Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Kasım 2014> Daha Fazla

Eğer imanı olmazsa insan bütün şevkini, yaşama azmini kaybeder. Allah aşkıyla hareket eden şevkli olur. Ne bunalıma girer, ne strese girer. Öbür türlü insan duygusallığa, romantizme, üzülmeye, korkuya açıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2014> Daha Fazla

Mehdiyet dünyaya sürekli canlı bir ümit, canlı bir heyecan, canlı bir şevk vererek yeis ve ümitsizlik ruhunu yok eden beynin güzel bir faaliyeti. Ve bu neticeyi inşaAllah 10-20 içinde daha net göreceğiz.
Azmi, şevki ve heyecanı Mehdiyet dünyaya veriyor. Müslüman alemine bir ruh veriyor. Yoksa Müslümanların bir çoğu bezginlik, pişmanlık, ümitsizlik girdabına çok rahat kapılırlardı.
Şu an hemen hemen her cemaat, topluluk Mehdiyet’ten cesaret alarak, şevklenerek, imanını güçlendirerek yoluna devam edebiliyor. Yoksa moral yönünden büyük bir kitle çoktan çökerdi, çoktan azmini kaybederdi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Nisan 2013> Daha Fazla

Muazzam bir manevi heyecana ihtiyaç var. Bir manevi coşku, mucizevi bir heyecana ihtiyaç var. Bu Mehdiyetle sağlanır.
Ortak bir manevi heyecan olması lazım. Bunun için Darwinizmin-materyalizmin ortadan kaldırılması gerekiyor. Kuran mucizelerinin, iman hakikatlerinin anlatılması gerekiyor, güçlü bir Mehdiyet heyecanının ortaya konması gerekiyor. Metafizik fevkaladeliğin hissettirilmesi gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2013> Daha Fazla

Müslümanın ruhu, Allah sevgisiyle bayram halindedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2013> Daha Fazla

Mehdi (as) zuhur ettiğinde sanatçının da şevki yerinde olur, bilim adamının da şevki yerinde olur, genç kızların da heyecanı yerinde olur, delikanlıların da.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ocak 2013> Daha Fazla

Allah Müslüman’ın şevkini artırmak için ona hata yaptırtabilir. Böylece o insan, o duyguyla daha takva, daha titiz, daha imanlı olabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2012> Daha Fazla

Pasifliği Allah beğenmiyor. Bazı insanlar pasif kalınca, ilgisiz kalınca marifet yaptığını zannediyorlar. Halbuki çok büyük sevap kaybetmiş oluyor. Büyük bir güzellik kaybetmiş oluyor. Ona sorsan o çok isabetli olduğunu zannediyor. Hâlbuki zarar, çok büyük zarar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2012> Daha Fazla

MANEVİYATTAN UZAK, ALLAH SEVGİSİNDEN UZAK SİSTEMDE İNSANLARIN BEYNİ FELÇ OLUR. Dolayısıyla o ekonomiye de yansıyor. İnsanlarda şevk kalmadı. Heyecan kalmadı. Azim kalmadı. Hiçbir sanat eseri meydana getiremiyorlar. Bilimde de durağanlık meydana geldi. Allah onlardaki yaratıcı gücü de ortadan kaldırdı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Temmuz 2012> Daha Fazla

YOBAZLAR MÜSLÜMAN’A SALDIRDIKÇA MÜSLÜMAN’IN HEYECANI DAHA ARTIYOR. DARWİNİST- MATERYALİSTLER SALDIRDIKÇA ŞEVKİ DAHA ARTIYOR. Çünkü yobaz atağı, küfür atağı Kuran’da vaadedilen bir gerçek, bir mucize. O mucizeyi gördüğü için imanı artıyor Müslüman’ın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2012> Daha Fazla

MÜSLÜMAN TOPLUMUN ÇOK BÜYÜK BİR HEYECANA İHTİYACI VAR. Heyecan kitleleri sürükler. Yoksa heyecan olmadığında ne yeni bir buluş olur, ne yeni bir atak olur, ne de birleşme olur, ne şu olur ne bu olur. Onun için CENAB-I ALLAH O HEYECANI SAĞLAMAK İÇİN HZ. MEHDİ (A.S.) VE HZ. İSA MESİH (A.S.)’ I MÜJDELEMİŞ.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Nisan 2012> Daha Fazla

Heyecanı kırdılar Müslümanlarda. Heyecanı kırdığında adam bitap oluyor. Mehdilik heyecanını kırıyorlar, İttihad-ı İslam heyecanını kırıyorlar, İsa Mesih (as) heyecanını kırıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mart 2012> Daha Fazla

Müslümana ne kadar çok münafık saldırırsa, ne kadar çok küffar, it-kopuk saldırırsa Müslüman’ın heyecanı, şevki o kadar çok artar.

> Daha Fazla

BİZ SADECE ASR-I SAADET MÜSLÜMANLIĞINI İSTİYORUZ. Müslüman Hz. Ali gibi etrafını sevince boğacak. MÜSLÜMAN’IN GECESİ GÜNDÜZÜ BAYRAM OLACAK.
Belirli yollardan geçmemiz, itirazlarla zorluklarla karşılaşmamız gerekiyor. Çok zorlu bir ortamdan geçince coşku ve şevk daha da artar.
Şevksiz ve isteksiz bir Müslüman, “evliliğim, ticaretim, okulum” der; “yorgunum, hastayım” der, sürekli bahane bulur. Müslümanlara, İslam’a yardım etmek, Allah için faaliyet yapmak istemez. Gerçek Müslüman ise hep canlı, daima şevklidir.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top