Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Nisan 2018> Daha Fazla

Şükretmek o anda ferahlık verir. Şükreden insanın işleri hep rast gider. Şükrün bereketini hayatında yavaş yavaş sürekli hisseder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ocak 2018> Daha Fazla

Dünya şiddetli, güçlü bir iman yeri. Allah’ı unutunca, Allah’a şükredilmeyince Allah tüm dünyada insanları eziyor. Allah’a dönmedikçe Allah rahatlık vermez. İnsanlar Allah’a dönseler o anda tüm dünyada ferahlık olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah’a teşekkür etmek çok önemli bir vicdan alametidir. Bazen Allah insanlara imtihan olarak zorluklar verir. Bazı insanlar da bu zorlukla uğraşırken Allah’a teşekkür etmeyi unutur ya da başına geleni bela gibi görüp Allah’ı bırakıp başka şeylere doğru gider. Başına gelenden dolayı haşa Allah’a kızgınlık duyar, şeytan da bu kızgınlığı körükleyip şükrü engeller. Şeytan nerede engelliyorsa orada dikkat etmek lazım. Mesela kolu kırılıyor öfkeleniyor, halbuki iyi bir hastaneye gidiyor, doktorlar şifasına vesile oluyor, akrabaları gelmiş arkadaşları seviyor sevineceği şükredeceği çok şey var ama bunları göremiyor. Zorluk anında şükretmeyi unutmak vicdan bozukluğudur. Kolaylıkta şükredip zorlukta ümitsizliğe kapılıp şükrü bırakmak çok ayıptır. Şükrü bırakma hatası insanların Allah ile aralarını açan dünyada nimet sahibi olmalarını engelleyen mühim bir hatadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah “Eğer şükredersiniz nimetimi arttırırım” diyor. Allah’a çok hamd ediyoruz verdiği nimetler için. Şükrettikçe Allah her şeyin en güzelini nasip ediyor. Evlerin, sofraların, güzelliklerin, kıyafetlerin, ilmi mücadelenin en kalitelisini en bereketlisini yaşatıyor. Dünyadaki nimetlerin hepsi cennetteki gerçeklerinin bir kopyası.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2017> Daha Fazla

Allah ayette “insan zalim ve cahildir” diye bildiriyor. İnsanların büyük çoğunluğu nankördür. Allah'ın muazzam aklı ve koruması var ama şükretmiyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mart 2016> Daha Fazla

“Şükrederseniz” demek, “çok samimi Müslüman olursanız” demektir. Yoksa adam esrar satar, kazanır, şükreder. Zulüm yapar, silah satışı yapar, şükreder. Öyle değil. Kuran’a tam uyarak samimi olmakla şükredilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mayıs 2015> Daha Fazla

Cenab-ı Allah diyor ki: “Bana şükredin, hamd edin” yani normal iyi bir Müslüman olun, “Size nimetimi artıracağım”. Artırıyor hakikaten. İstisnasız kim olursa olsun artırıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Şubat 2015> Daha Fazla

Şükredince bereket artar. Şükretmek ne demek? Kuran’a uyup, Allah’a tevekkül edip, Allah’tan razı olmak. Adam, Allah’tan razı değil. Sürekli şikâyet ediyor. Allah’ın hâşâ kendisine haksızlık yaptığı kanaatinde. O zaman bereket olur mu? Bereket olmuyor.
Allah, “Şükrederseniz artırırım” diyor. Ona inanmıyorlar. “Yok, öyle bir şey olmaz” diyor. İşte “Olmaz” dedikçe sürünürsün.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2014> Daha Fazla

Müminlerin içerisinde Allah az imkân verse bile mutlu olursun. Az güzellik oluştursa bile o mümin için büyük bir güzellik olur. Mesela küçük bir sofrası oluyor Müslümanın, onunla mutlu oluyor. Ama küfür öyle değil, en ala sofra olsa daha iyisini ister. Mümin şükretmeyi biliyor, haline şükrediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2013> Daha Fazla

Allah bizden sürekli hamd etmemizi istiyor. Hamd eden müminin üzerine sezdirmeden bereket ve ferahlık gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2013> Daha Fazla

