Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Nisan 2018> Daha Fazla

Suriye’de savaşın yeniden alevlenmemesi için İslam alemi ve ilgili ülkeler bir araya gelsin, konuşup bir çözüm üretilsin. Türkiye, İran ve Rusya’nın garantörlüğünde Suriye’de rejim değişsin. Yine bu ülkelerin garantörlüğünde seçim yapılsın. Halkın ülkesine dönebileceği bir ortam oluşmaya başlasın. Daha fazla kan akmaması için Türkiye olarak tüm gayreti gösterelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Nisan 2018> Daha Fazla

İslam ülkeleri aciliyetli olarak toplansınlar. Suriye ve Ortadoğu’da akan kanın durması için bir araya gelinsin. Bu toplantıya Rusya ve Amerika da davet edilsin. Çok üst düzey bir toplantı olmasına gerek yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2018> Daha Fazla

Doğu Guta’daki gaz saldırısı baştan sonra İngiliz derin devletinin işidir. Savaşın sona ermemesi, daha da kızışması, Suriye’nin tamamen parçalanması ve daha çok kan akması için yapılmış bir olaydır. İslam aleminin bir an önce birlik olmasının ne kadar acil olduğunu görüyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Nisan 2018> Daha Fazla

Suriye’de barışın olması için İslam ülkelerini bir araya getirip Müslümanların ortak hareket etmesini sağlayacak bir hareket başlatmak gerekiyor. Tayyip Hocam’dan istirham ediyoruz, tüm Arap İslam ülkelerini toplasın. Uyumalarına müsaade etmesin. Bu gidişle Suriye’de tek bir insan bile bırakmayacaklar, Allah vermesin. Buna azmetmiş gibi görünüyorlar. İslam alemini birlik haline getirelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2018> Daha Fazla

Zeytin Dalı Harekatında şehit olan aslanlarımızın şehadetleri mübarek olsun. Hepsinin alınlarından öpüyoruz. Her birine hayranız, onlar bizim aslanımız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ocak 2018> Daha Fazla

Türkiye Kürtlerin ezilmesini istemiyor. Türkiye Kürt kardeşlerimizin Stalinist baskı altına alınmasını istemiyor. Bu sebeple büyük bir fedakarlıkla hem Kürtleri hem tüm halkları korumayı üstleniyor.
Türkiye Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunuyor. Topraklar Suriye’nin toprağı, Türk ordusu oraya huzur ve güvenlik sağlamak için gidiyor. PKK, IŞİD, El Kaide tüm terör örgütlerini bölgeden temizlemek için gidiyor. Toprak ilhakı olmadıktan sonra böyle bir hareket ibadettir. Türkiye’nin amacı sadece oradaki halkı rahat ettirmek. Türkiye şu an baş tabib konumunda, hastadan ur alınıyor. Suriye bizim kardeşimiz dostumuz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ocak 2018> Daha Fazla

Suriye konusunda Türkiye, Suriye, İran ve Rusya’nın ittifak etmesi, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması ve Suriye devletiyle Türkiye’nin bağlantı kurması gerekir. Bu sağlanırsa İngiliz derin devletinin bölge üzerindeki tüm oyunları bozulmuş olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ocak 2018> Daha Fazla

Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması hayati bir konudur. Bunun için mutlaka öncelikle, Suriye devletini ve hükümetini tanıyalım. Suriye Hükümeti “Tüm yabancı unsurların çıkmasını” istesin ve Türkiye, Rusya ve İran’a bu konuda yardım için davette bulunsun. Türkiye de legal olarak müdahale etsin. Suriye konusunun bundan başka bir çözümü olması mümkün görülmüyor. Suriye’de şu anda sahipsiz bir devlet, sahipsiz bir millet, sahipsiz bir toprak var. PKK Amerikan bayraklarının ardına sığınmış durumda. Türkiye içeri girdiğinde yanlışlıkla Amerikan askerleri vurulsa Allah korusun çok büyük olay çıkar. Bölgeyi PKK’dan temizlemenin tek yolu Suriye devletini ve hükümetini tanımak ve Rusya ve İran ile birlikte hareket ederek ortak operasyon yapmaktır. Bu operasyon da ancak Suriye devletinin davetiyle olabilir. Dolayısıyla Türkiye bir an önce Suriye devletini ve hükümetini meşru gördüğünü açıklamak durumundadır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2018> Daha Fazla

Türkiye’nin Suriye politikasının Suriye devletinin ve topraklarının bütünlüğünün korunmasından yana olması gerekir. Suriye’deki devletin tanınmasına ve bu devletle birlikte, Rusya, İran, Türkiye ittifak ederek ortak hareket etmeye ihtiyaç var yoksa PKK legal hale gelir. Suriye Hükümeti toplanacak, Devletin Başı yani Esad Meclisi toplayacak, “gelin bana yardım edin” diyecek. Rusya, İran ve Türkiye ortak yardım edecekler. O zaman PKK’nın Suriye’yi bölme planı tamamen ortadan kalkar. Suriye Devletinin talebiyle de bu gerçekleştiği için BM, ABD vs kimse itiraz edemez. Eğer Türkiye, Suriye Devleti’yle böyle bir ittifak içine girmezse bölgede –Allah korusun- Komünist PKK devleti kurulmasına istemeye istemeye yardımcı olmuş olur. Bu ihtimalin tamamen ortadan kalkması için Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması bu korunmanın sağlanması için de Suriye Devletiyle bağlantı kurulması şarttır. Bu konuda Rusya, Türkiye’ye aracı olabilir. İran, Türkiye, Rusya ve Suriye yönetimleri bir araya gelir ortak karar alır. Suriye devletiyle bu konuda iş birliği yapmak vicdani olarak da siyasi olarak da doğru karardır. Hükümetimiz bu konuda cesur olsun çekinmesin. Suriye’nin cinayet işlediği doğru, bir zulüm olduğu doğru, ancak bu görüşme yapılması için bir engel değil. ABD, Rusya, İngiltere, Suudi Arabistan, Irak vs her ülkenin işlediği cinayetler var. Bu mantıkla yaklaşırsa Türkiye kimse ile diyalog kuramaz. Akılcı davranıp -PKK’nın bölgeden tamamen kazınması için- Suriye, Rusya, İran ve Türkiye’nin işbirliği yapmasını desteklemek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ocak 2018> Daha Fazla

