Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Haziran 2017> Daha Fazla

Kuran Müslümanlığı tüm dünya için ferahlıktır. İnsanların üzerlerindeki tüm zincirlerin, ağır baskıların kalkması demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mayıs 2016> Daha Fazla

İslam'ı iyi tanıyan birisi halim olmanın güzelliğini bilir. Hz. İsa Mesih halimdi. Hz. İbrahim (as) halimdi, Allah halimliğini övmüştür. Yahya (as) halim bir evlattı. Peygamberimiz Resulullah (sav) halim bir insandı. Mümin halim selim olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Şubat 2016> Daha Fazla

Gençlerin böyle öfkeli yetişmesinin nedeni de Darwinist eğitimdir. Darwinist materyalist eğitilince sevgi kalmıyor. Sevgiyi sağlayan din ahlakıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2015> Daha Fazla

Her harabe hale gelmiş caminin yeniden ihya edilmesi gerekir. O halde bırakmak haramdır. Mutlaka ihya olması lazım. Cami kıyamete kadar camidir. Sen orayı yıkıp eğlence yeri yapamazsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mayıs 2015> Daha Fazla

Mümin Allah’a ölümüne bağlanacak. Şehit olmayı da kabul edecek, gazi olmayı da kabul edecek, hapishaneyi de kabul edecek, tımarhaneyi de kabul edecek. Başına geldiğinde hamd edecek, şükredecek. O zaman Allah yollarını alabildiğine açıyor.
Samimi, hulusi kalple Allah’a bağlanmış, çileyi, acıyı her şeyi kabul etmiş birisi olacak; Allah zengin ediyor. Bayağı mutlu yaşatıyor. Allah diyor ki; “Benim yolumda gidenlere yollarımı açarım, korurum”. Açıyor yollarını. Açıkça görülüyor, zafer veriyor. Mucizenin açık, aleni olanıdır bunlar. Elle tutulur mucize. Hiçbir şey olmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Nisan 2015> Daha Fazla

Kişinin hatalı veya eksik bir yönü oluyor, onu söylüyor fakat aynı zamanda da onu uyguluyor. O sende var tamam, sen ona karşı mücadele edeceksin, ondan kurtulacaksın. “Ben cahilim, ben bilmem” diyor. Bilgini artır. “Ben” diyor “kıskancımdır”. Kaldır kıskançlığını, kendini eğit. Veyahut korkak olduğu söylüyor. Cesur ol o zaman.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Nisan 2015> Daha Fazla

İnsanlar kalpte, ruhta dindar olacaklarını gördüler. Müzik dinleyebileceklerini, kadınlar başı açık gezebileceklerini ama aynı zamanda dindar olup namazlarını da kılabileceklerini gördüler. Onun için din, Türkiye’de gizlice müthiş yayıldı. Müthiş zemin buldu her yerde.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Nisan 2015> Daha Fazla

Cin, Allah’ın dilemesi dışında hiçbir şey yapamaz. Dolayısıyla da Allah kişiye bela verecekse cinle de verir, arabayla da verir, kanserle de verir, bir şeyle verir bir dert verecekse.
Birçok insanın cinlerden ödü kopuyor. Cin hiçbir şey yapmaz, ne yapacak sana? Cinler Allah’ın kontrolündedir. Şirk koşuyor, cinin Allah’tan bağımsız bir şey yapacağını zannediyor. Cine o gücü veren Allah değil mi? Kaderinde olmayan bir şeyi cin nasıl yapsın?
Senin aklın, vicdanın güzelse zaten Allah kaderinde karşına güzel bir insan çıkarır. Allah Hz. Süleyman (as)’ın karşısına niye o kadar güzellik çıkardı? Hz. Süleyman (as) o güzellikleri gayret ederek, çalışarak elde etmedi. Sadece takvasından dolayı Allah ona verdi.
Din kolaylıktır. Allah, “Sizi kolay olanda başarılı kılacağım” diyor, “Allah sizin için zorluk dilemez, kolaylık diler.” diyor. Hz. İbrahim (as)’ın dini gibi kolaydır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mart 2015> Daha Fazla

Ruhunda nefret pisliğini saklayan bir insan sürekli bela denizi içinde yüzer. Nefretten kaçınmak lazım. Kalbe sadece sevgiyi koymak lazım. Kalp bir pislik, bir temizlik, onu kaldırmaz. Kalbe sadece temizlik koymak lazım. Kalp pislikten darlanır.
Kinci olmak çok kötü. Her şeye hayır, sevgi gözüyle bakmak lazım. Nefret insanı olmak çok büyük bir ahlaksızlıktır. Herkese sevgiyle yaklaşmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2015> Daha Fazla

Allah, “İnsan zalim ve cahildir” diyor. Nankör olduğunu söylüyor, Allah. Nankör olmaktan Allah’a sığınmak lazım. Zalim ve cahil olmaktan Allah’a sığınmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mart 2015> Daha Fazla

Müslümanlar her türlü hileli düzenden, Allah tarafından korunur. Son ana kadar korunur.
Kafir ve münafıklar Müslümanlarla uğraşacak. Eziyet edecekler, iftira edecekler, oyun oynayacaklar, iş çıkaracaklar, aleyhinde haber yapacaklar. Allah, bu eziyetlerine “Aldırma” diyor. “Aldırma” ne demek? Farz. Etkilenmemek farz, eğer aldırıyorsa harama girer. Böyle densizlerin yaptığı oyunları takmamak, kaale almamak, değer vermemek farzdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mart 2015> Daha Fazla

Züppelik, münasebetsizlik, şımarıklık Müslüman’a yakışmaz. Akılcılık, güzel, halim olmak, dürüst bir akıl, keskin bir akıl, düzgün bir akıl, taklitçilikten uzak bir akıl yakışır.
Dürüst, samimi, açık, berrak bir kafa, berrak bir dünyadan bahsetmek lazım. Kuran’la, ayetle konular açıklandığında insanların kalbinde ferahlık ve suhulet oluşur. Yoksa adamlara ehli dünya üslubu kullanıyorsun, adam öleceğini biliyor. Sen adeta uçuyorsun ama senin uçuyor olman onu korkutur, ürkütür. Ama Allah’tan haberdarsan kişinin kalbine ferahlık gelir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Şubat 2015> Daha Fazla

Allah’ın hep lehinde düşünülür. Müslüman, etrafına hep hayır gözüyle bakar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2015> Daha Fazla

Müslümanla uğraşılır. Müslüman demek; uğraşılan adam demektir. Müslüman demek; düşmanı çok olan adam demektir. Gerçek Müslümansa, gerçek dava adamıysa düşmanı çok olur. Bir Müslümanın münafığı yoksa nasıl Müslüman oluyor? Müslümanın kafiri de çok olur, münafığı da çok olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Şubat 2015> Daha Fazla

Müslüman sevgisini sonsuz geliştirecek, merhametini sonsuz geliştirecek, yardımseverliğini sonsuz geliştirecek. Güvenilir olacak. Müslümanlar aleyhine casusluk yapmayacak. Oyun oynamayacak, kalleşlik yapmayacak, zulmetmeyecek.
Müslüman, “Ben namazımı kıldım, cennete giderim, yeterli olur” demeyecek. Cennette makamının yüksek olmasını isteyecek. Dereceler var, Müslüman yarışacak. Daha yüksek, daha yüksek, daha yüksek.. Sonu yok, ne güzel.
Hz. İbrahim (as) zulüm yapıyor mu? Yapmıyor. Merhametli, şefkatli, halim bir insan. Yani Müslümanların aleyhine hiçbir faaliyette bulunmuyor. Bilakis lehine, her halinde bir güzellik var. O zaman hidayet ehli işte.
Müslümanları rahatsız edecek, onları üzecek, yoracak tavırlar veyahut Müslümanları korkutmaya çalışan tavırlar veyahut Müslümanların aleyhine casusluk yapmak, oyun oynamak, Müslüman’a tuzak kurmak... Bunu Kuran zalimlik olarak belirtiyor. Namaz kılması kurtarmaz. Zalimlik yapmayacak.
Müslüman anormal hareketler yapamaz. Ayete göre, “İman ediyor, imanını zulümle karıştırmıyor” yani zulme yeltenmiyor, zalimlik yapmıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Şubat 2015> Daha Fazla

Bizim anlattığımız, dünyayı kurtaracak bir Müslümanlık anlayışı. Sevgi var, barış, kardeşlik, iyilik, güzellik, sanat, estetik var, kadınlar baş tacı yapılıyor, kadınlar özgür, çocuklar hür ve özgür, delikanlılar hür ve özgür, her yer neşeli, sevinçli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Şubat 2015> Daha Fazla

Kötü insan varsa, kötü insana da zulüm yapılmaz. Anlatırsın. Ona zulüm yaptığında adam berbat olur. Birse kötülük bine çıkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ocak 2015> Daha Fazla

Bir insanın her şeyi iyi olmaz. İyi insanın da mutlaka hataları olur. Yüzde 90 iyi, iyi yönlerini anlat, yüzde 10 yanlışını da anlatırsın. Ama yüzde 90’ını yok edersen bu zulüm olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ocak 2015> Daha Fazla

İmanla, Allah sevgisiyle zenginlik çok güzeldir. O zaman cömert olursun, dost olursun, çocuklara bir şeyler harcarsın, insanlara bir şeyler harcarsın. Bol kazanırsın ama bol harcarsın. Şu an ne bol kazanma var ne de bol harcama var. Buram buram fakirlik var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2015> Daha Fazla

Yaşlıya bakmak tabii ki zordur ama sevabı çok fazla. Sevabı fazla olsun diye, Allah onu o zor hale getiriyor. O sevap kaçırılmaz.
Anneanneleri, dedeleri evlerde tutmak lazım. Berekettir. Bakımevlerine göndermek uğursuzluk getirir. Aynı şartları evinde oluşturursun. Evin bir odasını ayırırsın, o eve rahmet iner. Orada çekilen çile ve zorluk yağmur gibi sevap getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ocak 2015> Daha Fazla

Olaylar olurken Cenab-ı Allah meleklerini her yerde görevlendiriyor. Hiçbir olay rastlantı olarak meydana gelmez. Her ölenin canını Azrail alır. Allah’tan izin alarak gider; falancanın canını alacağım diye. Saati, dakikası bellidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ocak 2015> Daha Fazla

Bu soğuk havalarda sokak hayvanlarını çok iyi koruyup-kollasınlar. Bir parça peynir, bir parça et onlar için çok hayati olur. Bu soğukta dirençlerini artırır. Yoksa yiyecek bulamazlarsa donup, ölürler Allah esirgesin. Onun için her gören mutlaka köpeklere bir şey versin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ocak 2015> Daha Fazla

Hakkın kabulü, dünya çapında büyük bir şiddetten sonra oluşuyor. Şiddet oluşmadan kabul diye bir konu yok. İnsanların fıtratında var o. Ad Kavmi, Semud kavmi, bütün kavimlerde bu var. İllaki şiddet. Şiddette dünyayı bırakıyorlar, artık ahireti düşünmeye başlıyorlar.
İnsanlığın uyanması, Mehdiyet’i kabul etmesi için muazzam bir şiddete ihtiyaç oluyor. Yani insanlık şiddetin dışında Hakk’ı kabule yanaşmıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ocak 2015> Daha Fazla

Egoistlik bölünmeyi getirir. Adam malının üstüne çöker. Egoistliğin özelliği budur. Ama egoistlik yoksa cömertlik vardır. Cömertlik sınır kabul etmez. Sınır olmayacak ki sen cömertliğini rahat rahat uygulayasın, dostluğunu, sevgini rahat rahat gösterebilesin.
Egoistliğin olduğu yerde hayat ölür. Egoistlik zehirdir, ağır zehirdir. Yani bir miligramı bile toplumu öldürür. Egoistliğin toplumdan yok olması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Aralık 2014> Daha Fazla

Müslüman mutlaka çile, zorluk çekerek, emek vererek yaşamak durumundadır. Mesela Allah için kitap yazar, araştırmalar yapar, öbürü gezer, eğlenir falan ama Müslüman zorluk içinde. Bakarsın ki eli yüzü çok nurlu, bakarsın ki eli yüzü güzelleşmiş. Öbürü “Hayatımı yaşıyorum” diyor bakarsın ki donuklaşmış, matlaşmış, anlamını kaybetmiş. Eğlenemez de o. Eğlendim zanneder eğlenemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Aralık 2014> Daha Fazla

Hayvanlara yapılan işkence ahlaksızlıktır, zulümdür. İşkence yaptıkları için, hayvana zulmettikleri için Cenab-ı Allah o kavmi helak ediyor. Kuran’da ayet var, hayvana işkencenin hükmü çok ağırdır. Düşün kavmi helak ediyor Allah. Bunu yapanlar Allah’ın gazabına duçar olurlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Aralık 2014> Daha Fazla

Tehdit yoksa bile Müslüman onu kalben isteyecek. “Tehdit eden olsa da daha fazla sevap kazansam” demesi lazım. Peygamberimiz (sav) hep tehdit altında yaşadı; Ebu Cehil’in, Ebu Leheb’in o devrin firavunlarının tehditleri. Hz. Musa (as) hep Firavun’un tehdidi altında yaşadı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Aralık 2014> Daha Fazla

Allah adına cinayet olmaz. Cinayet, İslam hukukuna göre ebedi cehennemle cezalandırılacak çok büyük bir suçtur. Aklı başında bir Müslüman’ın yapacağı bir şey değil bu. Ancak cani ruhlu, katil ruhlu, psikopat ruhlu bir insan yapabilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ekim 2014> Daha Fazla

