Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2017> Daha Fazla

Türkiye'nin bölgedeki tüm ülkelerle dost olması önemlidir. Irak, Suriye, İran ve Mısır Türkiye'nin mutlaka iyi ilişkisi olması gereken ülkeler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Temmuz 2017> Daha Fazla

Mısır ile Türkiye iki kardeş ülkedir. Mısır halkı bizim dostumuz, kardeşimizdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2017> Daha Fazla

Türkiye bir ülkenin tek bir kesimine değil tüm halkına sahip çıkmakla yükümlü. Mısır'da da tüm halkı ayırt etmeden sahiplenmeli sevmeliyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2017> Daha Fazla

Katar ile Mısır'ı barıştıran da Türkiye olsun. Türkiye hiçbir ülkede tek bir kesimi savunan olmasın, tüm kesimleri kucaklayalım.
Türkiye, Mısır'da halkın tamamını kucaklayacak, hepsinin kurtuluşu için gayret edecek bir siyaset izlerse çok güzel olur. Mısır'da idam sırası bekleyen gençlerin kurtarılması Türkiye'nin önceliği olsun. Bu da Mısır'da tüm kesimlere sahip çıkarak mümkün olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ocak 2017> Daha Fazla

Mehdiyete karşı mücadele uğursuzluk getirir. Mısır, Irak, Suriye Mehdiyete tavır aldı hepsine uğursuzluk getirdi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Aralık 2016> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Suriye'deki yenilgisinin acısını Rusya'dan çıkarmaya çalışıyor. Art arda yaşanan suikastlar, uçak düşmesi bu yüzden. Deccaliyet bundan sonra da seri ataklara geçecektir. İran, Türkiye, Rusya, Mısır ve İsrail ittifak ederse Deccaliyet diye bir şey kalmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Aralık 2016> Daha Fazla

İran, Rusya ve Türkiye'nin ittifakı İngiliz derin devletini felç eder. Pakistan, Mısır ve Suudi Arabistan da katılırsa çok etkili güç olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Aralık 2016> Daha Fazla

Müslümanların şeffaflaştırılması projesi İngiliz derin devletinin bir oyunudur. Asıl Chatham House gibi yerlerin şeffaflaştırılması lazım. Soros Vakfını “Müslümanları şeffaflaştırmak” konusunda yönlendiren İngiliz derin devletidir. Daha önce Mısır’da Müslümanları şeffaflaştırma oyununu oynadılar, sonra Suriye’de, şimdi Türkiye’ye bu oyunu oynuyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Kasım 2016> Daha Fazla

Mısır'ın, Pakistan'ın, Filistin'in, Suriye'nin, Irak'ın çektiği acıların hepsinin kökeninde münafıklar vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2016> Daha Fazla

Mısır'ın teslim alınmasında ilk adım cemaatlerin, tarikatların şeffaflaştırılması söylemiydi. Böylece Mısırı tam kontrol altına aldılar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Eylül 2016> Daha Fazla

Mısır'da ilk Darwinist kitap Abdülhamit döneminde basılmıştı. Mısır ulemasının çoğu o dönemde İngiliz derin devletinin etkisiyle Darwinist olmuştu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2016> Daha Fazla

Sosyal medyada İngiliz derin devletine bağlı olarak çalışan Gladyo yapılanması var, bunlar Mısır'da darbe öncesi zemini hazırlamıştı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2016> Daha Fazla

Şeffaflaştırma denilen şey İngiliz derin devletinin Açık Toplum zihniyetinin uygulanmasıdır. İlk uygulandığı yerlerden biri Mısır olmuştur.
Türkiye'ye Mısır'ı model olarak gösterenler, İngiliz derin devletinin Mısır'ı nasıl bir felaketin içine düşürmüş olduğunun farkında değiller.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Eylül 2016> Daha Fazla

Mısır vs gibi ülkelerde İngiliz derin devletinin baskısı net görülüyor. Türkiye'deki oyunların arkasında da aynı güç var, bu deşifre edilmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ağustos 2016> Daha Fazla