Türkiye öncelik olarak mutlaka Suriye Devletinin bütünlüğünü sağlamalı. Meşru legal devletin tam oluşturulması ve Suriye’nin bölünmesinin tam anlamıyla engellenmesi gerekir. Özgür Suriye Ordusu, Suriye ordusu ile iş birliği yapıp PKK ve tüm terör örgütleri bölgeden kazımalı. Türkiye, İran, Suriye ve Rusya ittifak ederek bölgenin daha fazla parçalanmasını mutlaka engellemeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ocak 2018> Daha Fazla

Suriye’nin bütünlüğünü korumak çok önemlidir. Rusya, İran, Türkiye ve Suriye ortak hareket edip, Özgür Suriye Ordusu ve Suriye Ordusu birlik olup, bölgedeki tüm terör örgütlerini temizlemek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ocak 2018> Daha Fazla

Amerikan halkına PKK’nın ideolojisini ve yapısını iyi anlatmak gerekir. Amerikan halkının büyük çoğunlığu PKK’nın komünist, dinsiz, ateist bir örgüt olduğunu bilmiyor. Halka ulaşıp bu gerçeği kapsamlı anlatmak önemlidir. Türkiye bir an önce Suriye, Rusya, İran ile ittifak edip PKK’ya karşı bu ülkelerle ortak hareket etmesi gerekir.
Türkiye’yi parçalama planlarına karşı Türkiye, İran, Rusya ve Suriye’nin ittifak edip, Suriye’nin bütünlüğünün sağlanması ve bölgedeki tüm terör örgütlerinin temizlenmesi için ortak hareket edilmesi çok önemli. Bir an önce bu ittifak sağlansın ve Suriye’nin bütünlüğünün korunması konusunda Türkiye kararlılığını göstersin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ocak 2018> Daha Fazla

Türkiye, İran, Rusya ve Suriye ortak askeri bir güçle PKK başta olmak üzere Suriye’deki tüm terör örgütlerini temizlesinler. Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması Türkiye’nin temel siyaseti olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Aralık 2017> Daha Fazla

Suriye konusunda, İran, Rusya, Irak ve Türkiye bir kanaat bildirsin ve bir orta yol bulunsun. Barış için asgari müşterekte buluşmak gerekir. İlla ben sen meselesi yapmadan, sevgiyi muhabbeti dostluğu esas alarak asgari müşterekte ittifak etmek önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Aralık 2017> Daha Fazla

Suriye’nin bölünmesini engelleyen Türk askeridir ve Türkiye’nin devreye girmiş olmasıdır. Türkiye’nin bölgedeki varlığı tüm ülkeler için güvenlik ve huzurdur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Kasım 2017> Daha Fazla

Suriye’de konuyu hiç uzatmadan bir an önce hükümet kurulsun, bu resmi hükümet olarak dünyaya tanıtılsın. PYD konusunda Türkiye tutumunda çok haklı. Tayyip Hocam’ın bu konudaki açıklamaları da doğru. PKK ve tüm terör grupları Suriye’den temizlensin ve mazlum Suriye halkı artık evine dönebilsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Kasım 2017> Daha Fazla

Suriye sınırına yapılan duvar bir Seddi Zülkarneyn hükmündedir ve ahir zamanın mühim alametlerinden biridir. Zülkarneyn de dönemin anarşistlerine, teröristlerine karşı set inşa etmiştir. Bazı insanlar konunun önemini tam anlayamıyorlar ama dünyanın gözünün önünde bir ahir zaman alameti daha gerçekleşiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Kasım 2017> Daha Fazla

Suriyeli kardeşlerimize “ülkenize dönün” demek, “ölüme gidin” anlamına gelir. Böyle bir vicdansızlığı hiç kimse kabul etmemeli. Bu ağır vicdansızlık geliştiğinde, yanı başında çocuk öldürülürken adamlar yemek yemeye devam ediyorlar. Komşuda çocuk, kadın şiddet görüp yardım için çığlık atarken hiçbiri müdahale etmiyor.
Allah korusun Suriyeli kardeşlerimizi Türkiye’ye almasaydık, onları ölüme terk etmiş olacaktık. Bir insanı ölüme terk etme ihtimali olduğunda elimizden ne gelse yapıp onu kurtarmak vicdani sorumluluktur. Eğer böyle bir durumda biri, “bırakın ölsünler” diyorsa bu vicdan çöküntüsünü nasıl kazanmış bunu sosyolojik olarak incelemek gerekir. Bizim milletimiz asla böyle bir vicdansızlığı kabul etmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2017> Daha Fazla

Suriyeliler ülkesine dönsün diyenler, dönüp şehit olan mazlumları iyi düşünmeli. Dön demek Allah korusun bu cinayete ortaklık etmek olur. İnsanlar ölüm olan yere döndürülmez. Vicdanen bu kabul edilemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2017> Daha Fazla

Suriye’den gelen kardeşlerimiz ya ölüm ya yaşam arasında kalmış insanlar. Canlarını kurtarmak için Türkiye’ye sığınıyorlar. Şefkatle ve anlayışla bakmak gerekir. Şefkatsiz üslup bizim milletimize yakışmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ekim 2017> Daha Fazla

Suriyeli canlarımızla bir ekmeği paylaşır yaşarız ama onlara karşı merhametsizlik yapmayız. Merhamet etmeyene merhamet edilmez. Kardeşlerimiz kendilerini Suriyelilerin yerine koysunlar ondan sonra yorum yapsınlar. Kendilerine nasıl davranılmasını istiyorlarsa Suriyeli canlarımıza da öyle davransınlar.
Barzani’yi bir tuzağın içine çekildiğine dair defalarca uyardık. Her yönüyle konuyu açıkladık, ama yanlış kararda ısrar etti. Türk Hükümeti’nin politikası doğru. Suriye, Irak, Türkiye, İran birleşsin bölgeden PKK tamamen silinsin. Bölgedeki tüm halklar çok rahat ederler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2017> Daha Fazla

Doğu Guta’da bebekler açlıktan ölüyor. Öncelik Doğu Guta’ya gıda, ilaç ve temel insani malzeme için yardım koridoru açılması olsun. Tayyip Hocam’dan da istirham ediyoruz. Doğu Guta’ya yardım için Türkiye öncülük yapsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2017> Daha Fazla

Türkiye'nin bölgedeki tüm ülkelerle dost olması önemlidir. Irak, Suriye, İran ve Mısır Türkiye'nin mutlaka iyi ilişkisi olması gereken ülkeler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ekim 2017> Daha Fazla

Suriyeli misafirlerimiz bize Allah'ın nimet olarak gönderdiği kardeşlerimizdir. Suriyeli canlarımız bize güven duydukları için sığınıyorlar. Milletimize ölümden kaçana şefkatle bakmak yakışır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Eylül 2017> Daha Fazla

