logo
logo
logo
Yaratılış İnancı Tüm Dünyaya Yayılıyor
Yaratılış İnancı Tüm Dünyaya Yayılıyor
19592

Son bilimsel bulgular materyalizme ve Darwinizm'e çok büyük bir darbe indirmiştir. 150 yıldır her türlü aldatmaca yöntemini kullanarak insanları kandıran evrimcilerin tüm sahtekarlıkları ve yalanları deşifre edilmiştir.
Önde gelen 34 ülkede yapılan kamuoyu araştırmaları; tüm dünyada yaratılış inancının çığ gibi büyüdüğünü ve evrim teorisinin yok olmaya başladığını göstermektedir. Bu ülkeler arasında evrime inananların en az sayıda olduğu ülke ise ``Türkiye``dir.

Adnan Oktar`ın Darwinizm Konulu Faaliyetleri Seed Magazine`de

Ünlü bilim dergilerinden Seed Magazine, Eylül sayısında, Adnan Oktar'ın dünya çapında devam eden faaliyetlerine geniş yer ayırdı. Yazıda Adnan Oktar'ın onursal başkanı olduğu Bilim Araştırma Vakfı'nın, dünyada evrim teorisinin geçersizliğine karşı bilimsel faaliyet gösteren ``en etkili ve en güçlü kurum`` olduğu belirtildi. Yazıda ayrıca şu ifadelere yer verildi:

… Kendisi 50 yaşında ve Bilim Araştırma Vakfı'nın kurucusu. Amerika`nın dışında oluşturulmuş, evrime karşı en etkili ve en güçlü organizasyon…
Bu konu ile ilgilenen insanları evrimin, biyolojideki kompleksliği açıklayamayacağı ve evrimin Allah`ın sözüne karşı olduğu hakkında bilgilendiriyorlar…

Batılı örneklerinin aksine, Oktar`ın grubu Darwin`in komünizm, faşizm ve terörizmden sorumlu olduğunu belirtiyor. Oktar`a göre teröristler din örtüsü ardında gizlenen sosyal Darwinistler, komünistler de Darwinizm'le hala kanlı bir iş birliği yaparak aktif durumdalar. BAV başkanı Tarkan Yavaş ``Müslüman halk bunu şimdi anlıyor`` diyor… Türkiye, Müslüman milletler arasında en çok batılılaşmış ülkeler arasındadır. Okullarında evrim öğretiliyor… 1985`teki Milli Eğitim Bakanı ‘yaratılış`ın bilimsel ders kitaplarında yer alması gerektiğini duyurdu…

İstanbul Üniversitesi`nde nörolog olan ve Türkiye`de yaratılışı açık sözlü eleştiren Ümit Sayın; son 15 yıl içerisinde Türkiye`de evrimi anlayan üniversite mezunlarının sayısının %40`dan %20`ye düştüğünü söyledi…
Türkiye`de televizyon kanallarına dağıtılan yüzlerce filmi izleyen ve Türkiye`nin dört bir yanında yüzlerce kitabı okuyan 4,5 milyondan fazla takipçisi olduğu iddia ediliyor..

BAV`ın internet sitesinde bilgisayara indirilebilen sunumlar ve bilim öğretmenlerini zorlayacak nitelikte sorular bulunuyor. Kurum anti-evrimci konferanslar ve konuşmalar organize ediyor ve telefonla satış yöntemiyle Harun Yahya`nın 29 dildeki kitaplarının satışını gerçekleştiriyor… Ağustos ayında, Science dergisi 34 ülkede evrime bakış açısını gösteren bir analiz yayınladı. Bu analize göre Amerika ve Türkiye Darwin teorisini en az kabul eden ülkeler.


Ünlü Bilim Adamları Allah`a Yöneldi

Francis Collins, sonuçları 2001 yılında açıklanan ünlü İnsan Genomu Projesi'ni yürüten ABD Ulusal İnsan Genomu Araştırma Enstitüsü'nün başkanı. Kısa bir süre önce, The Language of God (Tanrı'nın Dili) adlı kitabı yayınlandı. Kitapta, Genom Projesini bulan Amerikan Ulusal Genom Araştırma Enstitüsü Başkanı Francis Collins'in iman etmesine nelerin vesile olduğu anlatılıyor. Collins kitabında, bilimsel bulguların insanı Allah'a daha çok yaklaştırdığını ve Genom Projesinin kendisine Allah'ın yaratışını gösterdiğini belirtti.

