Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Haziran 2018> Daha Fazla

Allah Kahramanmaraş şehitlerimizin şehadetini mübarek kılsın. Allah bizlere de o yiğitlerin güzel makamını nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2018> Daha Fazla

Şehitlerimizin hepsi cennet kuzusu. Ne nasiplilermiş Allah onlara en güzel makamı vermiş. Allah bizlere de yatak ölümü vermesin. Şehitlik çok şerefli, çok büyük bir nimet. Allah ailelerine de hayırlı, güzel ömür versin, onları hoşnutluk içinde yaşatsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Haziran 2018> Daha Fazla

Şehitlerimizin şehadeti mübarek olsun, Allah ailelerine hayırlı uzun ömür nasip etsin. Şehitlerimizin her biriyle onur duyuyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 31 Mart 2018> Daha Fazla

Korucu kardeşlerimiz can siperane çok güzel mücadele veriyorlar. Hayatları çile içinde, gece gündüz, en tehlikeli yerlerde nöbet tutuyorlar. Bu insanlar çok değerli insanlar. Bu insanların askerliği bir ömür boyu devam ediyor. Her çatışmada önde yer alıyorlar. Korucu kardeşlerimizin kıymetini çok iyi bilmek gerekir. Korucularımız hep dindardır, müberra, tertemiz insanlardır. Hepsinin şehadetlerini de tebrik ediyoruz. Allah bizleri cennette kardeşler kılsın inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mart 2018> Daha Fazla

Şehitlerimizin ardından üzüntüyle ağlamak onları rencide eder. Bizim yiğitlerimiz “düğüne gidiyoruz” diyerek şehadete gidiyorlar. Şehadetleri mübarek olsun. Yiğit şehitlerimizin yiğit ailelerinin kararlı, metanetli, cesaret dolu konuşmaları tüm milletimize örnek oluyor. Bu güzel konuşmalar sürekli medyada gündemde olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mart 2018> Daha Fazla

Batman’da şehit olan yiğidimizi tebrik ediyoruz. Her defasında şehitlerimize imreniyoruz. Onların şerefli, nurlu şehadetlerinin üzerine muhteşem bir güzellik inşa edilecek. İttihadı İslam oluşacak inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mart 2018> Daha Fazla

Şehitlik tebrik edilecek bir makamdır. Allah şehitlerimizin şehadetini mübarek kılsın, ne güzel onları cennetine layık görmüş. Zor olan dünyada kalmaktır. Şehitlerin ardından üzüntülü ifade kullanmak şehitlerimiz için incitici olur. Onlar çok güzel bir yerdeler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mart 2018> Daha Fazla

Şehitlerimize Allah gani gani rahmet etsin. Şehitlerimiz cennet ehli oluyor, ne güzel en güzel makama kavuşmuşlar. Şehitlerimizin hiçbirinin kanının yerde kalmayacağını tüm dünyanın görmesi gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mart 2018> Daha Fazla

Şehitlerimizin aileleri de aslan gibi maşaAllah. Ne mutlu böyle şanlı evlatlar yetiştirmişler. Dünyada da ahirette de hem kendileri hem evlatları şanlı. Allah bizlere de nasip etsin. Israrla bizi çağırmaya devam etsinler inşaAllah. Allah mümine yatak ölümü vermesin, şehadet nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mart 2018> Daha Fazla

Ne mutlu şehitlerimize, ne mutlu ailelerine. Onlara imreniyoruz, bizi de yanlarına çağırsınlar, Allah bize de şehitlik nasip etsin inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mart 2018> Daha Fazla

Şehitlerimize ne mutlu Allah onları seçmiş, en güzel makama almış. Allah Afrin şehidimizin şehadetini kabul etsin, çağırın bizler de gelelim inşaAllah. Ne mutlu size, ne mutlu ailelerinize.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mart 2018> Daha Fazla

Allah şehitlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Deccalin saldırıları müminleri sürekli cennete, şehitler alemine götürüyor. Deccal taraftarları her saldırılarında kendi cehennemlerini, müminlerin de cennetini hazırlamış oluyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mart 2018> Daha Fazla

Afrin’de şehit olan 8 yiğidimizin şehadetleri mübarek olsun. Allah ailelerine hayırlı, uzun ömür nasip etsin. Ne mutlu onlara. Allah en güzel makamı kaderlerinde takdir etmiş. Gazilerimize acil şifalar temenni ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Şubat 2018> Daha Fazla

Şehit definlerinde dram müziği istemiyoruz. Biz milletçe şehitlerimizle onur duyuyoruz, şehitlerimizi onurla sevinçle uğurluyoruz. “Yüreğimizden vurulduk”, “evlere ateş düştü” gibi üsluplar Müslüman milletimize yakışmaz. Milletimizin inancına ters olan bu üslubun tüm basından ve tüm açıklamalardan kaldırılmasını istiyoruz. Yiğitlerimiz “biz düğüne gidiyoruz” diyorlar. Onların bu yiğitliğine karşılık, şehit olduklarında dram müzikleri çalmak, dram konuşmaları yapmak şehitlerimizi rencide eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Şubat 2018> Daha Fazla

Şehitlerimizin olması milletimizin onurudur. Yiğitlerimizle şeref duyuyoruz. Allah şehadetlerini makbul kılsın. Ailelerine Allah hayırlı sağlıklı uzun ömür nasip etsin. Gazilerimize de şehitlerimize de imreniyoruz. Gazilerimizin hayatının her dakikası çok büyük sevap. Allah onlara ne güzel makam takdir etmiş, maşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Şubat 2018> Daha Fazla

Ömer Halisdemir, Allah sana cennet nasip etmiş ne mutlu sana. Allah şehadetini mübarek etsin. Allah anana babana sevdiklerine hayırlı uzun ömür versin. Seninle gurur duyuyoruz, seninle onur duyuruyoruz. Sen bizim şerefimizsin. Helal olsun senin delikanlılığına, helal olsun senin kabadayılığına, helal olsun senin yiğitliğine.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Şubat 2018> Daha Fazla

Fırat Çakıroğlu şanlı şehitlerimizden biri. Allah şehadetini makbul etsin. Ailesine sabr-ı cemil, hidayet, nur ve sağlık nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Şubat 2018> Daha Fazla

