Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Şubat 2018> Daha Fazla

Allah kıyameti Mehdi vesilesiyle erteliyor. Ama 313 kişi dışında geniş bir kesim Mehdiyete karşı müthiş tavır alıyor. Hadislerde, “Mehdi dünyadan bir an çekilse o an kıyamet kopar” diye bildiriliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Aralık 2017> Daha Fazla

Kıyametten hemen önce yeryüzünde dini eser hiç kalmayacak. Kuran’ın manası göğe ref edilecek. Camiler meyhaneye, eğlence yerlerine çevrilecek. Tek bir cami kalmayacak, mescidler yıkılacak. Kabe-i şerif dümdüz edilecek, sadece arazisi kalacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2017> Daha Fazla

Kıyamet oldu ve bitti, biz henüz o zaman dilimine gelmediğimiz için göremiyoruz. Fatih Sultan Mehmet dönemini bazı şuurlar yeni görüyor, başka zaman dilimlerinde. Biz kendi zaman dilimimizde ilerliyoruz ve yaşanmış bitmiş olan Kıyamete doğru gidiyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Hz. Hızır dünyada son Müslüman vefat edinceye kadar dünyada kalır, kıyametten hemen kısa bir süre önce dünyadan çekilecektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2017> Daha Fazla

Kıyamet bilimsel açıdan da Kuran ayetlerine ve hadislere göre de çok yakın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2017> Daha Fazla

Dünyanın yaşlandığı her yerde görülüyor. Gök de yer de adeta kanserleşti, ölüme doğru gidiyor. Kıyametin yakın olduğu görülüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2017> Daha Fazla

Dünya kıyamete doğru gidiyor. Son defa İslam ahlakı dünyaya hakim olacak. O zaman İslam aleminin başında olan şahıs Hz. Mehdi olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kıyamete en yakın dönemde tüm güzellikler ortadan kalkacak, cinayetler, kavgalar, nefret iyice tırmanacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kıyametin yakın olduğu aynı zamanda bilimsel bir gerçektir. Kıyamet dünyaya çarpan dev bir göktaşı vesilesiyle olacak. Bediüzzaman hadisler ve ayetlerden aldığı bilgiyle 2120'de Allah'ın izniyle kıyametin kopacağını söylüyor. Doğrusunu Allah bilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kıyamet koptuğunda kabirler de dahil her yer dümdüz olacak, Ay Güneş ve Dünya birbirine girip tek parça yüzey haline gelecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Temmuz 2017> Daha Fazla

Kıyamete en yakın dönemde dünyada Müslüman kalmayacak. Kıyamet küfrün başına kopacak. Cennet ehli kıyameti güven içinde izleyecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2017> Daha Fazla

Allahualem Kıyamet büyük bir göktaşının dünyaya çarpmasıyla gerçekleşecektir. Kıyamet günü insanlar için hiçbir yere kaçış olmayacaktır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kıyametin yakın olduğu doğru. Bediüzzaman Hazretlerinin verdiği 2120 tarihi de hadislere göre doğru ve diğer inançlarla da uyumlu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Kasım 2016> Daha Fazla

Sanatın durması, dünyanın her yerinin çürümeye başlaması da kıyametin yakın olduğunun delillerindendir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ekim 2016> Daha Fazla

İsa Mesih için Allah Kuran'da, "O kıyamet için bir alamettir" buyurmuştur. Bazıları halkı yanlış bilgilendirerek bu bilgiyi gizlemeye çalışıyorlar.
Hadislerde bildirilen çok sayıda kıyamet alameti, belgelerle ve fotoğraflarla ispat edilebilecek tarzda çıkmıştır yani hiçbir çelişki yoktur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ekim 2016> Daha Fazla

İsa Mesih’in dünyaya tekrar inişi, Hz. Mehdi’nın çıkışı, Yecüc ve Mecüc’ün varlığı Kıyamet alametlerindendir.
Allah İsa Mesih için “Kıyamet için bir alamettir” diyor, sadece onun için bunu söylüyor. Bu ayetteki hüküm açık. İsa Mesih tekrar dünyaya gelecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Eylül 2016> Daha Fazla

