Harun Yahya'nın eserlerinin vesile olmasıyla iman edenler ve imani bağlılığı güçlenenler

Harun Yahya'nın çalışmalarının dünya çapındaki etkisini gözler önüne seren en önemli hususlardan biri de, bu çalışmalar vesilesiyle iman eden veya imanı güçlenen çok fazla sayıda insan olmasıdır. Bununla ilgili olarak pek çok okur mektubu ve mesajı ulaşmaktadır. Burada sadece az bir kısmına yer verdiğimiz bu mesajlar, Harun Yahya'nın eserlerinin oluşturduğu büyük etkinin sadece birkaç örneğidir.

Sizin Rusça her kitabınızı okuyorum. Sibirya'da yaşıyorum. Eşim Rus. Sizin kitaplarınızın ve Kuran'ın yardımıyla din olarak kendine Müslümanlığı seçti. Dinimizi Kuran ayetleriyle açıklayıp bize doğru yolu gösteren, böyle güzel bir insan olduğu için çok mutluyum. Allah çabalarınızı artırsın ve insanlığa çok daha etkili kılsın.

Mohammad Arif – Riyad


Müslüman olarak imanım her zaman kitaplarınız sayesinde güçlendi. Allah sizi ödüllendirsin. Öğrendiklerimi milyonlarca İngilizce bilmeyen Müslüman kardeşlerimle paylaşmak istiyorum. Bu yüzden sizden çalışmalarınızı Hausa diline çevirmek için izin istiyorum. Bir avukatım ve izninize ihtiyacım var. Selamlar...

Nuraddeen Ayagi - Nijerya


Selam. Ben Kosova'dan bir Müslümanım. Daha önceki hayatımın nasıl olduğu önemli değil. Ama Harun Yahya'nın kitapları sayesinde kendimi "daha da fazla" Müslüman hissediyorum. Bu şekilde düzenli olarak namaz kılmaya başladım. Daha önce düzenli olarak namaz kılmıyordum. Karanlığa doğru giderken kendimi daha doğruya giderken görüyorum. Harun Yahya'nın kitapları sayesinde artık dünyayı çok farklı görüyorum. Allah'ın yardımıyla kitabın İngilizce'den Arnavutça'ya tercümesini yapıyorum. Size göndereceğim, böylece Arnavutluk'tan okuyucular faydalanabilirler. Size herşeyin en iyisini dilerim.

Ali Avdiu - Kosova


Harun Yahya'nın bazı kitaplarının tercümesini bizzat tamamladıktan sonra imanımın kuvvetlendiğini hissettim ve kendimi Harun Yahya gibi Allah'a adamak için söz verdim. İnşaAllah birkaç yıl içinde Türkiye'deki toplumda nasıl değişiklikler olduysa, Harun Yahya eserleri Tayland'da da bir değişiklik yaratacak.

Zaki - Tayland


Merhabalar, İslam dinine yeni döndüm, Allah'a şükürler olsun. Bunda Sayın Yahya'nın çalışmalarının payı çok büyük. Bu nedenle minnettarlığımı iletmek isterim... Harun Yahya'nın açıkladığı konular vesilesiyle kazandığım netlik sayesinde şaşkınlık içindeyim, ki bu konuda milyarlarca insanın kafası karışık durumda... Zamanınız için teşekkür ederim.

Tom Malies


Şimdi Evrim Teorisinin Çöküşü'nü okudum ve harika. Düşündüğüm her soru (lisede biyoloji dersinde okuduğum konularla ilgili kafama takılan) ve cevabını bulamadığım sorular cevaplandı. En belirgini bakterilerin antibiyotiklere karşı bağışıklık kazanması. Bu kitabı bu kadar açık ve ücretsiz yaptığınız için çok teşekkürler. Bu çalışma sayesinde Allah'a olan inancım çok daha kuvvetlendi.

Christopher


Bu güzel bir internet sitesi. MaşaAllah. Çalışmalarınız bana çok faydalı oldu. Özellikle de Dünya Hayatının Gerçeği adlı kitabınız. Bana  Allah'a bağlanmam konusunda ilham verdi. Bence videolar, kasetler ve kitaplar hazırlayıp bunları ücretsiz olarak sunmanız çok asil bir davranış. Birçok kişi Allah'a daha fazla yakınlaşmak istiyor, ama bu bilgiye ulaşmaya paraları yetmiyordu. Allah sizi yaptıklarınıza karşılık olmak üzere fazla fazla ödüllendirsin. Size, İslam'ı dünyanın her köşesine yaymak için güç ve yetenek vermeyi sürdürsün.