Hz Süleyman nimetin peşinden gitmedi, nimetten kaçtı, nimet onu kovaladı. Hz. Yusuf (as) nimetten kaçtı, nimet onun peşinden gitti. Ben ömrüm boyunca nimetten kaçtım. Hep nimeti Allah yanıma gönderdi. Elhamdülillah.
Ilımlı Müslüman diye bir şey yoktur. Kuran’a uyan Müslüman vardır. Kuran’a uyuyorsa uyuyordur, uymuyorsa uymuyordur. İki tür Müslüman vardır. Bir Kuran’a uyan, bir de uymayan. Ilımlısı olmaz Müslüman’ın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ekim 2014> Daha Fazla

Hiçbir zaman için mazlum mağlup olmaz. Allah dostları galip gelecekler. Allah düşmanları mağlup olacaklar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2014> Daha Fazla

Hiç kimsenin kavga üslubunu kullanmaması lazım. İnsanın ruhu öfkeye de yatkın sevmeye de yatkın, ağlamaya da yatkın gülmeye de yatkın. Gülmeyi tercih etmek lazım. Nefret yerine sevgiyi tercih etmek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2014> Daha Fazla

İslam müthiş güzel bir sistemdir. Bir bilse gençler öğrenseler Türkiye’de Müslüman olmadık tek bir kişi kalmaz. Anlamıyorlar. Zannediyorlar ki asılacak, kesilecek, biçilecek, hürriyetleri elinden gidilecek, eğlenemeyecek, müzik, resim olmayacak. Hepsi helal. Yanlış anlatıyorlar. Öyle bir şey yok. Şirk sistemi onu yaptı. Yok öyle bir şey.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2014> Daha Fazla

Açlığımız, susuzluğumuz bizim dindarlığadır. Din demek; huzur demektir, güzellik demektir. Dostluk, kardeşlik, iyilik, sevgi biz bunun için yaşıyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2014> Daha Fazla

Monotonluk iyi değildir. İnsanlara zarar vermeyen delilik güzeldir. Monotonluk insanı sıkar. Değişik hoş müzikler, değişik hoş kıyafetler güzel oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Eylül 2014> Daha Fazla

Ufacık bile görünen bir gayret bile Allah katında çok değerlidir. Tek kelime Allah’ın anılması bereket getirir, belayı savar, ferahlık getirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2014> Daha Fazla

Bağnaz çok tehlikeli. Ama dindar insan çok huzur verici oluyor. Her yönden eminsin, ne güzel; Allah’tan korkuyor, Allah’ı seviyor, yalan söylemez, oyun oynamaz, vefasızlık yapmaz, vicdansızlık yapmaz, zulüm yapmaz ne güzel! Öbür türlü tabii çok büyük bir tehlike olmuş oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2014> Daha Fazla

Ne güzel oluyor sadık insan, vefalı insan ne güzel oluyor. Kalleşlik riski yok, oyun oynama riski yok, vefasızlık riski yok, haline şükretmemesi diye bir konu yok. Hırsı yok, dünyadan bir beklentisi yok, bütün amacı ahiret.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2014> Daha Fazla

Cenab-ı Allah Müslümanlara “Caydırıcı olsun gücünüz.” “Kuvvetli görünün, güçlü görünün” diyor. “Zaaf içinde zayıf görünmeyin” diyor. Zayıf görününce küfür azgınlaşır. Bunu Bediüzzaman da söylüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2014> Daha Fazla

Saldırı olduğunda oranın boşlatılması en akılcı harekettir. “Ricat”. Yani hicret. Bir yerde tehlike varsa ve çözüm yoksa hicret gerekir. Hicret geri dönülmeyecek anlamına gelmez. Peygamberimiz (sav) de hicret etti; sonra anlı şanlı geri döndü. Sahabeler hicret ettiler; anlı şanlı geri döndüler. Çözümdür hicret.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2014> Daha Fazla

Gerçek İslam mehdiyetin anlattığı İslam’dır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Haziran 2014> Daha Fazla

Müslüman öyle gelişecek ki, kendisi için “Bu adam kalleşlik yapar” dedirtmeyecek. Yani “Bir şekilde yapar” dedirtmeyecek. Öyle bir güvence verecek. O zaman gerçek bir Müslüman olur. “Bunun kalleşlik yapması mümkün değil” diyeceksin.
Nuru yaratan, güzelliği yaratan Allah’tır. Bir insan yakışıklıyım diye övünürse bu komik olur. Allah ona tecellisini gösteriyor. “Ya Rabbi ne güzel tecelli ediyorsun” diyecek. “Ben ne güzelim” demeyecek, “Ne güzel yaratıyorsun” diyecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Haziran 2014> Daha Fazla

Çok büyük bir kitle kalabalık bazen Allah’ı unutmuş olabilir. Onları gerçek gibi görüp ondan etkilenmeyeceksin. Allah onu sana öyle gösterebilir. Mesela diskoya, kulübe gidersin tek kelime Allah’tan bahsetmeyenler çıkabilir. “İnsanlar böyle demek ki. Dünya böyle demek ki. Bende mi bir acayiplik var” demeyeceksin. Sen doğru yoldasın, onlar yanlış yoldalar.
Kendini daha da geliştir. Bilgini daha artır. Kuran’ı ezberle. Her Kuran ayetini hayata geçirmeye çalış. Sabrını güçlendir. İradeni güçlendir. İmanını güçlendir. Tevekkülünü genişlet. Tevekkülünü artır. Dünya sevgisini kalbinden çıkart. Cahiliyenin Allah’ı unutmuşluğundan etkilenme.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Haziran 2014> Daha Fazla

İslam sevgidir, merhamettir, şefkattir ama deccaliyet olmadan Mehdiyet olmuyor. Önce merhametsizlik sonra merhamet, önce şefkatsizlik sonra şefkat, önce sevgisizlik sonra sevgi, kıymetini bilsinler diye Allah yaratıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2014> Daha Fazla

Allah legal yaşayanları sever, doğru yaşayanı sever. Çünkü illegal yaşayanın yüzünden nur gidiyor. Aklı gider, basireti, feraseti kapanır. Dengeli olmaz. Dürüst insan dengeli olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2014> Daha Fazla

Namus, dindir. Dinin söylemediği bir şeyi söylemek namussuzluktur, namusu bozulmuş olur. Allah’ın demediği bir şeyi Allah diyor dersen, Allah’ın dinine bir ilave yaparsan asıl o zaman namussuz olursun, namusunu kaybedersin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mayıs 2014> Daha Fazla

Güzel olan öğüt nasıl olur? Kırıcı olmayan, rencide etmeyen, sarsmayan, rahatsız etmeyen şekilde olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2014> Daha Fazla

Sen Allah’tan korkmayandan çekineceksin. İmanla hareket etmeyenden, Kuran’la hareket etmeyenden. Çünkü onun bir anayasası yok. Adamın ne düşüneceğini bilemezsin. Her şeyi yapabilir. Ama müminin anayasası var, bir kurala bağlı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mayıs 2014> Daha Fazla

Din olmasa hayatın bir anlamı yoktur, Allah esirgesin. Ben din için, Allah için yaşıyorum. Hepimiz öyleyiz, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2014> Daha Fazla

Güzel ahlakta Allah özel bir nur indirir. Öbür türlü Firavun veyahut Nemrut gibi bir yüz gelir. Bırak kendini Allah’a teslim et, nur gibi ol.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Nisan 2014> Daha Fazla

Mümin Allah rızası için yaşar, Allah rızası için de ölür. Allah rızası için yaşanmazsa hayat cehenneme döner. Her şey Allah rızası için, o zaman hayat güzel olur. Cennet de Allah’ın rızasıyla güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Nisan 2014> Daha Fazla

İslam demek her şeyin en güzeli demektir. En kalitelisi, en doğrusu demektir. İslam'ın anlamı bu. Bir şeyin en mükemmel, en akılcı, en doğru, en iyi olanı İslam demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Nisan 2014> Daha Fazla

Sert olan halim hale gelir, ters olan düz hale gelir. Bir insan sabit kalmaya, bir fikir sabit kalmaya mahkum değil. Yanlış olan her şey sevgiyle, ilimle, akılla düzeltilir, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2014> Daha Fazla

İnsanın da çirkini vardır, ama insanın avantajı şudur; güzel ahlakla çirkinliğini güzelliğe çevirebilir. Yani çok çok nurlu, çok sevilen bir insan haline gelebilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2014> Daha Fazla

Malı veren Allah. O tutarsa, bu tutarsa vücut kangren oluyor, bünye kangren oluyor. Sosyal bünye, hayat kangren oluyor, ekonomik kriz çıkıyor ve insanlar acının, ızdırabın içine giriyorlar.
Namaz kıldığında, abdest aldığında, tevekkül ettiğinde, Allah’ı andığında, Kuran okuduğunda mutlu olursun, kafan açılır, çünkü zayıf varlıksın. Buna ihtiyaç duyacak şekilde Allah seni yaratmış. Bu güzellikleri yaşamazsan boğulursun. Bunlar suda boğulmayı önleyen nimetler, can kurtaran nimetlerdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mart 2014> Daha Fazla

Müminler arasında taraf olunmaz. Müminler arasında ittifak olur, birlik olur, uhuvvet olur, vahdet olur. Haramdır aksi.
Müslüman küfürle, İslam arasında seçmek durumunda kalırsa İslam’ı seçer. Bitaraf olmaz; o zaman bertaraf olur. Ama mümin kardeşlerinin arasında eğer taraf olursa o zaman bertaraf olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2014> Daha Fazla

Bir insan korkutularak bir fikre mecbur edilirse, o fikre karşı derin bilinçaltında nefret oluşur. Daima sevdirerek, ikna ederek, gönül alarak olması lazım. Akılcı ve barışçıl, demokrat yoldan olması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2014> Daha Fazla

7’lerle, 3’lerle, 40’larla, 19’larla kainat kodlanmıştır. 3, 7, 9, 19 kodludur, hiç şaşmaz. Hatta 12 Mart, 12 Eylül Hızır (as) tarafından tarihi belirlenir. 27 Mayıs, 27; 9’un katlarıyla. Plansız hiçbir şey olmaz. Rakamlar hep hareket halindedir. Kainatta rakamlar hep görev yaparlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Şubat 2014> Daha Fazla

Biz İslam’a, Kuran’a bağlı olduğumuz için ruhumuzda derin bir aşk var. Vatanı, milleti, devleti seviyoruz. Yanlış yolda olanlara da müsaade etmeyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Şubat 2014> Daha Fazla

Din, dünyanın ruhu. Allah dini dünyaya bir nimet olarak veriyor. Dünyayı yaratırken Allah dünyanın nasıl kullanılacağını da yanında prospektüs gibi, Kitap’la bize bildirmiş. Allah'ın dediği gibi kullanırsan dünya cennet gibi oluyor.
Dinin gerçek ruhu bir tek Mehdiyet’tedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Şubat 2014> Daha Fazla

Allah'ın yardımı olmadan, Allah'ın kaderdeki desteği olmadan, Allah yolunda olan bir hareket olmadan, Mehdiyetin emrinde olan bir hareket olmadan bir hareketin başarılı olması Allah'ın kanunlarına göre mümkün değildir.
Her hükümet her devlet her insan her toplum her dernek her yapılanma istesin veya istemesin Mehdiyetin emrindedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Şubat 2014> Daha Fazla

İnsanları bağnazlığa göre değil, sahabe İslam'ıyla, Mehdiyet İslam'ıyla eğittiğinde nefes kesecek veli tiynetli insanlar oluşur. Onun için Mehdiyetin önemi büyük.
Vicdanını kullanan bir insan, Kuran’a tabi olan bir insan berrak İslam yolunu, sahabe yolunu, mehdiyet yolunu görür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Aralık 2013> Daha Fazla

Sözün tahrip gücü şiddetli. Söz insanları çok üzebilir. Mümkün mertebe iyi, isabetli, makbul, doğru, sevecen, coşkulu, ümitvar, heyecan verici, şevk verici ve insanları mutlu etmeyi hedefleyen güzel sözler edelim.
Pozitif düşünmek, pozitif konuşmak güzel olur. Tahrik edici konuşmak bence iyi değil. Bilinçaltında insanlarda kötü duygular bırakır. Her ne kadar önemsiz gibi görseler de bilinçaltına o yerleşir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Aralık 2013> Daha Fazla

Müslüman'ı Müslüman'a düşürecek tavırlardan kaçınmak lazım. Hem haramdır hem uğursuzluktur hem bereketsizliktir. Allah böyle çirkin bir tavrı beğenmez. Hiç kimse bunu teşvik etmesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Aralık 2013> Daha Fazla

Mal dağıtılacak, Allah yolunda harcanacak. Biriktirip ne yapacaksın, ne işine yarar? Harcarsan hareketlenir ve daha zengin olursun, daha güzel olursun. Dünyada da ahirette de rahat edersin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Kasım 2013> Daha Fazla

Bediüzzaman diyor ki; “Her şeyde ifrat, ifrattır.” Yani aşırılıktır. “İrtibatta ifrat, mükemmeldir.” diyor. İrtibat yani birbirleriyle görüşme, sohbet, bağlantıda ifrat çok fazla olması mükemmeldir, güzeldir diyor. Müslüman da irtibatta ifrat edecek, inşaAllah. Sık sık görüşecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Kasım 2013> Daha Fazla

Öldürücü eleştiri olmaz, yıkıcı üslup olmaz. Eleştirinin yapıcı olması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2013> Daha Fazla