Allah ayette kıyametin işaretleri gelmiştir diye bildiriyor. İnsanlara çok konuda işaretler gelir ancak çoğu bu işaretlerin hikmetini anlamaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mart 2016> Daha Fazla

Son zamandayız. Dünyayı deliler gibi sevenler dünyanın boş olduğunu çok kısa bir süre sonra anlayacaklar. Kıyamet çok yakın. Çok çok az bir vakit var. Bediüzzaman kıyametin kopuş vakti için 2120 gibi diyor. Hadislerin işareti de o şekilde görünüyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2014> Daha Fazla

2081’lerden sonra Firavun’un, deccal’ın kat kat daha azgınları dünyayı sarmaya başlayacak. Firavun görse şaşırır adamları. Deccal görse şaşırır. Nemrut görse şaşırır. Her biri ayrı bir nemrut olacak, her biri ayrı bir deccal olacak. Dünya adeta cehenneme dönecek, yaşanmayacak hale gelecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ağustos 2014> Daha Fazla

Kıyamete çok az kaldı. İsa (as) ve Mehdi (as)’ın Huruf-u Mukatta’yı bilmesi Allah’ın izniyle şart gibi görünüyor. Çünkü başka kullanacak kimse yok şu an, son onlar var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2014> Daha Fazla

Şu an bulut gibi göktaşları Dünya’nın üzerinde. Kıyametin yaklaştığını gösteren bir olay. Allah’ın hücum emrini bekliyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ekim 2013> Daha Fazla

Kıyamet konusunda bir daha söylüyorum bakın, 2120! Bir kayanın üstüne yazsınlar. 2121’de o yazıyı bulamayacaklar. Toz olacak ortalık. “Bir çarpma” diyor Cenab-ı Allah ayette. “Onu diğer bir çarpma izler” diyor. Bunu görecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2013> Daha Fazla

Hicri 1506'dan önce İstanbul'da deprem yok, inşaAllah. Hicri 1506'dan sonra cehennem zaten. Hicri 1545'e kadar cehennem. Depremler, felaketler, belalar, iç savaşlar, ihtilaller. Bir faşist kalkışma olacak, bir komünist kalkışma olacak, dünyayı kaplayacak. Kan gövdeyi götürecek.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Eylül 2013> Daha Fazla

İmam Muhammed Mehdi (as) ile dünya bitiyor. Kıyametin gecikmesine sebep İmam Mehdi (as)’dır, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ağustos 2013> Daha Fazla

İnsanlar tam ilahlık iddia ettikleri bir dönemde 2120'de kıyamet kopacak.
2120 gibi kıyamet kopacak ve 15 milyar yıldır var olan dünya toz duman olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Mayıs 2013> Daha Fazla

Her yerde müminler, Müslümanlar varken Kıyamet gelmez. Ayet var; tebliğ yapılırken bela gelmiyor. Allah anılmadığında, Müslümanlık yaşanmadığında Kıyamet geliyor.
Kıyametin amacı, mal sevgisi, dünya sevgisi olan tiplere muazzam bir ümitsizlik vermek, muazzam bir hasret ızdırabı vermek ve o acının kalbine yerleşmesini sağlamaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Nisan 2013> Daha Fazla

Dünya son zamanlarını yaşıyor. 70 yıllık bir dönem var İslam’ın yaşanacağı. 2120 gibi de kıyamet kopacak. Türk Milleti’nin öncülüğünde bir İttihad-ı İslam oluşacak. Son kere İslam dünyaya hakim olacak, sahabe dönemi gibi olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2013> Daha Fazla

Ayetten kıyametin en fazla bir saat kadar süreceği anlaşılıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Şubat 2013> Daha Fazla

