Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mayıs 2015> Daha Fazla

İncil’in güzel yönü, sevgiden çok bahsedilir. Muhabbetten, dostluktan, affetmekten, kardeşlikten çok bahsedilir. O yönüyle çok ferahlatıcıdır. Çok iç açıcıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ocak 2015> Daha Fazla

Kuran saf vahiydir. O yüzden Tevrat’ı okuyan mutlaka Kuran ile birlikte okuyacak. İncil’i okuyan Kuran’la okuyacak. Yoksa aklı karışır. Yanlış bilgi edinir, Allah vermesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Kasım 2013> Daha Fazla

Tevrat'ta geleceğe yönelik bilgiler ve şahısların isimleriyle ilgili muazzam bir kod-şifre sistemi var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ekim 2013> Daha Fazla

Müslümanlar Tevrat’ın hak kısımlarına uymakla mükelleftir. Tevrat’ın hak olan kısmını bir Müslüman reddedemez. İncil’in de hak olan kısımlarına uyar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Eylül 2013> Daha Fazla

İncil'den korkmak, Tevrat'tan korkmak çok anormal bir hareket, vahşi hareket. Komünist kitap dağıtıyorlar, onda bazılarının çıtı çıkmıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Ağustos 2013> Daha Fazla

Tevrat geçerlidir. Geçersiz olan yerler nedir? Kuran’a uymayan yerlerdir. Kuran’a muhalif, Hakk’a muhalif bir hüküm olduğunda Kuran onu açıklıyor.
Tevrat'ın tahrif olan yerleri ayrı, hak olarak kalan yerleri ayrı. Tevrat'ın Kuran'a uygun hak olan kısımları geçerlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Aralık 2012> Daha Fazla

Kuran’la Tevrat çelişmez. Çelişen yerler zaten tahrif olan yönleridir. Ama Kuran’la Tevrat ana konularda birbirini tasdik eder. Tevrat’ta geçen hükümler Kuran’da da geçiyor aynısıyla.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Kasım 2012> Daha Fazla

Tevrat’ın ve İncil’in hak olan kısımlarını okuyalım. Kuran’la geniş çapta mutabıklık vardır Tevrat’ta da, İncil’de de. Tahrif olmuş yönleri olmakla beraber çok büyük bölümü haktır, doğrudur inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Eylül 2012> Daha Fazla

Tevrat’ta iki Mesih’ten bahsediliyor: Biri Kral Mesih; Mehdi’dir, Moşiyah. İkinci Mesih de Hz. İsa (as)’dır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ağustos 2012> Daha Fazla

Teslis inancı, İncil’in o hükümlerinin yanlış anlaşılmasından kaynaklanıyor. Çünkü Allah kendisini “Babanız” diye sunuyor o devirde. Allah’a karşı sevgi duysunlar, Allah’ı muhabbetle sevsinler diye böyle bir hitap şekli kullanıyor Allah.
İncil’in hak olan kısımları nurdur, ferahlıktır, güzelliktir. Sevgiden bahseder, kardeşlikten bahseder, affedicilikten bahseder, Allah’ı büyük bir coşkuyla sevmemizden bahseder. Yanlış olan kısımlarını okuma, Kuran’ın hükmüyle onları zaten ayırt ediyorsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Temmuz 2012> Daha Fazla

İMANSIZ YAŞANAMAYACAĞI İÇİN ALLAH KURAN’I, TEVRAT’I, İNCİL’İ DİĞER KUTSAL KİTAPLARI İNDİRİYOR. Eğer din, hayatı bize bildirmemiş olsaydı insanlar çıldırırdı. Sevginin, hayatın hiçbir anlamı kalmazdı ama tabii üstüne ayrıca dinsizlik olsaydı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Haziran 2012> Daha Fazla

Tevrat, Kuran’da Allah tarafından övülmüştür. Hak olan kısımlarının hepsi geçerlidir.

A9 TV 3 Mayıs 2012> Daha Fazla

Hz. Mehdi (a.s.) Tevrat’ı toptan reddeden birisi değildir. Tevrat’ın hak olan kısımlarını kabul edecektir, İncil’in hak olan kısımlarını kabul edecektir. Gerçek Tevrat ve gerçek İncil’i savunacaktır inşaAllah.

24 Temmuz 2011; A9 TV> Daha Fazla

İNCİL BİR NURDUR. KALPLERE FERAHLIK VERİR İNCİL. Allah, Kuran’da övüyor İncil’i. Kitabı reddettiğinde dinden çıkarsınız zaten. Ama bozulmuş kısmını değil, hak olan kısımlarını, Kuran’a uygun olan kısımlarını okumak ve anlamak lazım.

10 Temmuz 2011; A9 TV, Kanal Avrupa ve Çay TV> Daha Fazla

Dört ayrı kitap var İncil’de. Dördü de nakil; saf vahiy değil. Aklında kalanları yazmış. KURAN İSE, HARFİ HARFİNE, NOKTASINA KADAR VAHİYDİR. SAF VAHİY.

> Daha Fazla

İNCİL’İN ASLI VE ESASI KURAN’IN İÇİNDEDİR. Kuran’a uygun olan İncil ayetleri geçerli olur. Muhammedi olmadan bir insanın gerçek Hıristiyan olması, gerçek Musevi olması mümkün değildir. Çünkü BİR İNSAN MUHAMMEDİ OLDUĞUNDA DİNİ TAM ANLAMIŞ OLUR, HER ŞEY ÇOK NETLEŞİR, KARMAŞA KALMAZ. Tevrat ve İncil’de tahrif olmuş kısımları çok açık görürler o zaman, tahrif olmamış yerler ortaya çıkar. “Allah birdir” diyor Hz. İsa (a.s.), o hükme biz de uyarız zaten. Tevrat’ta “Allah sevgisiyle coşun” diyor. “Bütün kalbiniz ve canınızla Allah’ı sevin” diyor. Bunlar hak ayetlerdir değişmemiştir. Biz buna uyuyoruz zaten. Müslüman aksini yapamaz zaten, tabi ki uyacak bu hükümlere.
İncil’in de, Tevrat’ın da hak olan bölümleri nefistir, kalplere şifadır. Kitap haline getirdim ikisinin de hak olan kısımlarını. Tevrat ve İncil okunmaz diyenler yanılıyorlar. Kuran’da var bu hak kitaplar. İncil’in de, Tevrat’ın hak bölümlerini bilmekle mükellefiz.
Tevrat ve İncil’in hak olan bütün bölümlerine tabiyim. Tevrat ve İncil’in bu bölümleri nefistir, gıdadır insanın ruhuna. Bu hak ve değiştirilmemiş olan kısımların tümü Kuran ile mutabıktır.
Eski İncillerde Allah’ın “Bir” olduğu geçiyor. Orijinal İncil de bulundu, fakat gizleniyor. Vatikan’dan çekindikleri için ortaya çıkarmıyor olabilirler. Zamanı gelince ortaya çıkacaktır inşaAllah. Ortaya çıktığında da karbon tarihleme metoduyla en eski İncil olduğu anlaşılacaktır.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top