logo
logo
logo
Türkiye niye önemli?
Türkiye niye önemli?
1246
Ne demiştiNe oldu

Hürriyet, 22 Aralık 2011

Geçtiğimiz yıl, Başbakan olmasından üç ay sonra, David Cameron Ankara’yı ziyaret etmişti. Kendisine “Neden Türkiye” ve “Neden bu kadar kısa bir süre içinde” diye sorulduğunda cevabı: “Çünkü Türkiye ekonomimiz için hayati önem taşıyor, güvenliğimiz için hayati önem taşıyor ve siyasetimiz ile diplomasimiz için hayati önem taşıyor” olmuştu.

Türkiye, dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birisi. Yarısından fazlası 29 yaşın altında nüfusu ile genç, enerjik ve girişimci iş gücü, başarı hikayesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. Analistler 2050 itibariyle Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ekonomisinden birisi olacağını değerlendiriyor. 

Azerbaycan Devlet Haber Ajansı, 14 Ağustos 2008

Adnan Oktar: İşin doğrusu Türkiye, dünyanın en büyük devletidir. Yani, abartmıyorum en büyük devleti. Şöyle olacak, Türk İslam Birliğinin, büyük Türk İslam Birliğinin lideri olarak Avrupa Birliğine girecek Türkiye, O ZAMAN HEM AVRUPA’YI BESLEYECEK, HEM AVRUPA’YI GÜÇLENDİRECEK, hem Rusya’nın beli doğrulmuş olacak, hem Ermenistan rahatlayacak, hem İsrail rahatlayacak, hem Filistin sorunu hallolacak. YANI TÜRKİYE BÜTÜN DÜNYAYI KURTARACAK BİR DEVLETTİR. BÜTÜN DÜNYANIN SİGORTASI GİBİDİR TÜRKIYE. ÇOK HAYATİ BİR DEVLET BUNU 10, 20 YIL İÇERİSİNDE BÜTÜN DÜNYA GÖRMEYE BAŞLAYACAK VE BÜTÜN DÜNYAYI KARDEŞ HALİNE GETİRECEKTİR TÜRKİYE. Bu Allah’ın inşaAllah kanunu, kader böyle inşaAllah.


Erzincan Can TV, 14 Temmuz 2008

Adnan Oktar: Türkiye mükemmele doğru gidiyor yani çok hayret verici olayların olması da bunu gösteriyor. Türkiye dünyanın en büyük devleti olacak. En büyük süper devleti olacak. Bölgenin en büyük gücü haline gelecek. Bu yolda çok süratli ilerliyor. Her gün bir harika olay Türkiye’de, her gün bir hayret verecek olay oluyor dikkat ederseniz. Bu doğum sancıları, büyük ve güzel, kutlu bir doğumun sancısı. Çok hayırlı ve güzel yönde gidiyoruz inşaAllah. Türkiye’nin öncülüğünde de dünya bir kurtuluşa erecek inşaAllah. Dünyayı da bu belanın içinden çıkaracak olan Türkiye’dir inşaAllah.

 

PAYLAŞ
logo
logo
logo
logo