Yiğitlerimizin şehadeti milletimiz için onur vesilesidir. Ne güzel onlar cennete kavuşmuş, Peygamberimiz (sav)’e ve şehitlere kavuşmuşlar. Biz daha burada bekliyoruz, bizi de çağırsınlar gelelim inşaAllah. Allah ailelerine sabrı cemil nasip etsin, hayırla ve güzellikle kuşatsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Şubat 2018> Daha Fazla

Şehitlerimizin varlığı milletimiz için onurdur. Şehit vermek fütur verilecek bir konu değildir. Biz Çanakkale’de 200 bin şehit vermiş milletiz. Tek bir meydan muhaberesinde on binlerce şehit verdik. Bizim için vatan, devlet, bayrak, millet kutsaldır. Allah’a, vatana, devlete, millete söz ettirmeyiz, el uzattırmayız. Bu vatandan tek bir karış toprak, tek bir çakıl taşı vermeyiz. Kilometrelerce toprak istemeleriyle bir karış istemeleri arasında bizim için fark yoktur. Gerekirse 83 milyon şehit olur ama bu vatanı böldürmeyiz. Şehit sayısını konu edinerek Hükümeti yıpratmaya çalışmak fitnedir. Gerekirse on binlerce şehit veririz ama Türkiye’yi böldürmeyiz. “Şehit sayısı çok, bu mücadeleden vazgeçelim” diyeceğimizi sanıyorlarsa yanılıyorlar. Vatanın, bayrağın, devletin, milletin korunması için gerekirse tüm millet şehit oluruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Şubat 2018> Daha Fazla

Şehitlerin arkasından ağlamak, üzülmek olmaz, Allah Kuran’da ayetlerde şehitliği hep bir müjde konusu olarak anlatıyor. (Bakara Suresi, 154: Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz.) (Ali İmran Suresi, 169-170-171: Allah yolunda öldürülenleri sakın ‘ölüler’ saymayın. Hayır, onlar, Rableri Katında diridirler, rızıklanmaktadırlar. Allah’ın Kendi fazlından onlara verdikleriyle sevinç içindedirler. Onlara arkalarından henüz ulaşmayanlara müjdelemeyi isterler ki, onlara hiçbir korku yoktur, mahzun da olacak değillerdir. Onlar, Allah’tan bir nimeti, bir fazlı (bolluğu) ve gerçekten Allah’ın mü’minlerin ecrini boşa çıkarmadığını müjdelemektedirler.)
Şehitlik çok büyük bir sevinçtir, düğündür, bayramdır, Allah’tan çok büyük bir lütuf, çok büyük bir nimettir. Allah şehitlerimizin şehadetini mübarek etsin. Şehitlerimiz bizleri de çağırsınlar, vesile olsunlar bizde onların yanına gidelim. Bütün şehit ailelerini Allah onların evlatlarını en yüce makama ulaştırdığı için tebrik ediyoruz. Ne mutlu şehitlerimize.
Allah şehitlerimizin şehadetini mübarek etsin, şehadetlerini tebrik ediyoruz . Allah ordumuzu havada, karada, denizde daima muzaffer etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Şubat 2018> Daha Fazla

Allah şehitlerimizin şehadetini mübarek ve makbul etsin. Delikanlılarımız tüm şehitlere selamımızı götürsünler. Allah ailelerine sabrı cemil, huzur, bereket nasip etsin. Millet olarak Malazgirt’ten bu yana şehitler vererek bugüne geldik. Şehit vermek milletimiz için onurdur. Allah şanlı ordumuzun gazasını mübarek kılsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Şubat 2018> Daha Fazla

Allah yiğitlerimizin şehadetini makbul kılsın. Ailelerine sabr-ı cemil nasip etsin. Ne güzel makamları, Allah bize de o güzel makamı versin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Şubat 2018> Daha Fazla

Şehitlerimiz milletimizin onurudur. Ne mutlu onlara Cennete, Resulullah’a kavuşuyorlar. Bizim dünyada imtihanımız devam ediyor, onlar akşam cennet sofrasında oluyorlar. Şerefli şekilde imtihanlarını tamamlamış oluyorlar. Allah ailelerine hayırlı ve uzun ömür nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Ocak 2018> Daha Fazla

Zeytin Dalı Harekatında şehit olan aslanlarımızın şehadetleri mübarek olsun. Hepsinin alınlarından öpüyoruz. Her birine hayranız, onlar bizim aslanımız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ocak 2018> Daha Fazla

Musa Özalkan şehidimizin şehadetini tebrik ediyoruz. Allah bizlere de şehit olmayı nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ocak 2018> Daha Fazla

Allah şehitlerimizin şehadetini mübarek etsin. Aslanlar gibi yaşadılar, aslanlar gibi Allah’a kavuşuyorlar. Ne mutlu onlara ki doğrudan cennet ehli oluyorlar. Allah ailelerine sağlık, sıhhat, afiyet, hayırlı uzun ömür ve sabrı cemil nasip etsin. Tekrar tekrar şehitlerimizin şehadetlerinin mübarek olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Aralık 2017> Daha Fazla

Şehitlerimiz Allah için, vatan, millet için mübarek canlarını Allah’a teslim ediyorlar. Ne büyük bir güzellik ne büyük bir şeref. Allah bize de bu şerefi nasip etsin. Allah ailelerine sabrı cemil, uzun ve hayırlı bir ömür nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Kasım 2017> Daha Fazla

Müslüman asla küfre ve münafıklara boyun eğmez. İlimle irfanla sonuna kadar mücadele eder. Peygamberimiz döneminde sahabe çok yiğitti. Allah yolunda savaştan asla kaçmıyordu. Münafıklar ise, ahmakça, “bizi göz göre göre ölüme sürüklüyorsun” diyorlardı. Münafık şehadete inanmaz. Şehitliğin kaderde yüksek bir makam olduğuna inanmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Kasım 2017> Daha Fazla

Şehitlerimiz imtihanı en güzel şekilde tamamlayıp cennete gidiyorlar. Allah onları çok seviyor. Makamları çok güzel. Allah bize de o güzel makamı nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Kasım 2017> Daha Fazla

Herkes ölecek. Bu dünyada kimse kalmayacak. Şerefli, güzel bir ahiret hayatı önemli olandır. Şehitlerimiz en şerefli ahiret hayatına kavuşuyorlar. Onların makamına imreniyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Kasım 2017> Daha Fazla