Bediüzzaman’ın ayetten ve hadisten yaptığı hesaplamalara göre; Kıyamet 2120 gibi, dünyaya büyük bir göktaşının vurmasıyla başlayacaktır. Kıyametten önce ehli imanın ruhları kabzedilecektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2013> Daha Fazla

Mehdiyet 2082’ye kadar. Ondan sonra bozulma başlıyor. O devirde Mehdi (as) ve İsa Mesih (as) olmayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Şubat 2013> Daha Fazla

Bizim vesilemizle kıyametin yakın olduğu bilgisi bütün dünyada dalga dalga yayılıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ocak 2013> Daha Fazla

Mehdi (as)’ın vefatından sonra, İsa Mesih’in vefatından sonra acayip sapıtacak insanlar. Böyle sapıtma görmedi dünya. Deccal bile yanlarında yüzde 1 gibi kalır. Korkunç bir azgınlık, korkunç bir tuğyan, korkunç bir kepazelik bütün dünyayı kaplayacak. Tek yanlı deccaliyet hakim oluyor. O devirde son bir yecüc mecüc zuhuru daha var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ocak 2013> Daha Fazla

2120, ben tarihi veriyorum inşaAllah. 2120’de Apofis denilen göktaşından çok çok daha büyük bir göktaşı Dünya’ya çarpacak ve Dünya’yı delip geçecek. Sonra ters dönüp bir daha vuracak. Yani Dünya’nın içinden girip, delip geçecek, spin atıp bir daha vuracak. Dünya’nın dönüş hızı duracak, tersine dönmeye başlayacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Ocak 2013> Daha Fazla

Allah’ın kıyameti koparmaması Mehdi (as) vesilesiyledir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Aralık 2012> Daha Fazla

İri bir göktaşı 2120 gibi dünyaya vuracak, Dünya’yı delip geçecek. Bir daha vurduğunda Dünya dönüş yönünü değiştirecek, ters yönde dönmeye başlayacak. Ondan sonra da süratle kıyamet başlamış olacak. İnşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Aralık 2012> Daha Fazla

Mehdi (as)’ın yüzü suyu hürmetine kıyamet ertelenmiştir. Onlar da zannediyor ki öylesine erteleniyor. Öylesine ertelenmiyor. Mehdi (as)’ın vesilesiyle, Mehdi (as)’ın yüzü suyu hürmetine erteleniyor, inşaAllah.
Kıyamet ertelendi. Bunun farkında değil insanlar. MEHDİYET VESİLESİYLE KIYAMET ERTELENDİ. Mehdiyetten bahsedildiği için, Mehdi (as)’dan bahsedildiği için, Mehdi (as) faaliyette olduğu için, Mehdi talebeleri faaliyette olduğu için, Mehdiyet yoğun anıldığı için KIYAMETİ KOPARACAK MELEK GERİ DÖNDÜ ALLAH’IN EMRİYLE.
Kıyamet kopacaktı, kıyameti koparacak olan melek geri döndü. Çünkü Mehdi (as), Mehdiyet gündemdeydi. Ne diyor Peygamberimiz (sav)? “Kıyametin kopmasına bir gün kalsa, bir an kalsa, bir saat kalsa, bir dakika kalsa evlatlarımdan Muhammed Mehdi (as) gelecek” diyor ve “Allah o günü uzatacak. Kıyameti erteleyecek” diyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Aralık 2012> Daha Fazla

Kıyamet çok süratli gelişen bir durum. Çünkü Dünya’ya bir çarpma olacak. Çok büyük bir göktaşı dünyayı delip geçecek. Ayette diyor, “İlk çarpmayı ikinci çarpma izler” diyor. Anlaşılıyor ki o çarpan nesne dünyayı delip geçecek, spin atacak, bir daha vuracak. Bunun sonucunda Dünya dönüş yönü değişecek. Tersine dönmeye başlayacak. Ama bu yani saatler içerisinde bitecek bir olay. En fazla saat sürer. Çok süratli kıyamet kopacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2012> Daha Fazla