İttihadı İslam ve Mehdiyet olmadan ne Arakan ne Suriye ne de başka bir bölgedeki zulüm için kalıcı çözüm olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ağustos 2017> Daha Fazla

Suriyeli kardeşlerimize karşı öfkeli üslup doğru olmaz. "Suriyeliler ülkelerine dönsün, savaşsın" diyenler ne söylediklerinin farkında değil, o mazlumları felaketin içine atmaktan bahsediyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2017> Daha Fazla

Suriyeli kardeşlerimize her durumda şefkat ve anlayışla yaklaşmak lazım. Ağır imtihandan geçip ülkemize geldiler, hep yardımcı olmak gerek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ağustos 2017> Daha Fazla

Türkiye Suriyeli kardeşlerimizin kendi vatanı. Bunun aksi yönünde tavır gösterenler vicdanlı davranmıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ağustos 2017> Daha Fazla

Suriyeli canlarımıza şefkatsiz üslup kullananlar çok büyük vicdansızlık yapıyorlar. Onlara merhametsizlik zulüm olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2017> Daha Fazla

Suriyeliler milletimizin misafiridirler. Örfümüzde misafire hiçbir zaman "ne zaman gideceksin" denilmez. Misafir bereketiyle gelir, nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Temmuz 2017> Daha Fazla

Korkudan dehşetten yılmış, ölümden kaçıp gelmiş insana en ufak kırıcı bir söz söylenmez. Suriyeliler Allah'ın bize gönderdiği misafirlerdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2017> Daha Fazla

Suriyelilere, Allah'ın gönderdiği mazlum insanlara, dert gözüyle bakılırsa o zaman bereket kaçar. Onlar bereketleriyle birlikte geliyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Temmuz 2017> Daha Fazla

Suriyelilere merhamet etmemek çok korkunç. Suriyeli'ye evine dön diyenler, o mazlumların dönecek evi olmadığını dahi düşünmüyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Temmuz 2017> Daha Fazla

Suriyeli kardeşlerimizi deccaliyetin eline teslim ettirip kitle katliamı olsun istiyorlar. Bu İngiliz derin devletinin bir oyunudur. Halkımızla Suriyeli kardeşlerimiz arasında gerilim yaşanması İngiliz derin devletinin isteğidir. Suç işleyen varsa karşılığını hukuk verir, sokakta olmaz.
Suriyeli kardeşlerimiz Çanakkale'de bu milletle birlikte Allah için canlarını verdiler. Suriyelilere söz söyleyenler bu gerçeği unutmamalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2017> Daha Fazla

Suriyeli misafirlerimiz bizim canımız, kim ne derse desin onlara sonuna kadar sahip çıkacağız inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2017> Daha Fazla

Türkiye'de Suriyeli sorunu yok. Türkiye'de Suriyeli misafirlerimiz var, canını korumak amacıyla geleni korumak Müslüman için farzdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2017> Daha Fazla

Suriye'den gelen Arap, Kürt, Türkmen her kim olursa olsun bizim başımızın tacıdır. Türkiye hepsine severek ev sahipliği yapıyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2017> Daha Fazla

Mülteci kardeşlerimiz bu vatanda kendi evinde gibi olmalı. Bir misafir kardeşimize saldırı olduğunda tüm vatandaşlar birlik olup onu korusun. Suriyeli misafirlerimizi sevmeyenlere sorsak sevdikleri bir kişi bile olmuyor. Tüm dünyaya nefretle ve öfkeyle bakıyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2017> Daha Fazla

Ölümden kaçan, canını kurtarmak için uğraşan insanları ülkemizde istemiyoruz demek çok çirkin bir ahlaktır. Biz Suriyelileri seviyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mayıs 2017> Daha Fazla

Suriye'de zulme karışmamış kişilerle bir teknokrat hükümeti kurulsun ve Suriye bölünmeden artık bir çözüm oluşturulsun.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2017> Daha Fazla

Türkiye, Rusya ve İran'ın Suriye'nin bütünlüğünü esas alan bir politikada birleşmesi çok güzel oldu.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Mayıs 2017> Daha Fazla

Mehdiyet'in sevgi ruhu hakim olmadan Suriye'ye, Ortadoğu'ya ve dünyaya barışın gelmesi mümkün değildir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2017> Daha Fazla

Suriye'de devlet yıkılmadan hükümet değişikliği yapılarak yeni bir sisteme geçilmeli ve Suriye'nin birliği mutlaka korunmalı.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devleti sürekli faaliyet halinde. İdlib'deki saldırının ardında da onlar var.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2017> Daha Fazla

Suriye'deki son olaylarda yine İngiliz derin devleti var. Kendilerince Müslümanlar aleyhine plan kurdular. Detaylarını sonra açıklayacağız.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Nisan 2017> Daha Fazla

Bugün İdlib'de genel Suriye'de yaşayan felakette Obama yönetiminin İngiliz derin devletinin etkisiyle izlediği siyasetin büyük etkisi var.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mart 2017> Daha Fazla

Suriye'de çıkacak fitneler detaylı bir şekilde hadislerde de anlatılmıştır. Bu fitneler Mehdi zahir olana kadar devam edecektir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mart 2017> Daha Fazla

Suriyeli misafirlerimizin Türkiye vatandaşlığına alınması çok güzel olur. Ölümden kaçan 3 milyon insana sevgisizlikle yaklaşmak vicdansızlık.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mart 2017> Daha Fazla

Biz sınırımızda İngiliz derin devletine uşaklık yapan, İslam Birliği’ne set olacak bir komünist devlet istemiyoruz. Kürtler bizim canımız. Barzani'nin Irak ve Suriye'de uluslararası kanunlara uygunsa modern, aydın bir devlet kurması milletimizi rahatsız etmez. Bölge devletleri anlaşır, Birleşmiş Milletler kabul eder, uluslararası kanunlara da uygun olursa Barzani ve Kürtlerin Suriye ve Irak'ta devleti olması güzel olur.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mart 2017> Daha Fazla

Suriyeli misafirlerimiz bizim baş tacımız, hepsini birden itham eden çirkin sözler söylemek büyük vicdansızlık olur. Sel gibi kan akan topraklardan gelip bizim merhametimize sığınmış insanlara çirkin sözler söylemek akıl almaz bir merhametsizliktir. Bizim vicdanımıza, merhametimize sığınmış mazlum Suriyelileri dışlayan, itham eden, hedef gösteren açıklamaları milletçe kabul etmiyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Şubat 2017> Daha Fazla