Alay edilecek konular din olamaz, mukaddesat olamaz. Sıradan günlük konularda insanlar espriler yapabilirler ama biz dinle şaka yapılmasını, espri yapılmasını istemiyoruz. Yani çoğunluğun, ülkenin yüzde doksanının rahatsız olduğu bir konuda espri olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ekim 2013> Daha Fazla

Doğru neredeyse o tarafa yönelirsin. Güzel neredeyse o tarafa gidersin. Güzeli gördüğü halde bir insan güzelden kaçıyorsa, doğruyu gördüğü halde doğrudan kaçıyorsa sırf ideolojisi yönünden, o, kör olmuş demektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ekim 2013> Daha Fazla

“Sadece ben Allah'ın hükmünü yapıyorum, diğerleri günahkar” zihniyeti çok yanlış.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ekim 2013> Daha Fazla

Güçten yana olmayacaksın, haklıdan yana olacaksın. O çok egoistçe bir hareket olur, yakışık almaz. Müslüman öyle olmaz. Müslüman daima haktan, hakikatten yanadır.
Müslüman güçlüden yana değil, haklıdan yanadır. Bunun aksi egoistlik olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2013> Daha Fazla

Allah'ı unutmuş, Kuran'ı unutmuş, İslam'ı yaşamayan insanlarla arkadaşlık bağıyla bağlanıp Müslümanları terk etme. Asıl senin bağlanacağın arkadaş grubun Müslümanlardır. “Onlara sevgini göster.” diyor Allah.
Allah'tan, dinden bahsederken espri olmaz, alaycı üslup olmaz. Din eğlence konusu edilemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ekim 2013> Daha Fazla

Gıpta; kardeşinin o nimetinden memnun olmak ama ben de o nimete kavuşsam demektir. Kıskançlık; o nimetten o mahrum olsun, ben sahip olayım demektir. Gıpta güzel bir şey, güzel bir huy.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2013> Daha Fazla

Müslüman her gördüğünü kurtarmakla, yardım etmekle mükelleftir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ekim 2013> Daha Fazla

“İnşaAllah” dersen bereket gelir. Kaderin ışığıdır “İnşaAllah.” Kalplere sürur, olaylara berekettir. İttihad-ı İslam’ın, dünya hakimiyetinin şifresi, anahtarıdır “İnşaAllah, maşaAllah.” İnşaAllah’ı, maşaAllah’ı çok söyleyenler dünyaya hakim olacaklar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2013> Daha Fazla

Kim zulüm yapıyorsa ona karşı olunur. Bir kısım insanlara şirin görünmek için zulmeden taraf savunulmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Eylül 2013> Daha Fazla

Basitliğe basitlikle karşılık vermek Müslüman'a yakışmaz. Müslüman soylu olacak, asil olacak. Asaletiyle İslam'ın tebliğini yapacak. Sabırlı olmasıyla, hürmetli tavrıyla, nezih, afif tavrıyla dikkat çekecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Eylül 2013> Daha Fazla

Göz göre göre şarabı nasıl içsin Müslüman? Boğazına tıkanır, istese de yapamaz. Zinayla felç olur mümin. Eli kolu bağlanır, kudreti yetmez. Günaha girme gücü olmaz müminin. Basireti bağlanır, yapamaz inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Eylül 2013> Daha Fazla

Kişi dürüstçe hatasını kabul edip bundan vazgeçerse Allah affedeceğini bildiriyor.
Hata yaptığında mümin bağışlanma dileyecek. Allah bunu beğeniyor. Allah'ın sevdiği bir tavır. Allah'ın rızasını arayan bunu yapacak. ''Yarabbi beni affet, beni bağışla'' diyecek. ''Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullah.'' Allah onu bir güzellik olarak görüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2013> Daha Fazla

Vakit altından kıymetli, çok önemli. Bütün gücünle vakti kullansana. 4 saat, 5 saat dizi seyretmek yerine genel kültürünü artır, bilgini artır, insana yardımcı ol, etrafını temizle, kendini kaliteli hale getir. Estetiğe, bilime, sanata değer ver, önem ver.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Eylül 2013> Daha Fazla

Her şeyin güzel yönünü görüp güzel konuşmak gerekir. İnsanları üzmek çok korkunç bir şey.
Güzel söz sadakadır diyor Peygamberimiz (sav). Resulullah (sav) hep iltifat eder, gönül alırdı.
Kusursuz insan olmaz. Dünya burası, her insanın kusuru olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2013> Daha Fazla

Kuran Müslümanı makul olacak, her şeye akılcı bakacak, tutarlı bakacak. Heyecanla bakmayacak.
Kini, öfkeyi imanla kaldırmak gerekir. Kuran Müslümanı her şeye makul, tutarlı ve akılcı bakar. Bir insana öfkelenmek yerine onu kazanmayı esas alır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2013> Daha Fazla

Mehdiyete, Müslümanlara hakaretler olur, iftiralar olur. Mümin bundan etkilenmeyecek, korkmayacak.
Haram insanı çok sıkan bir şey. Bir mümini haram parçalar. Hem haram olduğunu bilecek hem cayır cayır onu işleyecek, mümkün değil. Ama iman zafiyetinde vücut felç olduğu için, beden felç olduğu için, et çürüdüğü için etkilenmiyor. Rahat rahat harama giriyor. Diri olarak harama girmek mümkün değil. Ancak ölü olarak harama girebilir bir insan. Dirinin gücü yetmez, dayanılmaz bir azaptır. Müminin yapabileceği bir şey değil.
Haramda mümin rahatsız oluyor, haram felç ediyor mümini, gücü yetmiyor. Ama aklı zayıfsa, imanı zayıfsa haram fark etmiyor o kişiye.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Eylül 2013> Daha Fazla

Korku hayvani bir içgüdüdür, kolaydır. Cesaret ise akıl ve imanla elde edilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2013> Daha Fazla

Müslümana efendilikle, affedicilikle dikkat çekmek yakışır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2013> Daha Fazla

İnsan Allah'ın zikrinden ayrıldığında dengeli olmuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2013> Daha Fazla

Çocuk melek gibi masum olduğundan bakışları ruha şifadır. Temiz ve günahsız bakış çok güzeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ağustos 2013> Daha Fazla

Rabbimiz, Allah yolunda mücadele eden dava adamlarına hastalık vermesin. Alimler çok mühimdir, kolay yetişen insanlar değillerdir.
Şeyh Mahmut hocamız Osmanlı’dan bakiye son büyük alimlerdendir. Hocamıza çok özen gösterilmesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2013> Daha Fazla

Fakir insanların gönlü çok güzel olur. Zenginleştikçe -Allah’ın hikmeti, bilemiyorum- kalpte bir katılaşma oluyor, birçok insanda böyle oluyor. Ama tabii, içlerinde çok iyi olanları da var.
Fakirin kalbi çok derindir. Sevgisi çok derindir. Aşkı, muhabbeti çok güzeldir. Allah’a muhabbeti çok güzeldir. Sanata, estetiğe eğilimi çok yüksektir. Her yönde güzel ahlaklı oluyorlar fakirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2013> Daha Fazla

Ahlakı Allah belirler. İnsana ahlakı öğreten Allah'tır. Biz Allah öğrettiği için ahlakı biliyoruz. Haşa Allah'a ahlak öğretmeye kalkmak çok büyük akılsızlıktır. Haşa Allah'a, Kuran'a din öğretilmez.
Bol tekrar kalbi ferahlandırır. Tekrarlar güzeldir. Allah tekrar tekrar anılır, sevgi tekrar tekrar söylenir. Allah'ı anmaktan, güzellikleri söylemekten bıkılmaz.
Allah tövbe ettiği takdirde Firavun'un bile tövbesini kabul edeceğini bildiriyor. Hiçbir insan için hayattayken tövbe kapısı kapanmaz. Hangi günahkar olursa olsun onu tövbeye davetle mükellefiz. Tövbe her türlü günah için olur. “şu kişi için olmaz” demek çok sevgisiz bir bakış açısı, doğru da değil zaten.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ağustos 2013> Daha Fazla

"Ben Allah yanlısıyım, daima sevgiden, samimiyetten yanayım. Nerede zulüm varsa karşıyım”

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ağustos 2013> Daha Fazla

Bir vatandaşımıza, kardeşimize yardım edilirken resim çekilmesi, bunun filme alınması çok yakışıksız bir hareket.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2013> Daha Fazla

İnsanlara, hatalarından sonra pişmanlık ve telafi imkanı tanınması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2013> Daha Fazla

İslam nezafettir, temizliktir, kalitedir. İslam denince dünyanın en kaliteli, medeni insanları akla gelmesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Temmuz 2013> Daha Fazla

Her şeyin en güzeli, her şeyin en tatlısı, her şeyin en pozitifi, en doğru olanı; din budur. Her şeyin en iyisi nedir dersen din odur. Güzel söz, güzel kıyafet, güzel konuşma, güzel yiyecekler, güzel evler, güzel sokaklar, güzel çiçekler, güzel hanımlar… Her şeyin güzeli. MaşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mezhep ayrımı yapmadan, cemaat ayrımı yapmadan herkesin iftarına gitmek, davet edilen her iftarı mutlaka değerlendirmeye çalışmak güzel olur.
Ramazanın bir tatlılığı var, kendine has bir hoşluğu var, bir güzelliği var. Her gün bir bayram havası gibidir, bir acayiplik, bir harikuladelik olur insanın üstünde.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Temmuz 2013> Daha Fazla

Masumların hakkını koruyan bir üslup içinde olmak her insanın görevidir. Dindar, dinsiz farketmez, herkes koruması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2013> Daha Fazla

Mısır'da olan darbeyi şirin gösterme politikasını bıraksınlar. Darbenin tatlısı olmaz. Darbe darbedir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Temmuz 2013> Daha Fazla

İnsan ağır baskıya gelemez. Din, baskıyı ve yasakları kaldırır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Haziran 2013> Daha Fazla

Allah bizim özgür olmamızı istiyor. Cennetteki gibi yaşamamızı istiyor. “Allah size eza etsin de ne yapsın?” diyor Cenab-ı Allah ayette. Ama Budist inancında da, eski inançlarda da eza etme, kendine acı çektirme Allah’a yaklaşmanın bir yolu gibi görülür.
Yasaklar parmakla sayılır İslam’da. Helalleri saymaya kalkarsan ömrün yetmez. Haramları saymak parmakla saymak gibi, çok azdır. Helallerin ucu bucağı yok.
Baskı yaptın mı insanın gururu altüst olur. İçmeyecek adama içki içirtirsin, namaz kılacak adamı namazdan kaçırırsın, olmadık işler olur. Yani baskı insanın dengesini bozar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2013> Daha Fazla

Berat Kandili tüm İslam alemine mübarek olsun. Allah bütün Müslümanlara hakkul yakin iman versin, Peygamber imanı versin. Mehdiyetin kararı, İttihad-ı İslam'ın kararı inşaAllah bu gece verilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Haziran 2013> Daha Fazla

Namusun ne olduğunu Kuran açıklıyor. Kuran'ın açıkladığı dışında bir namus anlayışı yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2013> Daha Fazla

Vatanın ve milletin menfaatleri şahsi menfaatlerden alidir. Müslüman canı pahasına hakkı savunur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Haziran 2013> Daha Fazla

Din sevgi, merhamet, şefkat, dostluk, temizlik, iyilik, güzellik, huzur, insanları kucaklama, fakirleri sevmek, Allah’ın yarattıklarını sevmek, bitkileri sevmek, her şeyi sevmektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Haziran 2013> Daha Fazla

Hayırlı, bereketli yasaklar vardır, onlar insana mutluluk verir. Ama “insan yapısı yasaklar”, bunlardan kaçınmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Haziran 2013> Daha Fazla

Korkak olmak hayatı zindana çevirir.
Allah’ın Kuran’da bildirdiği gibi, insanların birçoğu cahil ve zalimdir. Bunun çözümü Kuran ahlakının yayılmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Haziran 2013> Daha Fazla

Müslüman dünyanın en klas, en özgür, en sevgi dolu insanı demektir.
Bir insanın kendini dışarıdan görememesi büyük bir eksikliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Haziran 2013> Daha Fazla

İnsanlara kendi ahlak anlayışımızı dayatamayız, kimsenin inancına karışamayız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2013> Daha Fazla

Eğer yanlış yönüyle bir insanı biz tarihten silmeye kalkarsak tarihte peygamberler dışında hiç kimse kalmaz. Hatalarıyla eğer silmeye kalkarsak hiç kimse kalmaz. Böyle mantık olmaz.
Mala mülke dalıp Allah’ı, dini unutmak çok korkunç olur. Ev Allah için kullanılacak, ev mescid olması lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2013> Daha Fazla

Vicdanına danışmak ne demek, biliyor musun? Allah’ın senin kalbine vahyetmesidir. İsa Mesih’i gördüğünde Allah kalbine vahyeder. “Bu kişi İsa Mesih” diye. Anlarsın. Mehdi (as)’ı da gördüğünde Allah kalbine vahyeder. Moşiyah, Kral Mesih, Mehdi. Anlarsın, hissedersin. İyi insanı hissedersin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mayıs 2013> Daha Fazla

Yatalak hastalara da çok sevecen bakmak lazım. “Öf” dememek lazım. Çok büyük bir zulüm olur. Çok çok sevaplı o. Acayip sevabı var onun. Mesela namaz kılmandan bir sevap alıyorsan ondan 10 bin sevap alırsın, öyle sevap. Çünkü zordur, kolay bir şey değil. Biz buraya imtihana geldik. Sabredecek, sevap alacak, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mayıs 2013> Daha Fazla