Şehidimizin babası İbrahim Taşdemir nefis bir konuşma yapmış. Allah razı olsun. Şehitlik en yüksek şerefle Allah Katı’na alınmaktır. Mümin için şehadet onurdur. PKK’lı alçaklar Türk milleti şehit verince yılar zannediyorlar. Tam tersine azmimiz, şevkimiz çok daha artıyor. Bu vatanı, bu milleti asla böldürmeyeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Kasım 2017> Daha Fazla

Şehitlerimizin şehadetleri mübarek olsun. Ne mutlu ailelerine, ne mutlu kendilerine. Allah onlara en güzel makamı nasip etmiş.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Madende çalışırken hayatını kaybedenler Peygamberimiz (sav)’in hadisine göre şehit hükmündedirler. Göçük ve yangında imanını muhafaza ederek vefat edenler Allah’ın izniyle cennet ehlidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ekim 2017> Daha Fazla

Şehitlerimizin şehadetleri mübarek olsun. Şehadet mümine bir ikramdır, bir seçilmedir. Allah ailelerine hayırlı uzun ömür nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Eylül 2017> Daha Fazla

Şehidi al kanlarıyla birlikte defnetmek, elbisesini çıkarmamak doğru olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2017> Daha Fazla

Ne mutlu şehitlerimize, Resulullah ile cennet sofrasındalar. Allah bizlere de o güzel makamı nasip etsin inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2017> Daha Fazla

Şehit cenazelerinin cenaze marşıyla değil tekbirlerle kaldırılmasını yıllardır söylüyorum, uygulanmaya başlanması çok güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2017> Daha Fazla

17 Ağustos depreminde hayatını kaybeden kardeşlerimiz şehit konumundadır. Allah tüm sevenlerine hayırlı uzun ömür nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2017> Daha Fazla

Şehitlerimizin makamı cennet, onların makamıyla onur duyuyoruz. Allah ailelerine uzun ve hayırlı ömür versin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ağustos 2017> Daha Fazla

Ne mutlu şehitlerimize, ne mutlu ailelerine. Mümin için en güzel sonuç şehadettir. Allah bizlere de şehitlik nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Temmuz 2017> Daha Fazla

Allah 15 Temmuz şehitlerimizin şehadetini makbul etsin, bizlere de o güzel şerefi nasip etsin. Gazilerimizle ve şehitlerimizle onur duyuyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Temmuz 2017> Daha Fazla

Şehitlerimize Allah kaderde en güzel makamı nasip etmiş, vakti geldiğinde onları o güzelliğe alıyor. Ne mutlu onlara, makamlarına imreniyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Temmuz 2017> Daha Fazla

Şehit ailelerine, gazi ve gazi ailelerine yaylalık yerler de dahil yurdun her yerinde tatil köyleri yaptıralım, onları çok güzel yaşatalım.Bu mekanlar halka da açık olsun, halk onları ziyarete gitsin, hediyelerle onore etsin. Can azizdir, vatan için canını vereni baş tacı edelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Haziran 2017> Daha Fazla

Cenab-ı Allah şehitler için “sevinç içindedirler” diyor. Şehitlerin sevincini reddetmek Allah korusun Kuran'ı reddetmek olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Haziran 2017> Daha Fazla

Minik bebeklerin vefatı şehadettir, doğrudan vildan olarak cennete giderler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Haziran 2017> Daha Fazla

Zer aleminde şehit olarak yazılmış olanlar sırası gelince şehit olarak çağrılıyorlar. Şehitler ölü değildir diridirler. Sevinç içindedirler. Onlar için mahsunluk, korku ve üzüntü yoktur.
Bizim duamız, isteğimiz şehitlerimiz gibi şerefle dünyadan ayrılmak. Aslanlarımızın makamlarına imreniyoruz.
Allah şehitlerin sevinç içinde olduklarını haber vermiştir. Allah'ın sevinç içinde olduğunu bildirdiği insan için ağlamak doğru olmaz.
Şehitlerimizin şehadeti mübarek olsun. Şehit ailelerimizin asil duruşu da çok güzel. Allah hepsini nuruyla sarsın.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Haziran 2017> Daha Fazla

Şehitlerimizin her birine imreniyor, hepsiyle iftihar ediyoruz. Şehit ailelerinin tevekkülü ve delikanlılığı çok güzel maşaAllah.
Şehitliğin ne kadar büyük ve onurlu bir makam olduğunu bilmeyenler garip tepkiler veriyorlar. Şehadet dünyadan ayrılmanın en güzel halidir.
Şehitlerimiz imtihanlarını en şerefli şekilde tamamlıyorlar. Şehitlikle dünyadan alınmak bir Müslümanın isteyeceği en güzel makam.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Haziran 2017> Daha Fazla

Allah şehitlerimizin şanını, namını, güzelliğini sonsuza kadar cennette devam ettirsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Haziran 2017> Daha Fazla

Şehide ağlanmaz, şehitlik tebrik edilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Haziran 2017> Daha Fazla

İslam inancında şehit tebrik edilir, şehitle onur duyulur. Tebrik, bir kimseyi eriştiği bir iyilikten dolayı "BârekAllâh" diye sevincini bildirmek ve mübarekliğini, Cenab-ı Hakk'ın onu muvaffak kıldığını söyleyerek ta'ziz etmektir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Haziran 2017> Daha Fazla

Şehitlerin en hoşuna giden şeylerden biri şehadetten sonra müminlerin onları övmesidir. Onlar bizim canımız, her biriyle iftihar ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Haziran 2017> Daha Fazla

Şehitlerimizi Allah nuruyla sarsın. Onları yüksek mertebelerinden dolayı tebrik, taziz, takdir, tahsin ediyoruz. Allah da takdir, tebrik etsin. Allah Kuran'da şehitlerin sevinç içinde olduklarını bildirmiştir. Müminler için şehitlik sevinç duyulacak mübarek bir makamdır. (Ali İmran Suresi, 169-170-171: Allah yolunda öldürülenleri sakın 'ölüler' saymayın. Hayır, onlar, Rableri Katında diridirler, rızıklanmaktadırlar. Allah'ın Kendi fazlından onlara verdikleriyle sevinç içindedirler. Onlara arkalarından henüz ulaşmayanlara müjdelemeyi isterler ki, onlara hiçbir korku yoktur, mahzun da olacak değillerdir. Onlar, Allah'tan bir nimeti, bir fazlı (bolluğu) ve gerçekten Allah'ın mü'minlerin ecrini boşa çıkarmadığını müjdelemektedirler.)

