Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mart 2018> Daha Fazla

İnsanların kibirlenmesi mucizedir. Ruhu olmayan insan aczini fark etmez. Yerde gübre olsa yine anlamaz, kibir yapar. Ruhu olmayanları hiç önemli görmemek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Kasım 2017> Daha Fazla

Hastalıklar olmasa insanların çoğu kibirden azgınlaşır. Hastalık insanın dünyadan geçmesini, tevazulu olmasını sağlar. İnsan nefsi azgındır. Hastalık bu azgınlığı frenleyen en etkili vesilelerden biridir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Haziran 2017> Daha Fazla

Kibirden dolayı insanlar birbirlerini sevemiyor, birbirlerine selam dahi vermiyor, selamlarını almıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2017> Daha Fazla

Pozitif ve negatif utangaçlık vardır. Pozitif utangaçlıkta kötü bir şeyden mahcup olunur. Negatif utangaçlık ise insanın sevgisini ifade etmesine engeldir. İnsanın sevdiğini gürül gürül söyleyememesi kibirden kaynaklanır. ‘Seviyor musun?’ diye sorunca ‘sence?’ diye cevap verilmez, ‘seviyorum’ denilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Şubat 2016> Daha Fazla

Müslüman’da küsme olmaz. Kalp sürekli Allah ile beraber. Dünya kısa bir kurs, kısa bir eğitim. Burada ne sükse yapılır, ne akıllılık iddiası, ne zekilik iddiası hiçbir şey yapılmaz. Uzaydan bakılınca toz gibi dünya. Biraz daha ilerleyince hiç görünmüyor. Tozun içinde, tozun tozudur insan. Zavallı bir varlık. Neyine kibirleniyorsun? Ölüp gideceksin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Şubat 2016> Daha Fazla

Kalbinde hastalık olan, gurur yapıyor, enaniyet yapıyor, kibir yapıyor. Büyüklük hissini değerli bir ibadet gibi görüyor. Hâlbuki şeytanın ifasıyla yaptığının farkında değil. Şeytani bir eylem içinde olduğunu göremiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Şubat 2015> Daha Fazla

Küfrün en önemli özelliği enaniyettir. Allah horlanmayı ve aşağılanmayı onlara ceza olarak veriyor. Onlara en ağır gelen o oluyor. Yani gururunun kırılması, enaniyetinin kırılması.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2014> Daha Fazla

Bütün züppeler perişan olacaklar, mahcup olacaklar. Dünyanın züppelikle idare edileceğini zannediyorlar, Allah dünyayı idare ediyor. Allah mütevazı insanları, mazlum insanları, güzel insanları dünyaya hâkim edecek. Züppeler rezil kepaze olacaklar. Züppelerin sonu iki metrelik topraktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2014> Daha Fazla

Ölçüyü taşırmaktan Allah’a sığınmak lazım. Zorbalıktan Allah’a sığınmak lazım. Büyüklenmekten Allah’a sığınmak lazım. Büyüklendin mi, zorba oldun mu, ölçüyü taşırdın mı Allah yerle bir eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2013> Daha Fazla

Enaniyetliler kaybediyor, alçakgönüllüler kazanıyor. Onun için enaniyetli, mütekebbir, kendini büyük gören lider olmayacak, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2013> Daha Fazla

Kibir, enaniyet insanı deli gibi gösterir. Enaniyet yapan insanın aklı gider, çirkinleşir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Haziran 2013> Daha Fazla

Müslüman son derece mütevazı olacak, toprak gibi olacak. Haşinlik Müslüman’ın vasfı olamaz.
Büyüklük Allah'a yakışır, bizler azametten Allah'a sığınırız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2013> Daha Fazla

Ölümlü olan insanın büyüklük hissine girmesi çok şaşırtıcıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mart 2013> Daha Fazla

Tevazuyu kabul etmezsen, büyüklenirsen, tekebbür edersen Allah bela verir. Allah esirgesin. Ama mazlum, mütevazı olursan bereket gelir, huzur gelir. İçin, dışın, her yerin nur olur. İşlerin rast gider. Öbür türlü Allah her yerinden, her şeyden çökertir. Bereket, huzur, akıl, fikir, nur kalmaz. Allah esirgesin. Allah, nurunu alır üzerinizden.
Öyle padişah edasıyla Müslüman Müslüman’a karşı tavır alamaz. Müslüman aczini bilecek, fakrını bilecek. Allah’ın zavallı, gariban bir kuluyum diyecek. Öbür türlü onda bir fitne, bereketsizlik olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mart 2013> Daha Fazla

Tepeden bakmak çok aşağılık bir hareket. Niye tepeden bakıyorsun? Ayak ol, toprak ol. Mütevazi ol. Toprak olanı da baş tacı yaparız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2013> Daha Fazla

“Enaniyet yok. Doğal halinle, tabii halinle, sevecenliğinle, tevazunla yaşayacaksın” diyor Cenab-ı Allah.“Haddinizi bileceksiniz” diyor Cenab-ı Allah. Zaten hiçiz, Allah var. Biz gölge varlıklarız. Elhamdülillah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Şubat 2013> Daha Fazla

Millete tepeden bakmak çok büyük vicdansızlıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2012> Daha Fazla

Zenginlikte hem enaniyet hem kibir hem büyüklenme oluşuyor insanların çoğunluğunda. Fakirlikte de tevazu, sevecenlik, Allah’a yakınlık, sıcaklık, az bir şeyde mutlu olma gelişiyor. Ancak cennette zenginliği kaldırabilecek ruhta oluyor insanlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2012> Daha Fazla

İttihad-ı İslam için gurur ve büyüklük hissi olmaması lazım. Bunun bir hizmet etme, güzellik sunma isteği olduğu iyi vurgulanması lazım. Çünkü insanları en kızdıran konulardan birisi, kendisine büyüklük taslanmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Kasım 2012> Daha Fazla

Enaniyeti olana tebliğ yapamazsın, bir şey yapamazsın. Önce enaniyetin gitmesi lazım. Allah’a kul olduğunu bilecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ağustos 2012> Daha Fazla

Allah enaniyetlileri sevmez. Sevmeyince helak ediyor Cenab-ı Allah. O halde Müslüman mütevazi olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2012> Daha Fazla

BÜTÜN ENANİYETLİ TİPLER DECCALA TABİ OLURLAR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2012> Daha Fazla

Birçoğu kendini Hz. Mehdi (a.s.)’dan daha büyük görüyorlar. Hâlbuki Hz. Mehdi (a.s.) olsa, saygıyla itaat etmiş olacaklar. Şeytan niye itaat etmek istemedi? Enaniyetinden. Bunlar niye itaat etmek istemiyorlar? Enaniyetlerinden.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top