Türkiye'nin mutlaka Mısır ile de ilişkilerini düzeltmesi gerekiyor. Biz Mısır halkını seviyoruz, Mısır halkının dostuyuz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Temmuz 2016> Daha Fazla

Türkiye'de de Mısır'da da Suriye'de de Irak'ta da her yerde münafıkların alçaklığından dolayı Müslümanlar zor duruma düşmüşlerdir. Onun için bir numaralı mesele olarak, en önemli mesele olarak münafıklığı ön plana alıp münafıklığı dünya çapında yerle yeksan edeceğiz inşaAllah ilimle irfanla.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2013> Daha Fazla

Mısır’a 112 sene önce kar yağmış, bir de şimdi yağdı. Bu ahir zaman alametlerinin bir tezahürü.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Kasım 2013> Daha Fazla

Türkiye'nin Mısır'daki taraflar arasına girip uzlaştırıcı konumda olması gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2013> Daha Fazla

Alimlerin, hocaların büyük bölümü zulme karşı sessizler. Mısır'da da alimler, darbe yapan generali neredeyse göğe çıkarıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ekim 2013> Daha Fazla

Mısır'da, İttihad-ı İslam dışında mümkünü yok çözüm olmaz. Partiyle, hiziple çözüm olmaz, Mehdiyetle olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Eylül 2013> Daha Fazla

Mısır'la alakayı tamamen kesmek akılcı değil. Darbecileri iyiye doğru çekmek için gayret etmek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2013> Daha Fazla

Mısır'da iki taraf da birbirini fitneci olarak görüyor, gelenekçi din anlayışına göre katli vacip olarak görüyor. Mehdiyet gelse Mısır'da her iki tarafı da uzlaştırır, barıştırır.
Mısır asma kesmeyle ünlü olursa dünya Mısır’dan nefret eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ağustos 2013> Daha Fazla

Mısırlı Müslümanların Kıptilere, Musevilere, Hristiyanlara karşı tavırları çok sert. Bunun değişmesi çok hayati.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2013> Daha Fazla

Kendi içlerindeki mezhep taassubu Müslümanları mahvediyor. Bakıyoruz, katliama bağnaz alimler fetva veriyor. Hatta El Ezher şeyhi bile destek veriyor. Her taşın altında İsrail'i aramak mantıklı değil, akılcı da değil.
Mısır'daki katliamı İsrail'in üstüne yıkmaya gerek yok. Mısır'ı İsrailli hahamlar yönetmediğine göre İsrail'i suçlamak mantıklı değil. Müslümanlar birbirini katlediyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2013> Daha Fazla

Mursi sanata, müziğe, dansa, estetiğe, güzelliğe, neşeye, demokrasinin bütün güzelliklerine kapıyı açmış olsaydı, onların oyununu bozardı, İslam çığ gibi yayılırdı Mısır’da.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2013> Daha Fazla

Her zaman tevazu gösteren, mazlum olan kazanır. İhvan alttan almakla bir şey kaybetmez. Toplumun her kesimini kucaklasın. Ülkeyi koalisyon gibi her inançtan, her görüşten insanla birlikte yönetsinler. Zıtlaşan, kavgacı ve inatçı bir görünüm vermek çok yanlış olur.
Mısır'da, "Yarabbi, bizi birlik haline getir. Yarabbi, bize Mehdi'yi gönder" diye dua etsinler. Sürekli İttihad-ı İslam’ı istediklerini dile getirsinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ağustos 2013> Daha Fazla

Müslümanlar kilise yakmaz, İhvan hakkındaki dezenformasyonlara, yalan haberlere kimse inanmasın.
Kıpti kardeşlerimiz dünya tatlısı insanlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ağustos 2013> Daha Fazla

Mısır'da sevgisizlik olduğu için konulara çözüm getiremiyorlar. Ülkede bir sevgi patlaması, bir aşk patlaması olması lazım. Her inançtan insanı kucaklamaları lazım. Sevgisizlik akla zarar veriyor, her konuda mantıksızlık getiriyor ve sonunda nefret galip geliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2013 > Daha Fazla

Mısır'da Müslümanların arasını düzeltecek bir aracıya ihtiyaç var. Türkiye ve ABD birlikte bu arabulucuğu yapabilirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2013> Daha Fazla