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2017> Daha Fazla

Şehitlerimiz cennet ehli oluyor, ne güzel mutluluk. Hiç kimse dünyada kalmayacak. Şehitlerimiz en güzel şerefle dünyadan ayrılıyorlar. Allah şehitlerimizin ailelerine mutluluk içinde bir sabır nasip etsin. Evlatlarının şehadetine her Müslüman gibi biz de imreniyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2017> Daha Fazla

Şehitlerimizin şehadetleri makbul ve kabul olsun. Allah ailelerine uzun hayırlı ömür ve sabrı cemil nasip etsin.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2017> Daha Fazla

Tendürek Dağı'nda şehit olan delikanlılarımızı tebrik ediyoruz. Ne güzel cennet ehli oldular, aileleri için de çok büyük şeref. Onların makamlarına gıpta ediyoruz. Allah bizlere de bu güzel makamı nasip etsin. Allah şehitlerimizin ailelerine bereket, sağlık, hayırlı uzun ömür versin. Allah onları nuruyla sarsın.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mayıs 2017> Daha Fazla

Gazilerimize de şehitlerimize de gece gündüz imreniyoruz. Annelerini babalarını tebrik ediyoruz. Hepsini alnından öpüyoruz. Şehit ailesi olmak çok büyük sevaptır. Onları çok iyi korumak gerekir. "Anne bir oğlun vardı şu an tüm mahalle senin oğlun" diyeceksin, her işlerine koşacaksın. O anneye ömür boyu hizmet etsen vatanı, bayrağı, devleti için canını veren o güzel insanın hakkını ödeyemezsin.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Nisan 2017> Daha Fazla

Şehitlik hem şehit olana hem de ailesine çok büyük şereftir. Ne güzel makam, cennet ehli oluyorlar.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Nisan 2017> Daha Fazla

Allah şehitlerimizin o güzel kervanına bizi de dahil etsin. Allah yatakta ölüm vermesin, şehadet nasip etsin inşaAllah.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Nisan 2017> Daha Fazla

Dünya geçici, imtihanı zor. Şehitlerimiz ise ne güzel bir makama kavuşuyorlar, onların makamına imreniyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Şubat 2017> Daha Fazla

Depremlerde ölenler şehit, yaralananlar gazi, kaybolan mallar da sadaka hükmündedir inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ocak 2017> Daha Fazla

Şehit olan aslanlarımızın tabutlarının üstüne ölüm tarihi değil, "şehadet tarihi" şeklinde yazılması daha güzel olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ocak 2017> Daha Fazla

Şehitlerimize ne mutlu, Allah neşelerine neşe katsın. Cennet sofralarındaki o güzel muhabbete inşaAllah bizleri de davet etsinler.
Şehitlik çok büyük bir şeref, çok güzel bir kavuşma, ne mutlu şehitlere. Allah sevdiklerine uzun ömür ve sabrı cemil nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ocak 2017> Daha Fazla

Şehitlerin bulunduğu boyutta hüzün, üzülme yok. Orada sevinç içinde rızıklanıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Aralık 2016> Daha Fazla

Şehitlerimizin makamı çok güzel, onlara imreniyoruz. Allah şehitlerimizin ailelerine uzun ömür versin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Aralık 2016> Daha Fazla

Milletimizin inancına göre bir insanın Allah Katı’ndaki yeri önemlidir. Şehitler de Allah Katı’nda en güzel makamdadırlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Aralık 2016> Daha Fazla

Şehit aileleri hepimize emanet, her birinin çok güzel yaşamasını sağlayalım.
Şehitlerimizin anısına düzenlenen maç "milletimizi yıldıramazsınız" mesajı verdiği için güzel olmuş, destek veren herkesten Allah razı olsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Aralık 2016> Daha Fazla

Şehit annesinin kışlık ayakkabısının olmaması milletimizi rencide ediyor. Şehit ailelerine yardım etmek ve sahip çıkmak çok önemli. Şehit ailesine şehadet haberi verildiği dakikadan itibaren tüm eksiklerin tespitinin yapılması ve ailenin tüm ihtiyaçlarının hızla karşılanması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Aralık 2016> Daha Fazla

Şehitlerin yaşadığı boyutta hem hüzünlenecek olay yok hem de bedenlerinde, ruhlarında hüzünlenme mekanizması yok, sadece sevinç var.
Şehit ailesi olmak çok büyük üstünlüktür ve şereftir. Şehit ailelerinin her yerde en güzel şekilde ağırlanmaları, ikram ve saygı görmeleri gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Aralık 2016> Daha Fazla

Ahirete şehit olarak gitmek en güzel şeref, bir Müslümanın en çok isteyeceği güzellik. Delikanlıya yakışan şehadettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Aralık 2016> Daha Fazla

Şehitliği felaket gibi gösteriyorlardı, her gün yayınlarda şehitliğin nimet ve şeref olduğunu anlattık. Tüm Türkiyede şehitlik özlemi gelişti.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Kasım 2016> Daha Fazla

Peygamberimiz yangında hayatını kaybedenlerin de şehit hükmünde olduğunu bildirmiştir: “Suda boğulan, yangında ölen, DUVAR VE ENKAZ ALTINDA KALARAK ÖLEN, ŞEHİTTİR.” (İbni Asakir)

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Kasım 2016> Daha Fazla

Şehitler oldukları yerin konumunu tam olarak bilmeden o alemde yaşıyorlar. Ölmediklerini biliyorlar ancak nasıl bir boyut tam anlamıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Kasım 2016> Daha Fazla

Şehadet alemi çok kaliteli bir yer, şehitler ibadetlerini orada da titizlikle yerine getiriyorlar. Şehadet aleminde üzüntü yoktur, şehitler hep sevinç içindedirler. Şehadet aleminde negatif güç tamamen kaldırılmıştır ama oradaki hayat dünyadakine benzerdir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Kasım 2016> Daha Fazla

Şehitlerimizin olması asla bir kayıp değildir. Şehitlerimiz en güzel makama kavuşuyorlar. Vesile olanlar ise sonsuza kadar cehennemde olacaklardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ekim 2016> Daha Fazla

Şehitlerin yaşadığı makam ayrı. Bir nevi rüya alemi gibi, şehitler yiyip içiyorlar, ibadet ediyorlar ama ölü değiller, diriler. Bediüzzaman şehitlerin yaşadığı alemin bu hayattan daha kaliteli ama buna benzer bir hayat olduğunu anlatmıştır. Şehitlerin olduğu makamda korku ve üzüntü yok.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ekim 2016> Daha Fazla

