logo
logo
logo
Sayın Erdoğan: Kimse Tutuklanmamalı ve Seçime Gidilmeli
Sayın Erdoğan: Kimse Tutuklanmamalı ve Seçime Gidilmeli
665
Ne demiştiNe oldu

6 Temmuz 2013, Hürriyet

Sayın Başbakan, Mursi’nin yargılanacağına dair iddialar hakkında şöyle bir açıklama yaptı:

“Temennim odur ki, başta Mursi olmak üzere şahıslara yönelik şu anda duyduklarımız inşaAllah doğru değildir. Nedir bunlar? 48 saat içinde yargılanacağına dair bazı bilgiler kulağımıza geliyor. Bu bir defa tarihi bir yanlış olur. Çok çok yanlış bir adım olur” dedi ve kimsenin tutuklanmamasını, en kısa zamanda seçime gidilmesi gerektiğini belirtti.


4 Temmuz 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Orda yapılacak olan şey bir kere bu darbecilerin tutuklama olayına girmeleri çok ayıp. Tutuklanmaları için suç işlemeleri lazım. Tutuklu herkesi bırakması gerekir.

Tutuklama falan bu münasebetsizlik. Bunu derhal kaldırsınlar. Çok ayıp bu. Evinde tutabilirsin. Bırakırsın evinde durur. Zaten olgun, aklı başında insanlar. Yani şimdi darbeye direnmenin de anlamı yok. Sevecen, saygılı davranıp hep beraber iş birliği yapıp ortalığı yatıştırıp, erken seçime gitmeleri gerekir. Bağnazlığı da ortadan kaldırdıklarına dair çok açık, fasihçe demeçler vermeleri lazım.

Adamlardan haber alınmıyor. Kardeşim bütün millet merak eder. Sen lider adamı tutukluyorsun, adam hakkında haber yok. Bir kere halkla rahat rahat görüştüreceksin. Canlı yayında milletvekillerinin hepsi görünecek. Bu çok karanlık bir şey madem sen demokrasiyi düzeltmek için, hürriyet getirmek için, nezaket için hoşluk olsun diye yapıyorsan bunu muhafaza etmek son derece kolay.