Suriyeli misafirlerimize ahlaksızlık yapanların olması vahim bir durumdur. Suriyeli canlarımız hepimizin baştacıdır. Suriyeli kardeşlerimizi sevmeyenler şefkati, merhameti bilmeyen insanlar. Onlar Allah'ın bize lütfu, kendi vatanlarında gibi rahat edecekler.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devletinin Suriye politikası tamamen çöktü. Suriye’yi ardından Türkiye'yi parçalamayı planlıyorlardı. Planları ayaklarına dolandı.
Türkiye ile dost, mümin muttaki Kürt kardeşlerimizin uluslararası kanunlara uygunsa Suriye'de özerklik oluşturması milletimizi rahatsız etmez. Biz sınırımızda komünist PKK devleti/bölgesi istemiyoruz. Kürt kardeşlerimizin Suriye'de kanunlara uygun bölgesinin olması sorun olmaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Şubat 2017> Daha Fazla

Suriyelilerin bu vatanda huzur, zevk içinde gezmesinden biz mutluluk duyarız. Onların mutluluğundan rahatsız olan üslup kullanmak çirkindir. Türkiye'nin çoğu zaten muhacirdir. Suriyeli misafirlerimizi vatandaşlığa alalım. Sevgisizlerin tepkisinden kimse çekinmesin.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2017> Daha Fazla

Müslümanlar kardeştir, yardım etmek farzdır. Milletimizin Suriyeli kardeşlerimize yardım etmesi farzdır. Allah bize Ensar olmayı lutfetti.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ocak 2017> Daha Fazla

Suriye'de bir an önce normale dönmek, Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumak ve seçimlerin yapılmasını sağlamak önemli.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ocak 2017> Daha Fazla

Trump'ın Suriye'de siyaseti Suriye'nin bütünlüğünü korumak üzerine olmalı. Trump'a komünist Marksist terör örgütünü desteklemek yakışmaz. Yeni Amerikan yönetimi Obama devrinde başlayan komünist terör örgütü PKK'yı desteklerse Amerikan rüyası değil Amerikan kabusu oluşur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ocak 2017> Daha Fazla

Suriye meselesini bir an önce çözelim, Suriye'nin bütünlüğünü sağlayalım. Türkiye bölgede Irak ve İsrail ile bağını çok güçlendirsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2017> Daha Fazla

Milli menfaatler için ortaya çıkmak doğru olmaz. Milli menfaat peşinde olsak Suriyeli kardeşlerimizi almazdık, diğergam olduğumuz için aldık. Allah’ın rızasını düşündüğümüz, Allah’a hesap vereceğimizi bildiğimiz için Suriyeli kardeşlerimizi Türkiye'ye misafir olarak aldık. Aksinin zulüm olduğunu bildiğimiz için Suriyeli kardeşlerimizi ülkemize kabul ettik, onlar da bu vatanın has evlatlarıdır, bizim parçamızdır. Suriyeli kardeşlerimizle gurur duyuyoruz, Allah hepsine sağlık versin, kendi vatanları olarak kabul edip huzurlu olsunlar, sevinç duyarız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ocak 2017> Daha Fazla

Mehdiyete karşı mücadele uğursuzluk getirir. Mısır, Irak, Suriye Mehdiyete tavır aldı hepsine uğursuzluk getirdi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2017> Daha Fazla

Paramparça bir Suriye oluşması hiç kimseye mutluluk vermez. Şiiyse ne güzel, Sünniyse ne güzel, Ehli Kitapsa ne güzel, hepsi birlikte yaşasın.
Suriye'de barış görüşmelerinin bir an önce Suriye'nin bütünlüğünü koruyacak şekilde tamamlanması için tüm gruplar katkıda bulunsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2016> Daha Fazla

Türkiye de Rusya da Suriye'nin bölünmesine karşı. Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması doğru bir siyaset.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Aralık 2016> Daha Fazla

Obama'nın siyasetini İngiliz derin devleti yönlendiriyor. İngiliz derin devletinin bu siyaseti Suriye'de çok büyük tahribata sebep oldu.
İngiliz derin devleti Suriye'deki yenilgisinin acısını Rusya'dan çıkarmaya çalışıyor. Art arda yaşanan suikastlar, uçak düşmesi bu yüzden. Deccaliyet bundan sonra da seri ataklara geçecektir. İran, Türkiye, Rusya, Mısır ve İsrail ittifak ederse Deccaliyet diye bir şey kalmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Aralık 2016> Daha Fazla

Müslümanların şeffaflaştırılması projesi İngiliz derin devletinin bir oyunudur. Asıl Chatham House gibi yerlerin şeffaflaştırılması lazım. Soros Vakfını “Müslümanları şeffaflaştırmak” konusunda yönlendiren İngiliz derin devletidir. Daha önce Mısır’da Müslümanları şeffaflaştırma oyununu oynadılar, sonra Suriye’de, şimdi Türkiye’ye bu oyunu oynuyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Aralık 2016> Daha Fazla

Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması doğru bir siyaset. Bu siyaset, İngiliz derin devletine de büyük bir manevi tokat olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2016> Daha Fazla

Irak ve Suriye'ye Şii adı altında gönderilen katiller İngiliz derin devletinin emri altında Allah'sız dinsiz, komünist katillerdir. Bu azılı katiller yüzünden tüm Şiilere karşı olmak akılsızlık olur. İran ve Türkiye dosttur. İki ülkenin dostluğu İttihadı İslam demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Aralık 2016> Daha Fazla

Suriye'de hastanelerin bombalanması çok büyük bir zulüm. Bu zulüm ancak İslam Birliği ve Mehdiyetle durdurulur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Aralık 2016> Daha Fazla

Ahir zamanda, Mehdi devrinde Halep'in kuşatılacağı bildirilmiştir. (Emir ül-müminin Ali bir hutbesinde şöyle buyurdu: … Ehli küfrün fitnesi İslam’ı zayıf düşürür. Ateşi Şam’ı yakar. HALEP’İ muhasara altına alırlar. Yazık olur, her taraf harab olur, yıkılır. Bela bütün beldeleri dolaşır durur. İlzamun Nasip, 2. Cild)
Türkiye'nin Suriye'nin bölünmesine karşı bir siyaset izlemesi gerekir. Bir ülkenin bölünmesi bizi mutlu etmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2016> Daha Fazla

Halep'te herkes açken, Rohingya'da Müslümanlar yakılırken, Irak, Suriye kan gölü halindeyken Müslümanın rehavete kapılması çok çirkin olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2016> Daha Fazla