Güzel imtihanla imtihan olan insanlara yakın olmak kalp açıcıdır. Şehit ailelerine yakın olmak, yardım etmek kalp ferahlığı sağlar.
Hem şehit ailelerine hem de gazilere ve ailelerine çok iyi sahip çıkmak lazım. Onlar her beldenin güzelliğidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ekim 2016> Daha Fazla

15 Temmuz ehli imanın zafer bayramıdır. Şehitlerimizin olması da bir şereftir. Dünya milletimizin yiğitliğini bir daha gördü.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Eylül 2016> Daha Fazla

Şehitlerin bulunduğu boyutta hüzün, üzülme yok. Orada sevinç içinde rızıklanıyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şehadet alemi cennet gibi bir dünyadır, şehitler orada sadece pozitif imtihan olur. Ahirette doğrudan cennete geçecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şehit olmanın şeref olduğunu, yas tutmanın dine uygun olmadığını defalarca anlattık. Milletimize delikanlı ruhu hakim oldu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şehadet sevinç vesilesidir. Şehitlik onurdur. Şehitlerin ardından yas tutulmaz. Yas tutmak müşrik adetidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şehit, şehitlik mertebesine ulaşırken herhangi bir acı çekmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2016> Daha Fazla

Bizim milletimiz kadar şehadete susamış bir millet yoktur. Şehadete muhabbetimiz çok güçlüdür, böyle millete bir şey yapamazlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2016> Daha Fazla

Korkaklık çok utanılacak bir şey. İnsanın Allah'a verilecek bir canı var, şehit olur en güzel makama ulaşır. Vatanı, milleti kurtarır şeref olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ağustos 2016> Daha Fazla

Tayyip Hocam'ın şehit ailelerine ve gazilere sahip çıkması çok güzel. Hepsine çok özen göstermek, sık sık ziyaret etmek lazım. Gazilerimize ve şehit ailelerine tüm ulaşım, sağlık ücretsiz olsun. Onları yalnız bırakmak çok vicdansızlık olur, hep gündemde olsunlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şehitlerimizin makamına gıpta ediyoruz, ne büyük şerefe kavuştular. Allah ailelerine hayırlı uzun ömür nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2016> Daha Fazla

Şehitlerimizin hepsi cennet kuzusu, yeni mekanlarında çok rahat edecekler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ağustos 2016> Daha Fazla

Vatan müdafaasında şehit olan bir insan için hiçe gitti denilmez. Bir insan ya cennete ya cehenneme gider. İslam'a göre hiçe gitme yoktur.
Korucularımız aslandır, yiğittir, delikanlıdır. Şehit olanlar cennet aslanı oluyor. Makamlarını tebrik ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2016> Daha Fazla

Mümine gelen musibet onun cennetini genişletir, velayet makamı kazandırır, ona sağlık sıhhat, güzellik verir veyahut şehadetle doğrudan cennete gitmesini sağlar. Ama münafığın cehennemini genişletir. Dünyada da ahirette de sonsuz belaya sebep olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Nisan 2016> Daha Fazla

Şehitlerimize yas tutmayı teşvik edenler farkında olmadan PKK’nın isteğini gerçekleştirmiş oluyor. Halbuki PKK’nın hedefini ortadan kaldıracaksın. Tam tersini yapacaksın. Ağlayın diyorsa güleceksin. Müzik dinlemeyin diyorsa dinleyeceksin. Neşelenmeyin diyorsa neşeleneceksin. Hayat dursun diyorsa hayatı canlandıracaksın.
Hiçbir şehidin, hiçbir aslanımın uğurlandığı yere ağlayanlar gelmesin. PKK’nın aradığı bu zaten. Hiç istemeseler de bu PKK propagandası oluyor. Başı dik, kabadayı, delikanlı olanlar gelsin. Ağlayanlar ayrı bir yerde olsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Nisan 2016> Daha Fazla

Çanakkale’de 200 bin şehit verdik. Güneydoğu’da da gerekirse 400 bin şehit veririz fakat Güneydoğu’yu asla vermeyiz. İngiliz derin devletini ilimle irfanla etkisiz kılacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Nisan 2016> Daha Fazla

Ailelere şehitlik haberi verileceği zaman önceden manen hazırlanmaları gerek. Şehadetin büyük bir şeref olduğu, şehitlerin Allah Katında sağ olduğu, eğer buna inanmazsak, tevekkül etmezsek bunun haram olacağı güzelce anlatılmalı. Rabbimiz neylerse güzel eyler denilmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Nisan 2016> Daha Fazla

Şehit cenazelerinde tekbirler çok coşkulu olmalı. Mücahit ruhunu vurgulayan, cehd ruhunu vurgulayan ve asla hüzün hissettirmeyen tekbirlerle şehitlerimiz uğurlanmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mart 2016> Daha Fazla

Biz Allah'tan razıyız. Allah’ın her yaptığını hikmetle ve güzel yaptığına inanıyoruz. Şehitlerimizle de iftihar ediyoruz. Yas tutmuyoruz, mateme girmiyoruz. Bunun da şirk olduğunu biliyoruz. Kimse bizi böyle çirkin bir günaha, harama davet etmesin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mart 2016> Daha Fazla

Şehadet güzel nimettir ama cehd de çok güzeldir. Yani yıllarca mesela 60 yıl, 70 yıl, 80 yıl ömrünü cihatla geçirmek çok güzel. Onun sevabı tarif edilecek gibi değil çünkü onda velayet mertebelerine çıkılıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Şubat 2016> Daha Fazla

Şehit haberlerinin, “Evine ateş düştü”, “Göz yaşları sel olup aktı”, “Yürekleri dağladı” gibi ifadelerle verilmesi tam PKK’nın aradığı üsluptur. Bu ifadelerin tamamen kalkması lazım. PKK eyleminin boşa gittiğini görürse konu biter.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Şubat 2016> Daha Fazla