Mursi'yi serbest bıraksınlar, Türkiye'ye gelsin, bir toparlansın. Konuşalım kendisiyle. Güzel demeçler versin burada. Ama mutlaka kucaklayıcı bir üslup kullanması çok önemli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ağustos 2013> Daha Fazla

Mısır'ın musevilere sevgiyle yaklaşması ve israil’le dost olması gerekir. Fakat aynı zamanda ülkedeki Ortodoks Müslümanların da rahat yaşaması gerekir. Yani her inançtan insana şefkat ve saygı esas olmalı.
Mısır'da bağnazlık sorunu var. Kuran Müslümanlığı olmadığı sürece yaşanan acılar bitmez. Mehdi sevgisi, İttihad-ı İslam sevgisi olmadıktan sonra mutluluk olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2013> Daha Fazla

Mısır'da, her görüşten her inançtan insana şefkat gösterilirse o mutluluk bütün ülkeye yayılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mısır'daki Baltacılar denen psikopat yapı Darwinist- materyalist eğitimin bir sonucudur.
Mısır'da her türlü slogan var ama İslam Birliği ile ilgili bir slogan duymadık. Halbuki yer gök İttihad-ı İslam diye inlemesi lazım. Allah’ın gösterdiği kurtuluş yolu budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mısır'da sadece kendi ülkelerinin kurtuluşunu dile getirmek yerine, "Allah hepimizi kurtarsın" demeleri gerekir.
Müslüman Kardeşler (İhvan) yalnız Mısır'ın kurtuluşunu değil, bütün İslam aleminin kurtuluşunu istemeleri gerekir.
Mısır'da kurtuluş seçimle olmaz, İslam Birliği ile olur. İttihad-ı İslam dışında bir çözüm yok, artık siyasiler bunu görmeli. İttihad-ı İslam dışındaki tüm girişimler yüzeysel tedavi gibidir. Halbuki İttihad-ı İslam olsa bu acılar tarih olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2013> Daha Fazla

Müslüman Kardeşler Allah aşkına şu bağnazlıktan vazgeçsinler. Kuran’a dönsünler. Çok rahat edecekler, konu bitecek. Bağnazlık her yerde ezilir, bağnazlıkta Allah rahatlık vermez. Mümkün değil.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mısır'daki felaketin kökeni 1001 kitabın 1000 tanesidir. Bir kitaba uysalar bu bela gelmez. 1001 kitaba uydukları için bu bela geliyor. Mesela bu Yahudi nefretinin kökeninde de o var, Hıristiyan nefretinin kökeninde de o var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Temmuz 2013> Daha Fazla