Sr. Rahmah - Nijerya


Çalışmalarınızın büyük bir kısmını okudum ve bunlara şahit oldum. Yıllardır doğruyu arıyordum, ama bulmayı başaramamıştım... Birçok insan birçok şey söyledi, ama hiçbiri bir anlam ifade etmedi. Ama sizin kitaplarınız ve makaleleriniz çok fazla şey ifade etti... Size ve sizinle birlikte çalışan kişilere teşekkür etmek istiyorum... Bize göremediğimiz, ama aslında var olan şeyleri gösterdikleri için... Dinim için yaptığınız herşey için teşekkürler. Allah sizi korusun, sizi ve hepimizi sadıklardan kılsın. Hepimiz Kuran'ın ışığını görelim ve İslam dünyayı yönetsin.

Sardar Umair Ali Khan Saddozai - Pakistan


Selam, size ilk kez yazmaktan ve size her konuda yardım etmek istediğimi bildirmekten mutluluk duyuyorum. Bunu yapmak istememin nedeni kişisel olarak Harun Yahya'nın eserlerinden çok fazla istifade etmiş olmamdır. Şu ana kadar 30'dan fazla kitabınızı bilgisayarıma yükledim. Onları sürekli olarak ve severek okuyorum. Benim Allah'a olan imanım üzerinde çok büyük etkileri oldu. Kuran ve sünnet hakkında çok fazla bilgim olmasına, İslami halk konuşmalarına katılmama rağmen, beş vakit namazlarımı yaptığım şeye inandığım için yapmıyordum. Ama Allah'ın bana bir gün gerçekleri göstereceğini umuyordum. Darwinistlerin ortaya attığı varsayımlar kafamı çok karıştırmıştı ve ikileme düşmüştüm. Ama şimdi, Allah'ın rahmeti sayesinde, Harun Yahya'nın kitaplarıyla Allah'a olan güçlü ve tam imanımı geriye kazanmayı başardım. Bunun ardından aklımdaki boş, birbiriyle çelişen iddiaları bir kenara attım. Bundan sonra benim ahlaki yükümlülüğüm başkalarının da bunlardan istifade etmelerini sağlamak ve onların Yaratıcımız olan Allah ile içten bir bağ kurmalarına vesile olmak. İlk teşebbüs olarak Nijerya Öğrenciler Birliği Başkanı ile irtibat kuracağım ve bu kitapları ülke genelindeki liselerdeki öğrencilere tanıtma ve duyurma konusunda bana nasıl yardımcı olabileceğine bakacağım. Bence bu iyi bir başlangıç olacaktır. Bundan başka Nijerya'da konuşulan birçok dile çeviri yapabilecek çok sayıda arkadaşım var. Bunda bir sorun olmayacaktır.

Musa Dayyib Harun - Nijerya


Selam, siteniz evrenin Yaratıcısı olan Allah'la olan bağlantımın kurulmasına yardımcı oldu ve imanımı pekiştirdi ve hayatın gerçeğini anlamamı sağladı. Yüce Allah sizi bu çalışmalarınızdan dolayı nimetlendirsin.

Adam Elder - ABD


Arkadaşlarım dahil, bizler 2 ay öncesine kadar çok günahkar insanlardık. Hep nefislerimize yeniliyorduk. Ama bir gün Harun Yahya'nın sitesine denk geldim ve araştırdım, hatta Türkiye'den VCD'lerini ısmarladım ve arkadaşlarımla beraber izledik. Hepimiz yanlış yaptığımızı anladık. Ve sonuç, Cenab-ı Allah kalplerimize ışık serpti. Bizler de herşeye tevbe edip bundan sonrası için sadece Allah'a kul olabilmek icin yaşayacağımıza karar verdik.

İsviçre


Selam Sevgili Harun Yahya. Lütfen bu mesajımızı kardeşim Harun Yahya'ya iletin. Teşekkürler. Çalışmalarınız ve eserlerinizi gerçekten takdir ediyorum ve bedava olarak yükleme fırsatı verdiğiniz filmleri seyretmeyi çok seviyorum. Allah tüm çabalarınız için sizi ödüllendirsin ve size cennetini versin. Sadece sizin için değil, eserleriniz konusunda size yardımcı olan herkes için dua ediyorum. Fark edeceğiniz gibi ben zaten bir Müslümanım ve eserlerinizin benim üzerimde çok fazla etkisi oldu. Allah'ın Yüceliğine ve Dünya'nın yaratılışındaki kusursuzluğa olan imanımı güçlendirdiler. Kitaplarınız çok özlü ve kolay anlaşılabilir bilgi ile dolu. MaşaAllah.