İngiltere Bu Duruma Nasıl Gelmiş?

İngiltere'nin ünlü gazetelerinden The Guardian'da 15 Ağustos 2006 tarihinde yer alan ``Bu Duruma Nasıl Geldik?`` başlıklı haberde, İngiliz öğrencilerin %30`unun evrime inanmadığı hayret dolu bir üslupla vurgulanarak, bu oranın geçmişte çok düşük olduğu belirtilerek, ``Evrim ortadan kalkmak üzere`` saptaması yapılmıştır.

Evrime En Az İnanan Ülkeler: Türkiye ve ABD

Merkezi New York'ta bulunan National Review Dergisi`nde, John Derbyshire'ın köşesinde Türkiye`deki Yaratılışçılık şöyle anlatılıyor:
``34 ülkede yapılan araştırmada evrime en az inanılan ülkeler Türkiye ve ABD. Türkiye`deki yaratılışçılığın öncüsü Harun Yahya müstear isimli Adnan Oktar`dır ve kendisi BAV`ın kurucusudur. (Kanaatimce bu vakıf Discovery Enstitüsü kadar fiili anlamda bilimsel çalışmalar yürütüyor.)``

Bilim Adamlarının İtirafları

ABD`nin en önemli haber dergileri olarak gösterilen Time, Newsweek ve Wired, Kasım ayının ilk haftasında yayınlanan sayılarında kapaklarını ``din`` konusuna ayırdı. Dünyanın en önemli gen uzmanı olarak tanınan eski ateist Dr. Francis Collins, Times dergisinde yayınlanan röportajında, ``Genetik yapımızın mükemmelliği Tanrı`nın eseridir. Bilimin ilerlemesi Tanrı`nın varlığının kanıtlanmasını sağlayacak. İnsanların inançlı olmasını sağlayan genlerin sadece mucizevi bir şekilde aktif hale geldiğini kanıtlayacağız.'' dedi.

Türk Halkı Evrim Teorisine İnanmıyor

Evrim teorisinin geçersizliğini ortaya koyan çalışmaların etkileri, çeşitli kamuoyu araştırmaları sonuçlarına da yansıyor. Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV)'in geçtiğimiz günlerde sonuçlarını yayınladığı kamuoyu araştırmasına göre, Türkiye'de, "evrim teorisi doğrudur" diyenler %10,7 oranında; buna karşılık, "insanı Allah yaratmıştır" diyen vatandaşlarımızın oranı ise %87,4. Bu araştırma sonucuna göre Türkiye'de sadece 100 kişiden 11'i evrim teorisine, bir başka deyişle canlılığın tesadüfler sonucu, milyonlarca yıl içinde "kendiliğinden!" oluştuğuna inanıyor. Oysa 70'li yılların sonlarında Türkiye'de 100 vatandaşımızın 75'i evrim teorisinin doğru olduğunu zannediyordu. Bugün ise bu oran %11'e düşmüş durumda. Şüphesiz bu değişimdeki en önemli etkenlerden biri, Allah'ın vesile etmesiyle, Harun Yahya'nın eserleri ve faaliyetleridir.

Harun Yahya müstear isimli Adnan Oktar'ın, 1979 yılından günümüze kadar, evrim teorisinin geçersizliği ve yaratılış gerçeği konularında 50'den fazla kitap ve birçok belgesel filmi yayınlanmış, bu konuyla ilgili onlarca internet sitesi açılmıştır. Ayrıca, kendi ismi veya çeşitli müstear isimler altında 300'den fazla dergi ve gazetede makaleleri, 257 yerel ve bölgesel TV kanalında belgeselleri sürekli olarak halen yayınlanmaktadır. Adnan Oktar'ın fahri başkanı olduğu Bilim Araştırma Vakfı ve Milli Değerleri Koruma Vakfı ise, Türkiye'nin tüm illeriyle, ilçelerinin ve kasabalarının büyük çoğunluğunda, 2000'den fazla konferans düzenlemiştir. TESEV'in raporunda açıklanan bir başka sonuca göre ise Türkiye'de, kendini "dindar" olarak niteleyenlerin oranı %93,2'dir.