İran, Türkiye ve Rusya ittifak halinde hareket etse Irak ve Suriye'deki savaş hemen son bulur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Kasım 2016> Daha Fazla

Halep'te oluk oluk kan akması deccaliyetin, münafıklığın dünyaya yaşattığı acılardan biridir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2016> Daha Fazla

Suriye ile Türkiye arasında mutlaka doğrudan görüşmeler olması gerekir. Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasından yanadır.
Suriyelilerin kendi vatanında kan, barut, ateş var, denizde boğulmayı göze alarak evlerinden çıkan bu insanlara gitsinler demek vicdansızlıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Kasım 2016> Daha Fazla

Türkiye'nin yapması gereken tüm komşularıyla iyi geçinmektir. İran, Yunanistan, İsrail ve Suriye ile sınırları, pasaportu vizeyi kaldıralım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Kasım 2016> Daha Fazla

Mısır'ın, Pakistan'ın, Filistin'in, Suriye'nin, Irak'ın çektiği acıların hepsinin kökeninde münafıklar vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2016> Daha Fazla

Türkiye İran ve Rusya ile mutlaka ittifak etmelidir. Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması önemlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2016> Daha Fazla

Rusya ile işbirliği olması gerektiğini ve ittifak yapılıp, Suriye'nin bütünlüğünün korunması gerektiğini başından beri anlatıyoruz. Hükümetin Rusya ile ittifaka gitmesi ve PYD ile mücadele yapılması çok güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ekim 2016> Daha Fazla

Türkiye ne Musul ne Kerkük ne de Suriye'de herhangi bir yeri ilhakı düşünmüyor. Biz sadece herkesle kardeş ve dost olmak istiyoruz.
Ülkece Suriye'de de Irak'ta da modern dindarlığın gelişmesine katkı verelim. Tüm bölge ülkeleri ittifak içinde olalım, dev birlik kuralım.
Türkiye, Suriye'nin de Irak'ın da toprak bütünlüğünü savunsun. İnşaAllah İslam Birliği olduğunda aramızda hiçbir sınır kalmayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Irak'ın ve Suriye'nin parçalanmasına kafayı takmış durumda, biz ise hepsinin toprak bütünlüğünü savunuyoruz.
İngiliz derin devleti göz göre göre Müslüman ülkeler arasında kışkırtıcılık yapıyor. Türkiye'yi Irak'ın, Suriye'nin ve İran'ın düşmanı konumuna getirmek istiyor. Üç ülkenin de halkları bizim dostumuz. Müslümanlar kardeştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2016> Daha Fazla

Suriye sorununa çözüm bulmak için Türkiye'ye gelmek isteyen Suriyeli milletvekillerinin vize işlemlerinin kolaylaştırılması gerekir.
Peygamberimiz hem Suriye hem Irak'ta savaş yaşanacağını, fitnelerin biri sakinleşirken diğerinin başlayacağını haber vermiştir. Ahir zamanda Suriye ve Irak'ta yaşanacak büyük savaşa çok uluslu koalisyonun katılacağı hem hadiste hem Tevrat'ta bildirilmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ekim 2016> Daha Fazla

Türkiye, İran'a hep dost gözüyle sevgi ve şefkatle bakmalı. Bu dostluk bereket getirir. Türkiye, Suriye'nin bölünmesine kesin olarak karşı olsun. Bu konuda Türkiye İran ve Rusya ile ortak hareket edebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2016> Daha Fazla

İran, Suriye, Irak, Hindistan, Pakistan hepsi eziliyor ama hiçbiri de çıkıp İngiliz derin devletine karşı birleşelim demiyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Eylül 2016> Daha Fazla

Eğer İngiliz derin devleti tam deşifre edilmezse Suriye ve Irak gibi Türkiye, İran ve Rusya'yı da parçalamak istiyorlar. Bölge ittifak etmeli.
Hükümetin İsrail ile ticari anlaşmalarının, askeri anlaşmalarının olması ve diplomatik düzeyde yakın ilişkilerinin bulunması çok güzel. İsrail’i Türkiye destekleyecek, Türkiye'yi de İsrail destekleyecek. İsrail, Türkiye, Suriye, Irak bölgede var olmalı.
Suriye'de mazlum çocukları, kadınları katlediyorlar, bunun nedeni İslam aleminin parça parça olması, bunu da kimileri normal karşılıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Eylül 2016> Daha Fazla

Türkiye, Suriye'nin bölünmesine izin vermesin. Suriye'de bir teknokrat hükümeti kurulsun. İngiliz derin devletinin oyununu bozalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devletinin en karşı olduğu konu Mesihiyet ve Mehdiyet'tir. Irak'ın, Suriye'nin paramparça edilmesinin sebebi de budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2016> Daha Fazla

Bağnazlık ve Kuran'dan uzaklaşma olmasaydı ne radikal örgütler olurdu ne de Afganistan, Irak, Suriye bu halde olurdu. Aksine her yer güzellik olurdu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Eylül 2016> Daha Fazla

Suriye'de İngiliz derin devletinin oyunuyla komünist bir PKK devleti kurulmak isteniyor. Türkiye'nin önceliği bu tehlike olmalıdır.
İngiliz derin devletinin amacı Suriye'yi parçalamak, PKK'ya alan açmak, komünist devlet kurdurmaktır. Türkiye bu oyuna alet olmamalı. PKK'nın elinde binlerce tanksavar var, bunları Suriye'de Türk tanklarına karşı kullanıyorlar.
Derin Amerika Suriye'de PKK'ya alan açmak istiyor, kendince Türkiye'yi de bu konuda kullanmayı planlıyor. Çok dikkatli olmak gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ağustos 2016> Daha Fazla

Suriyeli Kürtler YPG/PKK'nın baskısından, hainliğinden kaçıp Türkiye'ye geldiler. Türkiye'nın Kürtlere tavrı koruyucu ve şefkatlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2016> Daha Fazla

Avrupa'da Suriyeli 9 bin çocuk kayıp, kimsenin ilgilendiği dahi yok. Kaybolan Batılı çocuklar olsa yer yerinden oynardı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2016> Daha Fazla

Türk askeri namuslu, şerefli, aklı başında, mazluma zarar gelmesin diye müthiş titizlik gösteren insanlardır. Suriye'de sivillere zarar vermezler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2016> Daha Fazla

Suriye'de halkın büyük çoğunluğunun inancı Mehdiyet'tir. Halkın bu inancını görmezden gelerek çözüm oluşturmak mümkün olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2016> Daha Fazla