Bilal Chbib - Almanya


Allah'ın rahmeti üzerinize olsun. Arnavutluk'ta yaşıyorum. İnternet siteniz sayesinde eserlerinizle tanıştım. Bu eserler benim dünyamı değiştiriyor. Gerçekten çok ilgi çekiciler ve gerçekçiler. Beni etkileyen Kuran'ın ışığı ile ilham bulmuş yaşamın farklı yönlerine olan yaklaşımınız. Bize şimdiye kadar bilmediğimiz çok fazla şey öğrettiniz ve gerçek imanı daha iyi anlamamızı sağladınız. Kuran'ı uygulamamıza yardımcı oldunuz. Çalışmanız gerçekten muhteşem ve sizi bu konuda teşvik etmek istiyorum. Allah size tüm nimetlerini bağışlasın ve doğru yoluna sizi iletsin. Sizin çalışmalarınız, şimdiye kadar rastladığım kaynaklar içerisinde bana ve tüm Arnavutluk'taki insanlara Allah'ı tanımak ve O'nun büyüklüğünü kavramak için en büyük yardımı yapıyor. Belki biliyorsunuzdur Arnavutluk'ta, medya ve televizyon en dejenere ahlaki eğitimi veriyor ve bu da en çok çocukları etkiliyor. Bu alanda bence sizin materyalleriniz olabilecek en uygun çözüm. Bugünlerde internetten yüklediğim çocuklarla ilgili eserlerinizi okuyacağım. Bunları çevirmeyi istiyorum.

Altin - Arnavutluk


Selamun Aleyküm! Harun Yahya'nın eserlerinden bir bölüm okuduğumda ve birkaç videosunu izlediğimde uzun zamandır aradığım gerçeği bulduğumu anladım ve iman ettim. Daha önce Türkler hakkında birtakım önyargılara sahiptim ve onların İslam'ı iyi temsil etmediklerine inanırdım. Ta ki Harun Yahya'yı tanıyana kadar… Harun Yahya imanlı bir Türk. Umarım Allah daha pek çok insanı sizin yolunuza sevk eder. Allah Harun Yahya'ya ve yardımcılarına güç kuvvet versin. Allah inananları korusun. Allah'ın selamı üzerinize olsun.

Redouan - Almanya


Sizin eserlerinizden çok ilham alıyorum. Benim Allah'a olan inancımı büyük ölçüde artırdılar. Eserlerinizin İngilizce olanlarının tümünü satın almak istiyorum. Bunun için bana yol gösterebilir misiniz?

Shamil Khan - İngiltere


Tüm Müslüman kardeşlerime selam. Burası, benim farklı düşünmemi ve gerçeği görmemi sağlayan hayranlık uyandırıcı bir sayfa. Yazara böyle bir internet sitesi hazırladığı ve insanların hayatlarını değiştirdiği için teşekkürler. İnşaAllah çok daha fazla insan gerçeği kavrayacaktır. Allah'tan başka İlah yoktur ve Hz. Muhammed (sav) O'nun Elçisidir. 

Noor-nahar Hoque - İngiltere


Kardeşimiz Harun Yahya'yı tanımanın bana ne kadar mutluluk verdiğini sizlere anlatamam. Ben Katolik bir aileden geliyorum Elhamdülillah 7 sene evvel Müslüman oldum. Benim gerçeği bulmamda Harun Yahya'nın makalelerinin çok büyük yardımı oldu.

Jalil Al Biruani - Peru


Merhaba. İsmim Amir Afridi. Pakistanlıyım. Eserinizi gördüm ve inanın ki hayatımda ilk defa böyle bir çalışma gördüğüm için gözlerime inanamadım. Televizyonda sadece dolaşırken Indus Vision kanalında sizin programınıza rastladım. Böyle bir çalışmanın İslam için yapılabileceğini tahmin edemezdim. Çünkü bugün gördüğümüz sadece bazı sıkıcı programlar televizyonda ve okumayacağımız kitaplar... Yirmiiki yaşındayım ve okuduklarımdan dolayı iki tane problemim vardı ve artık Hz. İsa'nın yeryüzüne bir daha geri gelmeyeceğine ve her canlının evrim sürecinden geçtiğine inanmaya başlamıştım. Ancak programda sizin internet sitenizi not ettim ve benim konumla ilgili bazı kitapları bilgisayarıma yükledim. Harun Yahya'ya nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Hz. İsa ve Darwinizm konusunda kitaplarını okudum. Beni tam olarak değiştirdiler diyebilirim. Eserleri mükemmel. İlk olarak size ve arkanızdaki ekibe teşekkür ederim. Lütfen bana İslam için ne yapabilirim söyleyin. Ve son olarak lütfen Harun Yahya'ya benden bahsedin. Eserleri ile nasıl bir insanı Müslüman yaptığını anlatın. Bir insan yaptıklarınızın karşılığını veremez sadece Allah verir. Allah sizi korusun. Hayranınız ve köleniz Amir Afridi