Öğrenci kardeşlerimiz okullarını Allah’a adasınlar, kendilerini Allah’a adasınlar. “Ya Rabbi, ben tahsil yapıp dünyaya kendimi gark etmeyeceğim. Benim amacım Senin rızan” desinler. “Ben okulumu, mesleğimi Sana adadım Ya Rabbi, Sen’in için yaşayacağım, Sen’in için öleceğim.” diye dua etsinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2013> Daha Fazla

Her tuzak bozulmuş yaratılır. Tuzak hazırladığında Allah hazırlar o tuzağı, sen hazırlamazsın. Ve bozmayı da Allah hazırlar. İkisini birlikte Allah hazırlar.
Hak daima galip gelir. Merhamet, şefkat, akıl, doğruluk galip gelir. Zulüm, gaddarlık, acımasızlık, enaniyet, kibir hep yenilecek şekilde yaratılır Allah tarafından, mağlup yaratılıyor. Mesela adam ters, aksi; mağlup yaratılıyor. Mesela gaddar, mağlup yaratılıyor. Merhametli, şefkatli ve adilse hep galip oluyor. “Allah Hizbi galip olandır” diyor Allah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2013> Daha Fazla

Müslüman’ın tavrı nedir? Dürüst olması. Her şeyde ölçüyü tam tutmak. Konuşmada, üslupta, vaktini ayırmada, ticarette, her şeyde ölçüyü tam tutmaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2013> Daha Fazla

Zenci veya beyaz hepimiz Hz. Adem (as)’ın evlatlarıyız. Zencilere hürmetsizlik etmek hem çok ayıp hem de vicdansızlıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mayıs 2013> Daha Fazla

Bir insan “imdat” dedi mi hangi inançtan olursa olsun o insan kurtarılır. Aksi çok büyük bir vicdansızlık olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Nisan 2013> Daha Fazla

Şeytani faaliyetlerle melekler muhatap olmazlar. Onlarla şeytanlar ilgilenir, iyice batmaları için. Sadece onların durumunu tespit eden melekler vardır. Yani yaptığı ahlaksızlıkları tespit ederler ki inkar etmesin. Allah biliyor da yani meleği vesile eder Allah.
Şiddet, acımasızlık, terör Müslüman’ın vasfı değildir. Gerçek Müslüman’ın merhamet ve sevgi dışında bir yolu olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mayıs 2013> Daha Fazla

Delikanlıya tehdit etki etmez. Bizi de yıllardan beri tehdit ettiler, çakı gibi duruyoruz EvelAllah. Değil mi? Binbir türlü söz söylediler. Daha güçlendik, daha iyi olduk. Zenginliğimiz arttı, yakışıklılığımız arttı, gençliğimiz arttı, neşemiz arttı. Onlar bağırdıkça biz geliştik. Arkadaşlarımız çok zengin oldular, imkanları arttı, bereketimiz arttı, huzurumuz ve güzelliğimiz arttı.
İslam’ın birleştirici vasfı dünyada zaten pratikte görülüyor. Devletin oluşmasında, ahlakın oluşmasında, ailenin oluşmasında İslam ana zemindir.
Müslüman olmayanı da koruyan bir din İslamiyet, ateisti de koruyan bir din. Müşriği de, putperesti de koruyan bir din. Dolayısıyla şefkat zeminli olduğu için, merhamet zeminli olduğu için, koruyuculuk zeminli olduğu için İslam tabii ki esas oluyor. İslam olmamış olsa zaten darmadağın olurdu. Türk Milleti diye bir millet kalmazdı. Paramparça olurduk, darmadağın olurduk.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mayıs 2013> Daha Fazla

Allah’ın anıldığı evlere girmeleri, Allah’ın anıldığı evler edinmeleri ve orada Allah’ın anılmasını sağlamaları müminlerin görevi. Öyle evler edinecek ki orada Allah anılacak.
İslam ne demek? Herkesi kucaklayan şefkatli bir anne gibi, bir baba gibidir İslam. Bütün herkesi şefkatle kucaklar. Dinsizi de kucaklar, dindarı da kucaklar. Yani iyi olan, en güzel olan şey neyse din odur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mayıs 2013> Daha Fazla

Din ve bilim iç içedir. Bilimin gücünü İslam artırıyor, İslam'ın gücünü bilim artırıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Nisan 2013> Daha Fazla

Temizlik imandandır. İmanla olur. Kuran sevgisi, Allah sevgisiyle olur. Gönüllere o sinmezse, insanlar bunu idrak edemezse belediyenin şunun bunun yapacağı şey değil.
İslam’da vahşet, dehşet olmaz. İslam’da sevgi, merhamet olur, dostluk olur. Cenneti bize niye sunuyor Allah? Allah vahşet istese cennette de verirdi. Allah sevgi istiyor, muhabbet istiyor, huzur ve güven istiyor. Birbirinize, “Selam verin” diyor. Selam ne demek? Güvenlik, esenlik dilemektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2013> Daha Fazla

Çocuklara Allah’ı sevdirelim, Kuran’ı sevdirelim. Onları Darwinizm’in fitnesinden, materyalizmin fitnesinden, komünizmin fitnesinden, Allah’sız ve Kitapsız zihniyetin fitnesinden koruyalım. Var gücümüzle onlara mukaddesatın güzelliğini, Kuran’ın güzelliğini öğretelim. Allah sevgisiyle kalpleri dolsun bu güzel varlıkların.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Nisan 2013> Daha Fazla

Müslüman’ın izzet-i nefsi vardır, haysiyeti vardır, şerefi vardır, onuru vardır, gururu vardır. Küfrettirmez kendine. Müslümanları küfredilmeye alıştırmaya çalışıyorlar. Bunu kabul etmeyiz. Böyle bir şey olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2013> Daha Fazla

Çocukların sevinci, tatlılığı, o yüzlerindeki temiz ifade, günahsız olmanın verdiği o nur muhteşem bir şey. Çocuk seyretmek büyük bir nimettir. Çünkü günahsız bir insanla karşı karşıyasın. Şahane bir şey, melek gibi yani. MaşaAllah.
Millet, Allah vermesin dinsiz olursa Türkiye toz duman olur. Türk Milleti de kalmaz, Türkiye diye hiçbir şey kalmaz. Türkiye’yi ayakta tutan dindir. Din vesilesiyle Allah ayakta tutuyor. Birleştirici ne? Din. Bütünleştirici ne? Din. Din gittiğinde aile de kalmaz, ahlak da kalmaz, devlet de kalmaz, hiçbir şey kalmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Nisan 2013> Daha Fazla

İman- Kuran meclisleri, meleklerin en sevdiği meclislerdir.
Tek başına olmak, yalnız yaşamak çok risklidir. Yalnızlık Allah'a mahsustur. İnsanın yanında en azından bir arkadaşının olması gerekir. Hatta Peygamberimiz (sav) en az üç kişi olunmasını söylüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Nisan 2013> Daha Fazla

Müslümanlar nurdur. Allah’ın dilemesi dışında kimse bir Müslüman’a zarar veremez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mart 2013> Daha Fazla

Biz eğlence meraklısı değiliz. Rahat etmenin de peşinde değiliz. Önce Allah, önce din, önce vatan önemli bizim için.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mart 2013> Daha Fazla

Allah dünyayı masum, tatlı hayvanlarla şenlendiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mart 2013> Daha Fazla

Din çok sadedir. Güzel ahlaklı olacaksın, sevecen olacaksın, samimi olacaksın. Zaten helaller belli. Çok fazla helal, sonsuz. Haramlar çok az. Onlar da Kuran’da belirtilmiş. Onlara dikkat edecek, o kadar. İyi insan olacaksın, sevecen, Allah’a teslim olmuş, Allah’ı çok seven. Kafan karışık olmayacak, dürüst olacaksın.
Din çok karmaşık bir şey değil. Din çok sadedir. Öyle aylarca, yıllarca bir eğitimle kavrayacağımız gibi değil. İslam iki üç saatte bile insanın rahatça anlayacağı gibidir.
Çoklukla övünmeyi Allah beğenmiyor. Bazı yobazlar, “Bizim sayımız çok fazla.” diyor, onunla övünüyor. Halbuki bereketsiz. Çokluk önemli değildir. Allah’ın rızası önemlidir. Kalite önemlidir.
Sana ait mal yok. Sen bekçisin. Nerenin malı, nerenin mülkü? Allah’ın malı-mülkü. Mal Allah’ın, şahsa ait mal yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mart 2013> Daha Fazla

Müslüman toprak olacak. En mütevazı olan olacak. Baş olmayacak, hep ayak olmaya çalışacak. Baş olma hırsı anormal bir harekettir. Nefsanî bir hırstır. Güzel değil. Müslüman’ın takvası, iyi olanı; hep ayak olmak isteyen, hep hizmetçi olmak isteyendir. Toprak olmak isteyendir. Onlar makbuldür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mart 2013> Daha Fazla

Biz dininden dolayı, dilinden dolayı, ırkından dolayı hiç kimseye karşı muhalefet etmeyiz. Hiç kimseden rahatsız olmayız. Hepsini can olarak severiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mart 2013> Daha Fazla

Çocuk sevmek peygamber ahlakındandır. Allah’ın ahlakı öyledir. Çocukları sevmek cennet ahlakıdır. Çocuk çok büyük nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mart 2013> Daha Fazla

Çocuklara sürpriz yapmak, onları sevindirmek büyük mutluluktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mart 2013> Daha Fazla

Rüya vahiy değildir. Rüyayla bir şey yapılmaz. Hüküm çıkmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Şubat 2013> Daha Fazla

Müslüman olmak güzelliktir. Kürt, Çerkez, Türk, hep aynıdır. Üstünlük takva iledir, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Şubat 2013> Daha Fazla

En güzel olan şeylerin toplamına din denir. Bağnazlığı kimse istemez ama sevgiyi, iyiliği, güzelliği herkes ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Şubat 2013> Daha Fazla

Müslümanlar birbirlerine sevgilerini artırsınlar, birbirlerine bağlılıklarını artırsınlar. Bilgilerini artırsınlar. Meseleleri merhametle, şefkatle, sevgiyle çözmenin üstünde dursunlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Şubat 2013> Daha Fazla

Müslüman her şeyin güzelini isteyecek Allah’tan. Cennette en iyi makamı isteyecek. Allah’ın en çok sevmesini isteyecek. Biz Allah’ı en çok seveceğiz. İnsanlara sözün en güzelini söyleyeceğiz. En güzel kıyafetlerimizi giyeceğiz. En güzel kokular olacak üzerimizde. En güzel sohbetleri yapacağız. Allah’a şükür dinimiz en güzel din. En güzel teknolojiyi Cenab-ı Allah bize yaşatıyor. En güzel yardımları yapıyor. Hep güzeli isteyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2013> Daha Fazla

Milletini sevmek bir ahlak kaidesidir, güzeldir. Ailesini sever insan, kardeşlerini sever, milletini sever. Ama üstünlük iddia etmek ayrıdır. Tabii ki milletini koruyacak insan. Ailesini koruyacak, sevecek, şefkat duyacak. Ama “Benim ırkım üstündür”, “En üstün ırk biziz” derse bu çok anormal bir hareket olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Şubat 2013> Daha Fazla

Bela sık sık insanı kontrol eder, hayır peşinde olduğunu gördükçe döner gider.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Şubat 2013> Daha Fazla

İbadette bedensel fayda amaçlanmaz, sevap amaçlanır.
Kuran bizden özgürlük, demokrasi ve insancıllık ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Şubat 2013> Daha Fazla

Kuran’ın emretmediği bir şeyi yapmak zulümdür.
Cami çok güzel bir yerdir, cami huzurdur, cami berekettir. Her yere her beldeye cami. Hatta her evin de bir mescidi olması lazım. Güzel, hoş bir bölümü mescide ayırmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2013> Daha Fazla

Müslüman uzun ömür ister Allah’tan ki daha çok sevap kazanabilmek için, İslam’a daha çok hizmet edebilmek için.
Bu şefkat dini olan İslam’ın hükmü: “Dinde zorlama yoktur.” Bu, “Dinini değiştireni öldürün” de bağnazların ortaya çıkarttığı dehşet dininde var. İslam dininde böyle bir hüküm yok.
Evde sigara içilmesi orada yaşayan insanlara zulümdür.
Sevgisizlik dünyayı sarmış, egoistlik, bencillik sarmış. Bunların yegâne ilacı Kuran’dır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Şubat 2013> Daha Fazla

Allah sevgisi olmadıktan sonra, Allah’a coşkuyla muhabbet duyulmadıktan sonra, insanlar birbirlerini candan sevmedikten sonra, Mehdiyetin ruhu her yeri kaplamadıktan sonra huzur yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Şubat 2013> Daha Fazla

Allah’ın rahmetinden umut kesmek haramdır.
Müminlerin gıyabında bağışlanma dilemek bir ibadettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2013> Daha Fazla

Müslümanlara kurulan her tuzak, Allah Katında bozulmuş olarak yaratılır. Allah, Müslümanların aleyhine yol vermez.
MaşaAllah, inşaAllah. O gıdasıdır dünyanın. Maddenin gıdasıdır. Madde o zikri duydukça İttihad-ı İslam’a karşı helal hale gelir, müsait hale gelir ve madde oraya göre yönleniyor. MaşaAllah, inşaAllah zikrine göre İttihad-ı İslam’ın kapıları açılır ve açılıyor.
İnşaAllah ve maşaAllah; o sese, o zikre dünya hassas, madde hassas. O zikir devam ettikçe madde, dünya İttihad-ı İslam’a doğru ilerliyor. Yani kader oraya doğru gitmeye başlıyor.
Müslüman nasihate açık olur, güzel söze açık olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ocak 2013> Daha Fazla