Suriye'de hükümetin tesis edilmesinde Türkiye öncü rol alsın, Suriye'nin toprak bütünlüğü mutlaka korunsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2016> Daha Fazla

Suriye'yi parçalamaya çalışanlar Türkiye’yi de parçalamak için atağa geçebilirler. Suriye'de bir an önce bir teknokrat hükümet kurulmalı.
Suriye İngiliz derin devletinin müdahale ettiği bir ülke, İngiliz derin devleti Suriye’nin parçalanmasını istiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2016> Daha Fazla

Türkiye'de de Mısır'da da Suriye'de de Irak'ta da her yerde münafıkların alçaklığından dolayı Müslümanlar zor duruma düşmüşlerdir. Onun için bir numaralı mesele olarak, en önemli mesele olarak münafıklığı ön plana alıp münafıklığı dünya çapında yerle yeksan edeceğiz inşaAllah ilimle irfanla.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mart 2015> Daha Fazla

Suriye bütün olsun, fakat Esad’lı bir Suriye olmasın. Suriye’nin bütünlüğü önemli tabii ki, paramparça olup istila edilen bir yer olmasını istemeyiz. Ama Esad değişip, onun yerine daha makul, daha sevecen bir insan gelmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Aralık 2013> Daha Fazla

İslam ülkelerinin orduları, 70 ayrı noktadan, 70 tümenle veyahut 70 tugayla Suriye’ye girse 3 saat, 4 saatte biter iş. Suriye bırakır kendini, zulüm de biter. Gayet kolay.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Kasım 2013> Daha Fazla

Esad derin devlet çetesinin eline düşmüş bir zavallı; esir konumunda. O da mağdurlardan biri aslında, onu da kurtarmak gerek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Kasım 2013> Daha Fazla

Bir topluluk zulmederse kökünü Allah kurutuyor. Devletse devlet, milletse millet. Allah esirgesin. Suriye'de olan o işte.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2013> Daha Fazla

Suriye de Peygamberimiz (sav)’in ifadesiyle barış yurdu olacak. Suriye’deki deccal rejimi, acımasız rejim gidecek. Yerine sevginin, barışın, kardeşliğin hakim olduğu bir sistem gelecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ekim 2013> Daha Fazla

Esad'ın canına, malına zarar vermeyecek şekilde onu oradan almak gerek. Rusya, Esad'ın aşağılanmasını istemiyor. Esad'ın aşağılanmasına tedbir alınırsa, ülkeden çıkarılabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ekim 2013> Daha Fazla

Kimyasal silahların imhası konusunda Esad'a teşekkür etmeleri inanılır gibi değil. Öldürmenin her şekli rezalettir, bir basiret tutulması var dünyada.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2013> Daha Fazla

Suriye'de çatışan iki taraf da haksız. Bir taraf komünist bağnaz, diğer taraf klasik bağnaz.
Kimyasal silah dışındaki öldürme yöntemlerinin makul karşılanması korkunç. Esad'a, "adam gibi öldürüyorsan öldür. Asma, kesme, yakma, vurma hepsi olur ama kimyasal silah kullanman hoş değil" diyorlar bir anlamda.
İddia edildiği gibi Suriye rejimi Alevi değil, Baasçı komünist. Keşke Alevi olsalar. O zaman bunlar yaşanmazdı zaten. Aleviler baş tacıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Eylül 2013> Daha Fazla

Esad bir anlamda, “Tamam o zaman, kimyasalla öldürmeyeyim, boğarak, asıp keserek, yakarak öldüreyim” diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2013> Daha Fazla

İslam ülkeleri keyfinde, zevkinde. Suriye'yi uzaktan film seyreder gibi seyrediyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Eylül 2013> Daha Fazla

Suriye'deki kavgayı ayırmak Müslüman ülkelerin üzerine farzdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ağustos 2013> Daha Fazla

Suriye’deki insanların kurtulması için dua ederiz ama fiili dua, yapılması gerekendir. Allah bizden sebebe sarılmamızı ister. Sahabiler sabahlara kadar canlarıyla mallarıyla cehd ediyorlardı.
Suriye için Amerika'nın kurtarıcılığını beklemek akılcı bir hareket değil.
Suriye'ye havadan müdahale riskli. Her halukarda kayıplar yaşanabilir. Belirli noktalara da olsa hava bombardımanı makul gelmiyor. Roketle, bombayla bir sonuç elde edilmez. Ondan vazgeçsinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2013> Daha Fazla

Siyasetle Suriye'ye etki etmek mümkün değil. Yeni bir Suriye ancak kültürel eğitimle mümkün olur.
Suriye'ye havadan askeri müdahaleden hiçbir sonuç çıkmaz. En iyisi insanları oradan tahliye etmek. En sağlam yöntem bu olur. Suriye halkı civar ülkelere geçsinler. Rejim değişince ülkelerine dönerler. Hiç endişe etmesinler; Suriye Suriyelilerindir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2013> Daha Fazla

Reyhanlı saldırısı, milletimizi, gelen Suriyeli kardeşlerimizden soğutmak için oynanan bir oyundu. Allah’tan bir imtihandı. Allah bu olayla bizim merhametimizi denedi ve milletimizin ne kadar merhametli olduğunu dünyaya gösterdi.
Yüz bin bomba patlatsalar biz yine Suriyeli kardeşlerimize kapıları kapatmayız, onları ülkemize alırız. Kardeşlerimiz bizim misafirlerimiz, sayıları kaç olursa olsun onlara bakacağız. Biz milletçe merhamet ehliyiz, şefkat ehliyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mayıs 2013> Daha Fazla

Suriye’de sırf Şii’yi esas alan bir kafa olursa onda bir uğursuzluk olur. Kuran’a zıt bir tavır olmuş olur o. Müslümanları kucaklayan yapılar daima güzeldir. Kim Kuran’a sarılırsa, kim İslam’a sarılırsa, kim Müslümanları kucaklarsa o felah bulur, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2013> Daha Fazla

Başbakanımız Suriyeli kardeşlerimize çok şefkatli ve akılcı yaklaşıyor.

  Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2013  > Daha Fazla

Dünya şu an rahat değil, Ortadoğu kan gölüne dönmüş durumda. Suriye'de şu an korku değil, dehşet yaşanıyor. Hz. Mehdi (as) zuhur etmeyince işte böyle oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2013> Daha Fazla

Tayyip hocam ve Putin, ABD’nin de desteğini alarak Suriye konusunu halledebilirler. Esad’a garanti verererek, onu oradan kurtarıp, ülkede demokratik seçimlere gidilmesini sağlayabilirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2013> Daha Fazla

Bütün sorumluluk Müslüman âleminde. Müslümanlar birlik olsa, Allah’ın hükmünü yerine getirseler, İttihad-ı İslam’ı oluştursalar Suriye meselesi o gün, o saat hallolur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2013> Daha Fazla

Suriye Allah’ın izniyle Türkiye’nin kontrolüne girecek. Bak, müjdeyi vereyim. Bu net. Türkiye ile sınırları kalkacak Suriye’nin. Suriye’nin değil o sınırlar. İngilizler cetvelle çizmişler onu masa başında. Türkiye ile Suriye iç içe olacak. Fitne de kalkacak, Şam’a buradan istediğimiz gibi gideceğiz.
Bir milyon kişi bile olsa Türkiye’ye alacağız kardeşlerimizi. Biz Suriye’den bize sığınan insanlara kapı kapattırmayız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2013> Daha Fazla

Sınırdan geri dönüp giden Suriyeli kardeşlerimiz hemen Türkiye'ye dönsünler. Bir yanlışlık olmuştur. Bu kardeşlerimizden özür dilensin. Hükümet Suriye'li kardeşlerimizi Hatay'in her yerine yerleştirsin. Kardeşlerimiz sınır boyunca da yerleşebilirler.
Gelen Suriye'li kardeşlerimizi sadece bir avuç komünist istemiyor. Ölümden kaçan insanları geldikleri yere geri dönmek zorunda bırakmak çok büyük zulüm olur. Allah vermesin, bu çok büyük bir vicdansızlık olur. Allah ahirette bunun hesabını sorabilir ve sorumlu olanları cehennemin en dibine gönderebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mayıs 2013> Daha Fazla

Suriye'de mevcut hükümetin paniğinin yatıştırılması gerekiyor. Ölüm korkusundan deliye dönmüş durumdalar. Onlara, çekildikleri takdirde yargılanmayacaklarına dair garanti verilmesi yatıştırıcı olabilir.
Suriye'de bir vahşet var, halk can havliyle Türkiye'ye kaçıyor. O arada bazı istenmeyen karışıklıklar, olaylar yaşanabilir. Bunları büyütmemek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2013> Daha Fazla

Hatay’a 100 bin, 200 bin Suriyeli kardeşimiz bile gelebilir, gelsinler. Sınır kapılarını açsınlar bence. Gelsinler ve yerleşik de kalsınlar. Gitmesinler, kalsınlar, yerleşsinler yani. Ev verelim onlara, imkan verelim, iş verelim. Onlar bereketiyle gelir. Misafir bereketiyle gelir. Oranın yerleşik halkı olsun. 200 bin kişi gelsin. Yani devletin bunu devlet politikası olarak uygulaması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2013> Daha Fazla

Başbakanımız vicdanlı bir insan olduğu için Suriye konusunda feryat ediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2013> Daha Fazla

Beşar Esad, Allahsız- kitapsız komünist çetenin eline düşmüş durumda. Putin delikanlıdır, merttir; Esad'ı gizlice aldırıp çıkarsın Suriye'den. Rusların başına Putin gibi yaman biri kolay kolay gelmez. Onun varlığını iyi değerlendirmek lazım.
Beşar Esad Türkiye'ye de gelebilir. Gelsin, misafirimiz olsun. Biz ömür boyu bakarız. Türkiye'de kılına zarar getirtmeyiz, söz veriyoruz. Söz bir, Allah bir.
Beşar Esad kendini Sünni gibi gösteriyor ama Sünni de değil, Alevi de değil. Mahvolmuş durumda, çok zor durumda. ABD-Rusya anlaşıp Esad'ı alıp kaçırsınlar, kurtarsınlar onu oradan.
Suriye'de komünist, Allahsız, kitapsız bir iktidar var. Keşke Alevi iktidarı olsa. Aleviler iktidara gelsin, iftihar ederiz, öpüp başımıza koyariz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2013> Daha Fazla

Esad, benim söylediğim konularda güzel bir konuşma yapsın. Konuşmasına “Bismillahirrahmanirrahim” diyerek başlasın. Öyle “karşılıklı menfaat ilkeleri”nden falan bahsetmesin. Çıkar geldi mi, arkadaşlık dostluk gider. O üslubu bıraksın.
Esad Mehdi (as)’ı sevdiğini söylesin, Mehdi (as)’ı beklediğini söylesin. İttihad-ı İslam’ı savunduğunu söylesin. “Alevi-Sünni hepsi kardeştir” desin. “Bağnazlığa, yobazlığa karşıyım” desin. Söz bir, Allah bir; üstünden belayı kaldıracağız, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2013> Daha Fazla

Beşar Esad Mehdiyetten bahsetse Allah belayı üzerinden alır, bela üstünden akar gider.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mart 2013> Daha Fazla

Beşar Esad'ın hiç sesi çıkmıyor. Çıksın bir, “Allah” desin. Açıkça İttihad-ı İslam'ı istediğini söylesin.
Suriye komünist olarak, Baas’çı olarak devam ederse bela yağmur gibi yağar. Ama İttihad'ı İslam'ı isterse Allah’ın izniyle vesile olur, üzerinden belayı kaldırırız. En fazla bir ay içinde süt liman olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Şubat 2013> Daha Fazla

Civardaki insanların tahliye edilmesi ve bölgede hiç insan bulunmaması şartıyla Suriye’deki kimyasal silah depoları imha edilebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ocak 2013> Daha Fazla

Putin’le konuşup, Suriye’nin Türkiye’yle birleşmesini teklif edelim. Suriye, Türkiye’yle birleşti mi konu bitti. Türkiye’nin garantörlüğünde Suriye, müthiş bir bereket, müthiş bir nur, müthiş bir güzellik, müthiş bir afiyet kazanır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ocak 2013> Daha Fazla

Esad diye bir güç yok, Putin var. Putin Suriye’ye desteğini çektiği anda rejim gider. Suriyeli muhalifler Putin’e sahip çıksınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Kasım 2012> Daha Fazla

Beşar Esed, İttihad-ı İslam’ı istesin. Artık Suriye’de kavruk ve ölü sistemlerin kalkıp, Mehdiyetin filiz vermesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2012> Daha Fazla

Suriye’de iki tarafın da şiddeti, kan akıtmayı durdurması gerekir. İki tarafın da İttihad-ı istemesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ekim 2012> Daha Fazla