Amir Afridi - Pakistan


Muhterem mümin kardeşlerimiz. Rusya'da yaşayan Müslüman kardeşler adına size yürek dolusu selamlar gönderiyoruz. Yetmiş yıllık komünizm zulmünden kurtulduktan sonra Rusya'da yaşayan Müslümanlar kendi kimliklerini buldular. İslam'ın ve Müslümanca yaşamanın ne olduğunu anladılar. Ama, imanı kuvvetlendirmek için yeterli bilgiler ve bilge kişiler bulunmadığı için, Rusya Müslümanları çok çileli günler yaşadı. Allah'a hamdu senalar olsun sizin kitaplar Rusça'ya tercüme edildikten sonra, insanlar imanlarını ilmi deliller ışığında kuvvetlendirmeye başladılar. Gayrimüslim kişiler kitaplarınızı okuduktan sonra İslam'ı kabulleniyor, İslam hakkında önyargıları bulunan (etnik) Müslümanlar ise önyargılarının ne kadar yanlış olduğunu anlıyorlar... Allah Celle-Celaluhu sizi bu insanlara bir hidayet vesilesi olarak göndermiş, kitaplarınızın Rusça'ya tercümesi de insanların aydınlanma ve hidayete gelme vesilesi olmuştur. Eserlerinizdeki ihlas ve samimiyet kalbleri aydınlatıyor, yıllarca birikmiş kirleri silip atıyor ve nurlandırıyor. Rusya'da İslam'ı kendine hayat tarzı edinen kişilerin sayısı günden güne artmakta, bunun yanı sıra İslam'ı kendi amaç ve çıkarlarında kullanan kişiler de az değil. Bu yazdıklarımız şikayet mahiyetinde değil, sadece İslam camiasını aydınlatmak maksadıyladır. Rusya'da yaşayan Müslümanlar olarak bizim İslami literatüre ihtiyacımız belki de diğer ülkelerden daha fazladır. Rusça elimizde bulunan literatür ya çok az bilgi içeriyor ya da tercüme hataları bulunmaktadır. Şu an Arap ülkelerinde tahsil görmüş arkadaşlar maddi sıkıntı yüzünden büyük şehirlere göç etmekte, oralarda camilerde ve medreselerde ders vermektedir. Başkırdistan, doğasıyla zengin fakat fakir bir cumhuriyettir. Müslüman camialar maddi sıkıntı yüzünden İslami eğitim verememekte veya yüklenen ağır vergiler yüzünden kısa bir süre içinde kapatılmaktadır. Elimizde bulunan literatürü değerlendirerek insanları aydınlatmaya çalışıyoruz. Ancak hizmetimizi daha canlı tutmak ve daha geniş kitlelere yaymak icin sizden yardımda bulunmanızı rica ediyoruz. Mümkünse bize Rusça tercüme edilmiş eserlerinizden, video ve ses kasetlerinizden göndermenizi istirham ediyoruz. Burada, Turkiye'de eğitim alan Azeri bir din kardeşimiz var ve onun sayesinde bazı Türkçe eserleri okuyup anlamaktayız. Rusça'ya tercüme edilmemiş Türkçe eserlerinizi de gönderirseniz memnun oluruz. Sizden bir daha rica ediyoruz, bizi yanlış anlamayın, bizi anlayışla karşılayın. Şimdiden herşey için size derin teşekkürlerimizi ve saygılarımızı bildiriyoruz. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Biktashev Ilgız (Abdulhakk) - Rusya


Burnley, İngiltere'den bu mesajı yazıyorum. Harun Yahya'nın eserleri bana ilham veriyor. Ne var ki bir süre önce doğru yoldan ayrılmıştım. Harun kardeşimizin internet sitesi sayesinde yeniden doğru yola yöneldim. Kendisini şahsen tanımayı ve ona teşekkür etmeyi çok istiyorum. Allah razı olsun.

Sami - İngiltere


İslam dinini kabul eden biri olarak bana bu site tavsiye edildi. Bu gerçekten harika bir site ve harika bilgilerle dolu. Harun Yahya, İslam'a dönüş sürecimi kesinlikle çok kolaylaştırdı.

Joshua Wilson - İngiltere