İslam’da sevgi var, şefkat var, fakirleri koruyup-kollama var, affedicilik var, hüsn-ü zan var, hep hayrın ve bereketin üzerinde durmak var. Güzel olan, sevindiren, insanları hoşnut eden, her türlü güzelliğin üzerinde durma ve onu elde etmeye gayret etme var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ocak 2013> Daha Fazla

Gerçek veli, gerçek alim, gerçek Müslüman alim olduğunu söylemez, cahil olduğunu söyler. ALİM OLDUĞUNU SÖYLEYEN, CAHİL OLDUĞUNU SÖYLER. CAHİL OLDUĞUNU SÖYLEYEN DE ALİM OLDUĞUNU SÖYLER.
İlim sahibi olan Allah’tır, insan cahildir. Ne kadar öğrenirse öğrensin, ne kadar bilgi edinirse edinsin okudukça cehaletinin derecesini daha iyi anlar. Özellikle alim olan insanlar bunu daha iyi görürler.
İlmin sahibi Allah’tır. Gerçek Müslüman, alim olduğunu söylemez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ocak 2013> Daha Fazla

Muhacir ve Ensar; sahabilere de benzeyeceğiz. Onlardaki kadın sevgisi, onlardaki çocuk sevgisi, insan sevgisi, dürüstlük, efendilik, iyi niyet her türlü güzel olan duyguyu onlara benzeyerek onlardan örnek alacağız. Biz de aynı şekilde yaşamaya gayret edeceğiz.
Allah'ın Resulü'ndeki örnekleri biz de yapacağız. O, mesela şefkatliyse biz de şefkatli olacağız. O, kadınları seviyorsa biz de kadınları seveceğiz. O, çocukları seviyorsa biz de çocukları seveceğiz. Çiçekleri seviyorsa biz de çiçekleri seveceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ocak 2013> Daha Fazla

Kardeşlerimiz olgun olurlarsa, sevecen olurlarsa her şeyin rahatladığını görürler. Korkuyu kaldırırlarsa insanların üstünden, olgun bir ortam olursa hiçbir yasaklama olmaz.
Tevrat’ın Kuran’a uygun olan kısımları geçerli. Peygamber Efendimiz (sav) zamanındaki Tevrat’la şu anki Tevrat aynı. O devirdeki Tevrat’ı Cenab-ı Allah övüyor ama Kuran’a uygun olmayan kısmını zaten Kuran kaldırıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ocak 2013> Daha Fazla

Hayır bereket için, İslam’a hizmet için Cenab-ı Allah’tan uzun ömür istenir ki bol hizmet edebilesin, çok fazla sevap alabilesin. Yaşamak için değil, Kuran’a, Allah’a hizmet etmek için, sevap almak için uzun ömür istenir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ocak 2013> Daha Fazla

İslam yoksulları severken, vahşi kapitalist zihniyete sahip zenginler nefret ederler.
Dinin, imanın, vatanın, milletin ali menfaatleri vardır. Biz İslam’ın, Kuran’ın ali menfaatlerine göre hareket ederiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ocak 2013> Daha Fazla

İslam kalplerde yaşanan bir dindir. Kalplerin fethedilmesiyle İslam hakim olacaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ocak 2013> Daha Fazla

Gerçek mürşitlerin kıymetini bütün dünyanın bilmesi gerekir.
Davası olmayan insan sürüklenir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ocak 2013> Daha Fazla

Savunmasız kadınları, genç kızları gidip silahla vurmak,onları kan revan içinde oraya sermek çok büyük vicdansızlıktır. Çok gaddarca bir hareket. Allah’tan korkan bir insan Kuran ahlakına göre davranır. Öyle bir zulmü hanımlara reva görmez.
Hayır yolda olan insanı Allah korur. Kullarını da vesile eder. Olayları vesile eder.
Mahkum olan bir insana eziyet edilmesini istemek ahlaksızlıktır, terbiyesizliktir. Yani mahkuma eziyet edilmez. İslam ahlakında yok öyle bir şey.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2013> Daha Fazla

Mukaddesat, maneviyat bitti mi hayat mahvolur.
Allah bir kavmi tümüyle lanetlemez. Bazı ayetlerde lanetleme ile kastedilen o kavmin küfr içinde olanlarıdır. Adaletsiz bir yaklaşımı Allah’tan beklemek, Allah’ı tanımamaktır.
Savunmasız kadınları vurmak çok büyük bir vicdansızlıktır, kalleşliktir. Suçu varsa hukuk, kanun önünde yargılarsın. Kadına el kalkmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Aralık 2012> Daha Fazla

Müslüman’da niye fikir ayrılığı olsun ki. Kuran’da ittifak et. Kuran’la yaşa. Kuran’la iç içe ol.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2012> Daha Fazla

Müslüman hep halimdir. Biz hep hukuki yollardan çözüm arıyoruz. Hiçbir zaman için bir nefsi müdafaa yoluna gitmedik. İlla ki kanunla hukukla, illa ki demokratik yöntemlerle. Onun dışına hiçbir zaman için çıkmadık ve çıkmayız da.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ocak 2013> Daha Fazla

Allah Kuran’da, bir şeyi unuttuğumuz zaman Kendisini zikretmemizi söylüyor.
Müslüman her inançtan insanın mutlu yaşamasını ister, herkesi düşünür. “Önce kardeşlerim” der, “ben” demez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Aralık 2012> Daha Fazla

Din Kuran’dır. Kuran’ı yaşıyorsan tamamdır. Yoksa çam ağacı ışıklandırmak, bahçeyi, sokağı ışıklandırmak dinle çelişmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Aralık 2012> Daha Fazla

İnsan öfkelenebilir, boş bulunabilir. İradesini kullanıp yenecek, sakinleşecek. Kendisi haklı bile olsa intikam duymadan, tamam kardeşim deyip hırs yapmadan hakkından vazgeçecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2012> Daha Fazla

Samimi, candan, kaliteli, klas, modern, sanatı bilimi esas alan, Allah’tan korkan, Allah’a tam teslim olmuş, Kuran’a göre hareket eden, Kuran’ı samimi yorumlayıp Kuran’da ne varsa ona göre hareket eden, ilave de yapmayan, çıkarma da yapmayan Müslüman anlayışı çığ gibi yayılıyor. Böyle bir İslam anlayışını hiç kimse reddetmiyor benim gördüğüm.
Ta Hz. Adem devrinden beri “İnşaAllah- maşaAllah” zikri vardır. İnşaAllah- maşaAllah Hz. İbrahim (as)’ın da kullandığı, bütün peygamberlerin kullandığı Allah’ın sırlı zikridir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Aralık 2012> Daha Fazla

Hitaplar güzel olsun. Kardeşlerimiz argo konuşmasınlar. Konuşurken yakışıksız sözler etmesinler. Güzel sözler etsinler. Özellikle hanımlara hitaplarda argo kesinlikle olmaz. Çok çok çirkin olur, adaba edebe yakışmaz. Hanımlara sözün en güzeliyle hitap edilir.
Din ferahlık, sevgi, güzellik, barış, iyilik, affetmek, demokrasi, fikir özgürlüğü, sanatın, bilimin en gelişmiş en güzel yönlerinin sergilendiği muhteşem bir yapı. Karmakarışık hale getiriyorlar dini. İnsanları dinden gereksiz yere soğutuyorlar. Deccal’a hizmet öyle oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Aralık 2012> Daha Fazla

Örnek insan görmek insanları olumlu etkiler. Onun için Cenab-ı Allah “Sahabilere uyun” diyor. Ayet var Kuran’da, “Peygamber (sav)’e uyun ve sahabilere uyun” diyor Allah. Örnek insanlara uyun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Aralık 2012> Daha Fazla

Din metafiziktir. Meleklerle biz iç içe yaşıyoruz. Şu an melekler burada. İki tarafımızda da melekler var. Burada cinler var şu an. Dünya metafiziktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Aralık 2012> Daha Fazla

Pişmanlık tövbe etmektir. Pişman olup doğrusunu, iyisini yapmaktır.
Vakti iyi değerlendirmek önemli. İnsanların sıkıntılarından biri de; boş söze dalarlar, vakitlerini müthiş alır. Hâlbuki o, kıymetli olan hayatın kıymetli vakitlerini acımazsızca harcamak demektir. Olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2012> Daha Fazla

Müslüman Allah yolunda çok candan bir harcama yapıyor, boş yere harcamıyor, israf etmiyor ama kısmıyor da. Müslüman’a gidecek parada, İslam yoluna gidecek parada zibil gibi harcıyor, kısmıyor. Boş işlere harcamıyor.
İftira edecekler, uğraşmaya kalkacaklar, çirkin sözler söyleyecekler, hakaretin bini bir para olacak, Müslüman ne diyecek? “Selam size” deyip uzaklaşıyor, muhatap olmuyor.
Şiddet, terör, acımasızlık şiddetle kaçınılacak hususlar yani direk cehennem vasıfları. Müslüman tiksinecek öyle şeylerden. Şiddetle kaçınacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Aralık 2012> Daha Fazla

Beni çok severseniz, Ben’den korkarsanız, Kuran’a uyarsanız, samimi olursanız, sürekli aklınız, kalbiniz Ben’de olursa ve tövbe ederseniz, Allah’a hamd ederseniz, Allah’ın büyüklüğünü söylerseniz ‘Allahuekber’, tenzih ederseniz Beni diyor Cenab-ı Allah ‘SubhanAllah’, “Eksik, noksan sıfatlardan münezzehsin Yarabbi, mükemmelsin” şeklinde Beni överseniz diyor Cenab-ı Allah, Benim şanımı takdir etmeye var gücünüzle gayret ederseniz size musibet isabet etmez diyor Allah. Rahat edersiniz, diyor. Burada bir sır var.
Neye çok dikkat etmesi gerekiyor Müslümanların? Helale, harama dikkat etmesi, Allah’ı çok sevmesi, Allah’ı çok anması, sürekli kalbinin Allah ile beraber olması. Bu neyi getirir? Burada bir sır var. Rahat edersiniz, diyor Allah.
Cenab-ı Allah tövbeyi sever. Tövbe edin, diyor. Mümine de ferahlıktır. Çünkü tövbe eden, gönlünde ferahlık bulur. Allah’a karşı sevgisi artar. Hata yaptığı için, o suçluluk duygusunda bir ferahlama olur.
İslam kucaklayıcıdır. Müslümanlık fiili uygulamayla olur. Mehdiyetin ruhunda bütün ülkeleri kucaklamak vardır. Kral Mesih yani Mehdi bütün dünyaya geliyor. Kuran’daki işaret bu, Tevrat’ın açıklaması bu, Peygamberimiz (sav)’in açıklaması bu.
Bir insanın ülküsü, ideali olmazsa amaçsız hayat boş geliyor. Ülküsü, ideali olursa bir insanın, vakit yetmez zaten. Sürekli Allah’tan uzun ömür ister ki İslam’a, Kuran’a hizmet etsin. Ne kadar uzun ömürlü olursa o kadar iyi hizmet edecek çünkü.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Kasım 2012> Daha Fazla

Bir şey yaparken Allah insana ilham eder nasıl yapacağını, nasıl kurtulacağını. Çok zor da olsa en zor anda bile hissettirir Cenab-ı Allah kurtuluş yollarını. Dikkatlice bakılırsa o ilham hissedilir. Allah’ın ilhamını takip etmek lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2012> Daha Fazla

Kusur gözüyle bakarsan çok fazla kusur görürsün. Ama güzel gözle bakarsan onda çok fazla güzellik görebilirsin. Öbür türlü beynini karartırsan gördüğün görüntü de kararır o zaman. Ruhun da kararır.
Eğer insanların herşeyine öfke duyarsan, herşeyinde bir kusur ararsan kimse kimseyi sevemez. Herşeyde bir güzellik aramak lazım, herşeyin güzel yönünü görmek lazım. O zaman çok sevebiliriz. Herşeye hayır gözüyle bakmak lazım.
Mazlumun, kendisine yapılan zulümden çektiği rahatsızlık Allah’ın gücüne gidebilir. Mazlum affetse bile Allah affetmeyebilir. Allah daima doğrudan, mazlumdan ve haklıdan yanadır.
İnsan, beynini karartırsa gördüğü görüntü de kararır. Her şeyin güzel yönünü görmek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2012> Daha Fazla

Müslüman’ın vasfıdır müjde vermek, insanları cennetle müjdelemek, Allah’ın varlığıyla müjdelemek... ALLAH’IN VARLIĞI EN BÜYÜK MÜJDEDİR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Kasım 2012> Daha Fazla

İmani konularla alay edilmesi haramdır. Allah’tan korkan bunu yapmaz. Ölüm anında sen haşa dini konularla alay eden bu fıkrayı anlatabilir misin? Anlatamazsın. Ölürken anlatamadığını, diriyken niye anlatıyorsun?
Kaliteli insanlar, akıllı insanlar, akil insanlar kolay yetişmez; zordur yetişmeleri. 30 senede yetişen bir insanı 30 saniyede harcamak doğru olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Kasım 2012> Daha Fazla