PKK diyor ki, yas tutun, üzülün, dövünün, ağlayın bakalım. Allah, şehadet sizin için bir şereftir, sevinin diyor. Allah’ın dediğini yaptığımızda PKK’nın oyunu bozulmuş oluyor. Eylem gücü sıfıra gitmiş oluyor.
Yas tutmak haramdır, eski bir putperest âdetidir. Eski Sümerlerde, eski Mısır’da, Perslerde, Hititlerde ahirete inanmadıkları için, şehadete inanmadıkları için ölümü bir felaket olarak görüyorlardı. Allah’a isyan olarak ağlarlardı. Biz Müslümanlar şehadeti şeref olarak biliyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Şubat 2016> Daha Fazla

Müslüman Allah’a olan imanından, tevekkülünden dolayı her zaman neşelidir. Cihat alanında da neşelidir, şehit olurken de neşelidir. Sevincinden, neşesinden bir şey kaybetmez. Ancak imanı zayıf insanın eli ayağı boşalır, ümitsizliğe kapılır, panik olur, mutsuzdur, ağlar, korku içinde yaşar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Şubat 2016> Daha Fazla

Kim ister yatakta ölmeyi? Şehadet, en güzeli odur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ocak 2016> Daha Fazla

Allah şehadeti çok seviyor, gaziliği seviyor. Gece yarılarına kadar tebliğ yapılmasını beğeniyor. Gayretle Allah aşkının aranması, Allah'ın çok sevdiğidir. O zaman işte o aşkı, tutkuyu Allah layık olana verir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ocak 2016> Daha Fazla

Şehit cenazeleri öyle 100-200 yahut bin kişiyle kişiyle olmaz. Her seferinde en az 1 milyon kişiyle kaldırılması lazım. Devlet bunu organize etsin. Tekbirlerle yer gök inlemeli.
Şehit bir kere yıkanmaz ve kefenlenmez. O kanlı elbisesiyle, asker kıyafetiyle açık, herkesin göreceği şekilde uğurlanması lazım. Aslanlarımızın o şekilde mezara konmaları lazım. Usulü budur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Şubat 2015> Daha Fazla

Şehit ailelerini hiç boş bırakmamak lazım. Onların evleri birer mescit gibi olması lazım. Her gün Allah’ın anıldığı, güzel sohbetlerin edildiği, temiz pak. Gidenler evi de güzelce temizleyecekler. “Anne biz evi temizleyelim” diyecekler. Bulaşık varsa bulaşığı yıkayacaklar. Yemek yoksa yemek yapacaklar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Şubat 2015> Daha Fazla

Allah fedakarlığı seviyor. Onun için şehadeti sever Allah. Allah’ın en sevdiği güzelliklerden bir tanesidir. “İki güzellikten biri” diyor Allah. “Güzellik” diyor. “Şehadet ve gazilik.” Allah yolunda adamın kolunu kaybetmesi, bacağını kaybetmesi. Allah çok beğeniyor onu.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ekim 2014> Daha Fazla

Şehide sevinilir. Şehitlik şereftir, nimettir, yas tutulacak bir şey yok. Müşrikler yas tutarlar. Küfür ağlar, Allah diyor ki ayette: “Az gülsünler çok ağlasınlar.” Sen ne diyorsun? “Gülmeyin” diyorsun. Allah bunu müşrikler için söylüyor. Müslüman güler ve Allah aşkıyla ağlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mart 2013> Daha Fazla

Şehit aileleri bizim konferanslarımıza birinci dereceden davetlidirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mart 2013> Daha Fazla

Namusumuz, haysiyetimiz, şerefimiz, vatanımız, milletimiz, bayrağımız, Allah’ımız, Kitabımız bizim için hayattır. Allah için gözümüzü kırpmadan canımızı veririz. Allah için yaşıyoruz biz zaten.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Şubat 2013> Daha Fazla

Şehitlerimize vefa borcumuz var, tabii ki onlara hizmet edeceğiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ocak 2013> Daha Fazla

Şehit ailesinden para alınmaz. Biz fakir olalım, şehit aileleri zengin olsunlar. Şehit ailesine ikramda bulunmak kişinin kendisine sağlık sıhhat olur.
Şehit ailelerini ve gazilerimizi herkes desteklesin. Şehitlerimiz gencecik bedenlerini Allah için verdiler. Çoluklarını çocuklarını bize emanet bırakıp gidiyorlar. Bizim onlara vefa borcumuz var, onlar bize emanet.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ocak 2013> Daha Fazla

Şehitlerimiz bu vatan için canlarını Allah’a teslim ettiler. Bölünme teklifini bize hiç kimse getiremez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Kasım 2012> Daha Fazla

Şehitlerin arkasından ağlamak deccali sevindirir. Tabii heyecanından ağlayanları tenzih ediyoruz. O, anaları ağlatmak için yapmıyor mu onu? Sen de ağlayalım diyorsun. Deccali sevindiriyorsun. Deccali sen ne ile kızdırırsın? Gülerek, eğlenerek kızdırırsın. Neşe, sevinç Müslüman’ın vasfıdır. Her şehide iftihar gözüyle bakacaksın. Cennete gittiği için sevineceksin.
Şehitler için ağlamak deccali sevindirir. Allah’ın övdüğü şehitlik makamına ağlamak olmaz. Ama tabii heyecanından ağlayanları tenzih ediyoruz.
Şehitlik şereftir. Şehidin ardından yas tutmak o yüce makama saygısızlık olur.
Şehit ailelerinin evinden bayrak hiç indirilmesin, ömür boyu asılı durması lazım.
Bizler bütün şehit ailelerinin kölesiyiz.
Şehit yıkanmaz, gasilhaneye götürülmez. Giysileriyle, al kanıyla defnedilir. Şehitlerimizi melekler yıkıyor inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Kasım 2012> Daha Fazla

Şehit olan çocuklar hiç acı çekmezler. Kuzu gibi. Zerre milim acı çekmez. Bir sebebi yok, imtihan olmadıkları için doğrudan cennete alınıyorlar. Küçük çocuk olarak cennette hep öyle kalıyorlar sevilmek için. Cennet ekibi oluşuyor bu köftelerle.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ekim 2012> Daha Fazla

Şehit olmak bizim için zaten namaz gibi, oruç gibi iftiharla istediğimiz bir ibadettir. Biz yaşama heveslisi değiliz. Onurumuza, şerefimize, namusumuza, dinimize, bayrağımıza, milletimize, toprağımıza göz dikilirse bunu kabul etmeyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Eylül 2012> Daha Fazla

