Sayın Adnan Oktar bir gününü nasıl geçirdiğini anlatıyor


Oda TV, 25 Eylül 2008

ADNAN OKTAR: Benim günüm çok dolu geçer ve çok da hareketlidir, fazla uykuya vakit ayıramıyorum. Kıyamıyorum vakte, çünkü ben uykuyu hayattan alınmış bir parça gibi görüyorum. Onun için üç dört saatin dışında uyumam, sabah namazında kalkarım. Ondan sonra sürekli hareketli oluyorum. Gazeteler benim çok hoşuma gider. İnternetten değil de özellikle gazetelerden okumak çok hoşuma gider. Haberleri süratlice okurum, beni ilgilendiren yerler varsa altlarını çiziyorum. Onların tekrar incelenmesi için arkadaşlarıma veriyorum. Ama dinlenme, yahut özel zevklerimle ilgili merak ediyor olabilirsiniz. Ben hayvanları, çiçekleri, bitkileri çok severim. Bir çok kedim var, çok çok sevimli. Mesela bir tanesini geçenlerde annesi terk etti, kocaman büyük kedi oldu ama çocuk gibi kaldı. Sürekli sevgi istiyor ve evin önünden hiç ayrılmıyor. Normalde kediler gider dışarıda bir şeyler araştırır falan, bu çok terbiyeli, sürekli camın önünde duruyor. Mesela o benim çok hoşuma gidiyor, çok şefkatimi kabartıyor, çok etkiliyor. Bir de sürekli doymayan bir özelliği var, sürekli ona ciğer yetiştirmek durumundayız. Ağaçlarım var, meyve ağaçlarım onlarla ilgileniyorum. Bir kısmının yeni meyveler olgunlaştı, onların gübrelerine, dallarının budanmasına, o tip konulara dikkat ediyorum; solmamasına özen gösteriyorum. Geçenlerde bir çiçek almıştım, bir hayli açmış böyle küçük küçük, yeni yeni tomurcuklar vermiş. Akşam dikkatlice onu izledim, süper sevimli, çok şahane bir şey, yani hayret incecik dalı upuzun uzanmış, çiçeği de çok şahane, bayağı güzel, renkleri de dolu dolu. Allah'ın verdiği çok güzel nimetler bunlar. Yani o kadar çok ki, seyredilecek, sevilecek şey o kadar çok ki. İnsanın ne vakti yeter, ne ömrü yeter.


IHA, 6 Nisan 2008

İHA: Efendim bir de son olarak Adnan Oktar özel hayatında neler yapar? Bahsetmek istediğiniz birşeyler var mı? Nasıl bir ev yaşamınız var? Bunlarla ilgili paylaşmak istediğiniz bir şeyler varsa. ADNAN OKTAR: Özel hayatımda benim en çok sevdiğim şey kedilerdir. Benim bir kedi ordum var, onlarla uğraşırım. Resim yapmaktan çok hoşlanırım. Modern resim yapıyorum. Bahçe işleri ile uğraşırım. Ağaçları buduyorum, bazen gülleri, çiçekleri düzenliyorum. Bazen de dışarı çıkıyorum, eskiden pek bu kadar dışarı çıkmazdım şimdi daha sık dışarıya çıkıyorum.


Tempo TV, 24 Aralık 2008

ADNAN OKTAR: Lise yıllarında hep araştırmakla geçti ömrüm, yani hep okuyordum, araştırıyordum, inceliyordum. Ben öyle çok fazla sokakta gezen, oraya buraya giden birisi değildim. Evde  kimya laboratuarım vardı benim, onunla uğraşırdım. Seramik tarzı çalışmalar yapardım evde, heykel tarzı şeyler yapardım kilden, resim yapardım, halen de yapıyorum resim 3 metreye 2 metre, 3'e 3 büyük duralit üstüne yağlı boya tablo yapıyorum, modern sürrealist resimler yapıyorum çok fazla arkadaşlarımın evlerine de hediye olarak verdim var birçoğunun evinde bulunuyor. Kara kalem resim yapardım, ondan hoşlanırdım, maket yapıyordum evde çeşitli küçük şeylerin maketlerini yapıyordum uçak maketleri yapıyordum, yani günümü öyle değerlendiriyordum, kitap okuyordum ama en çok kitap okumaktan çok zevk alıyordum.


Kuşadası TV, 14 Temmuz 2008

ADNAN OKTAR: Fırsat bulursam, benim en çok sevdiğim hayvanlar kedidir. Duman kapıdaydı mesela yine, bilmiyorum gördünüz mü? Yani onlara bakmaya doyamam ben. Yavruları var, onlar da öyle, onlarla ilgilenmek. Tavşanlar var, tavşanlarım. Süperler. Allah onlarda çok güzel tecelli ediyor. Geçen gün de iki tane de kuzu aldım. Onlar da şeker, süper tatlı varlıklar. Bunlar insanı çok dinlendirir, içini açar. Şefkatini daha coşturur. Ruhu dinlendirir. Çok hoş, Allah'ın nimetleri. Onlara vakit ayırıyorum. Onun dışında işte biraz vaktimiz olursa, havuz da yakınsa biraz yüzüyorum bazen.


Gaziantep Kanal 5, 20 Eylül 2008

ADNAN OKTAR: Hepsi birbirine eşit olmuyor. Mesela bazen röportajlar oluyor o gün daha yoğun oluyorum. Ama erken kalkmayı ben severim. Sabah erken kalkmak, eskiden beri hep öyledir. Fazla uyumak da beni çok rahatsız ediyor. 3 saat 4 saat uyuduğumda hatta onu bile fazla görüyorum kendime. Hemen kalkarım duş alıp şöyle bir hemen dinçleşiyorum daha iyi oluyorum, biraz da yürüyorum, yürüyünce daha da açılıyorum, daha iyi oluyor kendime hafif bir kahvaltı yaparım genellikle kalktığımda, zeytin çok severim. Hurma severim. Ondan sonra ağır yiyeceklerden kaçınırım. Sebze yemeklerini seviyorum, çoğunu da kendim yaparım.