İttihad-ı İslam’ın oluşması için Allah dünyaya ömür verdi. Şu anki ömrün nedeni bu. Kıyametin vakti geldi. Kıyamet uzatılıyor Mehdi (as)’ın çıkması için, İttihad-ı İslam oluşması için.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2012> Daha Fazla

Kıyametten önce Kuran, Allah Katına ref edilecektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ekim 2012> Daha Fazla

İki nesil sonra zaten Allah’ı inkâr edecekler, Kâbe’yi yıkacaklar. “Kâbe’nin arsası dümdüz olacak” diyor Peygamberimiz (sav). “Şu anda görüyorum, zayıf bir insan yönetecek” diyor Peygamberimiz (sav). İki nesil sonra kıyamet. Dünyanın tamamı kalkacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ekim 2012> Daha Fazla

Kıyamette kainat dağılıyor, magma da dağılıyor tamamen. Düz bir yapı oluşacak. Yani böyle yufka gibi açılacak Dünya kıyamette. Adeta bir tepsi gibi. O küre vasfını kaybedecek. Soğuma da oluşacağı için tamamen çorak toprak haline geliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ekim 2012> Daha Fazla

Kıyamet, Mehdi (as) geldiği için durduruldu, bekletiliyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Eylül 2012> Daha Fazla

KIYAMET HİCRİ 1545 GİBİ KOPACAKTIR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2012> Daha Fazla

Tam insanlarla ve yaratılmışlarla oynadıkları bir dönemde, ortalığı batırdıkları bir dönem ki dünya çölleşecek o dönemde. Yağmur yağma şekli bozulacak. Mesela bir yerde yoğun seller varken; diğer yerde çok yoğun kuraklık olacak. Savaşlar artık çete savaşlarına dönüşecek; insanlar gördükleri yerde birbirlerine saldıracak dünyanın her tarafında. ÖYLE AZGIN BİR DÖNEMDE KIYAMET KOPACAK.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2012> Daha Fazla

“Ramazan-ı şerifin 10. gününün 2. saati”, yani öğleden sonra iki. KÜFÜR BUNU UNUTMASIN, BU TARİHİ. AKILLARINDA İYİ TUTSUNLAR. Ramazan-ı şerifin 10. gününün 2. saati, 2120, saat 2, Ramazan’ın 10. günü.
Ayet ayet Kuran, adım adım İslam. VAKİT TAMAM. MASON LOCALARI 1506 GİBİ KAPANIYOR. BİTİYOR ARTIK, MASONLUK DA BİTİYOR. Tapınak Şövalyeliği bitiyor. Çünkü bir anlamı yok, bitmiş. Din bitiyor çünkü.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Temmuz 2012> Daha Fazla

HIZIR (AS)’IN GÖREVİ BİTİYOR. TARİKATLARIN GÖREVİ BİTİYOR. HİCRİ 1506 GİBİ DE DİN BİTİYOR, İSLAMİYET BİTİYOR, yavaş yavaş artık gerilemeye başlayacak. HİCRİ 1545 GİBİ DE CENAB-I ALLAH’IN İZNİYLE KIYAMET KOPUYOR. YANİ 2120 GİBİ.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Haziran 2012> Daha Fazla

İSA MESİH'İN VEFATINDAN VE MEHDİ'NİN VEFATINDAN SONRA, YAZIN BİR KÖŞEYE GÖRÜN; YAKLAŞIK 60-70 YIL SONRA ÇOK BÜYÜK DEPREM OLACAK İSTANBUL’DA. Onun dışında uysal İstanbul. Mehdi'den memnun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2012> Daha Fazla

Hz. Hızır (as) kıyametten çok kısa bir ana kadar görevde. Hz. Hızır (as) son ana kadar olayların içerisinde. Kıyamet başladığında o da sürur içerisinde, sevinç içerisinde kıyameti seyredecek inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Nisan 2012> Daha Fazla

Her yerden anlaşılıyor. Dünya ölüme doğru gidiyor. İnsanlık ölüme doğru gidiyor. İnsanların ruhu çekildi. Sevgiyi, şefkati, merhameti unuttular. Ne güzel sevsene, dost olsana, arkadaş, kardeş olsana.

