÇIKTIR. Derdi de, şifayı da veren Allah’tır.
Toplu dua insanların bilmediği manevi bir güçtür.
TOPLU DUA MUAZZAM ETKİLİDİR, ETKİSİ ÇOK ŞİDDETLİDİR. Ferdi duadan çok daha kıymetlidir.
Türk İslam Birliği için dua edin diyorum, etsinler olacak inşaAllah. Allah’ın gücü her yeri kapladı şu anda.
Dünyada bir sistem vardır, insanlar bunu pek bilmiyorlar. Bu Allah’ın bir sırrıdır. Dua edildiğinde, toplu istek olduğunda olmayacak sandıkları bir şey olur. TOPLU DUANIN BİR GÜCÜ VARDIR. Hz. Mehdi (a.s.) ısrarla istenirse Hz. Mehdi (a.s.) çıkar,Hz. İsa (as)’ı ısrarla görmek isterlerse, görürler. Türk İslam Birliği’ni ısrarla isterse, Allah onu gerçekleştirir. Ama mutlaka ısrarla istenmesi gerekir.
Dua; belaların meydana gelmesinde de, kurtuluşlarda da etkilidir. Ekonomik kriz, yapılan duanın sonucunda meydana geldi. Müslümanların dualarıyla Allah, Hz. Mehdi (a.s.)’ı gösterecek. Sonra dualarını artıracaklar ve Allah Hz. İsa (a.s.)’ı gösterecek.
Kuran’da Allah duaya dikkat çekmiştir. KADERİN ANAHTARIDIR DUA. Herşey duaya bağlıdır, Allah öyle yaratmıştır.
“Derin heyecan ve konsantrasyonla, için için Beni zikret” diyor Allah. Yalvara yalvara, içinden gelerek, coşkulu bir derinlikle, derin bir sevgiyle, hakkıyla Allah’tan korkarak zikret diyor Allah. Böyle bir dua bütün dünyayı değiştirir.

21 temmuz 2011, 00:30> Daha Fazla

Her şeyde bir hayır var. Yani bizim bildiğimiz, bilmediğimiz her şeyde. HER ŞEYE HİKMET VE HAYIR GÖZÜYLE BAKMAK LAZIM VE SÜREKLİ ALLAH’LA DUAYLA BAĞLANTIDA OLMAK LAZIM … Hayrı Allah’tan sürekli istemek lazım.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top