Daima şükretmek lazım. Hamd çok unutuluyor. Sürekli hamd etmek lazım. Elhamdülillah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2013> Daha Fazla

Allah'a hamd ile yaklaşmak lazım. Hamd’ı çoğaltmak lazım. Hamd çoğalınca nimet çoğalıyor. Nasıl oluyor? Allah sezdirmeden yapıyor. Hamd ettikçe artırıyor, hamd ettikçe arttrıyor. Hiç bilmediğin yerlerden, tahmin etmediğin yerlerden artıyor.
Allah'ın en beğendiği zikirlerdendir ‘elhamdülillah’. Mesela bir nimete kavuştun; elhamdülillah. Bir güzellik var; elhamdülillah. Güzel bir söz duydun; elhamdülillah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Haziran 2013> Daha Fazla

“Mutlu olun, Bana dönün, sizi daha mutlu edeyim” diyor Allah. “Daha çok nimet vereyim. Hamd edin, şükredin, daha çok nimet vereyim” diyor. “Dünyada sizin, ahirette yalnızca sizin” diyor. “Ve dünyada gülün” diyor Allah. Neşe içinde olacağız, sevinç içinde olacağız. Ve Allah’ın nimetlerine şükredeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mayıs 2013> Daha Fazla

Allah’ı unutmak Allah’ın zoruna gider. Hem meyveler yaratacak, ihsanlar yaratacak, güzellikler yaratacak, evler, arabalar yaratacak, adam haşa hiçbir şekilde muhatap olmayacak. Tek kelime muhatap olmayacak. “Allah’a hamdolsun” demeyecek. O zaman Allah, işte geri alıyor. “Arabayı Ben verdim” diyor, alıyor Allah. “Evi Ben verdim, evi de alıyorum” diyor. “Canı Ben verdim, canı da alıyorum” diyor. “Ya Bana şükredersiniz, ya geri alacağım” diyor Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Aralık 2012> Daha Fazla

Allah sana nimet vermekten bıkmaz. Sen de Allah’a teşekkür etmekten bıkmayacaksın. Allah seni sevmekten bıkmaz, sen de Allah’ı sevmekten bıkmayacaksın. Bir nimet. Ne güzel. Sevgiliden bıkılır mı?
Allah’ın nimetlerini her gün görüyorsun. Her gün Allah’ı zikretmek, her gün Allah’a teşekkür etmek kalbi ferahlatır. O bir sevgi gösterisi. Teşekkür ettikçe sen deşarj olursun, rahatlarsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2012> Daha Fazla

Güzel şeyler güzel insanlara layıktır. Güzel olan her şey ondan anlayana, ona şükredene, onu Allah’tan gelen bir nimet olarak görene layıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Haziran 2012> Daha Fazla

Müslüman ne yapacak? Bir gözü yoksa, bir gözü varsa ona şükredecek. İki gözü gittiyse nefes alabiliyor, yemek yiyebiliyor, ellerini kullanabiliyor. Ona şükredecek. Haline şükretmeyi bilecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mayıs 2012> Daha Fazla

Mazlum, mütevazi, güzel bir insanın övünmesi nimeti izhardır ve ibadettir. Allah’ın emrini yerine getirmektir. Allah ne diyor ayette? “Rabbinin nimetini durmaksızın anlat.” (Duha Suresi, 11)

> Daha Fazla

SÜREKLİ ALLAH'A ŞÜKRETMEK ÇOK ÖNEMLİDİR. Kötülük yapan kendi kavrulur, kendi yanar. SAMİMİ CANDAN İNSANLARA ALLAH'IN GÜZEL MÜJDELERİ VARDIR.
Ağaç kökleri sürekli olarak bize meyve sunuyor. Hayvanları da besliyor insanları da besliyor, geceli gündüzlü meyve fışkırmaya devam ediyor yerden. Allah tarafından sürekli yaratılıyor. İnsanlar buna rağmen nankörlük ederlerse, günaha girmiş olurlar. ŞÜKREDECEKLER İNŞAALLAH.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top