Bir kadın Allah esirgesin daha önce günaha girmiş olabilir. Erkek de günaha girmiş olabilir. O andan itibaren tövbe edip bir daha yapmıyorsa o kadın iffetlidir, delikanlı da olsa o da iffetlidir.
Sürekli insanları cehenneme gönderen insan üslubunu yakıştıramıyorum birçok kişiye. Sevgi dolu olmaları lazım, güzel gözle, hayır gözüyle bakmaları lazım.
İffet Kuran’ın bütünüdür. Her türlü haram fuhuştur, fahşadır. Fahiş iş, fahiş olan şeyler, yanlış olan şeyler anlamındadır. Onlar sadece cinsel ilişki olarak alıyorlar, değil, haram olan her şey fahşadır. Tövbe ederse, nedamet getirirse tertemiz olur, inşaAllah.
Kadın da erkek de hatasından nedamet duyup, Allah’a tövbe edip vazgeçtiğinde iffetli olur. Allah ona bir nur ve güzellik verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Kasım 2012> Daha Fazla

Çocuğa hediye alınması çok önemli bir güzelliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Kasım 2012> Daha Fazla

Mala insanlar çok kıymet verir. Allah onun için malın harcanmasını Allah yolunda çok değerli görüyor. Çünkü Allah’ın verdiği malı Allah için harcayacak.
Çocuk diye aklı yerinde değil muamelesi, onu hissediyor çocuk, o çok yanlış. Bilakis aklı yerinde olduğunu, makul bir insan olduğunu hatta istişare edilecek, konuşulacak bir insan olduğunu göstermek gerekiyor.
Çocuğa çok değer vermek lazım, çok saygı duymak lazım. Adam yerine konmadığında çocuk hasta gibi oluyor. Saygı duyulan, değer verilen çocuk çok iyi oluyor. Bayağı akıllı oluyor, oturaklı oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Kasım 2012> Daha Fazla

Allah, eğer bir Müslüman’a saldırı varsa dünyada ne kadar Müslüman varsa birlik haline gelip, birlikte karşı koymanız lazım diyor. Müslüman’ın vasfı olarak Allah farz kılmış. (Şura Suresi, 39)
Hüzne kapılma, elbette Allah bizimle beraberdir" (Tevbe Suresi, 40) Demek ki Müslümanlar çok zor dönemlerden geçecekler. Hüzne kapılmayacaklar.
Allah, Kuran okunduğunda susun, dinleyin diyor. Camide bağırarak konuşulmaz. Fısıltıyla da konuşulmaz. Cami konuşulacak yer değildir. Kuran okunurken sessiz dinlenilir. Hemen hemen camilerin büyük bölümünde ben bunu görüyorum. Bu da bir kıyamet alametidir ve Mehdi (as)’ın çıkış alametidir Kuran okunurken insanların yüksek sesle konuşması.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Kasım 2012> Daha Fazla

Dinde baskı yok, dinde zorlama yok. İsteyen istediği gibi düşünür. Allah imtihan ediyor, imtihan ne demek? Hür iradenle karar veriyorsun.
Bir komünist, bir ateist, bir Darwinist potansiyel Müslüman’dır. Müslüman olması umulur. Olmuyorsa da kaderindedir. Acırız, şefkat duyarız. Kurtulması için dua ederiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2012> Daha Fazla

Müminlerin nazarları birbirlerine şifadır. Mümin mümini gördüğünde şifa alır. Kalbine ferahlık gelir. Kafir nazarı zehirdir. Ahlaksız insanların nazarları kirleticidir, pistir. Üstüne kir getirir. İnsanın gücüne zarar verebilir. Samimiyetsiz, vicdansız ve ahlaksızsa karşındaki, ondan uzak durmak lazım.
Müminlerin biraraya gelip birbirlerine nazar etmeleri bile bir ferahlıktır. Çünkü toplantılarına melekler geliyor. Orda bir ferahlık ve suhulet olur. Kalpler açılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2012> Daha Fazla

Yobazlara karşı da hemen güvenip gevşemek olmayacağını Kuran gösteriyor, temkinli olacaksın. Çünkü ne yapacağı belli olmaz. Bir kere anormal bir şey yaptıysa yine yapabilir.
Ancak kâfirler, müşrikin ve müşrikat, münafıkun ve münafıkat Allah’ın rahmetinden ümit keser. Mehdi (as)’ın çıkışından ümit kesmek Müslüman’a yakışmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2012> Daha Fazla

Hayat kısa, vakti iyi değerlendirmek lazım. ZAMAN MÜHENDİSİ OLACAKSIN. 10 SANİYEYİ, 30 SANİYEYİ, 1 DAKİKAYI BİLE ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMEK LAZIM. Altınla uğraşanlar altının tozunu bile zayi etmezler. ZAMAN, ALTINDAN KIYMETLİDİR.
Çocukları sürekli sevindirmek lazım. Allah’ın yarattığı insan o. Allah bütün dünya için onları yaratıyor. Herkesin sorumluluğu var. Sağlığına herkes dikkat etmek durumundadır. İyiliklerine, mutluluklarına, neşelerine herkesin katkıda bulunması lazım. Çocuğa, maliyeti olsa bile fark etmez, hediye almak lazım. Çok güzel olur inşaAllah.
Mümin olmak kolaydır, zevklidir, hoştur, insanı ferahlatır. Kâfir olmak çok zordur, çok ızdıraplıdır, çok sıkıntılıdır Allah vermesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Kasım 2012> Daha Fazla

Dürüst insan çok şahane bir şey. Güvenilir insan çok güzel. Bir insana değer vermek çok şahane bir şey. Bir insanın kendini değerli görmesi çok güzel bir şey. O da işte Kuran ahlakıyla oluyor, inşaAllah.

A9TV; 26 Ekim 2012> Daha Fazla

Mürşit sorgulanmaz. Edebe uymaz. O zaman hiç uyma. Uyuyorsan itaat edeceksin. Uymuyorsan yoluna devam et. Mehdi (as)’da usul bu. Sorgulama yok. Hikmet gözüyle, hayır gözüyle bakacaksın.

A9TV; 25 Ekim 2012> Daha Fazla

Sevdiğine herhangi bir şekilde bir şey olmasından tedirgin olduğun için meydana gelen hisse kıskançlık denir. Üşümemesi, kötü söz işitmemesi, onuruna zarar gelmemesi, onun için alınan her tedbirin hepsine kıskanma denir. Mesela aç kalmaması, yorulmaması için kıskanılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ekim 2012> Daha Fazla

Müslüman en zor anında bile hüzne kapılmayacak, korkmayacak, üzülmeyecek ve mevcut şartları da en iyi şekilde kullanacak. Taştan su çıkartmak adeta. Müslüman her türlü imkanı kullanacak hayır için.
Din güzel ahlaktır, sevgidir. Sevgiyi coşkuyla yaşamaktır. İnsanları sevmektir, Allah’ın yarattıklarına karşı derin muhabbettir. Çiçekleri, böcekleri, kuşları hepsinin üstünde insanları coşkuyla sevmek, dedikodu yapmamak, kötü laf söylememek, insanları incitmemek, bu konuda yapmacık olmamak, dünyadan geçmek, insanların iyiliği, mutluluğu için gayret etmek, Allah’ı coşkuyla sevmek, cennette sonsuza kadar Allah’ın tecellisini görmek için müthiş bir istek duymak, Allah için yaşamaktır.
Hastaya yardım etmek farzdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2012> Daha Fazla

İnsan Kuran’a uymadı mı aşırılığa gitmiş oluyor, ona itaat etme diyor Cenab-ı Allah. Annen de olsa, baban da olsa, deden de olsa itaat etme.
Biri hasta olduğunda ona doktor götürmek farzdır. Tedavi imkanı varsa. Müslüman’ın da doktoru kabul etmesi farzdır. Şifayı kabul etmek Allah’ın emrine uygun hareket etmektir, Kuran’a uygun hareket etmektir. Doktoru kabul etmek Allah’tan şifaya duadır ve ibadettir.
Biri hasta olduğunda ona doktor götürmek farzdır. Tedavi imkanı varsa. Müslüman’ın da doktoru kabul etmesi farzdır. Şifayı kabul etmek Allah’ın emrine uygun hareket etmektir, Kuran’a uygun hareket etmektir. Doktoru kabul etmek Allah’tan şifaya duadır ve ibadettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ekim 2012> Daha Fazla

Müslümanların barışçıl, sevecen, dost, müşfik olması, her fikre, her düşünceye açık olması, herkese şefkat göstermesi Allah’ın emridir, farzdır. Müslüman’ın vasfı bu olacak inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2012> Daha Fazla

Müslüman’ın iradesini görüyor musun? Köşk ev, muhteşem yiyecekler, muhteşem ortam ve kadın da çok çekici ve cazibeli. Ve diğer kadınlar da çekici ve cazibeliler. Hz. Yusuf, “Ben hapishaneyi istiyorum, harama girmek istemiyorum Ya Rabbi” diyor.
Bir insan güzel ahlaklıysa Allah ona yardım ediyor.
Tekrarlayan ikilerde çok sırlar vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2012> Daha Fazla

Hastalık durumunda ilaç kabulü, doktor kabulü farzdır. Doktor tedavi için gerekli görüyorsa her türlü teknik cihazın kullanımını kabul etmek farzdır. Hastalığın seyrini durduracak şartları kabul etmek farzdır; bu, mekan değişikliği olabilir veya yemesi gerekenlerle ilgili olabilir. Bunları kabul etmemek, geri çevirmek olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2012> Daha Fazla

Hiçbir Müslüman çirkin değildir. Müslüman nurludur, güzeldir.
İçki içen günaha girer, dinden çıkmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ekim 2012> Daha Fazla

“İmdat!” diyorsa bir insan dünyanın neresinde olursa olsun kurtarılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ekim 2012> Daha Fazla

Kuran’a göre nur gibi dinimiz var. İsteyen saçını da boyar, isteyen güler, oynar, müzik de dinler, dans da edersin. İslam’da her şey kolay; namaz da kolay, oruç da kolay, hayat kolay, hayat sevgi dolu, hayat sevinçli, hayat neşeli, hayat aşkın yaşandığı bir güzellik.
İçki içen harama girer ama Müslümanlıktan çıkmaz. Ayette ne diyor Cenab-ı Allah, “içkiliyken kendinize gelinceye kadar namaza yaklaşmayın.” Allah onu Müslüman kabul ediyor. Dinden çıkmış demiyor Allah ona. Kafir demiyor, Müslüman diyor.
Dinde zorlama yoktur. Namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek zorla olmaz, gönülden isteyerek olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Eylül 2012> Daha Fazla

Herkese düşman olmak; bu, şeytanın bir oyunu. Bu oyuna gelmeyin. Sevgi dolu olacaksınız, merhametle yaklaşacaksınız, şefkatle yaklaşacaksınız. İnsanların hidayet bulması için, herkesin iyi olması için gayret edeceksiniz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2012> Daha Fazla

Allah, verdiği güzelliklerin Müslüman’ın üzerinde görünmesini ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Eylül 2012> Daha Fazla

İnsan iyilik yaptığında Allah ona iyilik, bereket, güzellik sunuyor. Kendi lehine oluyor, ruhen ve bedenen rahat ediyor. Cennette de Allah onu nimetlerle ödüllendiriyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Eylül 2012> Daha Fazla

Bir sahabelerin yaşadığı İslam var; bizim anlattığımız, bizim tarif ettiğimiz İslam anlayışı. Bu cennettir, bu güzelliktir, bu dünyanın süsüdür, bütün dünyayı kucaklayan sevgi anlayışı, merhamet dostluk anlayışıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Eylül 2012> Daha Fazla

Allah'ın evliyalarına düşmanlık olmaz, bu uğursuzluk getirir. Evliyalara dost olunması güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2012> Daha Fazla

İbadetin gösterişi olmaz. İbadet aleni olacak. Onu gizlemeye gerek yok. Teşvik edici olur. Namaz aleni olsun. Zekat da öyle; alenen versin bir topluluğa veriyorsa, bir yere veriyorsa. Bir camiye veriliyor farz edelim; bilinsin. Çünkü orada övünülecek bir şey yok, teşvik var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2012> Daha Fazla

Herkes için tövbe geçerlidir. Tövbe, ateist için de olur, Budist için de olur. Herkes için olur. Allah kabul ediyor tövbeleri inşaAllah.
Güzel, geniş evleri olan kardeşlerimiz o evin hakkını versin. O ev öbür türlü, Allah esirgesin, adeta mezarlığa dönüşür. Evlerini mescit gibi yapsınlar. Her görüşten insanlar gelsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Eylül 2012> Daha Fazla

Batıdan gelir, doğudan da gelir, güneyden gelir; İLİM NERDE VARSA ALIRSIN, BİLGİ NERDE VARSA ALIRSIN, GÜZELLİK NERDE VARSA ALIRSIN. Arabayı birisi keşfeder alırsın. Uçağı birisi keşfeder alırsın. Tiyatroyu biri bulur, biri müzik aleti bulur, onu alırsın. BATISI, KUZEYİ, GÜNEYİ OLMAZ HAYRIN, HASENATIN, BİLGİNİN.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Eylül 2012> Daha Fazla

Daima olumlu, pozitif konuşulur. Yıkıcı konuşuyorlar. O yüzden de, insanlarda bir gelişme olmuyor. Şevklendirici, azmi artıran bir konuşma yapılması lazım.
Bir insanı sürekli eleştirmek, başarılarından bahsetmeyip sürekli eksik gibi görünen yönlerinden bahsetmek makul bir şey değildir.
Daima olumlu konuşulması gerekir. Olumsuz, bitap ve yıkıcı bir üslup çok yanlış olur.
Bazen insan boş bulunabilir, basireti kapanıp hata yapabilir, insanlık hali. Çok fazla üstüne gidip o kişiyi sürekli utandırmak günah olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2012> Daha Fazla