Şehitlik düğündür, bayramdır. Bir güzelliktir, nimettir. Allah nimet olarak veriyor. Allah’tan gece gündüz her duamızda her niyazımızda istirham ediyoruz bizi şehitlikle yanına almasını. Müslüman için en güzel netice şehitliktir.
Şehitlerimizin anneleri “Heyecandan ağlıyoruz” desinler. Şehitlik nimetine üzülerek ağlamak olmaz.
Kendi kafalarınca kötülük ettiklerini zannediyorlar. Hâlbuki HER ŞEHADET TÜRKİYE’NİN DAHA GÜÇLENMESİ DEMEKTİR DAHA AZMİNİN ARTMASI DAHA HIRSININ ARTMASI DEMEKTİR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Eylül 2012> Daha Fazla

Bu kadar çok şehit olması İttihad-ı İslam’ın iyice yaklaştığını gösteriyor. Şehitler, melekler Türkiye’nin üstünde. Hızır (as) kol geziyor. Bu kadar şehit fütuhat alameti, İttihad-ı İslam’ın alameti.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2012> Daha Fazla

Şehitlik Müslüman’ın süsüdür.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2012> Daha Fazla

Müslüman’ın en büyük arzularından bir tanesi şehit olmaktır. Allah benim canımı şehit olarak alsın, sabaha kadar bayram yapmayanın yakasına yapışırım ahirette.Hem şehit olacak hem üzülecek. Bu nasıl oluyor? Sonsuz yaşamaya mı geldik buraya? İmtihana geldik. Canımızı veren de O, alan da O.
Biz dünyaya niye geliyoruz? Allah'a kul olmaya, Allah yolunda gerekirse şehit olmaya geliyoruz. Canımızı veren Allah, canımızı alan da Allah. Biz mi verdik canını? Allah verdi. Allah aldığında onur duyarız. Nasıl alıyor? Şehitlikle alıyor.
Her gün neşeliyiz, her gün sevinçliyiz. Her gün zindeyiz. Efelerimiz şehit de olur. İnşaAllah biz de şehit oluruz. Akla bak adamlardaki. “Her gün ağlayalım” diyor. Her gün üzülelim, her gün çökelim istiyor, çok büyük akılsızlık.
Şehit yıkanmadan, tekbirlerle, salavatlarla defnedilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Eylül 2012> Daha Fazla

Şehitlik Cenab-ı Allah'ın en sevdiği makamlardandır, inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2012> Daha Fazla

Şehit olan efelerimizle iftihar ediyoruz.
Bizim milletimiz şehitleriyle onur duyuyor, şehadete iman gözüyle bakıyor. Bu PKK’ya en büyük darbedir.
Şehitlerimizi Allah çağırıyor, onları Hz. Ali (ra) ile tanıştırıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Eylül 2012> Daha Fazla

Hz. Hamza (ra) şehit olduğunda sahabeler ne yaptılar? Coşkuyla hayatlarına devam ettiler. Hz. Ali (ra) şehit olduğunda ne oldu? Coşkuyla devam etti mücadele. Aynı mantıktayız, aynı inançtayız, aynı imandayız.
Efelerimizin, şehitlerimizin arkasından gözyaşı olmaz.
Şehitlerimizin annelerini baş tacı edelim.
Efelerimizi Allah şehit olarak yanına alıyor inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Eylül 2012> Daha Fazla

İnsanların ağladığını görürse şehit ne der buna? Kendi sevinç içinde, neşe içinde, gülüyor, eğleniyor, şehitlik makamının nimetlerinden istifade ediyor. Bakıyor, insanlar ağlıyor. Bu, şehidin hoşuna mı gider, rahatsız mı eder? Rahatsız eder. Bu Müslüman’a yakışmaz, haramdır.
Madem şehitler sevinç içinde, aileler de sevinç içinde olacak. Vatandaşımız da sevinç içinde olacak. Onlar sevinirken sen ağlarsan bu ne anlama gelir? Çok anormal bir şey olmuş olur.
Arkalarından ağlamak, şehitlerimizi rahatsız eder.
Şehitler Allah Katında sevinç içindeyken arkalarından ağlamak olmaz.
Şehitler Allah Katında sevinç içindedirler.
Şehitlere ölü denmesi haramdır, onlar Allah Katında diridirler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Eylül 2012> Daha Fazla

Şehit ailelerinin borçları tamamen silinsin. Ne borcu? Biz onlara borçluyuz. Çek, senet hiçbir borçlarını devlet kabul etmesin. Tamamen silsin. Elektriğine, suyuna da para alınmaz şehit ailelerinin. Devletimiz onda bir düzenleme yapsın.
Şahadet ibadettir, şereftir, büyüklüktür, güzelliktir.
Şehadet sevinç vesilemizdir. Biz şahadeti Allah’tan istiyoruz. Her Müslüman Allah’tan şahadeti istemekle mükelleftir.
ŞEHİT AİLESİNDEN HİÇBİR ŞEKİLDE PARA ALINMAZ.
BİZLER ŞEHİT AİLELERİNİN EMİR ERİYİZ.
ALLAH, ŞEHİT AİLESİNE YARDIM EDENDEN BELAYI UZAKLAŞTIRIR.
ŞEHİT AİLESİNDEN ALINAN PARA İNSANA BEREKET GETİRMEZ.
ŞEHİT AİLELERİNDEN ALLAH RIZASI İÇİN KİRA ALINMASIN.
DEVLETİMİZ ŞEHİT AİLELERİNDEN ELEKTRİK, SU PARASI ALMASIN.
HER MÜSLÜMAN ŞEHADETİ İSTER, BUNUN İÇİN ALLAH’A DUA EDER.
ŞEHADET SEVİNÇ VESİLESİDİR, ŞEREFTİR.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2012> Daha Fazla

Dinden, İslam’dan haberi olmayanların, şehadet haberlerine üzüntü, ızdırap, acı, yılgınlık ve korku talebinde bulunmaları, yas talebinde bulunmaları ahlaksızlıktır, aptallıktır.
Şehitlik sevinç vesilesidir, şereftir ve onurdur. Üzüntü kaynağı değildir. Ben şehit olursam sabaha kadar bayram olsun. İftihar ederim. Her kardeşim için aynı şeyi isterim ben. Çok büyük bir nimet ve üstünlüktür, koçyiğitliktir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2012> Daha Fazla