> Daha Fazla

KIYAMET ÖNCESİNDE YIRTICI HAYVANLARIN AHLAKINDA İNSANLAR OLACAK. Fuhuş ve zina aleni sokakta yapılacak. İbadet kalmayacak, sadece La İlahe İllAllah denilebilecek.
KIYAMET İNSANA BENZEYEN, FAKAT GERÇEKTE İNSAN OLMAYANLAR ÜZERİNE KOPACAK. O dönemde nikah da aile de kalmayacak, herkes her evi vahşice kullanacak. Tam içkilerini yudumlarken kıyamete ani yakalanacaklar. Gök tamamen açılacak simsiyah uzayı görecekler.
KIYAMET ÖNCESİNDE, KABE'Yİ YIKTIKLARI DEVİRDE, GİZLİ BİR MÜSLÜMAN CEMAAT OLACAK. Güçlü fakat gizli olacak bu Müslüman cemaat. Gizli mücadele ederken özel yöntemler kullanacaklar. Tebliğ yapamayacaklar, birbirlerini özel yöntemle bulacaklar. Onların aldığı sevap da çok yüksek olacak. Kıyametin hemen öncesinde, Azrail (as)’ın rüzgarıyla Müslümanların canı alınacak. ZERRE KADAR İMANI OLANIN CANI MÜSLÜMAN OLARAK ALINACAK. Kıyamet, inkarcıların başına kopacak.
Hz. İsa (a.s.)’ın vefatından sonraki bozulmada, insanlar NAMAZIN NE OLDUĞUNU SORACAKLAR KİMSE BİLMİYOR OLACAK. LA İLAHE İLLALLAH DİYEN KALMAYACAK. İmanlı az sayıda yaşlı SADECE FISILTIYLA TEKBİR GETİREBİLECEKLER. Sonra onların da canını alacak Allah. YERYÜZÜNDE İMANLI BİR KİŞİ BİLE KALSA KIYAMET KOPMAYACAK.
KIYAMET VAKTİ AKŞAM NAMAZI VAKTİNDE OLACAK. Bu belirli bir yer için söylenen bir vakit. Son halifelik İstanbul’da kaldığı için İstanbul’da akşam ezanı okunurken kopacağı belirtiliyor. Ezan okunmayacak aslında, EZAN SESİ O DÖNEMDE ARTIK DUYULMUYOR OLACAK. Ezan vaktinde kopacak kıyamet. Boğaz şimdi ne kadar güzel görünüyor. Fakat kıyamet vaktinde, İKİ YAKA BİRLEŞECEK, SONRA YENİDEN AÇILACAK, SONRA YENİDEN BİRLEŞECEK. O gün denizlerin yandığını görürsün diyor Allah. KİMİN AKLINDAN GEÇER O GÜZEL BOĞAZDAN MAGMANIN ÇIKACAĞI. Yedi tepenin dümdüz olacağı, magma ile suyun birleşeceği, gökyüzünün kıpkırmızı olacağı kimin aklından geçer? Tam içkilerini yudumlarlarken, gayri meşru cinsel ilişkiye girerken, tam “ne zaman kıyamet kopacakmış” derken üzerlerine kopacak.
Sonunda Allah kıyameti getirecektir. Çünkü o da, azgınların Allah’a dua şeklidir. Onlar diyecekler ki, “Üstad söylemişti, Adnan Oktar söylemişti, kıyamet 2120’de kopacak diyorlardı... Hani kopuyordu? Hani Allah vardı?” diyecekler. “Koparsa ya Allah kıyameti” diyecekler. Allah onların da duasına icabet edecek. Allah, küfrün işte bu isteğini yerine getirecek ve bütün kainatı yerle bir edecek.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top