Dosttan gelen eleştiri güzeldir, hayra vesile olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2012> Daha Fazla

İnsan değer verdiğine, sevdiğine eleştiri yöneltir, onun daha iyi olmasını ister.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Eylül 2012> Daha Fazla

Belalardan kurtulmak için Allah’a itaatin dışında ikinci bir yol yoktur.
Allah, yarattığı olaylarla “Bana dönün” diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2012> Daha Fazla

CENNET AHLAKIYLA MÜSLÜMAN NASIL KENDİNİ MUHAFAZA EDİYORSA, DÜNYADA DA CENNET AHLAKIYLA KENDİNİ MUHAFAZA EDER ama Müslüman iman gücüyle, aklıyla, ferasetiyle, basiretiyle hareket ettiği için hep güzeldir tavırları, hep hoştur.
Cinsel ilişki, haram olarak olursa tabii ki fuhuş olur, fahşadır, tabii ki ahlaksızlıktır. Ama helal olduğunda sevgiyi en yüksek ifade etme biçimidir. En güzel ifade etme biçimidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2012> Daha Fazla

Zulüm varsa o insanları korumak müslümanlığın gereğidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2012> Daha Fazla

Biz millet olarak misafirperveriz, zayıfa, düşküne yardım ederiz, merhametli bir milletiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ağustos 2012> Daha Fazla

Müslüman affedici oluyor; arada bir kriz varsa, bir sıkıntı varsa, küskünlük varsa hemen kalkıyor. Çünkü Cenab-ı Allah “Affı tut, iyiliği emret, kötülükten yüz çevir” diyor. Bunların amacı hep sevgi.
İnsanlarda hasislik var, cömert olamıyorlar. Halbuki mal, Allah’ındır. Allah’ın malını Allah’a verecek, veremiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ağustos 2012> Daha Fazla

Allah ayette küfür için ne diyor? “Çok ağlasınlar” diyor. MÜMİNLER NE YAPACAK? ÇOK GÜLECEK AZ AĞLAYACAK. Ağladığında Allah’a olan sevgisinden, sevincinden ağlayacak veyahut Allah korkusundan ağlayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2012> Daha Fazla

Gereksiz vesvese yapmamak için vicdanı sürekli temiz tutmak lazım, kafayı temiz tutmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ağustos 2012> Daha Fazla

Kadir Gecesi’ni idrak etmek çok büyük bir nimet. Bu gece hayati güzellikte, hayati hikmetlerin oluştuğu, hayati derinliklerin olduğu bir gece.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Temmuz 2012> Daha Fazla

MÜSLÜMANLAR HIRS YAPSINLAR, ZENGİN OLSUNLAR, HEPSİNİ ALLAH YOLUNDA KULLANSINLAR. Müslüman zengin olsun. Çok kazansın ama zengin olup hizmet ederken bazen bazı aklı zayıflar altında kalıyor. Bu hale düşmekten kaçınmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2012> Daha Fazla

Yardımsever olmak lazım. İnsanların iyi olması için gayret etmek lazım. Çünkü insanlar acz içindeler. GÜCÜ OLANIN ZAYIF OLANA YARDIM ETMESİ ÇOK ÖNEMLİ. ÖBÜR TÜRLÜ MUTLULUK OLMAZ. Çünkü egoist olduğunu hissedersin, o zaman canın yanar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Temmuz 2012> Daha Fazla

Hastayla ilgilenmek sevaptır. Allah’ın rızasına uygun güzel bir ibadettir. Mehdi (as) ahlakıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Temmuz 2012> Daha Fazla

Allah'a tam sığınsınlar. Allah'a tam teslim olsunlar. Bereket bolluk bütün dünyayı sarar. Onun dışında acıdan, beladan, felaketlerden kurtulamazlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2012> Daha Fazla

Müslümanlara müjde vermek çok önemlidir. Mehdiyet’le müjde vermek, İsa Mesih’in inişiyle müjde vermek, İttihad-ı İslam’la müjde vermek, cennetle müjde vermek, Allah’ın rızasıyla müjde vermek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2012> Daha Fazla

Aklın yolu birdir. Kuran’la, İslam’la, akılla, sevgiyle, muhabbetle çözüm bulalım. Mehdiyet’le netice güzel olsun. Böyle intikam ruhuyla hareket edilirse karşı taraf daha da şiddetli intikam alıyor. Olmaz böyle.
Bayram gibi çok güzeldir Ramazan maşaAllah. Her yıl öyle kendine has bir şirinliği, bir tatlılığı, bir güzelliği vardır Ramazan’ın.
“Mal sahibiyim” diye birisi çıkarsa doğru söylememiş olur. Bütün mal-mülkün tamamı Allah’a aittir. Şahıslar ancak bekçisi olabilir. Allah onu bekçi olarak koymuştur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Temmuz 2012> Daha Fazla

İFFETİN ÖZEL BİR IŞIĞI OLUYOR, ÖZEL BİR NURU OLUYOR. İffet olmadığında bir zulümat ve tarif edilemeyen bir kir, özel bir damga oluyor Allah’ın hikmeti, ondan isteseler de kurtulamıyorlar o tip insanlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Temmuz 2012> Daha Fazla

Allah seni buraya yiyip içip, yatmaya göndermedi. Allah seni buraya kul olmaya, dua etmeye, İslam'ı yaşamaya, din Allah'ın oluncaya, fitne yeryüzünden kalkıncaya kadar mücadele etmen için seni gönderdi.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Haziran 2012> Daha Fazla

Müslüman cazibeli olacak, gözünü gönlünü koruyacak. Müslüman cazibeli olmayacak diye bir şey yok. Aklını koruyacaksın, nefsini koruyacaksın. Müslüman’ın itici olması gerekmiyor. Adam bakacak diye itici mi olacak? Olmaz.
MÜSLÜMAN ÇEKİCİ OLACAK, CAZİBELİ OLACAK. ÇEKİCİ OLMAK HARAM DEĞİLDİR. CAZİBELİ OLMAK HARAM DEĞİLDİR. FAHŞA HARAMDIR, ZİNA HARAMDIR. Domuz etine bakmak haram değil, domuz etini yersen harama girersin. Şaraba bakmak da haram değildir, içersen haram olur. Kadın da tabii cazibeli olacak, çekici olacak. Erkek de çekici ve cazibeli olacak. Aksi anormal olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Haziran 2012> Daha Fazla

Mümin dünyanın en kaliteli, en akıllı, en samimi düşünen insanı, en temiz insanıdır. Her şeyin en doğrusunu, en güzelini yapar Müslüman. Kuran, en akıllı olma yönünde bize rehberdir.
Güzel ahlak öyle kolay mı? Öyle olsa herkes güzel ahlaklı olurdu. Güzel ahlakın bedeli vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Haziran 2012> Daha Fazla

“Niye ahlaksız, haysiyetsiz kadınlardan böyle kötü sözler geliyor, niye karaktersiz erkeklerden, şerefsiz, sapık erkeklerden böyle sözler geliyor?” diye Müslüman hayıflanmayacak. Bilakis nimet bilecek onu. Nimet bilecek çünkü sevabı artar. Onun için MÜSLÜMAN KAÇAN DEĞİL OLAYLARIN İÇİNE GİREN OLACAK Kİ ONLARIN O SÖZLERİ MÜSLÜMAN’A GELSİN, MÜSLÜMAN DA SEVAP ALSIN.
Karaktersiz erkekler ve kadınlar Müslümanlara çirkin sözler söylediğinde Müslüman oturduğu yerde sevap alır.
Müslümanların aleyhinde konuşanlar hasetlik dolu konuştuklarında Müslümanlara sevap geliyor. Allah böyle bir sistem kurmuş. Oturduğu yerde Müslüman sevap alıyor onlardan.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Haziran 2012> Daha Fazla

Güzel söz israf değildir. Güzel sözü bol kullanmak israf değildir. Rahatlatıcı, güzel sözleri bol bol kullanmak lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Haziran 2012> Daha Fazla

Sevgi dolu, merhametli, barışsever, insancıl, akıllı, son derece samimi, son derece sanattan, bilimden, estetikten hoşlanan, tertemiz, insanları kendisi gibi koruyup kollayan, her inançta insana saygı duyan, hepsini kendisine sunulan nimetleri de aynı şekilde onlara da layıktır diye düşünen, halis, candan insanlar olmak durumundayız. O zaman Allah dünyaya hâkim edecek. Biz de onun için gayret ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2012> Daha Fazla

Kurani anlamda, böyle sahabe dönemi anlamında modern dindarlık dünyanın kurtuluşudur. Ancak bu şekilde çok rahat ederler. Başka türlü de Allah rahatlık vermez.
Zenginlik politikasını iyice geliştirmek gerekiyor. Onun için de yardımlaşma ruhunun gelişmesi gerekir. Fakiri fukarayı kollamak dinle olur, İslam’la olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2012> Daha Fazla

Akıllı bir erkek münasebetsizlik yapmaz, gıcık espriler yapmaz, gıcık konuşmalar yapmaz, lafını sözünü bilir. Nerde ne zaman vurgu yapacağını bilir. Her an her saniye mükemmel bir konuşma sanatı ustasıdır. Çünkü ufacık bir münasebetsizlik bile bir insanın aklında kalır.
MÜSLÜMAN’IN BÜTÜN DETAYLARIYLA VÜCUDUNDA İĞNE UCU KADAR DAHİ OLSA BİR KİR OLMAMASI LAZIM. Nur gibi olacak Müslüman. Oturduğu yer de öyle tertemiz, steril olacak. Aksi vahşilik olur.
Temizlik imanın şartıdır. Allah, Kuran'da, “Müminler temizdir” diyor. Benim anladığım temizlik en uç noktada olan temizliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2012> Daha Fazla

Tevrat’ta “Kuzu eti gibi olur müminin eti, latif olur.” Kuran ayetinde de “Derilerinin yumuşama vakti gelmedi mi?”diyor Cenab-ı Allah. Mümin 70 yaşında bile olsa cildi güzel olur, hoş olur. Kadın olsun erkek olsun nur olur üstünde, ferahlık olur.
ZİNADA İNSANIN İÇİ KARARIR. Cinsi gücünü kaybeder insan, arzusunu kaybeder yani kadına karşı isteği kalmaz. İçindeki o enerji parçalanır, yok olur, mahvolur. Allah vermesin erkek olsun kadın olsun yüzüne fahişe nursuzluğu ve kartlığı gelir. Vazgeçtiğinde gider üstünden, onu yaşadığı müddetçe üstünde o nursuzluk kalır.
“En mükemmel akılda olun, en iyi şekilde olun, en vicdanlı olun, şükredin, Beni sevin, Ben de sizi seveyim” diyor Allah. Allah’ın istediği budur. Zaten yaptığınızı hemen görürsünüz diyor Allah “hayat kaliteniz artar” diyor. Peşin görülüyor.Hemen zenginlik, bereket geliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2012> Daha Fazla

Cesur olan, Müslümanlardan yana olan, haktan yana olan, mazlumdan yana olan, Müslümanlara candan davranan insanları da Allah hep âli kıldı, hep değerli kıldı. Kaçınanları da Allah hep helak etti dikkat ederseniz. Hep ezildiler. Hep yok oldular.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2012> Daha Fazla

Hz. Ali'nin evlatları sadece Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin değildir. O yanlış biliniyor. Mesela Ebu Hanefiyye vardır oğullarından. Ben onun soyundanım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2012> Daha Fazla

Allah diyor ki ayette; şeytandan Allah'a sığınırım, “Dünyada sizin, ahirette yalnızca sizindir” (Araf Suresi, 32). “Dünyada da sizindir” diyor Allah ama kafirler de istifade ederler diyor ama “ahirette yalnızca sizindir” diyor. Onun için MÜSLÜMANLARIN NİMETTEN UZAK DURMASI OLMAZ.
Zaman zaman müminlerin sayısı azalmıştır, zaman zaman çoğalmıştır ama her zaman Müslümanlar olmuştur. Bazen de Müslümanlık geriler, tahrif olur. O zaman yeniden Cenab-ı Allah bir peygamber daha gönderiyor. Bazen de yüz yılda bir geliyor. Bazen elli yılda geliyor. Bazen yüz yılda iki, üç peygamber birden geliyor.
İşte Kabataş, yontma taş, cilalı taş, bakır, çinko bilmem ne devirleri var ya. HER DEVİR MODERNDİ. Hz. Adem (as) Cenab-ı Allah tarafından dünyaya indirildiğinde, Allah bütün eşyayı ona öğretti. Hz. Adem (as)’e nasıl tarım yapılır, nasıl ekmek yapılır, nasıl hayatın diğer yönlerinde faaliyet yapılır. Hepsini Cenab-ı Allah öğretti. Cebrail (a.s) vesilesiyle.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mayıs 2012> Daha Fazla

“Ne olacak halimiz” kafasıyla hareket edersen, aczle hareket edersen, yeisle hareket edersen kaybedersin. Ümitvar olarak, güçlü olarak kararlı olursan Allah muvaffak eder. Bu Allah’ın kanunu inşaAllah.
Çekici olmayan kadında, çekici olmayan erkekte bir eksiklik var demektir. Allah böcekleri bile, çiçekleri bile çekici yaratır. İnsanın çekici olması, onun sağlıklı ve normal olduğunu gösterir. Çekici olamamanın aksi itici olmaktır. Müslüman itici olmaz. Dolayısıyla çekicidir tabii. Rahmani bir cezbe vardır üstünde.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mayıs 2012> Daha Fazla