Beşar Esed’i, şu an derin devlet esir almış durumda. Kendisine intikam ruhuyla yaklaşılmayacağını anlatarak Esed’i ikna etmek, Şam’dan hemen çıkarmak mümkün. Fakat şu an çok tedirgin ve korkuyor. Kendisine güvence verelim, mutlaka Türkiye’ye alıp getirelim. Bu konuda Ahmedinejad’la da görüşelim.
Suriye’yle tampon bölge oluşturma konusunda NATO’nun devrede olması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2012> Daha Fazla

Biz Suriye’nin bölünmesini istemeyiz. Suriye’de amaç, oradaki tüm insanların can güvenliğini sağlamaktır.
Suriye’ye kara ve deniz ablukası uygulanması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ekim 2012> Daha Fazla

Biz Suriye’nin Türkiye ile birleşmesini istiyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ekim 2012> Daha Fazla

ABD- Türkiye- İran ittifak edip bir iyilik yapsınlar; Esad'ı Suriye'den çıkarsınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ekim 2012> Daha Fazla

Suriye ile tampon bölge şart. Boydan boya 10 km’lik bir tampon bölge oluşturmak lazım. O zaman ne top mermisi düşer ne başka bir şey olur.
Suriye’ye hem deniz hem kara ablukası gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ekim 2012> Daha Fazla

Türkiye, Suriye’yle tampon bölge hakkını kullansın. Sınırda oluşturulacak bir tampon bölge hem güvenlik açısından hem de mültecilerin kalması açısından iyi olur.
Suriye konusunda çözüm İttihad-ı İslam’dır.
Bizim Suriye’ye misilleme diye bir konumuz olmaz. Suriye’ye askeri harekatın desteklenecek bir yönü yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2012> Daha Fazla

Beşar Esad'ı ikna etmek mümkün.Türkiye, Esad ve Ahmedinejad'la görüşsün.Sayın Ahmedinejad ve Beşar Esad biraraya gelip İttihad-ı İslam’ı istediklerini açıklasınlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Eylül 2012> Daha Fazla

Suriye’de Esed çekilsin, halk kimi istiyorsa iktidara o gelsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Eylül 2012> Daha Fazla

Suriye’de Hz. Mehdi (as)’ın zuhurundan evvel kan akacak. Hadislerde kaderin böyle olduğu yazıyor.
Hadislere göre, Suriye’deki rejim eninde sonunda inşaAllah değişecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2012> Daha Fazla

Suriye’de mezhep çatışması yok. Allahsızlarla, Müslümanların mücadelesi var. Yani Allahsız komünistlerle, Allah düşmanı komünistlerle Müslümanların mücadelesi var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Eylül 2012> Daha Fazla

Suriye’de kan aktıkça deccaliyet sevinç çığlıkları atıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2012> Daha Fazla

Suriye'den istenen nedir? Özgür Suriye, demokrat Suriye, modern Suriye, Türkiye’yle birleşmiş sevgi dolu bir Suriye, antikomünist bir Suriye, anti Darwinist bir Suriye, istenen bu. Bunda bir kötülük yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2012> Daha Fazla

Suriyeli kardeşlerimizi Allah rızası için koruyoruz ve koruyacağız.
Devletimiz Suriyeli kardeşlerimizi tabi ki korur, vicdanın gereği budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Eylül 2012> Daha Fazla

SURİYE'DE İSTENEN, DİKTATÖRLÜK REJİMİNİN KALKMASIDIR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ağustos 2012> Daha Fazla

Suriye’nin biz bütünlüğünü istiyoruz, parçalanmasını istemeyiz. Kardeş olmayı istiyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2012> Daha Fazla

Suriyeliler bizim canlarımız, hep Osmanlı döneminden kardeşlerimiz. Bizi cetvelle böldüler. Bakın haritaya cetvelle. İki tane İngiliz çıktı, çektiler çizgiyi, “alın size Suriye” dediler. SURİYE DİYE BİR YER YOK. HALEP, ŞAM HEP OSMANLI VİLAYETLERİDİR. HEP KENDİ EVLADIMIZ, HEP KARDEŞLERİMİZ.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Haziran 2012> Daha Fazla

Şefkat ve sevgi önemlidir. Suriye’deki karışıklıklar siyasetle çözülmez; sevgiyle, imanla çözülür. Muhabbetle çözülür. Dünyadaki bütün sorunların çözümü yine sevgiyle olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2012> Daha Fazla

Suriye’de bir derin devlet yapılanması var, bunun ayıklanması gerekiyor. Buna karşı en güzel hareket Türkiye’yle Suriye’nin birleşmesidir, İttihad-ı İslam’dır. Bunu yapacak olan Mehdi (as)’dır. İsa Mesih siyasi yönünü şu an organize ediyor. Mehdi (as) da imani yapıyı ve ittihat yapısını oluşturuyor.
Suriye’yi yerle bir etmek; bu aptalca bir hareket olur. Bize ait bir bölge, bize ait topraklar, bize ait bir millet, bize ait insanlar. Neden kendi kolumuzu keselim? Ne zorumuz?
Suriye diye bir devlet yok. Düzmece oluşturuldu. İngilizler masaya oturdu, cetveli koydular tükenmez kalemle şöyle bir çizgi, “al sana devlet” dediler. Böyle bir devlet yok. SURİYE, OSMANLI’NIN BİR VİLAYETİDİR. HALEP, ŞAM HEP BİZİM. HEPSİ KARDEŞİMİZ, EVLATLARIMIZ. SURİYE’NİN TÜRKİYE İLE BİRLEŞMESİ ÇOK HAYATİ.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Haziran 2012> Daha Fazla

Mehdiyet öncesi Suriye’nin karışacağını, Suriye’de çok kan döküleceğini Resulullah (sav) bildirmiş. Aynısıyla oluyor.

A9 TV, 1 Mayıs 2012> Daha Fazla

Allah, Suriye’yi sürekli sarsıyor. Tam Mehdiyet’e göre dizayn edilmeden Suriye’nin durulması mümkün değil. Bütün dünyada öyle, MEHDİYET’E GÖRE DİZAYN OLMADAN DÜNYANIN DURULMASI MÜMKÜN DEĞİL.

10 Temmuz 2011; A9 TV, Kanal Avrupa ve Çay TV> Daha Fazla

Suriye’de muazzam bir katliam var şu an. Çok fazla hadis vardır, Hz. Mehdi (a.s) devrinde Şam’da deccaliyetin kuduracağına dair. BU REZİLLİĞE KARŞI MEHDİYET’İN YANINDA TAVIR ALMAK GEREKİYOR.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top