Şu an Mısır ölü. Sevgiyle dirilir Mısır. İmanla, Kuran mucizeleriyle, iman hakikatleriyle dirilir. Ve bütün halkı kucaklayan, herkesi kucaklayan bir politikayla dirilir. Mehdiyet olmadan, İsa Mesih(as)'a olan sevgi olmadan bir bereket olması mümkün değil.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mursi, Mısır’da koalisyon hükümeti kurmayı teklif etsin. Her görüşle iş birliği içinde olsun. Modern ve bütün insanları kucaklayan bir politika çok iyi olur.
Mısır'ın en büyük eksiklerinden biri; Mehdi (as)’dan hiç bahsetmemeleri. Allah Mehdi (as)'dan bahsedene bereket veriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mısır’da bir tarafta Müslüman, imanlı insanlar var, bir tarafta da yine iman eden ama bağnazlıktan çekinen insanlar var. Her iki tarafı birleştirecek olan Mehdi (as)’dır. Çünkü mehdiyet modern, sevecen, huzurlu, güzel bir İslam anlayışını ortaya koyuyor. Mehdiyet her iki tarafın kabul edeceği sistemi ortaya koyan insandır ve inançtır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mısır’da da, “Seçimle geldim, ben istediğimi yaparım” olmaz. Bütün halkın isteklerini yerine getirmek lazım, bütün hepsinin. Komünistse onun haklarını savunmak, dindarsa onun haklarını savunmak, Musevi ise onun haklarını savunmak, herkesi koruyup kollamak; hükümetin görevi budur.
İslam alemini bağnazlık kasıp kavuruyor. İhvan buna fikren bir darbe indirsin, modern İslam anlayışını, sahabe İslam anlayışını ortaya koysun. Muazzam olur.
Mısır, istişare meclisi kurulursa, istişareyle hareket ederlerse, şefkati, sevgiyi ön plana alırlarsa ve modern İslam anlayışını, sahabe İslam anlayışını ön plana alırlarsa, sanatı, bilimi, estetiği, demokrasiyi çok yalın şekilde ortaya çıkarırlarsa çok güzel bir Mısır olur.
Mısır'da Müslümanlar acı çekiyorlar. Bizler tabii ki onları kurtarmak için yollar arıyoruz.
Mısır'da ilk yapılacak şey, Mursi'nin hemen serbest bırakılmasıdır. Mursi başkanlığında Mısır'da bir istişare konseyi kurup seçimlere kadar Mısır'ı ortak bir ruhla yönetebilirler.
İhvan nefret söylemlerini katiyen kabul etmesin. Muhabbet ve sevgiyle davranma konusunda titiz olmaları çok güzel olur.
Kardeşlerimiz Mısır'da tutuklamaların kalkması için dilekçe yazsınlar.
İhvan, İsrail'le aralarını düzeltsin. İsrail'in dindar Musevi ve Hristiyanlarını desteklesin. Peygamberimiz (sav) Musevilere şefkat gösteriyordu. İsrail'e şefkat göstermek Kuran ahlakının bir gereğidir.
İhvan, bağnazlığa esaslı şekilde tavır koymalı.
İhvan'ın temel politikası; kadına ve sanata önem verme olmalı. İhvan'ın süratle kalite ve estetiğe önem veren ruhu ortaya koyması lazım.
Herkesi akılla, imanla, sanatla, kaliteyle, bilimle, sevgiyle kucaklayan bir üslup İhvan’a yakışır.
Mısır'da da tek çözümün Mehdiyet olduğunu Allah gösteriyor.
Mısır'da İsrail'e karşı da bir şefkat politikası izlenmeli. İsrail'i gereksiz yere tedirgin edecek bir üslup dine uygun değil. Ehli Kitaba karşı şefkat Kuran'ın emridir.
Mısır’da Mursi yanlıları modern İslam anlayışını, sahabe İslam anlayışını ortaya koysalar büyük ferahlık olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2013> Daha Fazla

İhvan candır, "Kuran yeterli" deyip sevgi dolu ve samimi olursa bu durumdan kurtulurlar.
Mısır'da yaşananlar en ince detayına kadar kaderde bellidir. Bütün güç Allah'ın elindedir. Orada kalpleri uzlaştıracak olan Allah'tır.
Peygamberimiz (sav) Mısır'da büyük olaylar olacağını hadislerinde ayrıntılı olarak bildirmiştir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Haziran 2013> Daha Fazla

Dünya mehdiyete göre dizayn oluyor. Peygamberimiz (sav) diyor ki, “Mısır’da birçok hükümet denenecek ve başarısız olduğu görülecek” diyor. “Tek çözümün mehdiyet olduğu anlaşılacak” diyor, açık hadis. Şimdi Mursi deneniyor. Yapamazlar Mursi’yle, hiçbir şekilde mutlu olamazlar. Tek çözüm mehdiyettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mısır laik olması lazım. İktidarlar oyla değişsin, iktidarlar kepazelikle değişmez. Erken seçim istenebilir ama oyla değişsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Temmuz 2013> Daha Fazla

Bağnazlık birçok ülkede insanların ellerini kollarını bağlıyor. Mısır da bağnazlığın pençesinde. Halbuki Mısır'da Kuran Müslümanlığının esas olması lazım. Ülke bağnazlıktan kurtulmadığı sürece bu sorunlar bitmez.

> Daha Fazla

Mısır halkının aradığı güç, sokakta bağırmakla elde edilmez. Asıl güç, Müslümanların ittifak etmesidir.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top