logo
logo
logo
Enbiya Suresi, 55-62 (Hz. İbrahim (as) kavminin putlarını yıkmak için çok akılcı tuzaklar kurmuştur, Mehdi (as) da aynı akılcılıkla günümüzdeki bütün putları kıracaktır)
Enbiya Suresi, 55-62 (Hz. İbrahim (as) kavminin putlarını yıkmak için çok akılcı tuzaklar kurmuştur, Mehdi (as) da aynı akılcılıkla günümüzdeki bütün putları kıracaktır)
29345

Sayın Adnan Oktar'ın Kaçkar TV'deki canlı röportajı (1 Aralık 2010)

ADNAN OKTAR: “Sen bize gerçeği mi getirdin, yoksa (bizimle) oyun oynayanlardan mısın?" diyorlar İbrahim (a.s.)’a “‘Hayır’ dedi. Sizin Rabbiniz göklerin ve yerin Rabbi’dir, onları Kendisi yaratmıştır ve ben de buna şehadet edenlerdenim.” (Enbiya Suresi, 55-56) Ben bundan eminim diyor. "Andolsun Allah'a, sizler arkanızı dönüp” Allah’a yemin ediyor, “arkanızı dönüp gittikten sonra, ben sizin putlarınıza muhakkak bir tuzak kuracağım." (Enbiya Suresi, 57)  Yani göz göre göre alenen yapmam ben bunu diyor. Yani üsturubuyla yapacağım ama bütün putlarınıza tuzak kuracağım diyor. Anti put, put yıkıcı. “Böylece o, yalnızca büyükleri hariç olmak üzere onları paramparça etti; belki ona başvururlar diye.” (Enbiya Suresi, 58) Bütün putları kırıp geçiriyor. Mehdi (a.s.) ne yapacak? Bütün putları kırıp geçirecek. Ama İbrahim (a.s.) putlardan bir tanesini bırakıyor. Bazen putlardan bir tanesi veya iki tanesi bırakılır. “Ona belki başvururlar diye” diyor. O da İslam’a hizmet kastıyla olur. "Bizim ilahlarımıza bunu kim yaptı? Şüphesiz o, zalimlerden biridir" dediler.” Araştırıyorlar, kim yaptı bunu diyorlar, bütün putlarımız gitti, yerlebir oldu diyorlar. "Kendisine İbrahim denilen bir gencin bunları diline doladığını işittik" dediler.” (Enbiya Suresi, 60) Her yerde anlatıyor o zamanlar. O zaman radyo-televizyon yok. İbrahim (a.s.) da çarşılarda pazarlarda her yerde anlatıyor. “Dediler ki: Öyleyse, onu insanların gözü önüne getirin ki ona (nasıl bir ceza vereceğimize) şahid olsunlar." (Enbiya Suresi, 61)  Gözaltına alıyorlar, tutukluyorlar. Demek ki Peygamberler de tutuklanıyor, veliler de tutuklanıyor, hapsediliyorlar, değil mi işkence görüyorlar. 

"Dediler ki: "Ey İbrahim, bunu ilahlarımıza sen mi yaptın?" Bu putları sen mi yıktın, bunları sen mi parçaladın diyorlar. Çünkü onların müesses nizamında o devirde Darwinist, materyalist, ateist bir sistem var, her devirde vardır bu. Onun yıkılmasını istemiyorlar, İbrahim (a.s.) da mükemmel yıktığı için ciğerlerine oturuyor.


PAYLAŞ
logo
logo
logo
logo
Benzerleri