“Yabancı marka giyilmez.” Lafa bak, akla bak, kafaya bak! Bindiğin arabayı kim yapıyor? Yabancılar yapıyor. Arabanın boyasını kim yapıyor? Yabancılar yapıyor. Kimi sapık, kimi deli olabilir, kimi dinsiz, kimi imansız, kimi satanist. Ama onlar yapıyor. EŞYA; GANİMET, ALLAH’TAN NİMETTİR. EŞYANIN SUÇU OLMAZ.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2012> Daha Fazla

Müslüman sürekli Allah’tan bağışlanma dileyecek. Çünkü sürekli hata yapıyor, sürekli anormal düşünceler kafasından geçiyor.
Peygamberlere korkmayı Allah haram kılmıştır. Müslümanlar için de haramdır korkmak.
Müslüman bütün dünyayı kucaklayan bir ruhta olacak. Bütün dünyayı sevecek. Bütün insanları sevecek. Dinsize de şefkat duyacak, Hıristiyan’a da, Musevi’ye de şefkat duyacak, hepsini Allah'ın kulu olarak kurtarmaya gayret edecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2012> Daha Fazla

Bizans işi cübbe giyiyordu Peygamberimiz (s.a.v.). Bizanslı yapıyor, yapanlar sapık adamlar. Ama Resulullah (s.a.v.) giyiyordu onu. Ganimet o. Niye giymesin? Eşyanın ne suçu var?
ÇEKİNDİĞİN ŞEYİN ÜSTÜNE GİT. ÜSTÜNE ÜSTÜNE GİDERSEN AÇILIRSIN. Karanlıktan korkan, girsin karanlıkta otursun. Uçaktan korkan da uçağa binsin. Önce alçaktan uçsun. Sonra yüksekten uçar. Yok öyle kafanıza her şeyi takmak.

A9 TV, 10 Mayıs 2012> Daha Fazla

Samimi olarak bir insan İslam’a, Kuran’a dönüyorsa, Müslümanları destekliyorsa, geçmişiyle bir insan yargılanmaz. Allah yargılar geçmişiyle. Kişi tevbe eder, biter.
DÜŞÜNÜN, BİR İNSAN EN MÜKEMMEL, EN İYİ, EN KALİTELİ NASIL OLABİLİR? O İŞTE İSLAMİYET’TİR. En güzel huylu, en akıllı, en temiz, en isabetli hareket eden, en güzel düşünen, en tevekküllü, en sabırlı, en şefkatli, en insancıl… Sabaha kadar sayarım. Bütün bu özellikleri üstünde toplayan insana Müslüman deniyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2012> Daha Fazla

İman etti mi fahişeliği biter. Yani ona yapışmış bir leke değil ki. İman edip, Kuran’a, imana sarıldın mı, tevbe ettin mi, o an, o konu kapanır. Nur gibi Müslüman’dır o. Yani üstüne yapışmış, ömür boyu çıkmayacak bir şey değildir.
Fahişelik sadece cinsel ilişkiyle olmaz. Allah’ın hükmünü uygulamadığında, gayri meşru şeyler yaptığında yine fahşa, fahiş iş yapmış olursun. Yine fahişe konumuna düşersin. Fahşa, yani yanlış olan şeyler, anormal olan şeyler.

Adnan Oktar Diyor Ki...  4 Mayıs 2012> Daha Fazla

Mal, insana sevdiriliyor ve mümin o sevdiği malı Allah’a veriyor. Allah’ın malını Allah’a veriyor. Can Allah’ın, Allah’tan aldığı canı Allah’a geri veriyor. Bu da Allah aşkının ifadesi oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Nisan 2012> Daha Fazla

Müslüman kucaklayıcı olacak. Başı açık olanı da seveceksin, masona da şefkat göstereceksin, hepsine şefkat göstereceksin. Hepsinin hayrı, iyiliği için gayret edeceksin. KÜFÜRLE, BAĞIRMAYLA ÇAĞIRMAYLA, KESMEYLE, DOĞRAMAYLA, TOPUZLA, TÜFEKLE TEBLİĞ OLMAZ. NURLA, MUHABBETLE, GÜZEL SÖZLE, AŞKLA, ŞEVKLE OLUR İNŞAALLAH.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Nisan 2012> Daha Fazla

Cenab-ı Allah eğlenmeyin demiyor ki. Peygamberimiz (s.a.v.)’in hadisleri var, “şaka yapın” diyor. Şakayla ilgili, şakayı teşvik eden hadisler var. Şaka yap ama ahireti, melekleri olaya niye karıştırıyorsun? Şakanın içine niye koyuyorsun? Bu çok kötü.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Nisan 2012> Daha Fazla

MÜSLÜMAN’IN NE YAPACAĞI BELLİDİR. SİNİRLENSE BİLE ADİL VE MAKUL OLUR. Çünkü Allah’ın kendini gördüğünü biliyor, duyduğunu biliyor. Hiçbir şekilde adaletten, haktan ayrılmıyor. Hep makul ve affedici, halim. Ama DİNSİZ BİRİSİ OLDUĞUNDA MANYAK GİBİ OLUYOR, DELİ OLUYOR, SİNİRDEN ARTIK KENDİNİ YİYOR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2012> Daha Fazla

Din bize bu vicdan huzurunu veriyor, vicdan rahatlığını veriyor. Alabildiğine dürüst oluyoruz. DÜRÜST OLDUKÇA BEYNİMİZDEKİ BASKI DA KALKIYOR. BASKI KALKINCA DA NEFES KESECEK BİR SEVGİ AKIŞI MEYDANA GELİYOR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2012> Daha Fazla

ALLAH, KENDİ AHLAKININ YAŞANMASINI İSTİYOR. Allah’ın ahlakıdır merhametli olmak, şefkatli olmak, akıllı olmak, dürüst olmak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Nisan 2012> Daha Fazla

Lidere saygı duyulur, kafa tutulmaz.
Dinsizlerin de aşağılanmaması çok önemli. Çünkü Allah onu öyle yaratmış, kaderi öyle onun. Biz ona şefkat duyacağız. Oturup dinsiz diye adamı aşağılayamazsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Nisan 2012> Daha Fazla

Ahlakı Allah belirler. Allah’ın demesine göre olur ahlak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mart 2012> Daha Fazla

Müslüman laftan, sözden çekinmez. Kınayıcının kınamasından korkmaz.

9 Temmuz 2011; A9 TV, Gaziantep Olay TV Kahramanmaraş Aksu TV> Daha Fazla

Allah'a inanan, inanmak isteyen, Allah'ı seven, Allah'ı sevmek isteyen insanlara hep yardımcı olmak lazım. İNSANLARI DIŞLAMAK AKILLI BİR HAREKET OLMAZ.

23 Haziran 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

İLTİFAT GÜZEL, GÖNÜL ALMAK GÜZEL, SEVGİ GÜZEL. Ben iltifattan hoşlanırım. Bana iltifat edildiğinde hoşlanırım, başkasına iltifat ederim ben, sürekli gönül alırım. Güzel olanı çok överim ben, öyle ruhum tatmin oluyor, hoşuma gidiyor. Güzel olana doya doya bakmak isterim, ona sevgimi ifade ederim. Allah bizi öyle yaratmıştır, cennet de öyledir. İnşaAllah, kalp sevgiyle doludur. Allah sevgisiyle doludur, Allah öyle yaratır.

23 Haziran 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Kaçkar TV> Daha Fazla

MÜSLÜMANIN NUR AKAR YÜZÜNDEN; NUR, IŞIK GİBİ OLUR MÜSLÜMAN. Tavır, bakım, kalite, üslup, bunlarla insan güzel olur, etle kemikle olmaz... Mesela kambur olur ama elinden yüzünden nur akar, ışık saçılır, yanında olmaktan mutlu olursun, kalbine ferahlık gelir... Mesela bazı hanım kardeşlerimiz de var, kendini beğenmiyor içine kapanıyor, içindeki nuru göremiyor. Halbuki o İMANIN NURUYLA HAREKET ETSE, AKLIYLA HAREKET ETSE, DÜNYALAR GÜZELİ OLUR. Güzel, temizliğiyle, bakımıyla, kalitesiyle, aklıyla, zekasıyla, dünya güzeli olur.

1 Ekim 2009; Çay TV> Daha Fazla

GÜZELLİK ÇİLEDEN GEÇER, AŞK ÇİLEDEN GEÇER. Allah aşkında gazilik vardır, şehitlik vardır, hapis vardır, sürgün vardır, hakaret vardır, baskılara uğrar Müslüman, acı çeker, aç kalır, uykusuz kalır, tehdide uğrar. Buna rağmen Allah yolunda mücadele eder, Allah bunu beğeniyor, bu şekli beğeniyor.

19 ocak 2009; Ekin TV> Daha Fazla

Güzel ahlak öyle ucuz bir şey değildir, zordur güzel ahlak. Pahalıya mal olur, güzel ahlaklı insan da onun için dünyada nadir olur.

18 Temmuz 2011; A9 TV ve  Kahramanmaraş Aksu TV> Daha Fazla

MÜSLÜMANLAR, DİNE SALDIRAN, İSLAM’A SALDIRAN İNSANLARI DOSTLAR EDİNMEYECEKLER. Tabii onlara karşı uyarma görevi yapacaklar ama aynı zamanda buğz edecekler, yaptığından dolayı kalben onlara karşı bir saygıları olmayacak.

9 Temmuz 2011; A9 TV, Kahramanmaraş Aksu TV ve Gaziantep Olay TV> Daha Fazla

Bir insan, bir insanı mürşit kabul ettiyse ona dik başlılık yapamaz.

10 Temmuz 2011; A9 TV, Kanal Avrupa ve Çay TV> Daha Fazla

Nur Suresi’nin 55. ayeti, bu ayeti uygulamak her Müslüman’ın üstüne farz. Büyük Hz. Mehdi (as)’ın görevini anlatan bir ayettir, NUR SURESİ 55; HERKES BU KONUDA MEHDİ OLMAK MECBURİYETİNDEDİR.

10 Temmuz 2011; A9 TV, Kanal Avrupa ve Çay TV> Daha Fazla

HERKESİN MEHDİ OLMA MECBURİYETİ VARDIR. Bütün Müslümanlar, kadın olsun erkek olsun Mehdi olmak, İslam’ı tüm dünyaya hakim etmek için çabalamak mecburiyetindedir.
Kuran’a sığının, Allah’a sığının, Allah’a dua edin, Allah’a teslim olun, Allah sizi korusun.

6 Temmuz 2011, A9 TV, Gaziantep Olay, TV Kayseri ve Samsun Aks TV> Daha Fazla

Anadolu ahlakı dediğimiz o güzel ahlakın kökeni, çekilen acılar, ızdıraplardır.

> Daha Fazla

Kardeşlerimiz birbirlerine CD, kitap hediye etsinler, sitelerimize girsin araştırma yapsınlar ve bu bilgilerle tebliğ yapsınlar. Facebook’taki manyakların tartışmaları ile vakit harcamasınlar. Allah, “insan her şeyden çok tartışmacıdır” diyor. Zaten karşıdaki kişi Allah korkusuna sahip değil. Allah sevgisinden, Peygamber sevgisinden bahsetmez; İttihad-ı İslam’dan hiç bahsetmez; çocuk, kedi, köpek sevgisinden bahsetmez; Hz. Mehdi (a.s.)’dan bahsetmez. Ama Müslümanlara saldırmak için elinden geleni yapar. Saldırgan, kin dolu, nefret dolu ifadelerle saldırır. Burada bir samimiyetsizlik var. KARDEŞLERİMİZ, SAMİMİYETSİZLERLE VAKİT HARCAMASINLAR.
Kuran'a tabi olmadıkça ruhta ferahlık olmaz. Kuran ahlakı tam yaşansa ekonomik kriz anında durur. Kuran bize makul, dengeli ve akıllı olmayı öğretir.
Müslüman, tüm inançlara karşı saygılıdır.
Kuran'ı haşa beğenmeyip kendi kafasına uyana Allah bela verir.
KURAN’A UYULDUĞUNDA RUHTA BİR DENGE OLUŞUR, BİR RAHATLIK GELİR. Kuran’a tabi olsa Avrupa gençliği bu sıkıntıları çeker mi? Ekonomik kriz anında durur. EKONOMİK KRİZİN SEBEBİ BOŞ VERMİŞLİKTİR. Kuran bize hayatın gayesini gösterir, akıllı olmayı gösterir. Çözüm Kuran’dır.
Müslümanlar son derece neşeli, mutlu, hayat dolu, sağlıklı bir kafaya sahip coşku insanlarıdır. Berrak bir kafaya sahip sevgi insanlarıdır.
Yalan insanın ruhunu karartır, aptallaştırır. Her insan dürüstlüğün ferahlığını ve candanlığını yaşaması gerekir.
Müslüman her an cehenneme gidebileceği ihtimaline karşı son derece mazlumdur.
Öfkeyi, takva alameti değil fitne alameti olarak görmek gerekir.
Müslümanın üslubunun mutlaka yatıştırıcı olması lazım. Öfkelenme ve kin ruhu, Müslümanda olmaz. Müslümanın üslubu karşı tarafı savunan ve seven bir üslup olmalıdır.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top