Bütün tarihimiz böyle bizim. Bir seferinde 100.000, 200.000 şehit veriyorduk biz, bir günde, sadece tek bir günde. Öyle milletin evlatlarıyız biz. Bu unutulmayacak inşaAllah.
İstedikleri kadar yine şehit veririz. Bizler de şehit olmaya hazırız. Biz bunu dram olarak görmüyoruz, şeref olarak, onur olarak görüyoruz. Sükse olarak, yiğitlik, koçyiğitlik olarak görüyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Ağustos 2012> Daha Fazla

Hiç yıkanmaz şehitler. Yanlış uygulama yapılıyor. Asker elbisesiyle gömülmesi lazım. O kanlı elbisesiyle. Allah Katında onlar tahir, tertemizler zaten şehit olduğu için.
Şehitlik çok büyük bir makamdır. Peygamberlerle, sıddıklarla beraber oluyorlar. Doğrudan cennete gider şehitler. Cennete gidene ağlanır mı? Cennete gidene sevinilir. Müslüman, kardeşi cennete gitti diye sevinir.
Müslüman şehidine sevinir, iftihar eder, onur duyar.
Şehitlik senin kafana göre kötü bir şey, bir felaket -haşa, bir bela. Ama bize göre bir rahmet, bir bayram, bir düğün ve güzelliktir. Biz şehitlikten sevinç duyuyoruz. İftihar ediyoruz. ŞEHİTLİK BİZİM BAYRAMIMIZDIR.
Yas tutmak Müslüman’a yakışmaz. Yas, Allah’ın yarattığı kadere isyan demektir. Allah şehit meydana getiriyorsa biz ona seviniriz. Biz de şehit olmak istiyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Ağustos 2012> Daha Fazla

Şehitlerimizin kölesiyiz. Şehit ailelerinin emirlerinde olacağız. Can azizdir, canını veriyor Allah için.
Şehit ailesini sahipsiz bırakmak, yalnız bırakmak ahlaka uygun düşmez. Çok çok ayıp. Onlara sahip çıkmakta büyük bereket vardır, büyük güzellik vardır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Ağustos 2012> Daha Fazla

Şehit ailelerine karşı sevgi duymamak, vatanı, milleti, bayrağı için canını vermiş benim canlarıma - ki canını Allah’ın Cenneti’ne götürüyorlar Allah’ın dilemesiyle - böyle mübarek varlıklara, böyle melek gibi varlıklara sahip çıkmamak ahlaka uygun olmaz.
Bütün yurt çapında şehit ailelerine büyük bir coşkuyla, büyük bir kararlılıkla sahip çıkalım. Aksi, ahlaksızlık olur.
Şehitler bizim evlatlarımızdır. Bizim kardeşlerimiz şehit oluyor; babaları bizim babalarımız, anneleri bizim annelerimizdir. Onlar bizim akrabamız olmuş oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Ağustos 2012> Daha Fazla

Gülerek şehitlerimizi uğurlarsak PKK moral olarak çöker. Tepine tepine ağlarlar. Acayip kızdırır onları.
Şehit cenazelerinde ağlamak, tabuta sarılmak... Yapmayın bunları. Adamları sevindirirsiniz. Efeliğimizi, delikanlılığımızı, yiğitliğimizi gösterelim. Güler yüzle şehitlerimizi defnedelim inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Temmuz 2012> Daha Fazla

Gaziden ve şehit ailesinden hiçbir yerde hiçbir şekilde para alınmaz. Bilakis hediyeler gönderin, gönüllerini alın. Her yerde hürmet görsünler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Temmuz 2012> Daha Fazla

HAFTADA 2,3,5,100, 10 BİN DE ŞEHİT VERİRİZ AMA İDEALİMİZDEN, HEDEFİMİZDEN ASLA VAZGEÇMEYİZ. Biz can derdinde değiliz. İmanın peşindeyiz, Allah'ın rızasının peşindeyiz. Canımızı Allah istediği gibi alsın, iftihar ederiz şehit olursak.
Şehitlerin akması İttihad-ı İslam alameti. Şehitlik bizim yiğitliğimizin bir alametidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Temmuz 2012> Daha Fazla

Şehit ailesinden para almakla zengin mi olacaksın? Gazi ailesinden para almakla zengin mi olacaksın? Onların gelmesi bereket, güzellik. Allah başınızdan kazayı belayı defeder. Üstünüze başınıza bela gelecek onu defeder. Hastane parası yapacağınız şeyleri üstünüzden giderir inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Temmuz 2012> Daha Fazla

Biz şehit vermede bilinen bir milletiz. Cenab-ı Allah bizleri böyle çok imanlı, Allah'a aşık, Allah için şehit olmaktan onur duyan, sevinç duyan, zevk alan, Allah'tan bunu aşkla, iştiyakla isteyen bir millet olarak yaratmış. Allah hepimize nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Haziran 2012> Daha Fazla

İSLAMİYET’TE MATEM VAR MI? YOK. ALLAH VERİR CANI, ALLAH ALIR. İnsan ölmeyen gün olur mu? Her gün normal eceliyle ölenler oluyor, şehit olanlar olur, kazara ölen olur. O zaman bütün Türkiye geceli gündüzlü yas tutalım, yıllarca. Bir kere ŞEHADET SEVİNÇ VESİLESİDİR. ŞEHİTLİĞE ÜZÜLÜYORSAN SEN İMAN ETMİYORSUN DEMEK Kİ, Allah esirgesin. Şehitlik sevinç duyulacak bir olaydır. Allah hepimize nasip etsin, inşaAllah. Efelerim, koç yiğitlerim şehit oluyorlar, iftihar ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2012> Daha Fazla

Her şehit babası bütün milletimizin babasıdır. Herkes emrinde olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mayıs 2012> Daha Fazla

İstedikleri can olsun hepimiz şehit olmaya hazırız. Şehitlik cennet makamıdır, güzellik makamıdır. Şehitlik bu devletin, bu toprakların mührüdür. Bizim olduğuna dair parafa ediyoruz, mühürlüyoruz.

A9 TV, 10 Mayıs 2012> Daha Fazla

Şehit ailelerine gösterilen şefkat, ilgi, alaka ahlakın, imanın bir gereğidir, Müslümanlığın bir gereğidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Nisan 2012> Daha Fazla

Allah şehitliği çok seviyor, beğeniyor. Çünkü sevgisini çok şiddetli göstermiş oluyor. Allah için canını verdiği için, Allah onu çok beğeniyor. Yüksek bir sevgi olarak beğeniyor Allah.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top